Şimdi Ara

The Witcher 3 ; Düşük fps

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Steam indirim dönemindeyken The Witcher 3'ü aldım ancak 20 civarı fps alıyorum oyunda, bu da epey sıkıntı yaratıyor. Sistemim aşağıdaki gibi, bir ekran kartı yükseltmesi ile kurtarır duruma gelir mi yoksa komple sistemi mi yenilemek lazım gelir önerilerinizi istiyorum. Çok fazla oyun oynayan biri değilim, sadece Cs:Go oynuyorum onda da bir sıkıntı yok. İlk defa böyle yüksek grafikli bir oyuna heveslendim. Ona göre yorum yaparsanız sevinirim.

Intel H61 Anakart
    i5 3350P İşlemci
    GeForce GT 640 3GB 192bit Ekran Kartı
    8GB 800 mhz Ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicosia -- 24 Aralık 2019; 8:52:34 >

• Güç kaynağın yeterli ise ikinci el rx 570 alınabilir. Hatta sistemi güncel güçlü bir hale getirmek için i7 3770/2600 ve 8 gb ram takviyesi ile battlefield 1 bile oynarsın. Benzer sistem arkadaşımda var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz cahilim de bu konularda, güç kaynağım HP'nin. DPS-300AB-72 A diyor modeline. 300W yazıyor. Hatta fotoğrafını da atıyorum aşağı. :)

Yeterli midir bu?

The Witcher 3 ; Düşük fps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicosia -- 25 Aralık 2019; 8:46:12 >
  • Yetmez bu çok eski zaten verimlilik iyice düşmüştür

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Ne önerirsiniz hocam, powerı da mı yenilemeliyim?
  • 1 tane 8 pin pcie kablosu varsa güç kaynağının bir şansını dene. Olmazsa güç kay nağı da alırsın.

Ekran kartı ve güç kaynağı en az 800 lira tutar

• Bence komple sistemi değiştirin. Ekran kartı alırsanız biraz da olsa darboğaz yapabilir. Çünkü Witcher 3 iyi bir işlemci ve ram hızı isteyen bir oyun. Bütçe ne kadar bu arada? Ona göre yardımcı olabiliriz.
  • LordMurat55 kullanıcısına yanıt
    Hocam 2500'e kadar çıkabilirim ancak komple sistem yerine kart önerisi istememin sebebi ilk mesajda da yazdığım gibi pek oyun oynayan biri olmamam. İlk defa bu tarzda yüksek grafikli bir oyuna heveslendim, sadece bir oyun için de baştan sistem toplamayı pek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicosia -- 25 Aralık 2019; 21:31:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Powerin idare eder sorunun ekran kartı. Elde edebiliceğin max fps okadar. Sistemini çok değiştirmen gerekmeyecek bir ekran kartı bak. Rx580 Gtx 980 den aşağısına bakma bile bence. 2014 ve sonrası oyunları oynamak istiyorsan tabi
  • Ismi lazım degil I kullanıcısına yanıt
    Hocam başka bir arkadaş, darboğaz yapmaması için gtx 580, gtx 670, r9 280x, r9 370 ve hd 7970 önermişti. Bu önerdiğiniz 2 kart darboğaz yapar mı işlemci ile?
  • nicosia kullanıcısına yanıt
    saydıklarının hemen hepsi 3.sinif ekran kartları ve senin ekran kartının bir iki tık üstündeler (hd r9 280x,7970 hariç (3gb) fiyatıda sanırım hd450- 550tl r9 280x 530-600tl arasıydı. Biraz daha zorlayıp Uygun fiyata rx 570 alabilirsin bence 4gb 700- 1000tl arası(bit değişkeni 128 256 vs). Çıkmaz diyosan hd veya r9 280x makul senin için. Ikiside hemen hemen aynı performanstalar
    Hocam ikinci el konusunda biraz çekimserim, hayatımda boyunca sadec bir tane monitör aldım, onu da güvendiğim bir bilgisayarcıdan. Nasıl olur, nasıl kontrol edilir çekiniyorum böyle şeylerden. Ondan 0 bakıyorum, 1050ti var nanokatolog'da 860 liraya onu düşünüyordum. TheNewAtilla hocam power supplyımın yetmeyeceğini söyledi hocam rx 570'e. DPS-300AB-72 A - 300W Power var, siz olur mu diyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicosia -- 25 Aralık 2019; 23:56:18 >
    Rx 570 100w kadar çekiyor. Power supply okadarda pahalı bir şey değil. 500w 70-100tl gibi bir fiyat aralığında. Senin öncelik vermen gereken konu ekran kartı olmalı " ne kadar verebilirim - nekadar çıkabilirim, -bana gerekli olan şukadardır, -beni 2 yıl idare etsin yeter" hesabını yapıp ona göre yola çık. Sonra power olayını tak kafaya. Pcnde kac fan var, kaç hdd kaç yan unit(dcrom ,harici hdd,vs) var bilemem. O yüzden yetermi yetmezmi birşey diyemem. Ama sitemin büyük ihtimal 300w üstüne şekillendirilmiştir yetmeyebilir. Pc power supply hesaplayan siteler var sistemi girip hesaplarsın.
    örnek: Pc power
    pc power

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ismi lazım degil -- 26 Aralık 2019; 5:34:0 >

Tamam hocam sağolun yardımlarınız için.
  • Sistem tavsiyesini oyun bölümünde değilde Sistem Tavsiyeleri kısmında isterseniz daha çok seçenek ve yerinde fiyat/performans sistemleri bulabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_475/tt.htm
  • FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt
    Biraz bu oyun özelinde idare eder bir fps almak için buraya açmıştım ama daha sonrasında sistem tavsiyelerine de açtım zaten hocam. Sağolun.
    Witcher 3'te oyunun motoru sayesinde diye tahmin ediyorum fps aşırı düşmüyor drop olarak ama sabitte fps vermiyor. Umarım uygun bir sistem dizersiniz, iyi oyunlar.
  • 2500 butcen varsa hazir sistemlerden al internetden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Evet bakıyorum da hocam, yani 2500 liraya satılan sistemler de benimkine göre aşırı sıçrama yaptıracak gibi durmuyorlar. Bir ekran kartı ile kurtarabileceksem kurtarmak istiyorum yani.
    Aşırı sıçrama yaptıracak. Ramin bile ddr3 düşük frekanslı ram.
    1600 mhz dir o programlar yarısını gosteriyor bazıları.
    Psu + ekran kartına yatirim yapacaksin sonra da ilerde anakart + işlemci + ram degistirmen gerekecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.