Şimdi Ara

(TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
0
Favori
6.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ses o kadar rahatsız ediyorsa ya dikey yerleştirin yada fanları değiştirin iade de edebilirsiniz tabi şansınız varsa

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • muhtemelen M kullanıcısına yanıt

Fanlar için değişim talep edebilirsiniz. Ama fanlardaki ses bir şekilde düzelir büyük olasılıkla orta motor kısmında bir yer sürtüyordur.

Corsair fanları takabilirsiniz. Sonuçta tüm fanlar anakart üzerinden RBG efekt alacaksa uyum sorunu olmayacaktır.

Benim anakartta RGB desteği yok kumanları üzerinden ayarladım ben. Loş beyaz ışık yaptım hepsini böylece kullanıyorum. Bazen komple kapatıyorum ışıklarını.

Radyatörü önede takabilirsiniz. Fanları içeri hava alacak şekilde konumlandırırsanız o kadar bozmayacaktır hava akımını. Üstte de takacaklarınızı egzoz yaparsınız olur biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: StamP0fRadiation

Fanlar için değişim talep edebilirsiniz. Ama fanlardaki ses bir şekilde düzelir büyük olasılıkla orta motor kısmında bir yer sürtüyordur.

Corsair fanları takabilirsiniz. Sonuçta tüm fanlar anakart üzerinden RBG efekt alacaksa uyum sorunu olmayacaktır.

Benim anakartta RGB desteği yok kumanları üzerinden ayarladım ben. Loş beyaz ışık yaptım hepsini böylece kullanıyorum. Bazen komple kapatıyorum ışıklarını.

Radyatörü önede takabilirsiniz. Fanları içeri hava alacak şekilde konumlandırırsanız o kadar bozmayacaktır hava akımını. Üstte de takacaklarınızı egzoz yaparsınız olur biter.

Qp'ye gittigidiyordan yazdım değişim olmuyor iade edip tekrar farklı ürün alabilirsiniz yazmış, aynı üründen almazsanız seviniriz mi demek istemişler anlamadım:D İade işlemi de süreçteydi salıya kadar yollayabiliyordum, gittigidiyorda ortadan kalkmış, hata oldu sanırım da zaten üşeniyordum yollayıp yeni almaya sağlık olsun.

Düşünüp bakacağım artık bir çaresine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhtemelen -- 20 Eylül 2021; 21:6:38 >
  • Ha bi de eklemeyi unuttum fanları söküp tekrar takmıştım ya haftasonu, ilk akşam yoktu ikinci akşam çıktı bildiğin çekirge sesi mi desem ağustos böceği mi desem öyle bi ses gelmeye başladı :D:D Diğer sesten farklı bi ses. Böcek ötüyor susuyor biraz sonra yine bi 3 5 sn ötüp susuyor gibi:D

Fanları yüksek hızda biraz çalıştırıp öyle dener misin*

• quote:

tabi

• quote:

Denedim çekirge sesi belli belirsiz duyuluyor yine, fanlar bastırıyor ama.

Şu an normal masaüstündeyim düşük hızda fanlar. "Krıiğğk krııığk" diye ilk dediğim sesler var. Arada da Jhçiiiiiiiiiiiii diye çekirge araya giriyor. Ormanda kampta gibiyim maşallah.

Eğer Kasanıza sığıyorsa ön Panel'e koyup deneyin isterseniz radyatörü, Ön panelde nasıl radyatör konumlandırılması videolar mevcuttu oradan bakabilirsiniz.

Ön panelden hava girişi, üst kısma koyacağınız fanlar ilede hava çıkışı yapabilirsiniz.

• quote:

Eğer Kasanıza sığıyorsa ön Panel'e koyup deneyin isterseniz radyatörü, Ön panelde nasıl radyatör konumlandırılması videolar mevcuttu oradan bakabilirsiniz.

Ön panelden hava girişi, üst kısma koyacağınız fanlar ilede hava çıkışı yapabilirsiniz.

O şekilde olunca fanlar dışta radyatör içte ve fanlar radyatöre doğru üflediğinden radyatörün sıcaklığı da kasaya gelmiş olur ama (çok aşırı bi kötü etkisi olmaz gerçi).. Ayrıca başka intake görevi görecek fan olmayacaksa havanın önünde radyatörsüz direkt üflemesi yani yalın fanlar daha sağlıklı olur kanımca.

Birsüre kullanıp sonra araştırayım diğer benzeri kombinasyonları vb en iyisi. Soğutucu Ön panelde dışarı üfleyen, üstteki yalın 3 adet içeri üfleyen fan kombinasyonu nasıl olur acaba her çeşit aklıma geliyor :P

Bi de kasam corsair 5000d oldugundan yanda da fan yeri var , düşük bi ihtimal oraya da sıgabilir.

Yan panel deneyebilirsiniz gibi duruyor. Çünkü kasa oldukça büyük. Yada kasada bulunan fanları, sıvı soğutma fanlarıyla yerlerini değiştirebilirsiniz. Oda bir çözüm olabilir sizin için.

• quote:

Yan panel deneyebilirsiniz gibi duruyor. Çünkü kasa oldukça büyük. Yada kasada bulunan fanları, sıvı soğutma fanlarıyla yerlerini değiştirebilirsiniz. Oda bir çözüm olabilir sizin için.

Aynen ikinci de olabilir. Bi bakayım zamanla, şimdilik oyun keyfini çıkarıyorum üşeniyorum bir süre sök tak işlerine :P

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.