Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.934
Cevap
68
Favori
203.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim, şimdi yazıcının satış linkine baktım sanırım içinde TN-2310(TN-2305) 1200 sayfalık toner varmış ve sanırım sayaç 1200 sayfa olunca tasarruf modunda kullandığım için toner bitmese de yazdıramayacağım. Yazıcı Türkiye de satılan bir model değildi. İndirimde iken Almanya'dan sipariş vermiştim %18gümrük vergisi dahil 830TL ye gelmişti. Toneri çıkarmak basit olabilir kendim de çıkarıp resmini çekebilirim ancak, kardeşim daha iyi anlar o geldiği zaman çıkartıp bakarız. Google dan 2335 ve 2320 nin resimlerini karşılaştırdım aynı gibi ama tabii ki kesin bir şey söyleyem.

Sayacı sıfırlayabilirsem yazdırmaya devam edebilirim sanırım ama sayaç mekanizması çok basit olan 300-400TL olan alt modellere göre oldukça karışık gibi geldi. Video da 2320 toner dolumu yapılıyor sanırım buradan bakarak TN2355 ile aynı olup olmadığını söyleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=yM_n1FWTlUA

Uyumlu olabileceğini, TN-2355 ile uyumlu olduğu belirtilen modellerin(HL-2365DW, MFC-L2740DW, MFC-L2700DW), TN2320 de belirtilen modeller(für Brother HL-L2300D, HL-L2340DW, HL-L2360DN, HL-L2365DW, DCP-L2500D, DCP-L2520DW, DCP-L2540DN, DCP-L2560DW, MFC-L2700DN, MFC-L2700DW, MFC-L2720DW, MFC-L2740DW) arasında olmasından düşündüm.

https://www.amazon.de/gp/product/B00MMMN088/ref=ox_sc_sfl_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=A278QXF7IDGJ9U

http://satis.brother.com.tr/Toner/TN-2355

https://www.amazon.de/Brother-Tonerkassette-TN-2320-DCP-L2520DW-DCP-L2540DN/dp/B00LTT17OO/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanbirol

Teşekkür ederim, şimdi yazıcının satış linkine baktım sanırım içinde TN-2310(TN-2305) 1200 sayfalık toner varmış ve sanırım sayaç 1200 sayfa olunca tasarruf modunda kullandığım için toner bitmese de yazdıramayacağım. Yazıcı Türkiye de satılan bir model değildi. İndirimde iken Almanya'dan sipariş vermiştim %18gümrük vergisi dahil 830TL ye gelmişti. Toneri çıkarmak basit olabilir kendim de çıkarıp resmini çekebilirim ancak, kardeşim daha iyi anlar o geldiği zaman çıkartıp bakarız. Google dan 2335 ve 2320 nin resimlerini karşılaştırdım aynı gibi ama tabii ki kesin bir şey söyleyem.

Sayacı sıfırlayabilirsem yazdırmaya devam edebilirim sanırım ama sayaç mekanizması çok basit olan 300-400TL olan alt modellere göre oldukça karışık gibi geldi. Video da 2320 toner dolumu yapılıyor sanırım buradan bakarak TN2355 ile aynı olup olmadığını söyleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=yM_n1FWTlUA

Uyumlu olabileceğini, TN-2355 ile uyumlu olduğu belirtilen modellerin(HL-2365DW, MFC-L2740DW, MFC-L2700DW), TN2320 de belirtilen modeller(für Brother HL-L2300D, HL-L2340DW, HL-L2360DN, HL-L2365DW, DCP-L2500D, DCP-L2520DW, DCP-L2540DN, DCP-L2560DW, MFC-L2700DN, MFC-L2700DW, MFC-L2720DW, MFC-L2740DW) arasında olmasından düşündüm.

https://www.amazon.de/gp/product/B00MMMN088/ref=ox_sc_sfl_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=A278QXF7IDGJ9U

http://satis.brother.com.tr/Toner/TN-2355

https://www.amazon.de/Brother-Tonerkassette-TN-2320-DCP-L2520DW-DCP-L2540DN/dp/B00LTT17OO/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

çok model birbirine benzer fakat uymaz çok ufak bir tırnak koyarlar yazıcıya girmez yada çipi v.s. farklı olur. türkiyede satılan bir model değil ise muhtemelen çip v.s. parçaları yoktur. zira araştırdığımda belkide türkiyede olmadığından bir karşılığı gözükmüyor. dolum şekilleri aynı olması uyumlu yada çalışır anlamına gelmez malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: sunpa

