Şimdi Ara

Torrent kullanan yok mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Torrent hızlarınız nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YLK -- 8 Haziran 2017; 6:54:6 >

• 15 yıldır kullanıyorum torrent. Ben şunu sormak istiyorum. Private trackerlardan, seedboxlardan seed edilen dosyaların iniş hızını soruyorum. Yani bol seedli

Turknet torrent için hız kesintisi yapıyor mu?

Ben bol seedli 5 torrent aynı anda açmama rağmen 3mb göremiyorum (50 mbit paket)

Googledrive dan IDM ile 6 mb ile dosya indiriyorum.

Bu sefer daha açıklayıcı oldu sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YLK -- 8 Haziran 2017; 20:13:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YLK

15 yıldır kullanıyorum torrent. Ben şunu sormak istiyorum. Private trackerlardan, seedboxlardan seed edilen dosyaların iniş hızını soruyorum. Yani bol seedli

Turknet torrent için hız kesintisi yapıyor mu?

Ben bol seedli 5 torrent aynı anda açmama rağmen 3mb göremiyorum (50 mbit paket)

Googledrive dan IDM ile 6 mb ile dosya indiriyorum.

Bu sefer daha açıklayıcı oldu sanırsam

Aynisi superonline fiber de oluyor.
    Google driveden 12,5mb/sn ile indirirken torrentte tek de eklesem bes alti torrenti ayni anda da eklesem toplam hiz 4mb/sn yi gecmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Torrent kullanan yok mu ?
    Az önce sizin için test ettim. 75 mbit için 2 telefon 1 tablet 2 bilgisayar bağlı halde iken rutracker dan alınan bir torrent ile ulaştığım maksimum hız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubilaykaracam -- 8 Haziran 2017; 21:4:6 >
  • Teşekkürler zahmetiniz için.

Hangi il, yapa mı bağlantınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YLK -- 8 Haziran 2017; 23:55:25 >
  • YLK Y kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da hizmet alıyorum ve yapa ya dahil değilim. Ama son 1 saattir ping sorunu ile uğraşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubilaykaracam

İstanbul'da hizmet alıyorum ve yapa ya dahil değilim. Ama son 1 saattir ping sorunu ile uğraşıyorum.

Birde o mesele var

• 6.5 - 5.5 mb falan çekiyorum. hız 76 megabit
  • Ben de uzun suredir kullanıyorum torrent ve herhangi bir hız kısıtlaması durumu ile karsılasmadım.
  • Torrent hattımı maksimum kullanıyor, ama artık torrent kullanmak çok gerekli değil, cloud ara sunucular var, geçen gün 6 aylık süreli bedava kampanyası vardı torrentsafe sitesinin hemen aldım, bu gibi siteler torrenti benim yerime yüklüyor, ben sunucudan dosya download eder gibi direkt download ediyorum. fakat hız fark etmiyor çünkü torrent de aynı hızda çalışıyor. Peki neden cloud kullanıyorum diye soruyorsanız clouddan direkt downloadda hızlı download ediyorsunuz, seed etmiyorsunuz, cloud sunucu sizin yerinize seed ediyor, ip'niz de karşıya gitmiyor. Ayrıca 2 seeder bile olsa bilgisayarı saatlerce açık tutmaya gerek yok, cloud sunucu 2 seederdan bile çok hızlı buluta dosyayı çekiyor, ben de sonra buluttan direkt indiriyorum. Kampanyaları takip ederseniz çoğu programları, siteleri bedava kullanırsınız. 2 hafta önce bitdefender 1 yıllık bedavaydı, geçen ay 1 yıllık vpn vardı, bugün steam'de payday 2 bedava. isteyen hemen süresi dolmadan yükleyebilir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgay75x -- 10 Haziran 2017; 1:43:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turgay75x

Torrent hattımı maksimum kullanıyor, ama artık torrent kullanmak çok gerekli değil, cloud ara sunucular var, geçen gün 6 aylık süreli bedava kampanyası vardı torrentsafe sitesinin hemen aldım, bu gibi siteler torrenti benim yerime yüklüyor, ben sunucudan dosya download eder gibi direkt download ediyorum. fakat hız fark etmiyor çünkü torrent de aynı hızda çalışıyor. Peki neden cloud kullanıyorum diye soruyorsanız clouddan direkt downloadda hızlı download ediyorsunuz, seed etmiyorsunuz, cloud sunucu sizin yerinize seed ediyor, ip'niz de karşıya gitmiyor. Ayrıca 2 seeder bile olsa bilgisayarı saatlerce açık tutmaya gerek yok, cloud sunucu 2 seederdan bile çok hızlı buluta dosyayı çekiyor, ben de sonra buluttan direkt indiriyorum. Kampanyaları takip ederseniz çoğu programları, siteleri bedava kullanırsınız. 2 hafta önce bitdefender 1 yıllık bedavaydı, geçen ay 1 yıllık vpn vardı, bugün steam'de payday 2 bedava. isteyen hemen süresi dolmadan yükleyebilir!

Hocam 6 ay bedava hizmet veren siteye ben guvenmem ama bu cloud olayi mantikliymis.
    Ucret odeyeceksek bunun gibi sitelerden hangisini onerirsiniz?

Edit: Ayni sitenin 1 yillik kampanyasini buldum ama belli ki bu iste bir is var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi board728 -- 10 Haziran 2017; 8:27:28 >

• artik devir usenet devri dostum

• Aynı sitenin 1 yıllık kampanya linkini paylaşır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay75x

Aynı sitenin 1 yıllık kampanya linkini paylaşır mısınız?

Simdi kontrol ettim dediginiz 6 aylik kampanyaymis.

Ama bu nerde beles oraya yerles anlayisi pek saglikli degil
    https://forum.donanimhaber.com/e-maille-ihtarname-gonderen-ars-danismanlik--97232097#125773690
    Bunun gibi durumlarla bas basa kalmayasiniz sonra

• Tabii ki nerde beleş oraya yerleş diye bir tutum içerisinde değiliz. Sözleşmelere dikkat etmek gerekiyor. Paylaştığınız link güzel. Yazan arkadaş doğru yazmış Mail ile tebligat yapıyorlar. Ayrıca o konudaki durum da tamamen yasal. Mail ile tebligat olamayacağını söylemişler bu doğru değil. Şirketin bulunduğu ülkenin kanunlarına uygun. Hollanda, Almanya gibi ülkelerde sistem böyle işliyor. Böyle bir duruma düşmemek için biraz bilinçli bir tüketici olmak gerekiyor. Kimse bir programı 6 ay - 1 yıl hediye de etmiyor. Bunlar promosyon. Reklam amacı var. Sonradan isterseniz beğenirseniz satın alırsınız. Bir programı crackleyip kullanmaktansa neden tamamen yasal kullanmıyalım. Windows 8.1 kullanıyordum. Belirli süreliğine windows 10'a upgrade'i bedava sunmuştu microsoft. Haliyle upgrade ettim. Beleş diye upgrade ettiğimi hiç düşünmüyorum. Microsoft bana windows 10'u bedava mı verdi. Hayır. Microsoft Store'dan alışveriş yapıyorum. Parasını kazanıyor.

• shaaning de kapanmış birileri lütfn public torrent sitesi tavziye etsin özel mesaj ile veya yazabiliyorsa buraya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.