Şimdi Ara

Toyota 1.33 Çekermi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
4.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkakcn

Napabilirim bu durumda alabilecek iken en iyi arabayı almaya çalışıyorum.

şunu yaparsın.
    Bir konu üzerinden devam eder,40 bin liraya araç seçenekleri diye konu açarsın(ki açmışsın.)
    Bu konunun başlığını değiştirip 40 bin liraya araç seçenekleri ve kriterlerini sıralayarak güncellersin.
    Böylelikle insanları da boş boş işlere sevketmemiş olursun.
    Kısaca:
    40 bin lira param var.
    Önceliklerim 1 2 3 4
    Ne önerirsiniz nokta.
    Buraya gelip bombayı bırakıp çekilmeye devam edersen bir sonraki konuna oyuncak arabalar koyarlar,girmek bile istemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

şunu yaparsın.
    Bir konu üzerinden devam eder,40 bin liraya araç seçenekleri diye konu açarsın(ki açmışsın.)
    Bu konunun başlığını değiştirip 40 bin liraya araç seçenekleri ve kriterlerini sıralayarak güncellersin.
    Kısaca:
    40 bin lira param var.
    Önceliklerim 1 2 3 4
    Ne önerirsiniz nokta.
    Buraya gelip bombayı bırakıp çekilmeye devam edersen bir sonraki konuna oyuncak arabalar koyarlar,girmek bile istemezsin.

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim,bundan sonra konularımı bu kriterlere göre açacağım.

• quote:

quote:

quote:

şunu yaparsın.
    Kısaca:
    40 bin lira param var.
    Önceliklerim 1 2 3 4
    Ne önerirsiniz nokta.

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim,bundan sonra konularımı bu kriterlere göre açacağım.

1.33 corollayı bir test edin, yokuşlarda falan arabanın gidişine, hızlanmasına bakın, sıkı bir de pazarlık yapıp son fiyat alın. Kafanızdaki bütün sorular cevaplanır. Sonra da test görüşlerinizi, aldığınız fiyatı vs bizimle paylaşın. Belki sizin gibi merak edenler vardır.

• Çekmez diye birşey nasıl oluyor onu hiç anlayamadım bu arabaları mühendisler yapmıyormu heralde ağırlık ve motor gücünü hesaplıyorlardır heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

quote:

quote:

şunu yaparsın.
    Kısaca:
    40 bin lira param var.
    Önceliklerim 1 2 3 4
    Ne önerirsiniz nokta.

1.33 corollayı bir test edin, yokuşlarda falan arabanın gidişine, hızlanmasına bakın, sıkı bir de pazarlık yapıp son fiyat alın. Kafanızdaki bütün sorular cevaplanır. Sonra da test görüşlerinizi, aldığınız fiyatı vs bizimle paylaşın. Belki sizin gibi merak edenler vardır.

Allah izin verirse yarın test sürüşü yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkakcn -- 14 Aralık 2012; 16:47:07 >

• Bizim sienadan iyi çektiği kesin
  • quote:

quote:

Bakalım şimdi.
    Toyota 1.33 Çekermi ? konusunu başlattı (12 sa. önce, 10:27:38) Evet arkadaşlar bence Toyota gibi bir arabaya bence 1.33 99 Beygir az gelir, sizce? Yorumlarınızı Bekliyorum Saygılar
    Arkadaşlar sıfır bir araba almayı düşünüyorum fiyat sınırı 40 Milyar ve arabada aradığım özellikler ise; 1.Arıza Çıkartmıyacak 2.Ekonomik 3.Kon...
    2012 Opel Astra Vs 2012 Honda Civic konusunu başlattı (5 gün önce, 7:39:47) Arkadaşlar bu hafta bir araba almayı düşünüyorum, seçenekler arasında Opel Astra Ve Honda Civic Sedan var hangisini önerirsiniz deneyimli kişilerin,ta... Mesaja git »

Ayıklayalım:
    1 haftada 3 konu,honda civic,opel astra,en son corolla,ekonomik olacak,kasayı çeker mi bence az gelir?
    Astra civic konusu açılmış,millete birbiri yedirilmiş-sonra astra sorunlu diyorlar cümleleri falan,bomba bırakıp çekilinmiş.
    Arkadaşım,bak hazır kış aylarına girdik ben bir çorba yapayım şu forumu demiş olabilirsin,yalnız bizim forum öyle çorbaya gelmez,adamı yoğurtlu beyti kebabına çevirirler.
    Kafa yapıyorsan baştan söyle,yok yapmıyorsan tek konu üzerinden devam et güzel sohbetlerine mümkünse.
    quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