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/OKI-MB451DN-%C3%87ok-Fonksiyonlu-Lazer-Yaz%C4%B1c%C4%B1,103452,504962,927661.html?langId=-14&spNote=KPL1504IT50|326

Hocam şu model nasıldır, bilgi verebilir misiniz?

yazıcı modeli şu nasıldır sorularına yanıt vermiyorum normalde. aradığınız özellikleri yazarsanız sağlıklı bir öneride bulunabilirdim. laser cihazlarda oki pek önermiyorum. bu modelin çipi pahalı değil dolumu yapılabiliyor sağlamlığına bişey diyemem.

• Canon 6030w ile hp102w kıyaslarsanız hangisi daha iyi. Dolum maliyeti, servis, kullanım kolaylığı acısından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakaryavib

Canon 6030w ile hp102w kıyaslarsanız hangisi daha iyi. Dolum maliyeti, servis, kullanım kolaylığı acısından.

kesinlikle canon 6030w öneririm. diğerinin dolumu yada muadili çok daha maliyetlidir.

endlesskartus.com
    ender
  • endlessend E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, toneri çıkardığım zaman ayrıntılı fotolarını gönderip sizinle iletişime geçerim. Uymazsa sadece kargo ücreti zararım olur, sanırım iade edebilirim size. Şimdilik acemi olduğum için tonerin üzerindeki sayacı sıfırlama, hangi toz kaliteli yada uygun bilmediğim için dolum vs uğraşmam sanırım. Brother tercih sebebim zaten çipsiz olması, standart olarak 100 sayfalık demo toner yerine 1200 sayfalık orjinal toner olması ve orijinal tonerin bile diğer markalardan daha uygun fiyatlı olmasıydı. Drum ünitesinin toner ile tümleşik değilde ayrı olması 12000 sayfa çıktıdan sonra değişmesi bana avantaj gibi geldi tabi acemi olduğum için bir şey diyemem.

Olmazsa son çare yine Amazon.de sitesinden €10 civarı 2320 yada 2310 muadil toner alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbirol

Teşekkürler, toneri çıkardığım zaman ayrıntılı fotolarını gönderip sizinle iletişime geçerim. Uymazsa sadece kargo ücreti zararım olur, sanırım iade edebilirim size. Şimdilik acemi olduğum için tonerin üzerindeki sayacı sıfırlama, hangi toz kaliteli yada uygun bilmediğim için dolum vs uğraşmam sanırım. Brother tercih sebebim zaten çipsiz olması, standart olarak 100 sayfalık demo toner yerine 1200 sayfalık orjinal toner olması ve orijinal tonerin bile diğer markalardan daha uygun fiyatlı olmasıydı. Drum ünitesinin toner ile tümleşik değilde ayrı olması 12000 sayfa çıktıdan sonra değişmesi bana avantaj gibi geldi tabi acemi olduğum için bir şey diyemem.

Olmazsa son çare yine Amazon.de sitesinden €10 civarı 2320 yada 2310 muadil toner alırım.

tam tersi dram ünitesinin ayrı olması bir dezavantajdır. zira hp canonun çok tercih edilen tonerlerinin biz her dolumda zaten dramını değiştiriyoruz adetli aldığımızdan dramları ucuz olduğundan atık haznesinin de her seferinde temizlendiğinden ve dram ünitesi zaman geçtiğinde değişmesi gerekmediğinden daha ekonomik oluyor. siz en iyisi siteden kendi tonerini yurt dışından isteyin bence

• Merhaba,
    -aylık baskı kapasitesi 500
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) Evet
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) evet
    -fiyat aralığı 2000 Tl (Önerinize göre artabilir)
    -wifi gereklimi Evet
    -fax gereklimi Hayır, fakat olursa da farketmez
    -dolum yaptırılacakmı? Evet.Muadilde olabilir.

Maalesef piyasada Canon 635cx dışında diğer önerilen modelleri bulamıyorum.Renkli maliyeti ekonomik ve uzun ömürlü bir cihaz önerebilir misiniz.
    Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5ikTaS

Merhaba,
    -aylık baskı kapasitesi 500
    -renkli gereklimi(fiyatı önemli ölçüde artırır) Evet
    -çok fonksiyonlumu (tarayıcı-fotokopi) evet
    -fiyat aralığı 2000 Tl (Önerinize göre artabilir)
    -wifi gereklimi Evet
    -fax gereklimi Hayır, fakat olursa da farketmez
    -dolum yaptırılacakmı? Evet.Muadilde olabilir.

