Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
3.738
Cevap
70
Favori
164.572
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ
Giriş
    1809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Merhaba

Ev için bir mürekkepli yazıcı tavsiyesi istiyorum. Aradığım özellikler sorun çıkartmasın, uzun yıllar götürsün, dolumu vs ekonomik olsun, tarama özelliği olursa güzel olur. Canon E414 ilgimi çekti. Ne dersiniz?

sizden hemen bir üstteki cevabım sizede cevap niteliğinde
    |
    |

Şimdi okulumuz içinmax 5000 lira civarında bütçe ile makine düşünüyoruz. Çok fazla fotokopi çekiliyor aşırı özellik istemiyorum. Önemli olan Muadil toneri uygun olmasi. Ayda 50 bin çekiliyor sanırım .

Siyah beyaz olmalı .
    Renkli ihtiyaç yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cafzafer2 -- 23 Mart 2018; 14:51:45 >
    quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Merhaba sizin tavsiye niz ile hp 401dne almıştım son derece memnunum

Şimdi okulumuz içinmax 5000 lira civarında bütçe ile makine düşünüyoruz. Çok fazla fotokopi çekiliyor aşırı özellik istemiyorum. Önemli olan Muadil toneri uygun olmasi. Ayda 50 bin çekiliyor sanırım .

Siyah beyaz olmalı .
    Renkli ihtiyaç yok

merhaba memnun olmanıza sevindim. gerçi tonerlerinide biz verebilseydik daha çok sevinirdim:) Hp A8P79A LaserJet Pro M521DN Yazıcı Tarayıcı Fotokopi yada daha ucuz olan canon mf 411 yada 416 dan tercih edebilirsiniz gerçi aylık 50bin çekiliyorsa 50 bin için önerilen cihazlar aşırı profesyonel ve dolayısıyla aşırı pahalı oluyor onun yerine bunlardan 2 tane almanızı öneririm. hem iş yoğunluğu için yeter hemde profesyonel cihazlar için 15-20 bin tl. vermeye gerek kalmaz olası bir problemdede işleriniz aksamaz tonerleri için okullara tanıdığımız özel fiyat imkanları için özelden yada direk cep telefonumdan benimle iletişim kurabilirsiniz. özelden numaramıda yazarım

• Yüzbaşı
    912 Mesaj

N11 de dukkaniniz var mı

Veya satış görmedim sizin aynı fiyatlarsa alalım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    endlessend kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bende BROTHER HL-1211W Wi-Fi LASER YAZICI düşünüyorum da almayı kullanan tavsiye eden arkadas var mı?

tonerlerinin çipsiz ve ucuz oldugunu duydum diğer yazıcılara göre bu dogru mudur?

bir de sanırım yeni bir yazıcı değil yaklaşık 3-4 sene önce çıkmış bi yazıcıya 450 lira vermek mantıklı mı başka önerebilceğiniz model var mı?

https://www.youtube.com/c/OnurBayrak
  • Er
    5 Mesaj

Merhaba,

Aylık baskı:300-400 sayfa

Renkli: olsa iyi olur

Cok fonksiyonlu: evet, yazıcı, tarayıcı, fotokopi vs.

Fiyat: fiyat önemli değil, kullanım maliyeti minimum olmalı.

Fax: gerekli

Wi-fi: mutlaka gerekli

Dolum: yapılabilmeli, muadil toner de kullanılabilmeli, chip vs. ile uğraştırmamalı.

Dublex baskı: olsa iyi olur.

Marka: Canon mf414dw düşündüm ama hiç anlamıyorum, siz neyi önerirseniz onu alacağım. 1- Dublex baskısız ve renksiz; 2-dublex baskılı renksiz; ve 3- dublex baskılı ve renkli şeklinde 3 alternatifli yazabilirseniz çok sevinirim, bunlar arasında fiyat farklarına göre seçim yapmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler

|
    |
    Bahsedilenler: endlessend

Orijinalden alıntı: teknonur123

bende BROTHER HL-1211W Wi-Fi LASER YAZICI düşünüyorum da almayı kullanan tavsiye eden arkadas var mı?

tonerlerinin çipsiz ve ucuz oldugunu duydum diğer yazıcılara göre bu dogru mudur?

bir de sanırım yeni bir yazıcı değil yaklaşık 3-4 sene önce çıkmış bi yazıcıya 450 lira vermek mantıklı mı başka önerebilceğiniz model var mı?

