Şimdi Ara

Toptan kıyafet alıp satmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir miktar param var bu işi yapmayı düşünüyorum. Toptan kıyafet alıp Trendyol Hepsiburada GittiGidiyor gibi sitelerde satmayı düşünüyorum üzerine kâr ekleyerek. Sizce oluru var mı ? Kıyafetten günlük 150 lira kâr etsem bana yeter açıkçası.

• 1-kıyafet alanında acayip rekabet var ve çok sayıda satıcı var.

2-bir kıyafetin farklı bedenleri ve farklı renklerini de bulundurmak gerek.

3-kıyafet alanında ürün iadeleri çok fazla olabiliyor. bu da fazladan kargo ücreti ve fazladan kaybedilen para, zaman ve emek demek.

ama iç çamaşırı,çorap,kemer,havlu,bornoz,nevresim takımı,yastık,yorgan,battaniye gibi genel kategori ürünler satarsan fazla renk ve beden çeşitliliği stoğu tutmazsın.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Hocam bu kategorilerin hepsini düşündüm. Ayakkabı ve aksesuar dahil. En çok alışveriş yapanlar kadınlar. En çok alışveriş yapılan kategori giyim. Örnek veriyorum kemer satsam bir elbise kadar alıcısı olmaz ya da nevresim satsam bir müşteri senede en fazla 2 kere falan alır. Ama elbise bluz etek öyle değil.

Erkekler için de geçerli bu. Erkek gömleği satsam bir müşteri kaç tane alır ki.

Bir tek iç giyim potansiyeli olan grup ama o kategori bana uygun değil.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Ayrıca elimdeki parayı altcoinlere yatırmak ve babamla sorunlarım olduğu için evden ayrılmak için harcamak gibi düşüncelerim de var.

Ya iş kurucam ya kriptoya yatırıcam ya da evden ayrılacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: try1241

Ayrıca elimdeki parayı altcoinlere yatırmak ve babamla sorunlarım olduğu için evden ayrılmak için harcamak gibi düşüncelerim de var.

Ya iş kurucam ya kriptoya yatırıcam ya da evden ayrılacam.

alt coin işi tamamen yazı tura atmak gibi bir şey.

neye göre artıp neye göre düştüğü belli değil.

toptan ürün alıp satacaksan bu işi sadece internet ortamında değil,fiziksel olarak da satmalısın. yani semt pazarlarında falan tezgah açıp satarsan işin garanti olur. yani sadece bir yere bel bağlamamak gerek.

hem semt pazarları iyi bir gözlem yapma yeridir. insanların ilgisini ne çekiyor neyi daha çok alıyorlar,bunun istatistiğini tutup ona göre strateji geliştirirsin.

• hocam neden alibaba veya aliexpressten alacağınız çin işi ucuz şeyleri yüzde 200 karla satmıyorsunuz? geçen yeğenim için aldığım ucuz aydınlatma alibabada 8 dolarken burada 130 liraya satılıyordu :) bunu da düşünebilirsiniz.

• hic yatirimsiz o isi yapanlar var magaza magaza gezip urunlerin fotolarini cekip yayinliolar tabi bi 100tl fazlasini yaziolar yani yatirimsiz yapilio o is zaten en yakin arkadasim demisti ama nerelerden satmaya calistiklarini bilmiyorum sosyal medya hesaplarindan satmaya calisiolardi galiba

• Hocam bütçe ne kadar
  • dünyadünya kullanıcısına yanıt

10-15 civarı nakit var 10 civarı da kredi kartı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi try1241 -- 6 Eylül 2021; 10:55:6 >
  • Komisyon, iade oranları ve rekabet düşününce hiç mantıklı değil. Özellikle iadelerde satıcılar ciddi zarara uğruyor.

• marslan1999 kullanıcısına yanıt

Nasıl değerlendirebilirim peki 10-15k civarı nakiti ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.