Şimdi Ara

TOGG SUV TÜRKİYE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
3.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok geç kaldık , en son Cadillac benzeri bir araç yapıyorduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liny

Bu TOGG'un bataryasını herkes ithal yada yerli değil diyo ama bi tane adam vardı bu TOGG'un CIO su mu ne hatta Doğan Kabak'ın videosuda vardı o adam lansmanda aracın bataryası %100 yerli tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirildi demişti
    Tasarımı bize ait olabilir ama üretimi değildir. Tasarlamak ve üretmek apayrı şeyler. Nasıl ki Apple telefonların arkasında "Designed by Apple in California" yazıp "Made in China" oluyorsa bu da benzer bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

Sorun nedir peki türkiye pilmi üretemiyor bildigimiz pil..!

Alıntıları Göster
    Evet, çoğu ülke üretmiyor çünkü insan sağlığına zararlı maddeler üretim sırasında salgılanıyor ve patlama riski de var. Bizim ülkemizde basit işlerde bile ne kadar çok iş kazası oluyor nükleer ve batarya sektöründe dikiş tutturamayız zaten. Lityum tuzu da bizde yok o da bir miktar etkili.

• Hybrid teknolojisini kullanan b sınıfı araç çıkacaktı o bile acayip pahalı olacaktı gerçi de gene bunun kadar yüksek olmaz. Ben 600.000 bin diyorum şu an Zoe bile 250000 civarı satılıyor

• Min. 400 binden çıkar ve bizim millet de o paraya passat alınır gardaşım der doğal olarak.

Es kaza milliyetçi duygularla alanlar da hevesini alıp şarj işleminin külfetinden de yılınca birkaç ay sonra satılığa koyar.

Yurtdışı satışı da göstermelik olur, çok yeni bir marka ve yaygın servis ağı vs olmayacağından rekabet şansı bulamaz.

Tek çıkar yol 100 bin bandında b hatchback sınıfı arabaları yerli pazara satmak, yakıt ve vergi desteği sağlamak olur. Böylece gerçek anlamda yerli vatandaşın alabileceği yerli bir arabamız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 22 Temmuz 2020; 0:33:45 >
  • hangi segment olursa olsun, iç pazarda ciddi rekabetçi bir fiyatlandırma olmak zorunda. %10 düşük fiyat gibi söylemler hiç anlamlı olmaz. Muadili araçlardan %30-40 daha ucuz olursa piyasada tutunur, aksi halde işi zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkBnt

hangi segment olursa olsun, iç pazarda ciddi rekabetçi bir fiyatlandırma olmak zorunda. %10 düşük fiyat gibi söylemler hiç anlamlı olmaz. Muadili araçlardan %30-40 daha ucuz olursa piyasada tutunur, aksi halde işi zor.
    Mesela suv olan modelin yabancı emsalleri 50.000-60.000 (Birim) bandında ise benim ülkemde de öyle olmalı.. hadi 2 katı olsun.. 100.000 120.000 fiyatlar çok ideal olacaktır..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • buradaki genc arkadaslar ne derse desin, ben almayi planliyorum ciktiktan sonra 1 sene icinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt
    Uyan. Bu resmen pollyannacilik.

Giris fiyati en az 450 bin olur. Range rover ile karsilastirilan bir aractan bahsediyoruz. Pil maliyeti bile yuksek olur o dediginden. Benzinli clio otantik almiyorsun.

• 2019 verilerine göre konuşalım.

Türkiyede satılan binek araçların %85 i A,B ve C segment.

Yani 300-400bin verip sıra bekleyen birsürü insan vardı ya, işte onların hadi hepsi kalan %15 olsun. A B C sefment 400binlik araba yok diye biliyorum. Ozaman geri kalan üst segmentlere kalıyor demek.

Geçen yıl kaç adet satıldı, hafif ticarilerle beraber 480bin.

Hadi 500bin olsun.

Bunun hepside hadi binek olsun.

500*0,15= 75000 (YETMİŞBEŞ BİN!) adet 300-400bin liralık araba mı satılacak.

Audi + BMW + Mercedes = 35 bin adet sattı.

Fiat + Reno + Vw = En çok satan ilk üç a 150 bin binek sattı.

Şimdi sen diyorsun ki o müstakil garajlı evde oturan on binlerce insan Togg alacak.

Orta okul mezunu matematik ve birazcık istatistik bilen birisinin böylesi bi iddiada bulunması imkansız.

