Şimdi Ara

The Sinking City (2019) [PC ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
4
Favori
8.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bitiren var mı ne kadar sürüyor, how long the beat boş gözüküyor hala
  • Oyunda 15 saatlik bir süreyi geride bıraktım.Epic'te oyun süresi yer almadığı için haliyle ne kadar sürdüğünü ayrı not etmek gerekiyor.Bu sürede 3 ana vaka ve birkaç yan görev tamamladım.Karakterin tüm yeteneklerini tamamlamaya çalışıyorum çünkü haritada yer alan terk edilmiş bölgelerde çok fazla şansı olmuyor.Oyunun ne kadar süreceği konusunda emin değilim fakat ana hikayenin durumuna göre 50 saate yakın sürebileceğini düşünüyorum.Özellikle bazı yan görevler ana görevlere göre çok daha karmaşıklar ve çözmesi epey zaman alabiliyor.

Oyunda görsel kaliteyi artıran aynı zamandada daha akıcı olmasını sağlayan birkaç detayı paylaşmak istiyorum.

Oyunda 62 fps limiti bulunuyor bu durumda haliyle oyundan daha fazla performans alınmasını engelliyor ve özellikle yüksek tazeleme hızına sahip monitörlerde soruna neden oluyor.Eğer daha yüksek fps değerlerinde oynamak istiyorsanız aşağıda yer alan lokasyon üzerinden fps limitini kaldırabilirsiniz.

C:\Kullanıcılar\xxxxxx\AppData\Local\TSCGame\Saved\Config\WindowsNoEditor konumundaki "GameUserSettings" dosyasını açıp içerisindeki "FrameRateLimit" değerini değiştirerek(örneğin 144-240 yada 999 gibi) fps limitini devre dışı bırakıyorsunuz.Varsayılan olarak bu değer 0 olarak geliyor ve oyun bu değerde sabit 62 fps de çalışıyor.

Oyunda köşe yumuşatma yani Anti Aliasing TAA olarak seçildiğinde görüntünün bulanıklaşmasına neden oluyor.Bu durumu iyileştirmek yani TAA Keskinliğini artırmak için yukarıda paylaştığım konumda yer alan "Engine" dosyasını açarak ;

[SystemSettings]
    r.TemporalAACurrentFrameWeight=0.2
    r.TemporalAASharpness=0.8
    r.Tonemapper.Sharpen=1

komutlarını ekleyip kaydettiğinizde TAA aktifken daha net bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Oyunda isteğe bağlı olarak SSAA yani SuperSampling aktif edilebiliyor.Bunun için ;

Engine dosyasına

[SystemSettings]
    r.ScreenPercentage=150

komutlarını girmeniz gerekiyor.Örneğin oyunu 1080p de oynuyorsanız bu ayarla oyun içi görüntü 1080px1.5 olarak işlenmiş olacak ve haliyle görüntü kalitesini artırmış olacaksınız fakat bu seçenek performansı ciddi ölçüde düşürebilir.Yeterli sisteminiz yoksa yada oyunu 2K-4K gibi çözünürlüklerde oynuyorsanız SSAA yı tercih etmemenizi öneririm.

Korku temalı oyunlarda genelde film grain efekti tercih ediliyor olsada eğer bu efekti devre dışı bırakmak istiyorsanız ;

Engine dosyasına

[SystemSettings]
    r.Tonemapper.Quality=0

komutlarını ekleyip kaydetmeniz gerekiyor.