araç 99hp.
    ortalama 4000 devirde kullanıyordum,şehir içi 2. vites otomatik vitesti tamamen hikaye bu yazdıkların.
    Arabayı şehir içerisinde kullanıyorum kalkıştan sonra vites aralıkları çok kısa direkt 3.vitesi istiyor ve çıkamayacağın rampa yok 3teyken.
    Corollaya 8 litre yaktırmak için apaçi gibi kullanmak lazım.Zaten apaçiye hitap etmiyor.
    90 100le giden bir kamyon otomobili kamyonu eğer 3e düşersen çok rahat sollarsın.Araç ağzına kadar dolu 3. viteste hızını yükselterek rampa çıkıyor tecrübeyle sabit bu söylediğin de hikaye.
    rampaya girmeden hızını 100 120ye dayarsan 4 5le tıkanmadan çıkıyor tecrübeyle sabit.
    110la giderken 6ya atarsan araç yavaşlamıyor 80de 6yı shiftte istiyor zaten attıktan sonra gayet hızlanmasını sürdürüyor tecrübeyle sabit bu söylediğin de hikaye.
    Şimdi malum soruyu soralım.
    Bunca hikayeyi bize niye anlatıyorsun?
    Yer miyiz hani?

yazdıklarım tecrübeye dayanıyor. senin hayatın hikaye. her konuya girip artist artist yazılar yazıyorsun sonra da bize laf söyle.

muhattab dahi olmuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Bende 2010 vardı. 50bin km kullandim. Ortalama 4000 devirde kullanıyordum. Sehir ici otomatik vites 2. Vites idi

Yine de 8lt benzin yakardi.

Uzun yolda sollama yapmak imkansız. Performans kötü değil yok! 6. Vites bosuna eklenmiş. 110la giderken 6'ya atarsan arac yavaşlar.
    90-100le giden bir kamyon-otomobil 4'e de düşseniz 3'e de düşseniz sollayamazsiniz. Hayatınız tehlikeye girer.
    1300kusur kilo. 80-85hp olması lazım.

performansı olmayan, vasat bir aracı 50bin km kullandınız yani? Ve 50bin km kullandığınız aracın özelliklerini bile bilmiyorsunuz. Sollama yapamıyormuş, bence siz kullanmasını da bilmiyorsunuz.

ben bu işi anlamadım astra 1.3 classic otomatik ile gayette sollama yapıyorum ki 1.3 90bg olmasına rağmen

• 1,33 yerine 1,6 tercih edersen daha mantıklı olur.Hem aklında soru işareti kalmaz çekermi çekmez mi diye..
  • Silindir kapagin Kafa contasini degistir ( Kalin conta ) hacim yükselir
  • bugün arkadaşın 1.3 97 model corallasına bindik kalkışta kökledi (2000 devirden 3500 e kadar) araba biraz patinaj çekiyodu pek gitmiyodu (205.000 de lpg li)
  • quote:

aynı araç bizim altımızda var.
    Rampada yolda çekerim videosunu koyarım buraya forumu bırakırsın.
    işkembenizden fikir üretmeyin.
  • quote:

quote:

aynı araç bizim altımızda var.
    Rampada yolda çekerim videosunu koyarım buraya forumu bırakırsın.
    işkembenizden fikir üretmeyin.

Altında olduğu belli zaten abuk sabuk gaza gelmenden. Baban izin verirse denersin rampada. Ergen edebiyatı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maksimum hızı 175 km/h olan bir araçla
    100 km/h hızında giden bir kamyonu sollayamayan bir şöför
    gitsin ehliyetini kıyma çekme makinesinin içine atsın
    Nokta
  • piyasa 80-90 beygir dizel dolu , 1.6 100 beygirlik hitler passat dolu , onlar gidiyorda siz neyi tartışıyorsunuz yahu .
    bal gibi de çeker zaten araçların geneli 100-110 beygir civarı , yok başka bir amacınız varsa araçla o zaman almayın, 100 beygir ne verir nasıl gider çok açık net .
  • H kasa Opel Astra 1.3 90 bg dizel için de çekmez, rampada kalırsın derlerdi. Gayet güzel giderdi klima açık veya kapalı farketmezdi. Tork avantajı vardı onu göz ardı etmiyorum ama şehir içinde çok sıkıntı yaşamazsınız.

Nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama zaten şehirlerarası yolların artık yüzde 75'i neredeyse duble yol. Yani sollama mevzu çokta sorun değil. Beklenti düşük bütçe az yakıt ve sıfır araçsa tercih edilebilir.
  • Çekmez diyenler neye göre çekmez?
    Beklentileriniz nelerdir?
    1,5 aydır biniyorum araca.
    Üstelik 1.6 122 HP'den geçtim bu araca. Eski aracım 157 NM Tork veriyordu. Bunun Torku 138 NM

Araç şehir içi sakin kullanımda; 2.000 devirde hemen vites değiştir ışığını yakıyor.
    Bu şekilde kullanıldığında anlık tüketim hep düşük oluyor.
    70 KM ile giderken bile 6. vitesi isteyebiliyor. Araç bu sayede ekonomi yapabiliyor.