3-4yıl önce çıkmış olması cihaz sıfırsa dezavantaj değil bilakis avantajdır. yeni modellerin ilk zamanlar dolumları ve muadilleri pahalı olur zamanla ucuzlar. brother 1211 değilde canon 6030 öneririm. tonerleri dolum ve muadilleri ekonomik yazıcısı daha uzun ömürlüdür. yada hp 1102 öneririm.
    |
    |

Orijinalden alıntı: cafzafer2

N11 de dukkaniniz var mı

Veya satış görmedim sizin aynı fiyatlarsa alalım :)

n11 de dükkanımız yok ama büyük ihtimalle bizim fiyatlar daha düşüktür. özelden numara yazmıştım. site üzerinden satış yok şu anda site yapım aşamasında.
    |
    |

Orijinalden alıntı: KRADZEL

Merhaba,

Aylık baskı:300-400 sayfa

Renkli: olsa iyi olur

Cok fonksiyonlu: evet, yazıcı, tarayıcı, fotokopi vs.

Fiyat: fiyat önemli değil, kullanım maliyeti minimum olmalı.

Fax: gerekli

Wi-fi: mutlaka gerekli

Dolum: yapılabilmeli, muadil toner de kullanılabilmeli, chip vs. ile uğraştırmamalı.

Dublex baskı: olsa iyi olur.

Marka: Canon mf414dw düşündüm ama hiç anlamıyorum, siz neyi önerirseniz onu alacağım. 1- Dublex baskısız ve renksiz; 2-dublex baskılı renksiz; ve 3- dublex baskılı ve renkli şeklinde 3 alternatifli yazabilirseniz çok sevinirim, bunlar arasında fiyat farklarına göre seçim yapmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler

merhaba 6ay önce olsa ekonomik birkaç alternatif vardı ancak o modeller artık bulunmuyor ve üretilmiyor yeni çıkan cihazlarında çip ve dolujm ve muadil maliyetleri biraz daha yüksek oluyor. önerilerimi sizin 1-2-3 olarak yazdığınız sırayla belirtiyorum. özellikle toner maliyetleri dolum ve muadil olarak ekonomik olanları yazıyorum. özelden tercih ettiğiniz modelin toneer dolum ve muadil fiyatlarını sorabilirsiniz her gün tüm soruları yanıtlıyorum. 1- canon 237w wifili ve dublexsiz renksiz; 2-canon 244dw renksiz ve dublex baskılı; 3-şu an en zor olan bu zira yeni modellerin doluma uygun olanların fiyatları yüksek önceden olsa bulabilirseniz hp m476dw önerirdim. şu anda toneri ekonomik olan fakat fiyatı sizin ihtiyaçlarınızdan daha profesyonel bir cihaz olduğundan pahalı gelebilecek HP PRN LaserJet Pro 500 color MFP 570dw modelini öneririm. aslında renkli ve çok fonksiyonlu çok cihaz var lakin toner doluma uygunluğu ve toner maliyeti açısından bu şekilde öneriyorum.

endlesskartus.com
    ender
    |
    |

• Yarbay
    3290 Mesaj
    Hp inkjet 1500 ya da 1510 tam hatirlayamiyorum modelini, bunun renkli ve siyah beyaz kartusu elinizde var mi?

|
    |

2) Aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................: 300-350 sayfa

3) çok fonksiyonlu mu?..................................................................:Yazıcı, tarayıcı olursa iyi olur ama öyle gerekli de değil.

4) Özellikle Inkjet ya da laserjet mi istiyorsunuz?.............................: Fark etmiyor, hangisi daha iyiyse o olsun.

5) Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet

6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?.................: Evet

7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Fark etmiyor.

8) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) ....................................: Fark etmiyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Yüzbaşı
    656 Mesaj
    Merhabalar kyocera 1130 marka yazici kurulmasi planlaniyo ofisimize. Cagri merkezi olarak calisiyoruz aylik 15000e yakin baski yapiyoruz. Su anda xerox pro 133 kullaniyoruz. Tonercimiz kyocera 1130 kuralim oraya dedi. Tavsiyeniz nedir bu konuda yardimci olur musunuz rica etsem ?

Asus z77 pro || Intel I7 2600k 4.2ghz || Sapphire RX 580 Nitro+ 8gb || Crucial Ballistix Sport 16GB || Toshiba TR200 240gb SSD || Aerocool Xpredator White Edition || Steelseries Rival 700 || Logitech g910 Orion Spectrum || SteelSeries Arctis 7 White Edition || Asus VN247h 1ms 75hz
  • Binbaşı
    1447 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Erd0000

Merhabalar kyocera 1130 marka yazici kurulmasi planlaniyo ofisimize. Cagri merkezi olarak calisiyoruz aylik 15000e yakin baski yapiyoruz. Su anda xerox pro 133 kullaniyoruz. Tonercimiz kyocera 1130 kuralim oraya dedi. Tavsiyeniz nedir bu konuda yardimci olur musunuz rica etsem ?

kyocera saglam cihazdır. drum 100 bin, toner 7 bin gidiyor. muadil toneri ucuz 30-40 lira ile 7000 basıyor. tavsiye ederim.
    okulda 1128 kullanıyorum. çok memnunum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: HellRazor

1) Fiyat alt-üst limit............................................................................: Mümkün olduğunca uygun

2) Aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................: 300-350 sayfa

3) çok fonksiyonlu mu?..................................................................:Yazıcı, tarayıcı olursa iyi olur ama öyle gerekli de değil.

