Şimdi Ara

Toyota 1.33 Çekermi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
4.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkakcn

Bugün gittim Toyota bayi ye Toyota Corolla 1.6 ve Toyota Corolla 1.33 u test etmeye . Gelelim yorumlara Toyota Corolla 1.6 beni baya bir etkiledi arabanın yüksek torku gerçekten çok keyiz veriyor,Toyota Corolla 1.33 de farklı değildi ve benim için gerçekten beklenenin çok üstünde bir performas sergiledi sadece yavaş hızlanıyor ama kullanımı gerçekten çok keyifli'
    Not:Sanırım Toyota Corolla 1.6 alacağım. Sizce doğru tercihmi ?

Tavsiye etmem. Corollalarda kullanılan 1.6 motor eski ve çok yakıyor. Performans yerine ekonomi diyorum ben. 1.33 ü tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Altında olduğu belli zaten abuk sabuk gaza gelmenden.

haa işte nolur işin sonu?
    açarsın dörtlüleri yanaşırsın kenara.
    Bir daha da bilmediğin etmediğin arabalar konusunda yorum yapma.
    Biz de sana yanına yoğurtla beraber cevap vermek zorunda kalmayalım.
  • 2. El yeni kasa lancer iyi bir alternatif olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanmadım fakat teknik verilerinden bile yeterli bir performansa sahip bir araç
  • NOT: Arkadaşlar, sorumu burada başka bir başlık altında sormuştum ama artık biraz hızlı sonuç almamız lazım. Onun için ayrı bir başlık altında sormak zorunda kaldım, bilginize, teşekkür ederim bütün katkıda bulunanlara...)
    Arkadaşlar inşallah 23.000 lira gibi paramız var... 30.000 liraya kadar çıkıp "Corolla - 1.33 Comfort" da düşündüğüm arabalardan biri... Esas istediğimiz DİZEL... Mesela aynı paraya 2007-2008 model Corolla 1.4 D-4D... Sonra sedan olmak üzere ve dizel 2009-2010 Ford Focus, 2008-2009 model Astra... İnşallah 3. yavrumuzu bekliyoruz, onun için artık kalabalık sayılırız, sedan şart bize... Hatta en çok hoşumuza giden Verso ama çok pahalı. 2006-2007 model bulunursa tercih edilmeli mi Verso?... Aşağıdaki kriterler de göz önüne alınınca bize en uygun araba sizce hangisidir?...
    Kriterlerimiz...
    1- Para: 30.000 civarı (Elimizde halihazırda 23.000 gibi var ama...)
    2- Genişlik: Kesinlikle sedan ama MPV sınıfı tercih (Verso)
    3- Ekonomi: Dizel de önceliklerden veya Toyota 1.33 gibi az yakan benzinli.
    4- Donanım önemli değil, sorunsuz, güvenli olsun...
    Yardımcı olabilirseniz önerilerinizle çok memnun oluruz. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz... Allah kazalardan uzak, hep sevdiklerimize yakın eylesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veyseller -- 17 Aralık 2012; 23:44:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

Arkadaşlar inşallah 23.000 lira gibi paramız var... 30.000 liraya kadar çıkıp "Corolla - 1.33 Comfort" da düşündüğüm arabalardan biri... Esas istediğimiz DİZEL... Mesela aynı paraya 2007-2008 model Corolla 1.4 D-4D... Sonra sedan olmak üzere ve dizel 2009-2010 Ford Focus, 2008-2009 model Astra... İnşallah 3. yavrumuzu bekliyoruz, onun için artık kalabalık sayılırız, sedan şart bize... Hatta en çok hoşumuza giden Verso ama çok pahalı. 2006-2007 model bulunursa tercih edilmeli mi Verso?... Aşağıdaki kriterler de göz önüne alınınca bize en uygun araba sizce hangisidir?...
    Kriterlerimiz...
    1- Para: 30.000 civarı (Elimizde halihazırda 23.000 gibi var ama...)
    2- Genişlik: Kesinlikle sedan ama MPV sınıfı tercih (Verso)
    3- Ekonomi: Dizel de önceliklerden veya Toyota 1.33 gibi az yakan benzinli.
    4- Donanım önemli değil, sorunsuz, güvenli olsun...
    Yardımcı olabilirseniz önerilerinizle çok memnun oluruz. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz... Allah kazalardan uzak, hep sevdiklerimize yakın eylesin...