Bu seçenekler oyunun grafik ayarlarında yer almıyor fakat oyun Unreal Engine 4 ile geliştirildiğinden dolayı önceki oyunlardaki komutlar bu oyundada geçerli bu sayede yeterli sisteminiz varsa oyunun mevcut görüntü kalitesini artırabilir ve fps limitini devre dışı bırakarak daha akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 28 Haziran 2019; 22:40:22 >

• Valla lovecraft evrenini harika yansıtmışlar bence. Call of cthulhu beğenmiştim buna bayıldım. Baya bir ilerledim inanılmaz sarıyor oyun, tavsiye ederim.
  • Oyuna başlayalı 2 saat oldu görevleri bulmak için metinleri okumadan yol bulmak imkansız. harita burada La görev burada diyerek işaretlenmesi alışmışım tersime geliyor , harita açıp ben burdayım hmm burayım şurdan şuraya dönmem lazım diye kafa patlattım sürenin yarısında :D
  • monarchisoliders kullanıcısına yanıt
    Alıştıktan sonra basit geliyor. Özellikle mektup aradığımız yan görev beni başta çok uğraştırmıştı. Birde mektubu alınca o görev bitmiyor, bütün mektupları bulunca bitiyor. O yüzden sürekli aynı mekana girip çıkıyordum başta. Görevin üstündeki simge kalktıysa o mektup görevinin tamamlandığını anlayabilirsiniz.

Birde adreslerde dikkat etmeniz gereken ince noktalar var "A bulvarı, B bulvarı ile C bulvarı arasında" yazılmış. Veya "Güney Karaliman Körfezi A Bulvarının çevresi" gibi. Önemli olan cümle başındaki bölge ismi ile cümle arasındaki direk yeri tarif eden nokta.
  • Oyun ne kadar sürüyor diyenlere ben tüm yan görevlerle de uğraştığım için 30 saati devirdim hikaye olarak %70 görmüşümdür en az 20 saat daha gideri var. Mermi ve diğer malzeme sıkıntısı çekiyor iseniz yaratıkların ele geçirdiği bölgeye hızlı bir loot amaçlı girip çıkar iseniz tüm stoklarınızı doldurursunuz. Görevlerde sadece bölge isimleri verilip bulmak size düştüğü için oynanış süresi bu denle uzun oluyor, takıldığınız yer olur ise hiç zamanınızı boşa harcamayın ve youtube ve türevlerinde görevi aratın derim. Oyun tamamen konu ve diyalog üstünden devam ediyor öyle aksiyon istiyorum vs. diyecek olan var ise pek istediğini alamaz ama benim için güzel bir deneyim oldu ve olmaya devam ediyor.
  • başta görev yerlerini haritada bulmaya çalışmak, özellikle otelden çıkar çıkmaz ana görev yerine mektupları bulmaya çalıştığım için, oyuna modumu biraz düşürmüştü ama ana görevlere başlayınca ve harita sistemine alışınca baya sevdim oyunu.

hikaye kopukluğu olmasın diye tüm yan görevleri bitirip en son bütün halinde kesintisiz olarak ana görev yapasım var.
  • Bayağı uzun soluklu bir oyun olmuş. Yan görevler zaten bir süre sonra kesildi. Paso ana hikayeden gider oldum. Bazı seçimler üzdü, gerçek hayattaymışız gibi. Özgün karakterleri ve dünyası var. Oynanmaya değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Alıştıktan sonra basit geliyor. Özellikle mektup aradığımız yan görev beni başta çok uğraştırmıştı. Birde mektubu alınca o görev bitmiyor, bütün mektupları bulunca bitiyor. O yüzden sürekli aynı mekana girip çıkıyordum başta. Görevin üstündeki simge kalktıysa o mektup görevinin tamamlandığını anlayabilirsiniz.

Birde adreslerde dikkat etmeniz gereken ince noktalar var "A bulvarı, B bulvarı ile C bulvarı arasında" yazılmış. Veya "Güney Karaliman Körfezi A Bulvarının çevresi" gibi. Önemli olan cümle başındaki bölge ismi ile cümle arasındaki direk yeri tarif eden nokta.
    farkettim ettim ama oyunların elimizden tutmasına alışmışsız :D, esiden sözlükle oyun oynadığım zamanları hatırladım :D

• bu oyun başka bir oyunun falan devamı değil dimi?

call of ctlhultu falan demişte bazı kişiler?
  • Vallahi ben bu yıl nostalji yaşıyorum. Resident Evil 2 bulmacaları için masama defter koymuştum. Bu oyunda da iyice old school takılıyoruz. Birde 2 gün önce oyunu o gün büyük ihtimal bitireceğimi söylemiştim, oyna oyna bitmiyor yahu. Birazdan yine gireceğim, bakalım bugün bitecek mi.

