Şimdi Ara

THERMALTAKE Smart RGB 500W 80+ (418TL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
2.328
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ne diyorsun mübarek. Bilgisayar parçası değil bu sistemden güç çekmiyor sisteme güç veriyor.

yüzde yüz verimlilik diye birşey yok zaten yanlış örnekleme olmuş.

PSU'nun sistemin ihtiyacı olandan fazla olması avantajdır. Yani 400w'lık yada 600w'lık bir bileşenlerin vardır. 500w'lık PSU varsa karşılamaz yada kitlenip durur, 1200w'lık psu'nu yormaz. Hatta belki de çok az ısınır.

Not: Bayram günü birbirinizi kırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcake± -- 24 Mayıs 2020; 18:24:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Ne diyorsun mübarek. Bilgisayar parçası değil bu sistemden güç çekmiyor sisteme güç veriyor.

yüzde yüz verimlilik diye birşey yok zaten yanlış örnekleme olmuş.

PSU'nun sistemin ihtiyacı olandan fazla olması avantajdır. Yani 400w'lık yada 600w'lık bir bileşenlerin vardır. 500w'lık PSU varsa karşılamaz yada kitlenip durur, 1200w'lık psu'nu yormaz. Hatta belki de çok az ısınır.

Not: Bayram günü birbirinizi kırmayın.
    Yüzde yüz verimlilik var demedim örneğin anlaşılabilmesi için örnekledim

700w güç tüketen sistem için;

Verimlilik 100 olsa 700w prizden çeker 700w bileşenlere dağıtır
    Verimlilik 85 olsa 824 prizden çeker 700w bileşenlere dağıtır

• raskolinkov kullanıcısına yanıt
    Aaaaa öyle söylenir mi hiç daha iyi soğutuyor sen bilmiyormusun hemde ultrasonik mor ışınlar ile kasanın içine virüs,toz girmiyor.
  • Herkes birbirini trollüyor :(
  • :) ortalık yine karışık...

Peki aynı sistemi teferans alırsak 700 lük power yerüne 1200 kullanıyor olmam enerji tüketiminde bir artı oluşturmuyor değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eğer güç kaynağının olduğu yerde kasanın ızgarası kapalı ise fanı içeri baktırırsın içerdeki havayı alıp arkadan kendi üstünden dışarı atar, yok alt ya da üstte olduğu yerde ızgara varsa fan dışarı baktırılır dışardan hava alıp kendi üstünden atar. 2.si daha iyi bi çözüm ama kasaya bağlı mesela benim kasa eski fan içerden alıp dışarı atıyor mecburen. Bu arada bana fiyatı abartı olmayan orta boyutlu gerçekten soğutması iyi hangi kasayı tavsiye edersiniz pleksi cam ve RGB fan varsa olur yoksa da olur

• quote:

Orijinalden alıntı: crashris

Eğer güç kaynağının olduğu yerde kasanın ızgarası kapalı ise fanı içeri baktırırsın içerdeki havayı alıp arkadan kendi üstünden dışarı atar, yok alt ya da üstte olduğu yerde ızgara varsa fan dışarı baktırılır dışardan hava alıp kendi üstünden atar. 2.si daha iyi bi çözüm ama kasaya bağlı mesela benim kasa eski fan içerden alıp dışarı atıyor mecburen. Bu arada bana fiyatı abartı olmayan orta boyutlu gerçekten soğutması iyi hangi kasayı tavsiye edersiniz pleksi cam ve RGB fan varsa olur yoksa da olur
    Sıfır takıntınız yoksa 2.el Cooler Master HAF serisi bakabilirsiniz. Soğutmada şahsi fikrim en iyileridir. (932 veya 942) . Dört tane 23mm fan yuvasıyla hem sessiz, hem ısınmıyor. Çelik kalitesi ayrı, boş kasa 13 kilo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam. 2.el düşünmüyorum çok tozlu oluyor temizlemesi imkansız

• quote:

