Şimdi Ara

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.302
Cevap
144
Favori
1.183.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben daha öncede düşüncemi belirtmiştim aslında 3 Oynanabilir karakter koyacaklardır oyuna.

Dina karakteri oynana bilir olur mu bilmiyorum ama kendimce aşağıda ki liste bu şekilde. :)

1. Ellie
    2. Joel
    3. Anna ( Yada Gizemli Kadın )

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU
  • Joel oynanışını çok merak ediyorum gerçekten ilk oyunda o yaşlı ve ağır oynanış tarzını harika vermişti noughty dog,bu oyunda dahada yaşlı bakalım yumruk atma hissi falan nasıl olucak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Pax East 2020'de demosu geliyormuş. Ayrıca yapım sürecinde sona gelmişler. Son rötuşlar yapılıyormuş.

Yeni dinamik temasını da indirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StativeDread -- 11 Şubat 2020; 17:8:50 >
  • Naughty Dog'dan yeni paylaşım, grafikler büyülüyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihsar

Joel oynanışını çok merak ediyorum gerçekten ilk oyunda o yaşlı ve ağır oynanış tarzını harika vermişti noughty dog,bu oyunda dahada yaşlı bakalım yumruk atma hissi falan nasıl olucak
    Joel'i bence çok iyi yapmışlardır. Neden diye soracak olursanız PS5 neslinde göreceğimiz bir kaç animasyon tekniklerini kullandıklarını söylemişlerdi.

Joel'in Yumruk atmada ki tokluk hissi ve ağır oynanışı bize hissedirileceğini düşünüyorum.

Pax East'da Demo'yu bizlere gösterebilirler bence ve bu sefer gerçekten daha da hayran bırakacaklarını düşünüyorum.

Ve yeni yeni detaylar göreceğiz bence Demo'da.
  • The Last of Us Part II PAX East 2020'de Oynanabilir Olacak

Yayıncı Sony Interactive Entertainment ve geliştirici Naughty Dog, The Last of Us Part II'nin PAX East 2020 etkinliğinde oynanabilir olacağını duyurdu.

PAX East 2020 etkinliği 27 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında Boston Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenecek.

Naughty Dog ayrıca The Last of Us Part II için ücretsiz duvar kağıtları ve PlayStation 4 dinamik teması yayınladı.

Duvar kağıtlarına PlayStation.com/wallpapers adresinden ulaşabilirsiniz. Dinamik temayı şu kodu kullanarak indirebilirsiniz: 9DEK-PKNG-N445

Stokları tükenen The Last of Us Part II Ellie Edition'ın tekrar üretileceği ve Dark Horse ortaklığıyla yeni Ellie figürünün yolda olduğu da açıklandı.

The Last of Us Part II 29 Mayıs 2020'de Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleriyle PlayStation 4 için çıkacak.

• Aslında şöyle bakınca Sony'nin Naughty Dog'u oyunu daha erken çıkarması için zorladığı tezi çürüdü gibi duruyor, bugün 11 Şubat ve yapım sürecinde neredeyse sona gelindi, az daha yoğun çalışıldığını düşünsek 21 Şubat'a yine çıkardı, hadi üretim sürecini de hesap edelim Mart olsun, Neil Druckmann'ın blog'da erteleme nedenlerini açıkladığı yazıya tamamen inanıyorum artık, (önceden de inanıyordum fakat bazı sıkıntılar olduğunu da düşünüyordum) Neil Druckmann işini çok severek yapıyor, ayrıca kendi oluşturdugu için bu evreni, üzerinde daha fazla duruyor, bu ertelemenin bize çok daha iyi geleceğini ve kesinlikle pişman olmayacağımızı göstereceklerdir, bu 3 ay'da oyunu buglarından temizlemekten ziyade yeni şeyler ekleyip - çıkardıklarını düşünüyorum, yine bir diğer sebepte oyunu daha iyi cilalamak tabi, velhasıl kelam dünyanın en kaliteli yapımlarından biri geliyor, üstelik kendi dilimizde, çıkış günü davullarla zurnalarla kutlamasını yapsak yeridir, çünkü daha bir şey görmedik, Neil Druckmann ciddi manada bu oyuna abanıyor heyecanlanmamak elde değil, (hele ki önceden de bekliyorsanız) kendi markası olmayan bir serinin hikayesini dahi güzel bir şekilde noktalamışken kendi oyununun ne denli büyük olacağını varın biz hesap edelim :)

