Şimdi Ara

Toyota 1.33 Çekermi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
4.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya Toyota Corolla 1.33 40 Milayara alınabilecek en mantıklı araç gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 ay once aldim 1.33 Auris sifir olarak beyaz renk. Makyajsiz kasalari hosuma gitmiyordu ama makyajlilari cok guzel ozellikle beyazlari.

1.6 122 HP LPG'li i30dan gectim bu araca. Oncelikle ilk baslarda i30 u aradim. Simdi aramiyorum. Nedendir bilmiyorum, ya psikolojik yada motor acildi vs.

Neden 1.33 derseniz, 1.6 ile arasinda 6.500 TL, Dizel ile arasinda 10.000 TL fark var. Senede yaptigim maksimum 6.000 KM. Eh bu kadar az KM yaptigima gore neden tercih ettigimi anlamissinizdir.

Arac 1,5 aylik 700 KM de su anda. Sehir ici sakin kullaniyorum 7.2 tuketimi var. 6 vites olmasi uzun yolda ekonomi yaptiriyor. Bayirlarda biraz tikaniyor ama 3500-4000 devir civarinda tutarsaniz araci gayet atak. Ee sehir icindede hep bu devirlerde kullanmiyoruz, rally yapmiyorum ben sahsen.

6. Vites ile 110 KM ile giderken 2.700 devir civarinda oluyor arac. Gayet iyi bana gore. Eski aracim 110 la giderken 5. Viteste 4.000 devirde oluyordu hem cok yakiyor hem yuksek devirden dolayi fazla ses oluyordu.

Su an cok mennunum.

Vites araliklari cok kisa. 70 KM ile giderken bir bakmissiniz 6. Vitestesiniz. Aslinda cok iyi birsey dusuk devir dusuk tuketim. Ha ani hizlanacam derseniz 2 vites birden dusurur firlarsiniz size kalmis.

Bana soracak olursaniz ben mennnunum, herhangi bir hayal kirikligim olmadi aracta.

Benim tercih etmemdeki ana neden az yakmasi, az km yapmam ve fiyat oldu.

Ben ozel indirimler aldim. 35.750 TL ye aldim. Liste fiyati 37.400 du. Su anda 38.700 olmus.

Bu fiyata bu donanim bu arac bende gayet ideal. Toyota olmasida cabasi.

Az km yapiyorsaniz aile araci ariyorsaniz fiyat uygun olsun derseniz bu fiyatta sifir km olarak baska arac yok.

• Bir önceki aracınızdan güçsüz bir aracı sıfır diye almayın kanser olursunuz, eğer daha önceki aracınızdan güçsüz değilse çeker, güçsüzse çekmez.

Piyasadaki bütün motorlar çekiyor, bu tamamen algı meselesi.
  • Performans isterseniz bu motor iyi olmaz 1.6 sına bakın derim.Yok ekonomi olsun derseniz işinizi görebilir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Bende 2010 vardı. 50bin km kullandim. Ortalama 4000 devirde kullanıyordum. Sehir ici otomatik vites 2. Vites idi

Yine de 8lt benzin yakardi.

Uzun yolda sollama yapmak imkansız. Performans kötü değil yok! 6. Vites bosuna eklenmiş. 110la giderken 6'ya atarsan arac yavaşlar.
    90-100le giden bir kamyon-otomobil 4'e de düşseniz 3'e de düşseniz sollayamazsiniz. Hayatınız tehlikeye girer.
    1300kusur kilo. 80-85hp olması lazım.

performansı olmayan, vasat bir aracı 50bin km kullandınız yani? Ve 50bin km kullandığınız aracın özelliklerini bile bilmiyorsunuz. Sollama yapamıyormuş, bence siz kullanmasını da bilmiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

Bir önceki aracınızdan güçsüz bir aracı sıfır diye almayın kanser olursunuz, eğer daha önceki aracınızdan güçsüz değilse çeker, güçsüzse çekmez.

Piyasadaki bütün motorlar çekiyor, bu tamamen algı meselesi.

Yani,koca otomotiv markaları bir modelin seri üretimine geçmeden önce akla gelmeyecek testler yapıyor.