4) Özellikle Inkjet ya da laserjet mi istiyorsunuz?.............................: Fark etmiyor, hangisi daha iyiyse o olsun.

5) Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet

6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?.................: Evet

7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Fark etmiyor.

8) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) ....................................: Fark etmiyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

şu an çok fonksiyonlu olarak renkli laser doluma uygun pek yok o yüzden sadece yazıcı olarak canon 7010 yada canon 7018 öneririm. gittigidiyorda var görünüyor dram üniteside ayrı ancak çok fazla çıktı almadığınız için yazıcı fiyatı ve baskı maliyeti ekonomiktir.
    |
    |

• Teğmen
    156 Mesaj
    Canon MF232W ve MF237W arasında ne gibi farklar var acaba? İkisi arasında kaldım. Hangisini almalıyım. Birde Borther markasından uzak durun deniliyor. Doğrumudur?

Orijinalden alıntı: AnthemSY

Canon MF232W ve MF237W arasında ne gibi farklar var acaba? İkisi arasında kaldım. Hangisini almalıyım. Birde Borther markasından uzak durun deniliyor. Doğrumudur?

en önemli farkı 237w da üstten otomatik besleme var diğerinde yok yani üstten kağıtları koyduğunuz zaman kendi otomatik olarak çekip tarıyabiliyor. ikiside önerdiğim cihazlardır. evet bunlar varken brother önermem

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

en önemli farkı 237w da üstten otomatik besleme var diğerinde yok yani üstten kağıtları koyduğunuz zaman kendi otomatik olarak çekip tarıyabiliyor. ikiside önerdiğim cihazlardır. evet bunlar varken brother önermem

Peki bana çok fonksiyonlu. Toner dolumu,muadili veya sıfırı hesaplı ve sıkıntı çıkarmayan. 700-1500 TL aralığında bir marka model önerebilirmisiniz? Canon mf237w güzel bir seçenek ama aynı veya daha düşük fiyata daha çok özelliği olan yazıcılar var. Mesela çift taraflı baskı özelliği bu modelde yok. Samsung SL-m2070fw de güzel duruyor. Toneride muadilleri uygun fiyatlı. Veya HP LaserJet Pro MFP M130FW. Ne dersiniz hocam?

• Binbaşı
    1809 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Peki bana çok fonksiyonlu. Toner dolumu,muadili veya sıfırı hesaplı ve sıkıntı çıkarmayan. 700-1500 TL aralığında bir marka model önerebilirmisiniz? Canon mf237w güzel bir seçenek ama aynı veya daha düşük fiyata daha çok özelliği olan yazıcılar var. Mesela çift taraflı baskı özelliği bu modelde yok. Samsung SL-m2070fw de güzel duruyor. Toneride muadilleri uygun fiyatlı. Veya HP LaserJet Pro MFP M130FW. Ne dersiniz hocam?

en baştan yazdığım sorulara yanıt şeklinde yazsaydınız aradığınız özelliklere göre öneride bulunurdum. o cihazları elbette bende biliyorum tonerleri ekonomik olmadığı için önermedim daha öncede defaatle yazmıştım model sormayın zira binlerce model var hepsini önermeme nedenlerini yazmaya kalkarsam kimseye vakit kalmaz. dublex baskıda önemliyse canon 244dw modelini de tercih edebilirsiniz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    405 Mesaj
    -aylık baskı kapasitesi 300 renkli
    -renkli gereklimi şart
    -çok fonksiyonlumu sadece yazıcı
    -fiyat aralığı 1000 civarı
    -wifi gereklimi evet
    -fax gereklimi hayır
    -dolum yaptırılacakmı? evet

işyerimizde fotokopi makinalarımız var siyah beyazda sıkıntı yaşamıyoruz. renkli için tanklılarımız vardı onlarla uğraşmaktan bıktık. laser sadece renkli çıktı alacak doluma gelecek bir şey arıyoruz.

Orijinalden alıntı: amd1985

-aylık baskı kapasitesi 300 renkli
    -renkli gereklimi şart
    -çok fonksiyonlumu sadece yazıcı
    -fiyat aralığı 1000 civarı
    -wifi gereklimi evet
    -fax gereklimi hayır
    -dolum yaptırılacakmı? evet

işyerimizde fotokopi makinalarımız var siyah beyazda sıkıntı yaşamıyoruz. renkli için tanklılarımız vardı onlarla uğraşmaktan bıktık. laser sadece renkli çıktı alacak doluma gelecek bir şey arıyoruz.

birkaç ay öncesine kadar hp cp 1025w bulunabilyordu wifili ancak şu anda piyasada kalmadı onun yerine wifisiz canon 7010 yada canon 7018 öneririm.
    |
    |
üniversite
haberler
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.