Şimdi Ara

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.838
Cevap
39
Favori
126.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Savaşın basında kafasına darbe alıp bayılıyordu, uyandığında savaş bitmiş oluyordu. Daha sonra Gandalf sağolsun olan bitenden bahsediyordu biraz. Hatırladığım kadar savaş böyle başlıyordu, Bard Smaug'un zırhindaki boşluğa nişan alıp öldürdükten sonra hakkı olanı almak için Thranduil'le beraber dağa gidiyorlardı, daha sonra bizimkiler dağa saklanıp Mavi dağ cücelerini bekliyordu. Onlar da gelip ikisi savaşacakken orklar dumanlı dağlardan çıkıyordu.
    Bir de kitapta kuş falan konuşuyordu, filmde onu verecekler mi acaba?

Filmde kuşun konuşacağını sanmıyorum çünkü ne Lotrda ne de Hobbit 1'de kuşlar&kartallar konuşur olarak tasvir edilmedi. Örneğin Gandalf, Saruman tarafından Orthanc'de hapsedildiğinde onu kurtarmaya gelen Gwaihir Radagast tarafından Saruman ve Gandalf'a bilgi iletmek için gonderilmişti ve Gandalf onunla konuşup Saruman'ın ihanetini anlatınca onu kurtarmıştı. Ama filmde kartal hiç konuşmadı hatta Gandalf bir büyüyle onu çağırdı. Yani bir nevi emir kulu gibiydi filmde. O yüzden kuş konuşmalarına gireceklerini hiç sanmıyorum zira PJ şu ana kadar hiç bunu yapmadı. S. Hawking

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GulfStream kullanıcısına yanıt
    Kitapta öyle bir şey olmuyordu yalnız. Senarist kendi kafasına göre yazmiş orayı. Laflarına bu konuda biraz dikkat etsen iyi olur.

• Ben de filmden bahsediyorum zaten, kitaptan bahseden kim. Sana mı soracaz film hakkında nasıl yorum yapacağımızı.

O zaman gidip o filmin konusunda yap yorumunu. Gereksiz yorumlarınla konuyu dağıtma.

• Burası zaten film konusu, konu başlığına baksana. Bir de üst perdeden konuşma ayaklarını bırak.

• Efsane film geliyor bence

• bir yandan üzüldüm bir yandan sevindim üzülme sebebim son film olması sevinme nedenim bu filmin iyi olacak olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Anlaşılan anlamaktan da acizsin, neyse bu saçmalığa devam edip konuyu dağıtacak değilim, senin gibileri bloklayıp geçmek gerekiyor. Dikkate alınmaya bile Değmezsin sonuçta.

Yav he he
    Peh, blok yapacakmış, çok da tın, film konusunda nasıl yorum yapacağımızı sana mi soracağız, terbiyesizlik yapma, gören de Saruman babası zannedecek, ........... tövbe tövbe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GulfStream -- 27 Nisan 2014; 12:44:38 >
  • tartışmalar la konuyu dağıtmayın lütfen alt tarafı film ne gerek var böyle şeylere
  • quote:

Orijinalden alıntı: GulfStream

Adamlar sonuçta bir film yapmışlar, uydurma, atmasyon şeylerle milletin beynini yıkamışlar, adam kendi atasını soyunu bilmez, yok Saruman soyu sopu şuymuş, yok divan başkanıymış, yok bilmem ne fasa fisosuymuș, neymiş de biz de dikkat edecekmişiz, kimlerle muhattap olmuşuz.
    Fotoğraf güzel
    O şekil, filmde kazığa oturttular.

Blocklayın şunu cevap bile vermeye değmez.
  • quote:

Adamlar sonuçta bir film yapmışlar, uydurma, atmasyon şeylerle milletin beynini yıkamışlar, adam kendi atasını soyunu bilmez, yok Saruman soyu sopu şuymuş, yok divan başkanıymış, yok bilmem ne fasa fisosuymuș, neymiş de biz de dikkat edecekmişiz, kimlerle muhattap olmuşuz.
    Fotoğraf güzel

• Neyin kafasını yaşıyorsunuz gerçekten anlamıyorum. Çok ilginç insanlar var cidden.
  • Yalnız 5 Ordu Savaşı sırasında Aragorn sadece 10 yaşında.Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi arasında 60 yıl var ama Bilbo'nun doğum günü 3. Çağın 3001 yılında gerçekleşirken, Yolculuk 3. Çağın 3018 yılında başlıyor.Yani 87 burdan çıkıyor.Zaten araştırırsanız Aragorn'un 1931 doğumlu olduğunu ve savaşın 1941 de gerçekleştiği görebilirsiz.

Aragorn'u
    Hobbit ve Lotr arasında gerçekleşek olan Gollum'u yakalayıp, Kuytuorman'a götürmesi bölümünde görebiliriz.