1970 model,4 vitesli,1.2L(34bg) volkwagen beetle bile gaza basınca,yokuşlarda bana mısın,demiyor
  • Toyota'larda 120 beygirden aşağısı için araç çalıştırılamıyor diye biliyorum. Motor kilidinin açılması için 120 beygir ve üzeri şart yazıyor kitapçıkta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Bende 2010 vardı. 50bin km kullandim. Ortalama 4000 devirde kullanıyordum. Sehir ici otomatik vites 2. Vites idi

Uzun yolda sollama yapmak imkansız. Performans kötü değil yok! 6. Vites bosuna eklenmiş. 110la giderken 6'ya atarsan arac yavaşlar.
    90-100le giden bir kamyon-otomobil 4'e de düşseniz 3'e de düşseniz sollayamazsiniz. Hayatınız tehlikeye girer.

performansı olmayan, vasat bir aracı 50bin km kullandınız yani? Ve 50bin km kullandığınız aracın özelliklerini bile bilmiyorsunuz. Sollama yapamıyormuş, bence siz kullanmasını da bilmiyorsunuz.

driving time var o araçta bilmezsin sen. haftada ortalama 30 saat direksiyon salladım şirket aracıyla 1.5 yıl. senin gibi marka fanatiklerinden iyi bildiğim kesin.

işin gücün laf atmak. bu sefer bilene denk geldin.

• 3,00 az yakarmı?
  • quote:

quote:

quote:

driving time var o araçta bilmezsin sen. haftada ortalama 30 saat direksiyon salladım şirket aracıyla 1.5 yıl. senin gibi marka fanatiklerinden iyi bildiğim kesin.

yarbayım o corolla 80- 85 beygir değil. Bazı serileri 101, bazıları 99 beygir. 1300 küsür kilo hiç değil.

• yıllarını bu işe vermiş envayi çeşit eğitim almış toyota mühendisleri bu işi bilmiyor ama dh forum otomobil uzmanları arabanın çekip çekmeyeceğini tartışıyor...

siz hiç yolda, dağda, bayırda arabam çekmiyor diyen ve aracını bir kenera çekip kurtarıcı bekleyen bir toyotacı yada x marka araç sahibi gördünüz mü?

ama bizim liseli stylaaaa gençliğin hayallerinde 5.40 lar 7.60 lar m5 m6 lar olduğu için onlara göre 1.33 çekmez tabi allah çektirmesin yeterki..

bu kadar paraya 1.33 çeker o kasayı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 14 Aralık 2012; 9:45:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

1.5 ay once aldim 1.33 Auris sifir olarak beyaz renk. Makyajsiz kasalari hosuma gitmiyordu ama makyajlilari cok guzel ozellikle beyazlari.

1.6 122 HP LPG'li i30dan gectim bu araca. Oncelikle ilk baslarda i30 u aradim. Simdi aramiyorum. Nedendir bilmiyorum, ya psikolojik yada motor acildi vs.

Neden 1.33 derseniz, 1.6 ile arasinda 6.500 TL, Dizel ile arasinda 10.000 TL fark var. Senede yaptigim maksimum 6.000 KM. Eh bu kadar az KM yaptigima gore neden tercih ettigimi anlamissinizdir.

Arac 1,5 aylik 700 KM de su anda. Sehir ici sakin kullaniyorum 7.2 tuketimi var. 6 vites olmasi uzun yolda ekonomi yaptiriyor. Bayirlarda biraz tikaniyor ama 3500-4000 devir civarinda tutarsaniz araci gayet atak. Ee sehir icindede hep bu devirlerde kullanmiyoruz, rally yapmiyorum ben sahsen.

6. Vites ile 110 KM ile giderken 2.700 devir civarinda oluyor arac. Gayet iyi bana gore. Eski aracim 110 la giderken 5. Viteste 4.000 devirde oluyordu hem cok yakiyor hem yuksek devirden dolayi fazla ses oluyordu.

Su an cok mennunum.

Vites araliklari cok kisa. 70 KM ile giderken bir bakmissiniz 6. Vitestesiniz. Aslinda cok iyi birsey dusuk devir dusuk tuketim. Ha ani hizlanacam derseniz 2 vites birden dusurur firlarsiniz size kalmis.

Bana soracak olursaniz ben mennnunum, herhangi bir hayal kirikligim olmadi aracta.

Benim tercih etmemdeki ana neden az yakmasi, az km yapmam ve fiyat oldu.

Ben ozel indirimler aldim. 35.750 TL ye aldim. Liste fiyati 37.400 du. Su anda 38.700 olmus.

Bu fiyata bu donanim bu arac bende gayet ideal. Toyota olmasida cabasi.

Az km yapiyorsaniz aile araci ariyorsaniz fiyat uygun olsun derseniz bu fiyatta sifir km olarak baska arac yok.

çok doğru tespitler ... bende 1.6 aldığıma pişmanım keşke 1.33 alsaydım.. çünkü 100 ü asla geçmem şehir içi sakin kullanırım 1.6 bu kasaya ve bana fazla.... yalnız benim şehir içi aşırı sakin kullanmam sonucu yakıtım 7 litre civarı...