• The Last of Us Part II: Ellie With Machete Statuette

• yine amerikalılar oyunu deneyecek bizde sızdırılmış video arayacağız desene ayar oluyorum şu özel olarak oraya gidenlerin oynamasına veya gameplayin sadece onlara gösterilmesine o pax eastteki oynanabilir kısmı bir demo olarak paylaşsalar keşke paralı olsa ücretsiz sunulmasa dahi alırdım.
  • Ya arkadaş ben de oynamak istiyorum demoyu yetti şu özel kitleye oynatma olayı içim içimi yiyor burada. Neyse tema felan bayağı hoş olmuş

• The Last of Us'da Demoyu vermişlerdi.
    The Last of Us : Part 2 için böyle bir şey yapılabilir ama çıkışına da pek bir şey kalmadı.

PAX East günü elbet Demo oynanış videoları Youtube'da ardı arkasına düşecektir.
    Eğer PAX East'de oynan Demoyu biz oyunculara da Çıkmasına 1 Ay kala duyururlarsa bizler için iyi olacaktır.

Ama Öncesinde Yeni Görseller / Yeni Oynanış / Yeni Teknik Bilgiler / vs. bizlerde öğreneceğiz. :)

2 Hafta sonra PAX East için heyecan oluşmaya başladığını söylemem gerek. :)
  • Demoyu indirmeye sunacaklarını sanmıyorum, aynısı Spider-Man, Days Gone gibi exclusivelerde de oldu. Etkinlik dışında oynatmadılar demoları maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tsushima kullanıcısına yanıt
    Noktaladığı seri Uncharted ise bence rezaletti. İlk oyunu geç oynadığım için hiç sevmem çok eski gelir ama U4 monotonluk ve sıkıcılık olarak onunla yarıştı diyebilirim. Druckmann projenin başına geçmeden önce düşünülen senaryo çok daha ilgi çekiciymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thejoker58906

yine amerikalılar oyunu deneyecek bizde sızdırılmış video arayacağız desene ayar oluyorum şu özel olarak oraya gidenlerin oynamasına veya gameplayin sadece onlara gösterilmesine o pax eastteki oynanabilir kısmı bir demo olarak paylaşsalar keşke paralı olsa ücretsiz sunulmasa dahi alırdım.
    15 liraya koysalar alır oynarım ben. En son GoW Ascencion'un demosunu oynamıştım herhalde. Demo beklemek, demo DVD'si olan dergi almak çok hoşuma giderdi. Spor ve yarış oyunları dışında yapan kalmadı artık. Bi' Lara Croft'u hatırlıyorum AAA oyunlardan demosu olan.

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    Zevkler ve renkler tartışılmaz, kimisi sever kimisi sevmez. Ama Uncharted serisine "REZALET" diyene gülerler. Beğenmezsin eyvallah, sevmezsin eyvallah ama rezalet diyorsun, Uncharted serisi rezalet ise piyasadaki diğer daha kötü oyunlar ne olacak hangi kelimeyi kullanacağız?

Uncharted serisi oyun tarihine yön vermiş serilerdendir, Taklitlerinin ortaya çıkmasına sebep olan serilerdendir.

Uncharted 1: 88 meta
    Uncharted 2, 96 Meta (VGA GOTY)
    Uncharted 3, 92 Meta
    Uncharted 4, 93 Meta (Metacritic GOTY - 2016)

Göz var izan var... Neil Druckmann ve Uncharted serisi 4. oyunu olmasına rağmen bile kötüye gitmemiş her zaman çıtayı yükseltmiştir ki Metacritic puanları ile bu ortadadır. Çoğu oyun serisi her oyununda biraz daha kötüye gider puanları düşer ama Naughty Dog kalitesi bu öyle bir şeye göz yummaz.

