Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU] (1031. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.555
Cevap
197
Favori
924.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bulkane

Letho yalnızca witcher 2de yaşadığı sona ait save aktarılırsa ya da witcher 2 kaydını simule et seçeneği ile oyuna başlanırsa çıkıyor oyunda.
    Hiç kafaya takılacak bir konu değil. Kaer Morhen'a gidip gitmemesi oyunu hiç etkilemiyor. Tıpkı Keira gibi fazladan birkaç diyalog ve sahnede görünüyor o kadar. İsteğe bağlı.
    Tamamdır hocam çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 565 mb güncelleme gelmiş bilgisi olan var mı?
  • Renegade Havoc R kullanıcısına yanıt
    aynen güncellemeyi görünce bende şaşırdım ama indiriyor bakalım
  • Gönüllü yama bozulmasa bari
  • hemen konu açmışlar 11th anniversary ile alakalı olabilir diyorlar ama patch notes falan hiçbir detay şu an için yok
    https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/witcher-3-patch-1-32-just-hit-steam.10989883/

edit: yama indi gönüllü çeviride sıkıntı yok gibi ama content ve bin klasörü içeriği değişmiş olabilir mod falan varsa kontrol edin bu arada en son ki sürüm 1.31 miydi şu an 1.32 olmuş

edit 2: patch içeriği belli olmuş basitleştirilmiş çince ile alakalı dosya güncellemesi imiş bunların dışında bazı dosyalar yeniden inmiş olabilir oyun açılmaz ise modları kontrol edip oyun modu tekrar yükleyin diyorlar, Oyun datalarında ciddi değişiklik yapılmamış.

we've added support for Simplified Chinese. We had to add Simplified Chinese strings file, update the executable and one of patch.bundle files for that.

If you had mods installed it may happen that this update resulted in game not starting. It's due to the fact that if Steam sees an update, it compares the files you have with the files on servers and overrides them if there's a difference. So your mod scripts could be overridden. If you install your mods once more the game should work, as we didn't change scripts and their relation to code.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 6 Kasım 2018; 20:47:30 >

• Güncellemeyi son anda durdurdum şuan tüm mod dosyası ve dil değişikliği yaşanmış dosyaların yedeğini alıyorum kurulum sonrası üstüne yazacağım.

Bir dil eklemek için ciddi sayıda mod yüklenmiş oyuncuların zevkinin içine ettiler neyse.. Şimdilik mod bazlı çakışma veya gönüllü çeviri ile alakalı bir sıkıntı var mı yakında test eder konuda belirtirim..
  • Yine de güzel bi heyecandı. Gönül ister DLC falan gelsin ama.
  • # Ace # kullanıcısına yanıt
    gönüllü çeviride bir sıkıntı şu an için yok font karakterleri falan olması gerektiği gibi, galiba çince ile alakalı dosyaları editlemişler. aksi takdirde gönüllü çeviride mutlak sıkıntı olurdu diye düşünüyorum. bin klasörü içinde mod dosyaları atıldıysa güncelleme gerekebilir.
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Evet şuan çeviri bazlı bir sıkıntı yok mod bazlı ise hala test yapıyorum çünkü bazı modlar değişim yaşanmış klasör ile alakalı hemde Witcher Script Merger programı ile birleştirme yapılmış birçok mod var.
  • İndirime girince aldım çok pişmanım keşke almasaydım pişmanım bu nasıl oyun lan böyle

Hafta sonu başladım baktım olacak gibi değil yıllık izin aldım halada oynuyorum

Düzeltme.: DH şu sunucuları değiştir artık dial-up zamanları daha hızlı giriyorduk sitelere yeminle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyM3GTR -- 8 Kasım 2018; 21:58:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyM3GTR

İndirime girince aldım çok pişmanım keşke almasaydım pişmanım bu nasıl oyun lan böyle

Hafta sonu başladım baktım olacak gibi değil yıllık izin aldım halada oynuyorum

Düzeltme.: DH şu sunucuları değiştir artık dial-up zamanları daha hızlı giriyorduk sitelere yeminle.
    Spoiler yeme yoksa zevk alamazsın.
  • Şu oyunun herhalde en saçma görevleri at yarışları ve gwentlerdir.
  • Louis Van Gaal kullanıcısına yanıt
    Bence yumruk dövüşleri, hele dar alanda kanser.
  • oyunda görsel kaliteyi arttıracak güncel yama var mı?

stlm 3.2'den sonra hiç güncellenmedi

birde şu yama görsel kaliteyi nasıl etkiliyor.
    https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/949

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 9 Kasım 2018; 21:38:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louis Van Gaal

Şu oyunun herhalde en saçma görevleri at yarışları ve gwentlerdir.
    At yarışlarına katılıyorum ama Gwent bence efsane bi oyun kesinlikle.Hearthstone,poker,batak gibi popüler kağıt oyunlarından nefret eden biri olarak Gwent’e bayılmıştım ve hala arada sırf Gwent için girer 3-4 el oynayıp çıkarım.Bence en baştan mantığını anlayıp bir şans daha vermelisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Linkini verdiğiniz mod, çizim mesafesini bir miktar arttırıyor. Bunu da çizilen en uçtaki yerdeki büyük sis efektini silerek yapıyor. Daha yakın mesafedeki nesnelerin detay seviyesini arttıran bir mod daha var, Next Generation LOD beta.