Bu arada 2019da Türkiye’de 222 adet elektrikli araç satıldı.

• Şu aracın propagandasını yapan sevinçten havalara uçan kişilerin acaba % kaçı bu aracı alabilecek %1 belki. ?? En az 300-400 bin olur. Anadan babadan parası olmayan bir adam çalışarak yerli dediğiniz bu aracı bir ömür vererek alacak. Ucuz falan da değil. Klişe olacak ama, Almanyada çalışan bir adam 12ayda çok rahat bir tiguen alabiliyor sen bu aracı yerli diye ötvsini ödeyerek 10 yılda zor alırsın. O yüzden sevinemiyorum. Hee, araç üretmeyelim mi ? Tabiki üretilim ama madem yerli ötvsini kaldır kardeşim teşvik et. Para da yurt dışına çıkmaz. Ama nerdeee
  • 4 gözle bekliyorum çıkmasını. Çıksın, bir tane alıp köydeki garajı olan eve koyacağım. Yazın 2-3 hafta tatile gittiğimde kullanırım.

• çok şık araç umarım fiyat'da ona göre uygun olur da sokaklar da artık yerli araç görürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali bey amca

Uyan. Bu resmen pollyannacilik.

Giris fiyati en az 450 bin olur. Range rover ile karsilastirilan bir aractan bahsediyoruz. Pil maliyeti bile yuksek olur o dediginden. Benzinli clio otantik almiyorsun.
    O halde bu aracın yerliliği nerde?
    Dövizle alınmıyor, cari açık oluşmuyor, ötvsi de fazla değil.. ben gene iyimser oldum hadi 2 katı olsun dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreudeAmFahren -- 23 Temmuz 2020; 13:28:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ugo U kullanıcısına yanıt
    Okuduğunu anlamamışsın ve sadece söylemek istediğini yazmışsın. Üstte bulunan bir soruya cevaben bunu yazdım ve garajlı evi olan herkesin bu arabayı alacağını iddia etmedim. İnsanların garajlı evi olduğunu ve alınabileceğini söylemek istedim, hala da aynı noktadayım. Birçok garajlı evi olan insan var (aracı nerede şarj edeceksiniz noktasında bu garaj kelimesi geçti) ve bu kişilerin kimisinde milyonluk araç var. Tabi bu işler keyif meselesi, illa bu aracı alacak diye bir kaide yok ama makul bir fiyatlandırmayla gelirse neden alınmasın. Üstteki mesajımda da yazdım, bu araç için en masraflı yön batarya dedim, herhalde onu kaçırdın. İlkokul Türkçe okuma düzeyindeki kişi bile bunu okur ve anlardı. Son olarak 400-500 bin lira Passat'a para veren insan çok bu ülkede. Hangi araç için olursa olsun 100 bin tl üzeri yüksek rakamdır, kim ne derse desin yüksektir. İlk aracını alacak biri para biriktirerek 200 binlik araca binemez (Türkiye'de ortalama herkesin çalıştığı işlerden birinde çalışan birini kastederek bunu söyledim). Ek bir kaynak olmadan para biriktirmeyle kimse 200 bin tl üzeri araç alamaz bu ülkede.

• zingfth kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum, herkes bu aracı alamaz ama yerli üretim önemli olduğunu için önemsiyorum bu aracı. Türkiye'de birsürü otomobil fabrikası var. Bu fabrikalarda tüm üretim yükünü bizim insanımız çekiyor ama patent hakkından dolayı xxxx otombil firması hiç sorunsuz temiz para kazanıyor ve ülkesine kazandırıyor.
  • Gelişme var mı? Neler üretildi? Üretim tesislerinin durumu nedir?

• zingfth kullanıcısına yanıt
    nightbringer kullanıcısına yanıt
    ötv zaten kaldırıldı bu araçta alınmayacak. bilginiz yok muydu?

@nightbringer 2019 ikinci el Zoe şu an 300 bin lira, sıfırı yok satışta. piyasadan haberiniz yok galiba. araç fiyatları uçtukça uçuyor.
  • izengel kullanıcısına yanıt
    Benim yazdığım zaman o fiyatlardaydı, fiyatlar fırlıyor ne yapayım?

• "Gelecekte bunun birçok bilgi kirliliğini beraberinde getireceğini düşündüğünüz için" yaniliyorsunuz ve cok safsiniz, TOGG'u ortaya atanlar bilgi kirliğinin ağa babalari zaten.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.