Şimdi Ara

The Man from Earth (2007) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
2
Favori
6.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ..filmin konusu ilginç hiç bir bahane olamaz izlememek için
  • Bir ara indirecektim adam akıllı seed yoktu şimdi bir daha bakayım.
  • konusu ilginçmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: callofduty6

konusu ilginçmiş.

Film çok iyidir tavsiye ederim.
  • Gayet başarılı bir film, neredeyse tamamının bir odada geçtiği bir filmin bu kadar ilgi çekici olabileceğini düşünmezdim. Ama tabiki herkese göre değil, din taraftarlığı yapacak kişiler (ki filmdeki yaşlı kadın profesör gibi) bu filmden hoşlanmayacaktır.

Ayrıca konuyla alakasız ama hristiyanlığa tutarsız diyen birolayd; Müslümanlık, Hristiyanlığı ve İsa'yı kabul ediyorsa ve sende müslüman olduğunu söylüyorsan; O yazdığın yorumun tutarsızlığı gerçekten komik Gerçi insanların neye inandığını bilmeden bu kadar körü körüne saçmalaması, üzücü mü, komik mi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Gayet başarılı bir film, neredeyse tamamının bir odada geçtiği bir filmin bu kadar ilgi çekici olabileceğini düşünmezdim. Ama tabiki herkese göre değil, din taraftarlığı yapacak kişiler (ki filmdeki yaşlı kadın profesör gibi) bu filmden hoşlanmayacaktır.

Ayrıca konuyla alakasız ama hristiyanlığa tutarsız diyen birolayd; Müslümanlık, Hristiyanlığı ve İsa'yı kabul ediyorsa ve sende müslüman olduğunu söylüyorsan; O yazdığın yorumun tutarsızlığı gerçekten komik Gerçi insanların neye inandığını bilmeden bu kadar körü körüne saçmalaması, üzücü mü, komik mi bilmiyorum.

Filmi bir kurgudan ibaret ama sen kalkmış bu filmden yola çıkarak dini eleştirmişsin.İlginç.

Sanırım yanlış anladın yazdığımı.

• hass.. çekeceğiniz bir filmdir aslında tarafsız izlendiğinde
    Bilim-Kurgu yapılmıştır çünkü adamın hücre yenileyip yaşlanmama özelliği olağandışı bir bilimselliktir ki bu da hikayenin temel yapı taşıdır ama tartışmaya gerek yok isteyen müzikal desin ama güzel bir filmdir keşke saatlerce daha sürse dediğim bir filmdir empati kurmada üstüme yoktur desem yeridir ama asla boş bir filmdir yorumunu kabul edemem; diyen kişiyle beraber oturup izlemek isterim ha odun kafalıysa o ayrı dikkat edilirse oda içinde diyalogdan ibaret olsada oyunculuktaki gerçekçilik gerektiğinden az değildir o odada kendinizi kolayca hayal edebilirsiniz eğer ufku açık biriyseniz rahatlıkla kendi sorularınızı sorup yanıt vererek filmi uzatabilirsiniz fazlada zorlamayın 19 saat uykusuzluk ve 70 lik teqila + 8 nescafeyle sonuçlanabiliyor ama saygı duyulması gereken bir filmdir...

-bu arada yeşil J&W gören bilen temin edebilen varsa bana ulaşsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _eXi_ -- 31 Aralık 2010; 0:16:18 >

• Ben de filmi az önce izlemiş bulunuyorum.. Kesinlikle çok akıcı bir filmdi, film başladığı anda adam gidecekken muhabbete başlıyorlar. Adam ha gitti ha gidecek derken film bitiyor. O derece keyifli ve akıcı bir film ve gerçekten insanı düşünmeye sevk ediyor. İzlemenizi tavsiye ederim

7,5/10

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sağlam bir filmdir. Anlamsız, boş diyaloglar yoktur, tavsiye edilir. 8/10

4 yıl sonra şöyle bir edit çekmek isterim. Filmi 8 sene kadar önce ve yalnızca 1 kez izlemiştim. Buna rağmen bende çok ciddi izler bırakmıştı. Hem de dinî inancım konusunda kendime karşı dürüst bile davranmadığım, kendimi Müslüman olarak kandırmış olduğum, bunun üzerine hiç sorgulama yapmadığım ve bundan korktuğum, inancımın katı olduğu zamanlardaki o hâlime rağmen bu filmi sevmiştim. Konu hortlatılmış olduğuna göre bugünkü dünya görüşüme göre filmi tekrardan izlesem daha iyi olacaktır.

Bu filmi dinî inancınızı sorgulayacak izlemeye çalışırsanız bambaşka bir etki göreceksiniz. Ben bunu ilk başta yapmadım, yapmak aklıma gelmedi ve çekindim. Bir de bu şekilde -aslında şimdi buna ihtiyacım olmadığı hâlde- izleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 17 Ekim 2016; 3:25:53 >
  • Filmi beğendim senaristin Jesus kurgusu çok enteresan ve güzel olmuş... Filmin sonu ise oldukça vurucu hiç aklıma gelmemişti açıkçası..

Sonuçta bir film bazı arkadaşlar çok ciddiye almış ama herkese izlemesini öneririm en azından sorgulamayı insana aşılayan bir film... (din konusunu dışında tutuyorum tamamen kurgu bir film yüzünden inancından soğuyacaksan veya vazgeçeceksen sen zaten inançlı biri değilsindir ki.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 17 Şubat 2013; 2:20:59 >
  • 2008'de izlemişim, hatta ilk sayfada yorumum var.
    Yıl 2013, şimdiye kadar bu filmi kaç defa izledin diye soracak olursanız cevabım tahminen 20-25 arası olur.
    Hala izlerim boş vakit buldukça, artık replikleri ezberledim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Filmi beğendim senaristin Jesus kurgusu çok enteresan ve güzel olmuş... Filmin sonu ise oldukça vurucu hiç aklıma gelmemişti açıkçası..

Sonuçta bir film bazı arkadaşlar çok ciddiye almış ama herkese izlemesini öneririm en azından sorgulamayı insana aşılayan bir film... (din konusunu dışında tutuyorum tamamen kurgu bir film yüzünden inancından soğuyacaksan veya vazgeçeceksen sen zaten inançlı biri değilsindir ki.)

Hocam bir PM attım, bakabilir misiniz?
  • Konusu ilginçmiş izlerim.
  • aynı filmi bırak defalarca izlemeyi 2.defa izlemeyi bile başaramıyorum,içimde hep bunu görmüştüm bu dakikaları yeni birşeye harcamam gerek diyip kapatırım ,ama zamanın bol olduğunu düşünenler, o an ne yapıyorsa onu yapar fazla sorgulamaz!!!!
  • Filmi yeni izledim ve oldukça hoşuma gitti. Bir film bu kadar basit ve sade olup, bu kadar güzel olabilir bence...
  • listeme ekliyorum :)
  • Film çok iyi.
    Sevmeyenler lütfen salak-saçma demesin filme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professional Geek -- 12 Nisan 2014; 21:09:58 >
  • İndiriyorum. Editlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

Film çok iyi.
    Sevmeyenlerde lütfen salak-saçma demesin filme.

Kardeşim cümlen büyük harfle başlıyor, sonunda nokta var. Hazır elin değmişken bağlaç olan -de'leri ayrı yazarsan tam olcak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

Film çok iyi.
    Sevmeyenlerde lütfen salak-saçma demesin filme.

Kardeşim cümlen büyük harfle başlıyor, sonunda nokta var. Hazır elin değmişken bağlaç olan -de'leri ayrı yazarsan tam olcak.

Yaptım hocam
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.