Şimdi Ara

The Stranger | Netflix | 30 Ocak 2020

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
3
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

The Hobbit üçlemesi ve Berlin Station’ın başrol oyuncusu Richard Armitage, Netflix’in yeni suç-gerilim draması The Stranger’ın başrolüne geldi.

8 bölümlük dizi, çok satan kitapların ünlü yazarı Harlan Coben’ın 2015 yılında çıkan aynı adlı kitabından uyarlanacak. Coben’ın yazarı ve yapımcısı olduğu Safe dizisinin arkasındaki Red Production Company, (Butterfly,Come Home, Trust Me, Happy Valley) dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Richard Armitage, güzel bir kadınla oldukça iyi bir evliliğe, iki harika erkek evlada, büyük bir eve, iyi bir işe sahip Adam Price karakterini canlandıracak. Her şey yolunda giderken Adam’ın hayatı, bir gece bir barda, yabancının birisinin karısı Corinne hakkındaki yıkıcı bir sırrı anlatması ile bir anda altüst olur. Karısı ile hemen yüzleşir ve mükemmellik duygusu hiç yokmuş gibi kaybolur. Kısa süre sonra Adam, kendini Corinne’in daleveresinden bile daha karanlık bir şeyle dolandığını görür ve tam olarak doğru hareketleri yapmazsa, içine girdiği komplonun, sadece yaşamlarını değil, onların da sonunu getireceğini anlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 16 Ocak 2020; 23:39:47 >

• The Stranger | Netflix | 30 Ocak 2020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 16 Ocak 2020; 23:39:59 >

• İlk bölümü izledim beğendim gizem-drama-suç seviyorsanız başlayın. Daha önce Netflix'te ''Safe'' adlı dizi vardı Harlen Coban'nın romanından uyarlanma, buda onlardan birisi.
  • ilk bölümü seyrettim, fena değildi ama ortalama bir netflix işi havası verdi.

ayrıca netflix'de bir formül tutturdu bu tarz dizilerde. gizemli hava normal tempoda giderken bölüm sonlarında bir kaç sahne gösterip "acaba?" havasını bir sonraki bölüme taşıyor.
  • Yaramaz.. hobbit abimiz iyi ama dizi genel olarak sıradan, basit ve sıkıcı.
  • puanlarda iyi izleyeyim
  • ilk bölüm idare ederdi. diğer bölümleri de izlerim sanırım...
  • Dizi gayet iyi ve surukleyici,finalide bekledigimden iyiydi sasirtti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sezonu komple iki gecede bitirdim, izlediğim en iyi dizilerden biriydi, müthiş bir senaryo örgüsü var. Romanını yazın okumayı düşünüyorum.
    2.sezon olacak mı henüz belli değilmiş, olacaksa sanırım ayrı bir hikaye ile devam ederler.
  • tarz meselesi tabi ama son aylarda izlediğim en iyi dizi diyebilirim.
    sürükleyici bir konu ,gerilim,5 -6 farklı konu var ama çok dağıtmadan dizi sonunda birleşiyor, değişik sol köşe yapan bir final tam benlik.Başlangıç müziği de çok başarılı 2 saattirtakıldım bırakamıyorum.
  • Sürükleyici güzel bir konusu var. Sadece 8 Bölüm benim hoşuma gitti.
  • 5. bölümündeyim bu kadar sıkıcı bir dizi en son ne zaman izledim bilmiyorum
    gereksiz sakinlik insanı deli ediyor, gerilim falan değil bu boşluk. 8 bölüm olmasa, uzun dizi olsa şuan bırakmıştım.

bir sahneden ufak bir spoiler ile örnek vericem

adamın karısını aramaya polisler geliyor, adama karısını soruyor. adam 2 gün önce size kayıp demiştim haberiniz yok mu diyor. adamın karısı kaybolmuş, 2 gün önce polise gitmiş, kimse umursamamış. her dizide her zaman söylenen kayıp vakalarında ilk 24 saat önemlidir vs. ama 2 gündür kimsenin umursamamasına adam o kadar sakinki, köpeği kaybolsa daha sinirli olur. beklendim adamın sinirlenip işe yaramazlar deyip orayı terk etmesi falan, dizide olan adamın susup sakin sakin oturması

sürükleyici olduğunu da düşünmüyorum. insanlar meraktan devam ediyor, artık bir şey olsun yada benim gibi bitsin artık öğrenip kurtulalım diye. sıkıcı bir dizi, sürüklemek bu değil bence.

edit: diziyi bitirdim. evet son bölüm bir şeyler bağlandı tabi, tahmin etmediğimiz şeyler de gördük. ama bunun sebebi 7 bölüm boyunca bize bir şey vermeyen senarist ve dizinin %90 lık bölümünün sıkıcı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. dizi bu kalan 7 bölümü yok sayamam, o zaman 2 saatlik film yapsaydınız. kötü sondu diyemem, ama çok özel bir tarafı da yoktu klasikti. diziye genel olarak baktığımda kötüydü bence. izlemeye değmez, tavsiye etmiyorum.

son bölüm hakkında spoiler

senin bir çocuğun daha var, biz kardeşiz, babaaaaaaaa, aslında ben üvey evlatmışım, sadece kızıma yardım etmeye çalışıyordum, karını ben öldürdüm, karımın intikamı, kalleş köpek geber, onun için hapis yatmaya değmez boş ver
    alışılmadık şeyler değil, biraz klasik şeyleri üst üste koymuşlar, 7 bölüm hazırlayıp sonra 1 bölüm etkilemek için sunmuşlar... önceki bölümleri izlediğime değecek bir son değildi.
    "sırları ortaya çıkartmak istemişti, şimdi en büyük sır bizde" tek cümle ile 8 bölümü kurtaramazsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96B6D01A8 -- 20 Mayıs 2020; 11:9:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Sezonu komple iki gecede bitirdim, izlediğim en iyi dizilerden biriydi, müthiş bir senaryo örgüsü var. Romanını yazın okumayı düşünüyorum.
    2.sezon olacak mı henüz belli değilmiş, olacaksa sanırım ayrı bir hikaye ile devam ederler.
    quote:

izlediğim en iyi dizilerden biriydi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.