Orijinalden alıntı: muxo

Power suppy bilgisayarın diger bileşenlerine göre devamlı değişen bir şey değil. bir kere alırsın çok uzun yıllar kullanırsın. 10 sene önce 750W almıştım hala kullanıyorum. O 10 sene boyunca bilgisayarımın diger donanımlarını yenilemek gerekirken power suppy hep durdu
    Geçen sene ekran kartımı yeniledim sadece o 160W çekiyor.Ondan önceki ekran kartım 90W çekiyordu. İşlemci 95W anakart 125W 1 tane ssd 1 tane hdd ve sogutucu fanlar derken 500W ı geçiyor. Onun için power suppy alırken güçlü olanını seçmeniz ileriye dönük düşünürseniz faydanıza
    Nasıl 500 w çekiyor merak ettim . %100 yükte bile o sistem 450 w çekmez ki %100 yüke ancak özel testlerle ulaşırsınız. Oyun oynarken falan 280 ile 350 watt arası gezer o sistem. Sli ve overclock falan yapılmayacaksa 650w hemen hemen tüm sistemleri rahat çalıştırır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citizen'in Pengueni -- 24 Mayıs 2020; 22:26:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nerazzuri kullanıcısına yanıt
    Hayır onu izah ettim bende. Sistem 700w ihtiyaç duyuyorsa kullandığın psunun verimliliğine bağlı olarak PRİZDEN güç çeker. Yüzde 85 verimliliği olan bir 850w psu PRİZDEN 824w çekerek bileşenlere 700w dağıtır. 1200w yüzde 85 verimliliği olan bir psu PRİZDEN 824w çekerek bileşenlere 700w dağıtır. PRİZDEN çekilen aynı olduğu için tüketim artmaz. Verimliliği olmayan psu lar 700w için 800de çeker PRİZDEN 1200de çeker PRİZDEN sistemi tehlikeye atar elektrik tüketimini arttırır.

• vc1903 kullanıcısına yanıt
    Fiyatına göre iyi duruyor hocam. 85plus bronz sertifikası var. Ve yarı modüler bir 750w. Ama tam modüler psularin bilgisayar kullanıcısı için ekstra maliyet olduğunu düşünüyorum. Yarı modüllerin sabit tarafı minimum ihtiyaçları karşılamak için üretilmiş bir nevi kullanılması şart olacak kablolar zaten. Arada 100 200tl fark verip de tam modüler almak ve aynı şekilde kabloları takıp kullanmak biraz acayip geliyor :D. Kısacası özellikler bakımından güzel psu ama kullanıcı yorumları da almanızda fayda var. Fan sesi vs araştırın.

• daquied kullanıcısına yanıt
    Hocam bununla traktör çalıştırmayacak arkadaş :D r5 2600 ve 1080 kartı var. En baba 750 yarı modüler alır rahat rahat kullanır. Fazla kablolardan da kurtulmuş olur.

• Süleyman Çakır. kullanıcısına yanıt
    Elinde 700w 80+ fsp varmış hocam. Ondan dedim :) elimdeki yeter diye ikna olmazsa gold 1100w istediği gibi yarı modüler yapıda bide 700tl fiyatta 700den 750 ye geçeceğine 1100 yapsın 2 kasa birden bağlasın isterse :)

• Arkadaş herkes uzman olmuş. Rastgele ahkam kesiyor. Şimdi işin ustalarını mesaja etiketlerdim de muhtemelen onların da kafalarını ütülersiniz, sövmesinler.

Sisteminiz eğer kararsızlık yaşamıyorsa 85+ ise 550w ve üstü PSU elinizde varsa macera aramayın. 700w için 80+ üzeri olsa da olur. Bazı ürünler sertifika alamayabiliyorlar. PSU'da bileşen iyiyse 550w çoğu sistemleri rahat besler. 700 her türlü besler.

Gidin bileşen sayfasındaki incelemeleri okuyun birazcık. Hazıra konmayın. Everest, Frisby, tx filan bulaşmayın.
  • Psu fanı havayı çeker,kasanın arkasından ( güç kablosu taktığınız on/off tuşunun olduğu yerden ) dışarı atar. En az 20 senedir böyle bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Süleyman Çakır.

Fiyatına göre iyi duruyor hocam. 85plus bronz sertifikası var. Ve yarı modüler bir 750w. Ama tam modüler psularin bilgisayar kullanıcısı için ekstra maliyet olduğunu düşünüyorum. Yarı modüllerin sabit tarafı minimum ihtiyaçları karşılamak için üretilmiş bir nevi kullanılması şart olacak kablolar zaten. Arada 100 200tl fark verip de tam modüler almak ve aynı şekilde kabloları takıp kullanmak biraz acayip geliyor :D. Kısacası özellikler bakımından güzel psu ama kullanıcı yorumları da almanızda fayda var. Fan sesi vs araştırın.
    Tam modüler bence de gereksiz. Fsp hydro gibi kablo sargıları olsa yine bakmayacaktım. Fsp700 var elimde zati.
    Öyle ya da böyle yarı modüler bir ürün alacağım.
    Elimdeki ürünün 6-7 ay garantisi var iken çıkarayım elimden daha uzun garantili sertifikası olan daha ileriye yatırım olarak daha iyi bir psu düşünüyorum.

Hep 2600 kullanmayacağım sonuçta. Yeni mimari geliyor.

• ysakay kullanıcısına yanıt
    Tamam farklı düşünüp söylemiyorum bende. Arkadaş ters mers takılma tok fan yonu var psu içinde dedi. Ne yönü var alttannalir kıçından atar.

Ben yazdigimi şimd okudum. Klavye sözlük acizliğini gördüm düzeltme gereği duymuyorum.

• Bana SFX Küçük PSU, 450-600 watt 80 plus PSU sıfır veya ikinci el bulabilecek bir forumdaş var mı acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.