Şimdi Ara

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.838
Cevap
39
Favori
125.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cCc_Reis_cCc

çok isterim bilbo'nun dönüş yolunu anlatan bir film daha gelmesini, hatta ismi de hazır, belki bu yüzden ismi değiştirmiş olaiblirler.

Galiba öyle olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GulfStream

quote:

Orijinalden alıntı: cCc_Reis_cCc

çok isterim bilbo'nun dönüş yolunu anlatan bir film daha gelmesini, hatta ismi de hazır, belki bu yüzden ismi değiştirmiş olaiblirler.

Galiba öyle olacak.

Böyle bir şey olacaksa da 3. filmden sonra açıklanır muhtemelen. Pj Zaten 3. filmi duyurunca çok tepki topladı. Eğer güzel hasılat toplanırsa ben olabilir gözüyle bakıyorum. Dönüş yolunu ve lotr'a bağlanma sahnelerini içeren bi film gelebilir.
  • Filmin ismi zaten senaryoya uygun güzel bir isimdi, neden değiştirme ihtiyacı duydular, demek ki bu filmde savaştı filandı güzel ayrıntılara girip, bir devam filmi daha gelecek muhtemelen.

• Yeni filmin adı 'Gittim ve Döndüm' mü 'Beş ordular Savaşı' mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SüperEspri

Yeni filmin adı 'Gittim ve Döndüm' mü 'Beş ordular Savaşı' mı ?

Gittim ve Döndüm'dü ama Beş Ordular Savaşı olarak değiştirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman

quote:

Orijinalden alıntı: SüperEspri

Yeni filmin adı 'Gittim ve Döndüm' mü 'Beş ordular Savaşı' mı ?

Gittim ve Döndüm'dü ama Beş Ordular Savaşı olarak değiştirdiler.

Peki sağol.

Onu da izledikten sonra ne izlicez bi seri daha başlasa

2.filmi yeni izledim de Evangeline Lilly'e aşık oldum galiba

• quote:

Filmin ismi zaten senaryoya uygun güzel bir isimdi, neden değiştirme ihtiyacı duydular, demek ki bu filmde savaştı filandı güzel ayrıntılara girip, bir devam filmi daha gelecek muhtemelen.

Başka film yok bu son film. Zaten 2 film iyiydi seriyi 3'e çıkardılar ve 2. filmde kitaptan oldukça çıktılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithium

quote:

Orijinalden alıntı: oneidiot

quote:

3. filmin fragmanı ne zaman gelecek ya kaç aydır bekliyorum. Bir de 3.filme aşırı derecede konu birikti. 2 filme bölmeleri bence de olası... Bir de filmde Aragorn kesin olacak bence Legolas'la tanışıp Gandalf'ı kurtarmaya gelecek diye tahmin ediyorum. Umarım şu kitabın sonunda Bilbo'nun shire'a dönüş sahnelerini de çekerler oralar baya komikti

Yav kardeşim baya atmışsın ahaha

Aragornun görüneceğini sanmıyorum kendisi bu olaylar sırasında hayatta yanılmıyorsam 20-27 yaşları arasındaydı ama bu olaylara bir bağlantısı yok. Gandalf'ı kurtaracak asıl karakterler Galadriel, Saruman ve onlara haber verdiği için Radagast olacaktır. Yüzüklerin Efendisinde Elrond'un Divanında Gandalf, " Sauron'u yıllar önce Dol Guldur'dan Saruman'ın oyunları sayesinde çıkartmıştık." Diyordu yani Gandalf'ın kurtarılmasında ana rol Saruman'ın, Dol Guldur'un yok edilmesindeki ana rol de Galadriel'in olacaktır.

Legolas varsa Aragorn'da olmalı bence Gimli'nin bile adı geçti yani.Bizde Dol Guldur'a tek gitsin demiyoruz. Galadriel,Saruman gitsin Aragorn ile Legolas'ta başka yerde tanışsın Gamdalf'la. Şu tanışma sahnelerinş görelim de nasıl olacaksa olsun.

Kardeşim hobbit zamanında aragorn 10 yaşındadır. Olması aşırı saçma olur. Gimli içinde gloin zaten legolasa diyordu resimi gösterince "O benim minik oğlum gimli"

Aragorn 10 yaşında değil 27 yaşında olacak diyenler için şöyle anlatayım. Yüzük kardeşliğinde gandalf frodoya yüzüğü verip minas tirith'e gidiyordu giderkende "Cevaplanması gereken sorular var." falan diyodu. O gidiş o gidiş dönüşü kitaba göre 17 yıl sürüyor bunu filmde göstermediler.