@BlackLead,

Ünlü korku yazarı H.P. Lovecraft'ın yaratmış olduğu bir dünya diyelim Call of Cthulhu için. Denizler altında yaşayan ulu bir Varlık'ın Dünya'ya gelmeye çalışmasını anlatıyor özetle hikayelerinde. Psikolojik korku, gerilim ve delilik karışımı bir hikayeleri oluyor genelde. Şimdiye kadar yayınlanmış 5-6 tane oyunu var, Dünya'sından esinlenmiş olarak 10'dan fazla da oyun ve eser vardır herhalde. En son isim sahibi olarak geçen yıl Call of Cthulhu oyunu çıkmıştı. Bu oyun kadar ses etmedi diye hatırlıyorum. Fiyatı da indirimli olarak hala yüksek olduğu için oynayamadım.
    https://store.steampowered.com/app/399810/Call_of_Cthulhu/

• Atlıyacam bu oyunun bacağına dalgıç elbisesi spawn olmuyor defalarca oyunu açtım kapadım , oyunu defalarca son save bir öncekini yükledim gelmesi gereken canavarlar nede dalgıç elbisesi spawn oluyor.
  • Oyunu oynarken, adreslerle boğuşmak istemiyorsanız linke bütün adreslerin nerede olduğu belirtilmiş.Yardımcı olabilir.
    https://www.gameskinny.com/72fwa/the-sinking-city-side-case-and-main-quest-locations
  • Oyunu az önce bitirdim. 3 farklı sondan soldakini yaptım, herhalde yapı meselesi. Bitirmiş olanlar anlamıştır zaten ne demek istediğimi. Tabii diğer sonları da merak ettiğim için onlara da baktım. Tam Lovecraft kafası olmuş onlar da. Yapımcı firmayı tebrik ediyorum. Kısıtlı bütçeyle güzel bir oyun yapmışlar. Keşke grafikler ve animasyonlara da önem verseymişler biraz. Sağlık olsun. Boş zamanlarımda firmanın Sherlock Holmes oyunlarına da bakacağım. Oyunu bitirenler; Spoiler kodu içerisinde siz hangi sonu seçtiniz.
  • arkadaşlar bazen harita yüklemlerinden dolayu takılmalar ani fps düşüşleri oluyor ssd ye kursam oyunu fark edermi sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Oyunda 15 saatlik bir süreyi geride bıraktım.Epic'te oyun süresi yer almadığı için haliyle ne kadar sürdüğünü ayrı not etmek gerekiyor.Bu sürede 3 ana vaka ve birkaç yan görev tamamladım.Karakterin tüm yeteneklerini tamamlamaya çalışıyorum çünkü haritada yer alan terk edilmiş bölgelerde çok fazla şansı olmuyor.Oyunun ne kadar süreceği konusunda emin değilim fakat ana hikayenin durumuna göre 50 saate yakın sürebileceğini düşünüyorum.Özellikle bazı yan görevler ana görevlere göre çok daha karmaşıklar ve çözmesi epey zaman alabiliyor.

Oyunda görsel kaliteyi artıran aynı zamandada daha akıcı olmasını sağlayan birkaç detayı paylaşmak istiyorum.

Oyunda 62 fps limiti bulunuyor bu durumda haliyle oyundan daha fazla performans alınmasını engelliyor ve özellikle yüksek tazeleme hızına sahip monitörlerde soruna neden oluyor.Eğer daha yüksek fps değerlerinde oynamak istiyorsanız aşağıda yer alan lokasyon üzerinden fps limitini kaldırabilirsiniz.