Dol Guldur olayı içinse;

Saruman yüzüğü o sıralar kendi istediği için saldırıyı onaylar, fakat Sauron bunu önceden sezdiği için kaçar ama arkasında iki Nazgul, ki bunlardan biri Khamul idi, bırakır Dol Guldur'da.Bunlarda, Gollum Sauron'a ötünce diğer Nazgullerle Shire doğru yola çıktılar.Yüzük Savaşları bittikten sonra Galadriel, Dol Guldur'u yıkar.

Edit: Son olarak yukarıda S. Hawking
    nickli arkadaş savaşta kartallar da yardıma geldiği için karıştırmış galiba 5 Ordu Savaşındaki 5 orduyu oluşturan gruplardan biri kartallar değil Warglardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 27 Nisan 2014; 23:33:14 >

• quote:

Fotoğraf güzel

Sorsan kendi atasini bilmez diyerek beyninin nasıl çalıştığını göstermiş oldun daha yazma bence ;)

Beyin yıkanması mı? Bizim burada kastettiğimiz olay, senin geçmişini bilmediğin birine öyle sözler ifade etmendi ki bunun film karakteri olmasıyla alakası yok. O mesajlarda Sarumanı savunmam Saruman hayranlığından ya da beyin yıkanmışlığından değil; her insanın hata da yapsa bir zamanlar iyi bir insan olduğunu, yaptığı güzel şeylerin bulunduğunu belirtmek istememden ve bir insanın 10 iyilik yapsa da bir hata yapınca hemen gözden düşmesi&hain ilan edilmesi&küfür yemesi gibi olaylara göstermek istediğim tepkiden kaynaklanıyordu. Bana beynin yıkanmış diyorsun da senin; bir zamanlar araları iyi olduğundan onlar çok iyi insanlar diyip araları bozulduğunda sevgili liderlerinin haklarında haşhaşi, hain, inlerine gireceğiz gibi sözlerini aynen onlara söyleyen iktidar particilerine benzedi bu yaptığın da neyse konuyu uzatıp siyasileştirmeyelim. Ayrıca bir fantezi kitabı hayranlığının insanı şirke iteceğini söylediğinde kimin beyninin yıkanmış olduğunu da belli ettin ya, neyse.
    İyi forumlar:)

• oneidiot kullanıcısına yanıt
    Dostum ben senin verdiğin bilgiler için teşekkür etmiştim, daha ne yapsaydım. Ama takdir edersin ki, burası film konusu. Orta dünya ile ilgili her türlü sorular için konular var, merak eden insanlar orada soru soruyorlar, sağolsun konunun uzmanı arkadaşlar orada bilgi veriyorlar. Burası film konusu, insanlar bir film konusunda izin verin de kendi yorumlarını yapabilsinler. Siz de anlayışlı olmalısınız. Sizin hoşunuza gitmeyebilir yorumlar, dikkate almaz geçersin, ama insanlara sizin gibi düşünmeleri için baskı yapmak çok yanlış. He konu kitap konusu olur, o zaman eyvallah, ama burası film konusu. Ben de mesela hobbiti severim,gandalfi severim, sakallı tatlı cüceyi severim. Yalnız birisi gelir bunlara laf yapmış, sevmemiş, bana ne, o da onun görüşü, adamı bunlar yüzünden kırmam, laf söylemem.

Evet haklısın ama ben sadece sözlerinize dikkat edin demiştim evet saçmaydı ama sen beyniniz yıkanmış milletin de beynini yıkamayın deyince ben senden daha çok kırıldım kardeşim. Neyse tatlıya bağlandığına göre bir sıkıntı yok :) ayrica o sakallı cüce beni her izleyişimde güldürmeyi beceriyor

• oneidiot kullanıcısına yanıt
    Ne yapayım, sen de bir saruman yüzünden yerden yere vurdun. Ki adam filmde hiç iyi oluşumların içinde değildi, tek gözle işbirliği yapan o değil miydi, ağaçları kesen, ordulari hazırlayan, gandalfi kulenin tepesine hapseden, frodonun canına kasteden,ben ne bileyim kitabı, adamın geçmişini, filme göre yorum yapıyoruz işte. Sildim beyin yıkama mesajını, kusura bakma.
    Saruman mıdır nedir, benim de başımı döndürdü, nerden bulaştık.
    Neyse ben konu ile ilgili sorularım olursa dönerim size, siz konunun uzmanısınız gözüktüğü kadarı ile.

Kitapların uzmanı sayılırım her türlü yardım etmeye çalışırım kafanı kurcalayan bir konu olursa
    Ayrıca lotrda çok köpeklik yaptı saruman haklısın gene eklemeden duramayacağım ondan önce çok iyiydi

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.