Maalesef piyasada Canon 635cx dışında diğer önerilen modelleri bulamıyorum.Renkli maliyeti ekonomik ve uzun ömürlü bir cihaz önerebilir misiniz.
    Teşekkürler...

malesef şu anda renkli ve çok fonksiyonlu toneri sorunsuz ekonomik dolabilen bir model kalmadıolanlar canon 728cdw -hp m476dn-476dw bunlarda yakın zamanda tükendi. fiyatı bayağı fazla olan HP LaserJet Pro 500 M570dn modeli var oda oldukça pahalı yada fiyatı çok uygun ancak tonerleri küğçük ve dram üniteside ayrı olan hp m176n cihazı birkaç mağazada var görünüyor fiyatı 1200civarı ancak wifi yok bu modelde. bu modelleri bir inceleyin isterseniz toner fiyatları ile ilgili sitemizdeki ya telefondan yada burdan özelden fiyat bilgisi sorabilirsiniz biz yazıcı satmıyoruz sadece toner dolum ve muadil toner üretip satıyoruz.

endlesskartus.com
    ender

• Merhaba,

1) Fiyat alt-üst limit............................................................................: 200-300 2.el olabilir

2) Aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................:20-50 sayfa

3) çok fonksiyonlu mu?..................................................................:Yazıcı, Tarayıcı yeterli.

4) Özellikle Inkjet ya da laserjet mi istiyorsunuz?.............................: Laserjet

5) Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: olsa iyi olur.

6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?.................: Dolum yapılabilmeli

7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Bilinir marka olsun ve sağlam sorun çıkarmayacak bir ürün

8) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) ....................................: Usb

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Ek renkli dolumu kolay,tarayıcısız modellerde önerirseniz sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: radyocaglar

Merhaba,

1) Fiyat alt-üst limit............................................................................: 200-300 2.el olabilir

2) Aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................:20-50 sayfa

3) çok fonksiyonlu mu?..................................................................:Yazıcı, Tarayıcı yeterli.

4) Özellikle Inkjet ya da laserjet mi istiyorsunuz?.............................: Laserjet

5) Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: olsa iyi olur.

6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?.................: Dolum yapılabilmeli

7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Bilinir marka olsun ve sağlam sorun çıkarmayacak bir ürün

8) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) ....................................: Usb

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Ek renkli dolumu kolay,tarayıcısız modellerde önerirseniz sevinirim.

2.el sadece yazıcı olarak renkli laser hp pro 200 m251n öneririm. siyah beyaz tarayıcı ve fotokopili olarak ise yine 2 .el hp 1132 yada canon 4410 öneririm. zaten ofiyatlarda toneri dolabilen yada muadili bulunan sıfır laser tarayıcılı yazıcı bulamazsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba

400 liralık bir bütçem var. Hem. Siyah beyaz hem de renkli lazım. Aylık 100 civarında çıktı alabilirim. Çok fonksiyonlu yazıcı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzeydebiryer

Merhaba

400 liralık bir bütçem var. Hem. Siyah beyaz hem de renkli lazım. Aylık 100 civarında çıktı alabilirim. Çok fonksiyonlu yazıcı olabilir.

o fiyatlara hem renkli hemde çok fonksiyonlu laser cihaz alamazsınız tek fonksiyonlu bile dolumu sorunsuz model o fiyatrlara laser cihaz yok inkjetide biz önermiyoruz sebeplerini defalarca yazmıştım konu içerisinde bulabilirsiniz. illa inkjet alacaksınızda orjinal kartuşu ucuz bir model alın yada bulabilirseniz 2.el alma şansınız var ise hp pro 200 m251 yada HP LaserJet Pro 100 color MFP M175a modellerini öneririm. ancak 2elini bile o fiyatlara bulmanız biraz zordur.
  • Merhaba

Ev için bir mürekkepli yazıcı tavsiyesi istiyorum. Aradığım özellikler sorun çıkartmasın, uzun yıllar götürsün, dolumu vs ekonomik olsun, tarama özelliği olursa güzel olur. Canon E414 ilgimi çekti. Ne dersiniz?
  • 1) Fiyat alt-üst limit............................................................................: 600-700

2) Aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................: 400 sayfa

3) çok fonksiyonlu mu?..................................................................:Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi. Makale ve ders notları bastırılacak genel olarak. Ayrıca tarayıcı fonksiyonu da aktif olarak kullanılacak.

5) Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Hayır
    6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?.................: Evet sarf maliyeti önemli

7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Markadan ziyade çok kaba ve büyük olmaması tercih sebebi.

8) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) ....................................: Wi-Fi olmalı

Bunlara uygun HP LaserJet Pro MFP M130NW modeli var sizce nasıldır 650 civarına? Xerox WorkCentre 3025BI da var.

@endlessend

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi end0plazmikretikulum -- 19 Mart 2018; 20:57:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: end0plazmikretikulum

1) Fiyat alt-üst limit............................................................................: 600-700

2) Aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................: 400 sayfa

3) çok fonksiyonlu mu?..................................................................:Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi. Makale ve ders notları bastırılacak genel olarak. Ayrıca tarayıcı fonksiyonu da aktif olarak kullanılacak.

5) Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Hayır
    6) Kartuş ya da tonere dolum yaparak mı kullanacaksınız?.................: Evet sarf maliyeti önemli

7) Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Markadan ziyade çok kaba ve büyük olmaması tercih sebebi.

8) Bağlantı türü tercihi (USB, Ethernet, Wi-fi) ....................................: Wi-Fi olmalı

Bunlara uygun HP LaserJet Pro MFP M130NW modeli var sizce nasıldır 650 civarına? Xerox WorkCentre 3025BI da var.

@endlessend

canon mf232w yada canon mf237w öneririm. fiyat limitinizin üzerinde lakin toner maliyeti açısından orta vadede hp 130 dan daha ekonomik ve daha iyi bir cihazdır.

endlesskartus.com
    ender

• quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Merhaba

Ev için bir mürekkepli yazıcı tavsiyesi istiyorum. Aradığım özellikler sorun çıkartmasın, uzun yıllar götürsün, dolumu vs ekonomik olsun, tarama özelliği olursa güzel olur. Canon E414 ilgimi çekti. Ne dersiniz?

sizden hemen bir üstteki cevabım sizede cevap niteliğinde
  • Merhaba sizin tavsiye niz ile hp 401dne almıştım son derece memnunum

Şimdi okulumuz içinmax 5000 lira civarında bütçe ile makine düşünüyoruz. Çok fazla fotokopi çekiliyor aşırı özellik istemiyorum. Önemli olan Muadil toneri uygun olmasi. Ayda 50 bin çekiliyor sanırım .

Siyah beyaz olmalı .
    Renkli ihtiyaç yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cafzafer2 -- 23 Mart 2018; 14:51:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Merhaba sizin tavsiye niz ile hp 401dne almıştım son derece memnunum

Şimdi okulumuz içinmax 5000 lira civarında bütçe ile makine düşünüyoruz. Çok fazla fotokopi çekiliyor aşırı özellik istemiyorum. Önemli olan Muadil toneri uygun olmasi. Ayda 50 bin çekiliyor sanırım .

Siyah beyaz olmalı .
    Renkli ihtiyaç yok

merhaba memnun olmanıza sevindim. gerçi tonerlerinide biz verebilseydik daha çok sevinirdim:) Hp A8P79A LaserJet Pro M521DN Yazıcı Tarayıcı Fotokopi yada daha ucuz olan canon mf 411 yada 416 dan tercih edebilirsiniz gerçi aylık 50bin çekiliyorsa 50 bin için önerilen cihazlar aşırı profesyonel ve dolayısıyla aşırı pahalı oluyor onun yerine bunlardan 2 tane almanızı öneririm. hem iş yoğunluğu için yeter hemde profesyonel cihazlar için 15-20 bin tl. vermeye gerek kalmaz olası bir problemdede işleriniz aksamaz tonerleri için okullara tanıdığımız özel fiyat imkanları için özelden yada direk cep telefonumdan benimle iletişim kurabilirsiniz. özelden numaramıda yazarım

• endlessend E kullanıcısına yanıt
    N11 de dukkaniniz var mı

Veya satış görmedim sizin aynı fiyatlarsa alalım :)

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.