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3193

Bu ikisi, çizim mesafesini belirgin düzeyde arttırdığı için eğer sisteminiz yeterli gelmezse ciddi fps düşüşleri olabilir. Bende mesela giriş düzeyi pc olduğu için kullanamıyorum bunları. Daha çok ışıklandırma, gereksiz efektleri iptal etme, texture çim vb bunları geliştiren modları kullanıyorum.

Görsel kaliteden kastınız ışıklandırma mı detay seviyesi mi doku kalitesi mi yoksa hepsi bir arada mı?

Işılandırma olarak en güncel 2 mod, E3 Lighting mod 1.3 ve ondan daha yeni güncellenen Phoneix lighting mod (wiedzmin lighting modun devamı). Sırayla ikisini deneyip zevkinize göre birini tercih edebilirsiniz. E3 lighting mod benim açık ara favorim uzun süredir.

E3 lighting mod yalnızca youtubeda var, Inakei adlı kullanıcının kanalında.

https://www.youtube.com/watch?v=PFUk1M0my4o

Phoenix Ligting mod;

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3170

HD Reworked Project isimli mod da önceki listelerimde önerdiğim, hâlâ da kullandığım olmazsa olmaz modlardan biri. Yapan kişinin elinin değmediği doku kalmamış neredeyse oyunda. Hem oyunu ve dokuları güzelleştiriyor, kalitesi artıyor, hem de sulara gerçek zamanlı yansıma ekliyor.

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021

Son olarak normalde reshade pek kullanmam ve önermem. Ancak bir reshade preset var ki stlm ya da e3 lighting mod ile birlikte kullanıldığında oyuna harika bir atmosferik hava katıyor.
    Absolute prerelease reshade.

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1394

Bundan sonrası işaret efektleri, armor retexture ve Geraltın görünümü için modlar, oynanış vb tamamen isteğe ve ihtiyaca bağlı. E3 quen, better fx no signs except igni, the aard, no fall damage, no more rolling down stairs..bunlar da olmazsa olmazım.

Şu videomda full mod listemi paylaştım, hem açıklama hem de sabitlenen yorum kısmında. (İmkanlar kısıtlı olduğu için youtube un da sıkıştırması eklenince piksellenmelerden dolayı görüntü net değil, ama modları inceleyip kendi oyununuzda görünce ne kadar güzel olduğunu farkedeceksiniz.) Tabi tek tek her modun linki yok ama nexusmods ta search kısmında hepsi bulunabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=BEYBDjwGnUg

• valla süpersin dostum eline sağlık ne zamandır stlm 3.2 vardı bu tavsiye ettiklerini de bir deneyeyim

bir de şu mod sınırı kaldırma olayını nasıl aşabilirim yani yardımcı olabilecek biri var mı
    16 free dlcyi birleştirip o şekilde paylaştılar yakın zamanda mod olarak. O şekilde yapınca mod limitini bir hayli arttırıyor, daha fazla sayıda modu aynı anda sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3334

Açıklamayı dikkatli okuyup öyle kurun. Dlc klasöründeki 16 dlcnin yedeğini aldığınız sürece hiçbir sorun yok. Manuel şekilde yapmanızı öneririm.

Bir de mod merger var, özellikle oyuna yük bindiren texture modlarını merge edip mod limitini bypass etmeye yarıyor. Videomdaki mod listesinde de belirttim bunu.
  • çok teşekkürler mod limiti sorunu ortadan kalktı.

bunun dışında E3 lighting mod'u denedim gerçektende güzel ama gözüme çarpan eksi yönde 2 detay var birincisi su rengi çamurumsu gibi ikincisi de geceleri çok karanlık olmuyor sanki bu moddan kaynaklı mı
  • Blood and Wine görevini bitirdim haritadan çıkıp normal oyuna geri dönemiyorum, Toussaint çok iç acıcı.
    Adamların yaptığı DLC çoğu oyundan 3-5 gömlek üstün. Yalnız istediğim sonla bitiremedim save almıştım
    oradan tekrar edebilirim. Bir sorum olacak benim level kasmak için ne yapmak lazım ormanda yaratık
    keserek olacak iş değil 2-3 veriyor ve bildiğiniz üzerede öyle her yer tıka basa yaratık dolu değil.
  • 
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.