Ayrıca Druckmann projenin başına geçtiğinde senaryonun çok kötü olduğunu ve her şeye sıfırdan başladıklarını söylemiştir senin söylediğin gibi "önce düşünülen senaryo çok daha ilgi çekiciymiş." gibi bir durum yok.

Uncharted 4'ün yazarı Amy Hennig, Naughty Dog'dan ayrılıp EA ye geçeceği için işini baştan savma yaptı ve zaten firmadan çıkartıldı. Yerine Neil Druckmann geldi ve her şeyi düzeltti sıfırdan başladı.

Amy Hennig'de hak ettiği cezasını buldu, EA için Naughty Dog'dan çıktığından beri üzerinde çalıştığı tüm oyun projeleri iptal edildi, EA de oyun yapamadan EA den ayrıldı ve şimdi boş beleş dolanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLID SNAKE -- 11 Şubat 2020; 21:26:28 >

Hocam tarihte, en iyi ürünün, en iyi kişinin bile sevmeyeni hatta nefret ettiği olmuştur, bu normal bir durum çünkü dünyada ki her insan "farklı", burada esas ve önemli olan nokta şu, Çoğunluğun ne dediği? zaten kendiniz söylemişsiniz bence diye, Uncharted 4'ün hikayesini büyük bir kitle sevip terazi o tarafa doğru inmişse sonuç belli olmuş demektir, yanlış anlaşılmasın, isterseniz oyuna dünyanın en kotü oyunu deyin karışmam, çünkü bu sizin fikriniz, lakin siz öyle düşünüyorsunuz diye oyun kötü ya da başarısız bir şekilde bitmiş olmuyor. Saygılar, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsushima -- 11 Şubat 2020; 21:50:25 >
  • THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU

• "Zevkler ve renkler tartışılmaz, kimisi sever kimisi sevmez.
    Ama Uncharted serisine "REZALET" diyene gülerler
    . Beğenmezsin eyvallah, sevmezsin eyvallah ama rezalet diyorsun, Uncharted serisi rezalet ise piyasadaki diğer daha kötü oyunlar ne olacak hangi kelimeyi kullanacağız?"

-Uncharted serisine rezalet değil, finaline yani son oyununa rezalet dedim. Net belirtmeme gerek kalmadan anlaşılır diye ummuştum. 2 ve 3 ile kıyaslanınca Druckmann'ın çalıştığı 4 rezaletten öteye gidemiyor bana göre. Yoksa 4 bile tek başına iyi bir oyun sayılabilir. Ama final yapmak diyince kıyasa diğer oyunlar giriyor. Tıpkı GoT'un en iyi dizilerden olup son 2 sezonuna çöp denilmesi gibi.

"Uncharted serisi oyun tarihine yön vermiş serilerdendir, Taklitlerinin ortaya çıkmasına sebep olan serilerdendir."

-Uncharted zaten taklit bir seri. Tomb Raider yapımcılarından çok daha iyi bir Tomb Raider yaptılar da bu sefer onlar Uncharted'ı taklit etti. Konu Indiana Jones-Lara Croft bulmacalar da aynı şekilde. Elinde silah var. Son oyunda da stealth eklendi. Bunlar zaten olan şeylerdi. Oyun tarihine ne yenilik getirdi de değiştirsin? Ne Fahrenheit gibi seçim odaklı bir oynanış sundu ne de Arkham serisi gibi neredeyse tüm oyunların dövüş mekaniğini sağladı. İlk 3 boyutlu oyun vs. de değil. Gerçekten merak ediyorum bu yorumun arkasındaki sebebi.

"Göz var izan var... Neil Druckmann ve Uncharted serisi 4. oyunu olmasına rağmen bile kötüye gitmemiş her zaman çıtayı yükseltmiştir ki Metacritic puanları ile bu ortadadır. Çoğu oyun serisi her oyununda biraz daha kötüye gider puanları düşer ama Naughty Dog kalitesi bu öyle bir şeye göz yummaz."