• Yav kitabı okumayanlar doldurmuş burayı kitapta Aragorn'un bahsi bile geçmiyor bi bitmediniz ya
  • Richard Armitage (Thorin): " Şu anda resmi bir şey yok, ancak Peter'ı tanıyarak, üçüncü filmin nasıl olması gerektiğini bilerek ve onun katmak istedikleriyle ne amaçladığını bilerek söyleyebilirim ki şüphesiz daha çok şey yapmak için tekrar bir araya geleceğiz. Çekimin son gününde o bana sımsıkı sarıldı ve 'seneye görüşürüz', dedi. Ben de, nasıl yani, galadan mı bahsediyorsun, dedim. O ise 'hayır hayır, tekrar burada olacağız' dedi. "

Ocak ayına ait bi haber. Artık extended için mi bilinmez.
  • pj eğer bir dördüncü film çekerse kendi topuğuna sıkar.
  • Ne kadar uzarsa o kadar iyi silmarillion u da çeksin her bir hikayeye bir film. Piyasa abuk sabuk filmlerle doldu bence her yıl orta dünya filmi çıksın. Kitapların devamı gelmeyecek bari filmleri bolca olsun. Valla peter jackson istediğini eklesin o yaptıktan sonra hiç problem değil yeter ki tek o çeksin. İnşallah ilerde süper kahraman filmleri gibi remake filan yapılmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim en çok istediğim şey silmarillion kitabının game of thores gibi dizi olarak çekilmesi ömür boyu sürse izlerim
  • quote:

Ne kadar uzarsa o kadar iyi silmarillion u da çeksin her bir hikayeye bir film. Piyasa abuk sabuk filmlerle doldu bence her yıl orta dünya filmi çıksın. Kitapların devamı gelmeyecek bari filmleri bolca olsun. Valla peter jackson istediğini eklesin o yaptıktan sonra hiç problem değil yeter ki tek o çeksin. İnşallah ilerde süper kahraman filmleri gibi remake filan yapılmaz.

Aynen de her sene orta dünya filmi zor.Ama keşke olsa
  • Silmarillion nasıldır, aksiyon, savaş,atraksiyon var mı?

• quote:

Silmarillion nasıldır, aksiyon, savaş,atraksiyon var mı?

Silmarillion, Orta Dünya'nın birinci çağını anlatır. Olayların en başını (Silmarillerin yapılışı ve çalınışı) konu ediniyor. Genel bir kurguya oturtulmamış bir kitaptır. Dili biraz ağırdır, olaylar masalsı bir anlatımla okuyucuya aktarılır. Daha çok betimlemeyici, tanımlayıcı özellikler fazladır. Şu şöyle oldu bu böyle gelişti diyerek gider öyküler kaba tabiriyle. Bu kitabın filmini yapmaya çalışmak Yunan mitolojisinin filmini yapmaya kalkmak kadar saçmadır. 3 silmaril'in hikayesini anlatan bir film serisinin çekilmesi daha mantıklıdır.
  • Ed Wood kullanıcısına yanıt
    Bu filmler doğru sıralamaya çekilseydi daha iyi olmaz mıydı? İlk önce silmarillion, sonra hobbit en son keşke lotr serisi geleydi, şu an belki lotr un son filmini bekliyor olurduk. Tabi neyi neden yaptılar, bilgim yok.

• Star Wars'ta böyle.. LOTR iyi ki 2001-2003 yılları arası geldi, yoksa böyle bir cgi ortamında ezilebilirdi bu efsane. Ama Hobbit'in çekilmesi yoktu gündemde zaten çok sonra ortaya çıktı bu fikir. Kronolojik sıranın pek önemi yok hocam, nitelikli filmler çıkarmak ve uyarlamayı doğru yapabilmek önemli. Hobbit'in ikinci filminde tam randıman alamadım örneğin ben. Eklenmiş gereksiz sahneler, kitapta yer almayan elfler, kitapta olan bazı önemli sahneler yoktu filmde.

Neyse umarım bu film çok iyi olur da tadına doyarız. PJ başarı odaklı değil, gişe kaygısıyla çektiği için bu seri pek dillere destan olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

Star Wars'ta böyle.. LOTR iyi ki 2001-2003 yılları arası geldi, yoksa böyle bir cgi ortamında ezilebilirdi bu efsane. Ama Hobbit'in çekilmesi yoktu gündemde zaten çok sonra ortaya çıktı bu fikir. Kronolojik sıranın pek önemi yok hocam, nitelikli filmler çıkarmak ve uyarlamayı doğru yapabilmek önemli. Hobbit'in ikinci filminde tam randıman alamadım örneğin ben. Eklenmiş gereksiz sahneler, kitapta yer almayan elfler, kitapta olan bazı önemli sahneler yoktu filmde.

Neyse umarım bu film çok iyi olur da tadına doyarız. PJ başarı odaklı değil, gişe kaygısıyla çektiği için bu seri pek dillere destan olmadı.

İlla ki lotr bir efsanedir hocam, eşi benzeri zordur belki de yoktur. Ben kitapları okumadım,o nedenle kitap film bağlamında bir analiz yapamıyorum.yalnız hobbit de iyidir be, havası suyu, ayrı bir alem, insanı başka bir aleme götürüyor,tabi ki lotr gibi değil, yalnız yine de iyidir, kaç film yapılıyor bu havada suda, ben seviyorum hobbit filmlerini de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GulfStream -- 6 Mayıs 2014; 22:35:14 >

• İsmi çok güzel

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.