• quote:

quote:

quote:

quote:

yarbayım o corolla 80- 85 beygir değil. Bazı serileri 101, bazıları 99 beygir. 1300 küsür kilo hiç değil.

kilosu 1300'ün 20-30 kilo altında olabilir ama motoru değil 101, 91hp değildi. şu an 99ps yazmış toyota ama o kasanın ilk serilerde motor gücü daha düşüktü. düzeltmeye gittiler.

• Şu konuya bak yahu...Araba seneye kasa değiştirecek...Hâlâ çeker mi,çekmez mi? muhabbeti...Belki 150 defa konuşulmuştur bu konu şimdiye dek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

yıllarını bu işe vermiş envayi çeşit eğitim almış toyota mühendisleri bu işi bilmiyor ama dh forum otomobil uzmanları arabanın çekip çekmeyeceğini tartışıyor...

siz hiç yolda, dağda, bayırda arabam çekmiyor diyen ve aracını bir kenera çekip kurtarıcı bekleyen bir toyotacı yada x marka araç sahibi gördünüz mü?

ama bizim liseli stylaaaa gençliğin hayallerinde 5.40 lar 7.60 lar m5 m6 lar olduğu için onlara göre 1.33 çekmez tabi allah çektirmesin yeterki..

bu kadar paraya 1.33 çeker o kasayı...

hocam sabah sabah güldürdün beni dediklerine de katılıyorum insanlar hep 150-300 bg araba sürücem sanıyor ama şehir içi 100 bg yeterli gibi şehirdışına da çoğu kişi ya senede 1 kez ya da 2 kez çıkıyor ama insanlara bunu anlatmak zor.Bu arada bu paraya gerçekten piyasada bulunacak en iyi araba diğer seçenekler astra h, megane olur ancak

• Çekmesine çok güzel çeker ondan hiç şüphen olmasın yalnız 1329 cc 99PS araçtan ne performansını bekliyorsun diye sorarlar?

Maksimum gücünü zaten 6000dd' da sunan bir motor eğer sürekli o aralıklarda kullanırsanız gayette bal gibi çeker,

Ama! aracı dizel araç gibi kullanmaya çalışıp az yaktırmaya uğraşan bir adamın çekmiyor demesi gayet normal.

Bu adamada derler ki;

"Ulan madem çekmiyor çekmiyor diye ağlayacaktın niye 130PS altı araç aldın?"

Sonra gelir buralarda ağlar çekmiyor bu motor! Çok kötü! Almayın sakın! diye.

Yani konu sonuçta gene aynı yere gidiyor, ne ka ekmek o ka köfte.

Performans istiyorsan bazı şeylerden feragat edeceksin arkadaş ama aracım beni güvenli bir şekilde A noktasından B noktasına götürsün ve ekonomik olsun diyorsan gayet alınabilir bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkakcn

Bakalım şimdi.
    Toyota 1.33 Çekermi ? konusunu başlattı (12 sa. önce, 10:27:38) Evet arkadaşlar bence Toyota gibi bir arabaya bence 1.33 99 Beygir az gelir, sizce? Yorumlarınızı Bekliyorum Saygılar
    Arkadaşlar sıfır bir araba almayı düşünüyorum fiyat sınırı 40 Milyar ve arabada aradığım özellikler ise; 1.Arıza Çıkartmıyacak 2.Ekonomik 3.Kon...
    2012 Opel Astra Vs 2012 Honda Civic konusunu başlattı (5 gün önce, 7:39:47) Arkadaşlar bu hafta bir araba almayı düşünüyorum, seçenekler arasında Opel Astra Ve Honda Civic Sedan var hangisini önerirsiniz deneyimli kişilerin,ta... Mesaja git »

Ayıklayalım:
    1 haftada 3 konu,honda civic,opel astra,en son corolla,ekonomik olacak,kasayı çeker mi bence az gelir?
    Astra civic konusu açılmış,millete birbiri yedirilmiş-sonra astra sorunlu diyorlar cümleleri falan,bomba bırakıp çekilinmiş.
    Arkadaşım,bak hazır kış aylarına girdik ben bir çorba yapayım şu forumu demiş olabilirsin,yalnız bizim forum öyle çorbaya gelmez,adamı yoğurtlu beyti kebabına çevirirler.
    Kafa yapıyorsan baştan söyle,yok yapmıyorsan tek konu üzerinden devam et güzel sohbetlerine mümkünse.
    quote:

araç 99hp.
    ortalama 4000 devirde kullanıyordum,şehir içi 2. vites otomatik vitesti tamamen hikaye bu yazdıkların.
    Arabayı şehir içerisinde kullanıyorum kalkıştan sonra vites aralıkları çok kısa direkt 3.vitesi istiyor ve çıkamayacağın rampa yok 3teyken.
    Corollaya 8 litre yaktırmak için apaçi gibi kullanmak lazım.Zaten apaçiye hitap etmiyor.
    90 100le giden bir kamyon otomobili kamyonu eğer 3e düşersen çok rahat sollarsın.Araç ağzına kadar dolu 3. viteste hızını yükselterek rampa çıkıyor tecrübeyle sabit bu söylediğin de hikaye.
    rampaya girmeden hızını 100 120ye dayarsan 4 5le tıkanmadan çıkıyor tecrübeyle sabit.
    110la giderken 6ya atarsan araç yavaşlamıyor 80de 6yı shiftte istiyor zaten attıktan sonra gayet hızlanmasını sürdürüyor tecrübeyle sabit bu söylediğin de hikaye.
    Şimdi malum soruyu soralım.
    Bunca hikayeyi bize niye anlatıyorsun?
    Yer miyiz hani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 14 Aralık 2012; 11:07:25 >

• ceker ceker
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kilosu 1300'ün 20-30 kilo altında olabilir ama motoru değil 101, 91hp değildi. şu an 99ps yazmış toyota ama o kasanın ilk serilerde motor gücü daha düşüktü. düzeltmeye gittiler.

ilk çıktığında 101hp idi, sonra emisyon değerlerini düşürmek için 99hp ye düşürdüler. Hiçbir zaman 80hp olmadı. 2000 corolla 1.4'ler bile 97hp, 2000 yılında satılan yarislerdeki 1.3 motor 87hp. 1.33 de optimal drive altında çıkmış, yeni bir motor zaten. Ayrıca corolla 1300küsür kg değil, 1255kg. Kendince karalamaya çalışacağına insanlara doğru şeyler sunsaydın iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 14 Aralık 2012; 11:18:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: brkakcn

Bakalım şimdi.
    Toyota 1.33 Çekermi ? konusunu başlattı (12 sa. önce, 10:27:38) Evet arkadaşlar bence Toyota gibi bir arabaya bence 1.33 99 Beygir az gelir, sizce? Yorumlarınızı Bekliyorum Saygılar
    Arkadaşlar sıfır bir araba almayı düşünüyorum fiyat sınırı 40 Milyar ve arabada aradığım özellikler ise; 1.Arıza Çıkartmıyacak 2.Ekonomik 3.Kon...
    2012 Opel Astra Vs 2012 Honda Civic konusunu başlattı (5 gün önce, 7:39:47) Arkadaşlar bu hafta bir araba almayı düşünüyorum, seçenekler arasında Opel Astra Ve Honda Civic Sedan var hangisini önerirsiniz deneyimli kişilerin,ta... Mesaja git »

Ayıklayalım:
    1 haftada 3 konu,honda civic,opel astra,en son corolla,ekonomik olacak,kasayı çeker mi bence az gelir?
    Astra civic konusu açılmış,millete birbiri yedirilmiş-sonra astra sorunlu diyorlar cümleleri falan,bomba bırakıp çekilinmiş.
    Arkadaşım,bak hazır kış aylarına girdik ben bir çorba yapayım şu forumu demiş olabilirsin,yalnız bizim forum öyle çorbaya gelmez,adamı yoğurtlu beyti kebabına çevirirler.
    Kafa yapıyorsan baştan söyle,yok yapmıyorsan tek konu üzerinden devam et güzel sohbetlerine mümkünse.
    quote:

araç 99hp.
    ortalama 4000 devirde kullanıyordum,şehir içi 2. vites otomatik vitesti tamamen hikaye bu yazdıkların.
    Arabayı şehir içerisinde kullanıyorum kalkıştan sonra vites aralıkları çok kısa direkt 3.vitesi istiyor ve çıkamayacağın rampa yok 3teyken.
    Corollaya 8 litre yaktırmak için apaçi gibi kullanmak lazım.Zaten apaçiye hitap etmiyor.
    90 100le giden bir kamyon otomobili kamyonu eğer 3e düşersen çok rahat sollarsın.Araç ağzına kadar dolu 3. viteste hızını yükselterek rampa çıkıyor tecrübeyle sabit bu söylediğin de hikaye.
    rampaya girmeden hızını 100 120ye dayarsan 4 5le tıkanmadan çıkıyor tecrübeyle sabit.
    110la giderken 6ya atarsan araç yavaşlamıyor 80de 6yı shiftte istiyor zaten attıktan sonra gayet hızlanmasını sürdürüyor tecrübeyle sabit bu söylediğin de hikaye.
    Şimdi malum soruyu soralım.
    Bunca hikayeyi bize niye anlatıyorsun?
    Yer miyiz hani?

Napabilirim bu durumda alabilecek iken en iyi arabayı almaya çalışıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.