C:\Kullanıcılar\xxxxxx\AppData\Local\TSCGame\Saved\Config\WindowsNoEditor konumundaki "GameUserSettings" dosyasını açıp içerisindeki "FrameRateLimit" değerini değiştirerek(örneğin 144-240 yada 999 gibi) fps limitini devre dışı bırakıyorsunuz.Varsayılan olarak bu değer 0 olarak geliyor ve oyun bu değerde sabit 62 fps de çalışıyor.

Oyunda köşe yumuşatma yani Anti Aliasing TAA olarak seçildiğinde görüntünün bulanıklaşmasına neden oluyor.Bu durumu iyileştirmek yani TAA Keskinliğini artırmak için yukarıda paylaştığım konumda yer alan "Engine" dosyasını açarak ;

[SystemSettings]
    r.TemporalAACurrentFrameWeight=0.2
    r.TemporalAASharpness=0.8
    r.Tonemapper.Sharpen=1

komutlarını ekleyip kaydettiğinizde TAA aktifken daha net bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Oyunda isteğe bağlı olarak SSAA yani SuperSampling aktif edilebiliyor.Bunun için ;

Engine dosyasına

[SystemSettings]
    r.ScreenPercentage=150

komutlarını girmeniz gerekiyor.Örneğin oyunu 1080p de oynuyorsanız bu ayarla oyun içi görüntü 1080px1.5 olarak işlenmiş olacak ve haliyle görüntü kalitesini artırmış olacaksınız fakat bu seçenek performansı ciddi ölçüde düşürebilir.Yeterli sisteminiz yoksa yada oyunu 2K-4K gibi çözünürlüklerde oynuyorsanız SSAA yı tercih etmemenizi öneririm.

Korku temalı oyunlarda genelde film grain efekti tercih ediliyor olsada eğer bu efekti devre dışı bırakmak istiyorsanız ;

Engine dosyasına

[SystemSettings]
    r.Tonemapper.Quality=0

komutlarını ekleyip kaydetmeniz gerekiyor.

Bu seçenekler oyunun grafik ayarlarında yer almıyor fakat oyun Unreal Engine 4 ile geliştirildiğinden dolayı önceki oyunlardaki komutlar bu oyundada geçerli bu sayede yeterli sisteminiz varsa oyunun mevcut görüntü kalitesini artırabilir ve fps limitini devre dışı bırakarak daha akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.
    eyvallah faydalı bilgiler elinize sağlık peki oyunda

r.ScreenPercentage değeri 100 olarakmı girili default değerlerde

• evohan kullanıcısına yanıt
    Oyunun kendi ayarlarında ve diğer dosyalarında bu eklemelerin hiçbiri bulunmuyor.Default değerlerde oyun doğrudan masaüstü çözünürlüğünüzü temel alarak çalıştığından dolayı yine default olarak herhangi bir değer girdisi yer almıyor.

Rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Oyunun kendi ayarlarında ve diğer dosyalarında bu eklemelerin hiçbiri bulunmuyor.Default değerlerde oyun doğrudan masaüstü çözünürlüğünüzü temel alarak çalıştığından dolayı yine default olarak herhangi bir değer girdisi yer almıyor.

Rica ederim.
    eyvallah yanlız demek istediğm bu değer aslında oyunlarda res scaling ayarı olarak geçer 100 den aşağı çekersek per arttırır ama görüntü bulanıklaşır, 100 den yukarı ise görüntü netleşir

• hocam ne kadar sürdü tahminen? yan görevleri ne oranda yaptınız?
  • Oyun bence güzel olmuş, diyaloglar, şehir atmosferi ve detayları yeterli seviyede, gerekli ayarları yapınca grafikler iyi görünüyor, animasyonlar da kötü değil, SSAA 120'de iken 1080p için en iyi sonucu veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.