Şimdi Ara

The Evil Within 2 (2017) [PC ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
8.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ancak resmen film gibi grafik ve sesler..
    4k ultra da 49-58fps arasi gidiyor ancak goruntu cok iyi ve akici ..
    Oyuna bayildim.
    Ss ler cep telefonu ile çekildi😁

The Evil Within 2 (2017) [PC ANA KONU]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar oyunun zorluk seviyesi nasıl acaba? Kolay modu bile zorlayacak demişlerdi, korku oyunu olunca çok geriliyorum da :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

Arkadaşlar oyunun zorluk seviyesi nasıl acaba? Kolay modu bile zorlayacak demişlerdi, korku oyunu olunca çok geriliyorum da :)

Casual da zorlanmazsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ewarrr kullanıcısına yanıt
    1080 ti da 60 fps yi göremiyceğiz yani :/
  • Oyunu GTX 980 ile Ultra'da açar mı?
  • Oyunun optimizasyonu ilk oyun gibi rezalet. En azından amd işlemcilerde durum böyle. Intel'i bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: regujohn

1080 ti da 60 fps yi göremiyceğiz yani :/

1080ti 4k ultra ve high 60fps sabit birtek bu oyunda alamadim dalgali fps var ultrada.yeni driver ya da oyuna gelen guncellemelerle iyilestirme yapilir ama.oyun daha yeni sonucta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewarrr -- 14 Ekim 2017; 22:08:48 >
  • Bence de optimizasyon rezalet.

1080p ekranda GTX 1070 kullanımı %60 civarı, yıl 2017 hala PC kullanıcısına 60-70 FPS dayatmak nedir?

Adamlar resmen konsol oyunu yapmış, lütuf edip PC'ye portlamışlar. Kartlara 2k - 3k para verip böyle özensiz AAA oyunlar görünce üzülüyor insan.

Bazı animasyonlar komedi. Açıkçası para verip alınması taraftarı değilim, anca dip fiyat görürse...

EDIT: Ayrıca oyunda ne yaptıysam düzeltemediğim bir stuttering sorunu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 16 Ekim 2017; 9:27:33 >
  • Oyunun hangi grafik motoruyla yapıldığını biraz araştırdım ve tahmin ettiğim gibi Id Tech 5 Engine'in güncellenmiş bir sürümünü kullanıyor.Her ne kadar buna Stem engine adını vererek oyunada bir gönderme yapmış olsalarda temeli yine Id Tech oyun motoruna bağlı.Geçmişte bu motorla yapılan oyunlara bakarsak pc tarafında oldukça sorun çıkaran çeşitli Bethesda yapımlarında bu engine ile karşılaşıyorduk fakat Evil Within 2 de öncekiler kadar oynanmayacak düzeyde bir sorunla karşılaşmadığımı söyleyebilirim.Oyunda teknik anlamdaki tek sorun ekran kartı kullanımının herhangi bir fps limiti yada cpu bottleneck yaşanmadığı halde her çözünürlükte %70-80 dolaylarında geziniyor olması yani kartların %25 lik kısmı oyunda kullanılmıyor hal böyle oluncada bazı kartlarda performans sorunu yaşanabiliyor.Klasik Id Tech sorunlarından birisi olduğundan daha farklı sorunlar içermeden sadece bunun olması yine oynanabilirlik adına olumlu bir gelişme en azından stutter yada frame drop olmaması bu motorun azda olsa iyileştirildiğinin bir göstergesi keşke Doomdaki engine kullanılsaydı fakat tercih etmemişler.

• oyun the last of us ve alan wake karışımı birşey olmuş. hoşta olmuş yani. sevdim gerçekten
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    PC oyuncularına bu bile fazla PC ye çıkarttıklarına dua et sen...

• birinci oynunu tüm dlcleriyle birlikte oynayıp bitirdim tam manasıyla yaladım yuttum oyunu, ikinci oyunun çıkacağını görünce çok sevinmiştim fakat fiyatı görünce de şok oldum. ne kadar fanı olsam da o fiyat "Türkiye" fiyatlarını fazlasıyla aşıyor. 266 TL nedir yahu el insaf. sanırsam, ne yazık ki korsan oynamak zorunda kalacağım.
  • Oyun yanıltmadı yine çok süper atmosfer var.

• Türkçe yama çalışmalarına başlandı mı?

• Arkadaşlar benim oyunun sesleri arızalı gibi belki ses kartımdandır bu sorun. Arada pıt pıt sesler yapıyor aynını yaşayan var mı?.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.H.N

Arkadaşlar benim oyunun sesleri arızalı gibi belki ses kartımdandır bu sorun. Arada pıt pıt sesler yapıyor aynını yaşayan var mı?.

Sesle ilgili hiçbir sorun yaşamıyorum chapter 4 e geçtim.
    Oyunu oynadıkça içine daha da çekiyor.
    Sağlam bir kulaklık varsa aldığımız zevk ve adrenalin kat ve kat artıyor, tavsiye ederim....

• Oyun ilk oyunun üzerine katlı katlı koymuş. Başlarda ilk oyundaki leş atmosfer gibi bir bölümle başlamıyorsun ama ilerledikçe ilk oyuna rahmet okutturacak sahnelerle karşılaşıyorsun. Kaliteli bir kulaklıkla adamı yerinden zıplatır resmen. Oyunun optimizasyonu iyi gelecek güncellemelerle daha iyi hale gelebilir. Hd 7950 ile 1080p herşey high + txaa-fxaa ile 30 fps kilit oynanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 16 Ekim 2017; 21:45:24 >
  • sebastian ın yeni voice actor ünü hiç beğenmedim ne kadar aksi bir adam olmuş,

ayrıca 7 bölüm bitti ancak şu ana kadar kıyaslarsam ilk oyunu daha çok beğenmiştim.bakalım kalan bölümlerde nelerle karşılaşacağız.

• İlk oyunu 3 kere bitirmiş biri olarak söyleyebilirim ki oyun üstüne koyarak ilerlemiş. Umarım hakettiği satış rakamlarını bulur. Chapter 3 e geldim ve oyun olmuş diyorum. İlerledikçe fikirlerimi daha açık belirtebilirsiniz ama mikami reyiz bu işi biliyor. Gerçekten enfes bir oyun olmuş. Kulaklık ile oynuyorum, verdiği gerilim ibretlik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yepyeni oyun içi SSler vol 2.0

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.