Eğer yok ben basıcam diyorsanız zaten araç 2.000 devirde vites değiştir ışığı yaktığında gaza dahada basarsanız o ışık sönüyor. 3.000 devir civarında yanıyor ve performanslı kullanım sunuyor.
    3.500 - 4.000 devir aralığında araç torkunu veriyor zaten ve gayette yeterli.
    Hep bu şekilde gitseniz bile tüketiminiz 8 litre anca olur 100 km'de.

Ben alalı 1-5 ay oldu. 700 km'de araç çok kullanmam ayrıca.
    Motor yeni olmasına rağmen araç 7.2 gösteriyor. Bu full şehir içi tüketimi dikkatinizi çekerim. Aldığımdan beri hiç sıfırlamadım göstergeyi sadece teslim ederken sıfırladılar.

100 KM ile giderken 6. viteste araç gayet hızlanma eğilimi gösteriyor.
    Nereden çıkarıyorsunuz 6. vitese takdığınızda araç gitmiyor diye.

Eski aracınıa 2.000 motor yada 300 NM torklu bi dizel araçsa evet araç size göre zaten yetersiz kalır gitmez!.

Yok, kamyon sollaymazsınız, yok uzun yolda sıkıntı çekersiniz.
    Geçin arkadaşlar bu işleri.

Senede yaptığım en fazla 7.000 KM. Ve bu araç benim için bulunmayan hint kumaşı gibi.
    Ee donanımda yeterli.

Ki Eski aracımda deri döşeme, koltuk ısıtma, kararan dikiz aynası, yağmur sensörü, far sensörü, ön cam buz çözücü vardı. Bu araçta bunların hiçbirisi yok. Arıyor muyum hayır? Tek aradığım kararan iç dikiz aynası hatta tüm araçlarda bu donanım standart olmalı.

Ben altımdaki aracın değerine, yılına bakarım.
    Bana sunduklarına bakarım.
    i30'u 3 yıl kullandım ve bana oldukça güzel hizmet etti ve benim açımdan miladını doldurdu.
    Az KM yaptığım için 1.33 Auris tercih ettim.
    Tercih etmemdeki diğer sebepler başı başına, marka değeri ve ekonomik bir motorunun olması.
    Ayrıca ben inanılmaz fiyata aldığımı yazmıştım. 35.750 TL. Bu fiyata bana başka Toyota Auris denginde ekonomik az yakan bir araç söyleyin?
    Megane var diceksiniz 37.000 TL. Ama o araç 1.6 ve şehir içi tüketimi 9 litre.

Bütçeniz bu modele elveriyorsa sıfırdan başka bir araç düşünmüyorsanız alınabilecek tek mantıklı araç bu.
    Bakmayın siz çekmiyor gitmiyor diyenlere. Onlar Toyota mühendislerinden çok daha iyi bilgilere sahip olduklarını sanıyorlar.
    Hiç olmadı gidin test edin.

Aracımda bu;

Toyota 1.33 Çekermi ?

Toyota 1.33 Çekermi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 15 Aralık 2012; 16:18:40 >

• Bugün gittim Toyota bayi ye Toyota Corolla 1.6 ve Toyota Corolla 1.33 u test etmeye . Gelelim yorumlara Toyota Corolla 1.6 beni baya bir etkiledi arabanın yüksek torku gerçekten çok keyiz veriyor,Toyota Corolla 1.33 de farklı değildi ve benim için gerçekten beklenenin çok üstünde bir performas sergiledi sadece yavaş hızlanıyor ama kullanımı gerçekten çok keyifli'
    Not:Sanırım Toyota Corolla 1.6 alacağım. Sizce doğru tercihmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün gittim Toyota bayi ye Toyota Corolla 1.6 ve Toyota Corolla 1.33 u test etmeye . Gelelim yorumlara Toyota Corolla 1.6 beni baya bir etkiledi arabanın yüksek torku gerçekten çok keyiz veriyor,Toyota Corolla 1.33 de farklı değildi ve benim için gerçekten beklenenin çok üstünde bir performas sergiledi sadece yavaş hızlanıyor ama kullanımı gerçekten çok keyifli'
    Not:Sanırım Toyota Corolla 1.6 alacağım. Sizce doğru tercihmi ?

yüksek tork mu ?

1.33 128 tork

1.6 157 tork
  • O motorun vergi avantajı bile yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.