1.33 alıp , fiyat ucuz olması dolayısı ile model yılı daha yeni ve az km yapmış hatta boyasız felan olursa uzun yıllar ailenizde hizmet eder. Toyotanin benzinli olanları omurluktur çok km yapılmadıkça dizelerle gerek yok,arti elinizdeki bütçe ile temiz az km li dizel almakta zor

• hunter06 kardeşim çok teşekkür ederiz... Acaba dizel Linea düşünülebilir mi?.. Yüksek modelli dizel bir tek herhalde ondan bulabiliriz. Düşünmeye değer mi, ne dersiniz?.. Ama bu sefer dualarım hep Toyota üzerine... İnşallah...
  • yazanlara bakma sen kardeşim arabayı kullanmadan cekmez falan atıyolar. 1.33 ekonomi motorudur zaten performans bekleyemezsin ama cekmiyo diye bişey yok kullanmayı bilirsen cekiyo. çekmez yazanların çoğu b-c sınıfı araçlara biniyo.
  • 1.3 55 hp dobloyu cekıyor cok rahat

• toyota 1.33corolla kullandım sıfır aldım 4ay sonra sattım motor ekonomi üzerine programlanmış onun ičin sakin kullanan birisi iseniz süper hele lpg ile hayal bile edemiyeceğiniz tüketimleri sunar fiyatına göre idare eder ama arabada gitme konusunda gerçekten sıkıntı var....ben olsam sıfır alacaksam gider sedan 1.6 astraalırdım kesinlikle bu toyotadan malzeme olarak iyi motor olarakta iyidir donanım olarakta iyidir....

ben kendi görüşlerimi yazdım lütfen bazı vatandaşlar heyecanlanıp cevap yazmasın ters bişey yazan olursa yönetimle irtibata geçilecektir.....uyarıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hunter06 kardeşim çok teşekkür ederiz... Acaba dizel Linea düşünülebilir mi?.. Yüksek modelli dizel bir tek herhalde ondan bulabiliriz. Düşünmeye değer mi, ne dersiniz?.. Ama bu sefer dualarım hep Toyota üzerine... İnşallah...

Corollayi eleyip linea almanız kaliteden fedakarlık etmeniz anlamına gelir yazık edersiniz , corolla ile linea boyut olarak benzesede arada daglar kadar fark var .ben tavsiye etmem . Dizel düşünmeniz için senede kaç bin km yaptığınızı ve aracı kaç sene kullanacaginizi sorabilirmiyim

• Şu forumun çeker mi çekmez mi muhabbetine de acayip kılım. Sanki herkeste 3.28i var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkakcn

Ya Toyota Corolla 1.33 40 Milayara alınabilecek en mantıklı araç gibi duruyor.

bence en mantıklı araç değil.
    şu anda en alınası en mantıklı araçlar
    astra classic 32 bin tl hele birde confor paket ekletirseniz donanım olarakta hiç bir eksiği olmayan bir araç oluyor yada otomatik alırsanız esp plus , hillholder gibi özeliklerde eklenmiş oluyor
    ve megane 1.6 business (bu aracı bulmanız biraz zor olabilir ama iyi bir araştırma ile bulma şansınızın olduğunu düşünüyorum 33 bin tl
    tek kaybınız 100 litre civarı bagaj hacmi olur ki hb lerin bagaj kulanımı son derece rahattır.

NOT: Corollanın motoru konusunda hiç ama hiç şüphe etmeyin her türlü işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 17 Aralık 2012; 12:19:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

hunter06 kardeşim çok teşekkür ederiz... Acaba dizel Linea düşünülebilir mi?.. Yüksek modelli dizel bir tek herhalde ondan bulabiliriz. Düşünmeye değer mi, ne dersiniz?.. Ama bu sefer dualarım hep Toyota üzerine... İnşallah...

