Şimdi Ara

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı! (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.838
Cevap
39
Favori
125.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı!
  • Dependet kullanıcısına yanıt
    kitaptan ve filmden baktığım kadarıyla bir çok şey yok legolas saruman
  • Jeolog. kullanıcısına yanıt
    afiş güzelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

afiş güzelmiş

El emeği.
    Afiş süper olmuş. Fan yapımı sanırım.

Edit: Pardon şimdi farkettim sanırım siz yapmışsınız. Emeğinize sağlık on numara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AVSEQ01.DAT -- 11 Mayıs 2014; 14:27:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

Afiş süper olmuş. Fan yapımı sanırım.

"by jeolog." yazısından da anlaşılacağı üzere kendi çalışmam.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeolog. -- 11 Mayıs 2014; 14:28:10 >
  • Çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.
    helal olsun cidden içimizden böyle şeylerle uğraşanlar çıkması güzel gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: call of cthulhu

kitaptan ve filmden baktığım kadarıyla bir çok şey yok legolas saruman

Saruman'ı bilmem ama Legolas Orman Elflerinden olduğu için olmasında bir sakınca yok açıkçası .
  • Eline saglik,guzel olmus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dependet kullanıcısına yanıt
    evet o problem değilde azogun ortaya çıkması alakası yok bence kitapla jackson biraz daha kaçamak senaryo değiştirirse baya tepki alır örneğin fili ve kiliyi
    öldürmemesi gibi veya sarumanı savaşa sokması gibi
  • konuyla alakasız ama ilk 2 filmin extended versiyonları çıktımı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iptal55

konuyla alakasız ama ilk 2 filmin extended versiyonları çıktımı acaba ?

Ilk filmin çıktı, ikincisinin henüz yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet o problem değilde azogun ortaya çıkması alakası yok bence kitapla jackson biraz daha kaçamak senaryo değiştirirse baya tepki alır örneğin fili ve kiliyi

Azog kitapta ismi geçmiyor (geçiyor mu hatırlamıyorum ) fakat Thorin'in babasını öldüren kişi Azog'tur . Thorin tarafından savaşta kolu kopartılıyor ondan sonra bir süre ortalıkta gözükmüyordu ondan sonra da 5 ordular savaşında Beorn tarafından öldürülüyordu , yani Thorin'in öcünü alıyordu Beorn . Azog'un ortaya çıkmasında da bir sakınca yok .

Ama Saruman hakkında bir şey söyleyemeyeceğim . Gandalf ile aynı dönemde yaşadılar , birlikte yetiştiler , hemen hemen aynı yaştalar belki de gerçekten savaşa katılmıştır . Kitapta yer almayan bazı ayrıntılar bazen filmde , filmde yer almayan bazı ayrıntılar da kitapta olur çoğu kez Ayrıca Fili ve Kili'yi de öldürtmemesi tam davalık bir konu olur buna da dötü yemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dependet -- 11 Mayıs 2014; 18:02:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dependet

quote:

Azog kitapta ismi geçmiyor (geçiyor mu hatırlamıyorum ) fakat Thorin'in babasını öldüren kişi Azog'tur . Thorin tarafından savaşta kolu kopartılıyor ondan sonra bir süre ortalıkta gözükmüyordu ondan sonra da 5 ordular savaşında Beorn tarafından öldürülüyordu , yani Thorin'in öcünü alıyordu Beorn . Azog'un ortaya çıkmasında da bir sakınca yok .

Ama Saruman hakkında bir şey söyleyemeyeceğim . Gandalf ile aynı dönemde yaşadılar , birlikte yetiştiler , hemen hemen aynı yaştalar belki de gerçekten savaşa katılmıştır . Kitapta yer almayan bazı ayrıntılar bazen filmde , filmde yer almayan bazı ayrıntılar da kitapta olur çoğu kez Ayrıca Fili ve Kili'yi de öldürtmemesi tam davalık bir konu olur buna da dötü yemez

yazdıklarına katılıyorum bende azog konusunda ise bence filmde fazla görünmesi iyi oldu benim açımdan sağlam bir karakter tipi ve ses tonu müthiş

• quote:

Fili ve Kilinin öldürülmemesi konusunda kesinlikle haklısın bizzat ben dava açarım. Ancak Saruman konusunda;

Kitapta Saruman bilindiği gibi görünmüyor ve çok büyük bir ihtimalle Beş Ordular Savaşında yer almadı. Filmdeki değişiklikle şöyle olacağını düşünüyorum; Saruman ve Galadriel Gandalfı kurtarmaya Dol Guldur'a gelecekler burada basit düzeyde bir savaş veya dövüş sahneleri yaşanacak. Gandalf oradan kurtulup Saruman Sauronu kovduktan sonra koşa koşa Erebor'a gidecek. Dol Guldurdan çıkan ordunun oraya yol alacağı biliniyorsa Saruman'ın bu savaşa katılmaması saçma olur çünkü kitapta Sauronla bir ilgisi yoktu o ordunun. Dolayısıyla orada bur savaş olduğu bilinmediği için Saruman da gitmiyordu. Ama sanırım filmde bilse de katılmayacak belki bu noktada Gandalftan ayrılıp yüzüğü arar kendisi için. Ayrıca Christopher Lee 92 yaşında Dol Guldur sahnelerini nasıl oynadığını merak ediyorum hele ki savaş sahnelerini nasıl oynayacak adam :D buyuk ihtimalle Saruman beş ordular savaşında yer almayacak ama alsaydı güzel olmaz mıydı :D

Afiş güzel olmuş, emeğine sağlık.

• Geçen webde bir fotoda gördüm, ayı piyasaya inmiş savaş meydanındaydı.
    Hatırladığım kadarı ile orklar ayının sülalesini katletmişti.
    bu savaşta ayıdan çok şey bekliyorum.

• smaug un çorak topraklarını plasma tv m ile izlemiştim, yalnız seste sıkıntı vardı, bu filmi daha kaliteli ses ile izlemeyi iple çekiyorum:)
  • Teşekkürler.

@tolga509
    @***Leopard***
    @GulfStream
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.