Şimdi Ara

Toros karbüratör hava ayar şeysisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba üstatlar. Babamın Toros u var, 91model yılbaşında alındı. Karbüratör hava ayar sorundan mı ne soğukken biraz zor çalışıyor. Ustya götürünce hava ayarı yapan düz bişey mi ne varmış o aşınmış, o yüzden ayar yapamıyoz o parça da yok .

Şimdi o parça ne olabilir, ayrı satılıyor mudur? Yoksa komple karbüratör mü değişecek?
    Ustalar bi bakabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• LPG ayarı bozuk.

Eğer jigle yoksa karbüratörde Düzgün ayarlarsa dahi soğuk havada, soğuk çalışmada 1 2 dakika salak yapar.
  • çok yakar
  • Delifisek.Tux kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    karbüratörde ne ayarıysa o ayarı yapan parça aşınmış mı ne. O ayar parçası ayrı bulunur mu? Komple karbüratör mu değişcek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 12 Temmuz 2017; 14:57:42 >
  • Karbüratörde ayar yapılacak yer çok.

Eğer rolanti ayar vitası aşındı ise söktrür götür pafta açsınlar diyeceğim de

yenisi 200 tl ye varmış

http://www.akbayrenault.com/R12-Karburator-7700755275,PR-1306.html
  • Delifisek.Tux kullanıcısına yanıt
    Ben 700 küsürlere Toros karbüratörü gördüm. Performans sorunu yaşatmasın? 96 dan sonraki Toroslarda Karbüratörde bi değişiklik olmuş. 96 sonrasında kullanılan karbüratörlerden alsak daha mı iyi olur?

Galiba Bahsettiği şey L H vidaları. Ağaç motoru karbüratöründen hatırlıyorum. Ağaç motorunda üç tane ayar şeysisi var, L, H ve rölanti. Araba karbüratörü de benzerdir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 19 Temmuz 2017; 14:09:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.