Corollayi eleyip linea almanız kaliteden fedakarlık etmeniz anlamına gelir yazık edersiniz , corolla ile linea boyut olarak benzesede arada daglar kadar fark var .ben tavsiye etmem . Dizel düşünmeniz için senede kaç bin km yaptığınızı ve aracı kaç sene kullanacaginizi sorabilirmiyim

hunter06 kardeşim, Allah razı olsun, vakit ayırıyorsun. Linea'yı sırf yüksek modelli ulaşabileceğim dizeller arasında saydığım için düşündüm... Akşamları servis aracı olarak kullanıyoruz, inanın dıştan göründüğü kadar içi geniş değil ve acayip motor sesi geliyor içeriye; ama motoru güzeldir o ayrı. Böyle düşünüyorum, bilmem yanılıyor muyum? Corolla her zaman bir numara, hatta Toyota yani, tabii Volkswagen de var ama o hak ettiğinden biraz pahalı gibi bana göre... Şimdi önemli olan 30.000 liraya son kasa Corolla bulabilmek, yani 2007 sonrası... Bulunabilir mi acaba?... İnşallah hayırlısı olsun, dua edin...

• Dediğim gibi 1.33 olursa 2010-2011 model temiz bir corolla bulabilirsiniz

• Bende 1.33 auris var sıfır almıştım gayette iyi gidiyor araba ekonomi olanakta yakıtta diğer benzinlilere göre baya iyi ortalamam 6.6 sehir ici

• otomobilci_x kardeş, bu rakamlar bahsettiğiniz araçların sıfır fiyatı değil herhalde... Öyleyse buna yönelmek daha akıl kârı olur... Ama bizi burada düşündüren bagaj küçüklüğü olur... Bize kocaman bagaj lazım abi; sonuçta yakında aramıza -inşallah- katılacak üyemizle 5 kişilik büyük bir aile olacağız... Hayırlısı olsun...
  • Teşekkür ederim, inşallah...
  • quote:

otomobilci_x kardeş, bu rakamlar bahsettiğiniz araçların sıfır fiyatı değil herhalde... Öyleyse buna yönelmek daha akıl kârı olur... Ama bizi burada düşündüren bagaj küçüklüğü olur... Bize kocaman bagaj lazım abi; sonuçta yakında aramıza -inşallah- katılacak üyemizle 5 kişilik büyük bir aile olacağız... Hayırlısı olsun...

sıfır fiyatları hocam
    corollanın bagajı 450 litre bu araçlar bagajları 350-360 litre arasında.
    sizin durumunuzda aradaki 100 litre çok önem arz edebilir bu açıdan buradaki karar size ait.
    ama şahsi kanaatimdir (bir başkası katılmayabilir)
    1.33 corolla ile 1.6 astra classic veya 1.6 megane busines aynı fiyat olsalar bile ben corollayı tercih etmem.
    kaldıki arada 6-7 milyar fark olunca hiç bir halükarda tercih etmem.
    bir başkasıda tersini düşüne bilir saygı duyarım tabi.
    sizin için en iyisini siz bilirsiniz tabi kendinize göre düşünün.
    ben şu anda eş dost arkadaş bu bütçe civarında araç arayan bütün tanıdıklarımı bu iki araca yönlendiriyorum. çünkü gerçekten çok iyi fiyatlardalar.
    NOT:megane düşünüyorsanız acele edin her geçen gün bulmanız daha zorlaşacaktır

• Düşünüyorum da bagaj bizim için önemli... Onun için 2. ele baksak herhalde iyi olacak. Şimdiye kadar bir iş arkadaşımdan ve 2 tane de galeriden araba aldım. Üçünden de çok zarar ettim, en sonuncusu en az zarar ettiğim araç, onda 1000 lira zarar ettim... Onun için de 7 senedir arabasızdım, soğudum açıkçası; ama evdekilerin baskısı çekilmez oldu, tabii yeni bebeğimiz de olacak, onun da etkisi var... İnşallah hayırlısı...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.