-Naughty Dog kalitesi madem oyunların puanlarının ve kalitesinin düşmesine izin vermiyor neden 2. oyunun puanı 3. ve 4. oyundan yüksek?

"Ayrıca Druckmann projenin başına geçtiğinde senaryonun çok kötü olduğunu ve her şeye sıfırdan başladıklarını söylemiştir senin söylediğin gibi
    "önce düşünülen senaryo çok daha ilgi çekiciymiş."
    gibi bir durum yok."

-Önceden düşünülen senaryonun ana taslağı Sam'in antagonist olmasa da yancı olmamasıymış. Bence son oyunun senaryosundan çok daha ilgi çekiciydi. Zaten ilk teaserın da oyunun adı gibi daha karanlık bir teması vardı. Bunu bulamamak beni hayal kırıklığına uğrattı. Ben Neil Druckmann hiç yazmasaydı demiyorum. Tlou hepimiz biliyoruz. Bu konudan devam edebilirdi.

"Uncharted 4'ün yazarı Amy Hennig, Naughty Dog'dan ayrılıp EA ye geçeceği için işini baştan savma yaptı ve zaten firmadan çıkartıldı."

Bu bilgini doğrulayamadım ama beni de konumuz dışında olduğu için alakadar etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 11 Şubat 2020; 23:37:41 >

• Tsushima kullanıcısına yanıt
    Ben kötü şekilde bittiğini düşünüyorsam kötü şekilde, sen iyi şekilde bittiğini düşünüyorsan iyi şekilde bitmiştir. Durum bu olmasa böyle düşünmeyiz değil mi? Hani ortada bir çıkar veya zarar yoksa sanırım herkes için böyledir bu durum. A partisine oy vermiş birine çoğunluk B partisine oy verdiği için en iyisinin B partisi olduğuna ikna edebilir misin? Size karışmam fikrinize saygı duyarım demişsin ama çoğunluk iyi diyorsa bitmiştir diyerek sonlandırmışsın. Çelişkili bir yorum. Kibarca başlayarak fikirlere saygı gösteriyor gibi görünüyorsun ama mesajı okuyunca hiç de öyle olmadığı -yanlış olmasın genel olarak değil sadece bu yorum özelinde- anlaşılıyor. Kaldı ki bahsettiğin gibi bir çoğunluk olduğuna katılmıyorum. Birçok kişi 2 ve 3'ün Uncharted 4'ten daha iyi olduğunu düşünüyor ve gözlemlerime göre bu kişilerin sayısı 4'ün en iyisi olduğunu düşünenlerden daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 11 Şubat 2020; 23:33:0 >

Hocam eğer gerçekten de saygı duymasaydım rezalet dediğiniz final için burada hiç hoş olmayacak şeyler yazabilirdim, durum bu olmasa böyle düşünmeyiz demişsin ama aynı şeyden bahsediyoruz zaten, ve yazdıklarımın çelişkili bir tarafı olmamakla birlikte tam tersine olaya gayet mantıklı bir açıdan baktığımı düşünüyorum, senin fikrin ya da benim fikrim derdi değil mevzu, o sadece seni ilgilendirir, fakat genel bir çıkarım söz konusu ise, çoğunluğun ne dediğine bakılır, 3 - 5 kişinin değil, şöyle bir düşünürsen, her şeyin çoğunluktan türediğini ve bu şekilde sonuca varıldığını görürsün, oylamalar, üretimler, fikirler, aklına gelecek her şey, evet, ben sana saygı duyarım, sevmek zorunda olup çoğunluğa katılmak mecburiyetinde değilsin, ama "Büyük" bir oranda sevilen bir yapım için "Toplumda" rezalet deyip kenara çekilemezsin, saygı duyduğumu belirttim ve herhangi bir şey dedim mi peki sana? Hayır, ee o zaman neden böyle konuşuyorsun kardeşim? Dediğim şeylerin seninle doğrudan bir alakası yok bile zaten, bu herkes için geçerli bir durum, bir zevkler ve renkler vardır, bir de kalite vardır bu 2'sini karıştırmamak lazım.

• 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.