Şimdi Ara

THERMALTAKE Smart RGB 500W 80+ (418TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
2.328
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu ürünün RGB olmasının hiçbir anlamı yok. RGB yapıyorlar, sonra kasa toplamaktan anlamayan salak bilgisayarcılar o fanı kasa içine üfleyecek şekilde ters takıyor psu'yu :D Sadece 2020'de en az 3-4 tane falan böyle toplanan kasa gördüm ki biride vatan'da toplanmış.
  • can6prmk kullanıcısına yanıt
    Hayır itopya

Bu da izmirde bi mahalle arasında bilgisayarcıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 24 Mayıs 2020; 13:12:1 >

• Kasa modeli nedir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JackWondo kullanıcısına yanıt
    hangisi? 3 tane kasa 2 tanesinin modelini biliyorum
    Birti Phanteks 719
    Ters Thermaltake Psu takılı olan Sharkoon TG4
  • Amaç güç kaynağı almaksa şunu ekseriyetle öneririm : sessiz ve uzun yıllar yetecek bir ürün ışık mışık yok ama.
    https://www.teknobiyotik.com/high-power-750w-80plus-bronze-56aat12v-guc-kaynagi.html
  • Oyun bilgisayarı için 500W yetersiz. 750W olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muxo kullanıcısına yanıt
    750w anayasamı hocam? Benim bildiğim ihtiyaca göre alınıyor psu. İşlemciye ekran kartına göre vs vs

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende artık ileride PSU ihtriyacı tekrar doğmasın diyenlerdenim.

750Watt'tan aşağı pek almam aldırmam bütçe el veriyorsa.

1600 AF kaçırmasaydım biraz evvel alacağım psu şu olacaktı.
    https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-everest-etx-750-1-750-w-fiyati,263370441.html
  • Süleyman Çakır. kullanıcısına yanıt
    Power suppy bilgisayarın diger bileşenlerine göre devamlı değişen bir şey değil. bir kere alırsın çok uzun yıllar kullanırsın. 10 sene önce 750W almıştım hala kullanıyorum. O 10 sene boyunca bilgisayarımın diger donanımlarını yenilemek gerekirken power suppy hep durdu
    Geçen sene ekran kartımı yeniledim sadece o 160W çekiyor.Ondan önceki ekran kartım 90W çekiyordu. İşlemci 95W anakart 125W 1 tane ssd 1 tane hdd ve sogutucu fanlar derken 500W ı geçiyor. Onun için power suppy alırken güçlü olanını seçmeniz ileriye dönük düşünürseniz faydanıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muxo -- 24 Mayıs 2020; 13:47:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can6prmk

Şu ürünün RGB olmasının hiçbir anlamı yok. RGB yapıyorlar, sonra kasa toplamaktan anlamayan salak bilgisayarcılar o fanı kasa içine üfleyecek şekilde ters takıyor psu'yu :D Sadece 2020'de en az 3-4 tane falan böyle toplanan kasa gördüm ki biride vatan'da toplanmış.
    Bendeki psu kasanın alt tarafında ve havayı alttan alıp kasa içine üflüyor. Yanlış mı olmuş?
  • Çok gürültülü bir PSU , Corsair RM serisi öneririm.
  • Hocam 300 400 TL bandında onerebileceğiniz kasa var mı ?
    Havalandırması iyi belki bir ihtimal 240mm sıvı soğutma takabileceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackWondo -- 24 Mayıs 2020; 15:3:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muxo

Power suppy bilgisayarın diger bileşenlerine göre devamlı değişen bir şey değil. bir kere alırsın çok uzun yıllar kullanırsın. 10 sene önce 750W almıştım hala kullanıyorum. O 10 sene boyunca bilgisayarımın diger donanımlarını yenilemek gerekirken power suppy hep durdu
    Geçen sene ekran kartımı yeniledim sadece o 160W çekiyor.Ondan önceki ekran kartım 90W çekiyordu. İşlemci 95W anakart 125W 1 tane ssd 1 tane hdd ve sogutucu fanlar derken 500W ı geçiyor. Onun için power suppy alırken güçlü olanını seçmeniz ileriye dönük düşünürseniz faydanıza
    Katılıyorum insanlar bu psu ya neden önem vermiyor anlamış değilim halbuki pc en önemli parçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbarian

Bendeki psu kasanın alt tarafında ve havayı alttan alıp kasa içine üflüyor. Yanlış mı olmuş?

Alıntıları Göster
    Kasa içine hava girmez PSU'dan, bi sıkıntı var fotoğraf atsana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can6prmk -- 24 Mayıs 2020; 14:54:38 >
  • İtopya Vatan ne fark eder. Donanım satan büyük çaplı bir firmanın yapacağı bir hata değil yani bu. Bu sene nedense çok önüme denk geldi 2 tane senden 1 tane başka arkadaşımdan. Hep RGB'den ötürü :D
  • 1.si psu fanlarını 99.99 devrenin üzerine üfler yani kasa içine hava üfleme durumu olmaz nasıl bağlarsanız bağlayın. (kullanıcı tarafından psu açılıp fan ters çevrilmediyse veya fan ters model denk gelmediyse)

2. Fsp hydro 700w 80 bronze tavsiye ederim. 5 yıl garantisiyle markasıyla öne taşıyor kendini

• can6prmk kullanıcısına yanıt
    Şundan 5 6 sene öncesine gidersen tüm kasalar böyleydi bunun bir zararı yok hatta egzoz görevide görür. Eskilere gidersen tavsiyelerin böyle montaj yapılması yönünde olduğunu görürsün. Düşün o psunun fanı aşağıya baksa aşağıdan hava alacak yer yoksa nasıl soğutacak psu da bulunan devreyi? Her kasa böyle değildi eskiden her yeri delik deşik şuan kasaların. Güncel olarak bakarsak psu açıkta kalması hoş değil sadece benim için. Böyle sevende olabilir ayrı mesele

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.