Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
29.367
Cevap
124
Favori
1.474.286
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU]
Giriş
    681 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

@Storm Raider Solstheim (Dragonborn DLC) oynayalı bayağı oldu bu dediğin şekilde bir görev değil de sahil liman kenarında benzer başka bir şey arıyorduk onu biliyorum, böyle şarap içki yapımında Solstheim'e özel bir madde bitki kökü bir şeyi arıyorduk oradaki bazı varillerin içinde çıkıyordu ama araması bulması bayağı işkenceydi. Böyle çaresiz kaldığın durumlarda benim gibi yap, o görevin tam ismini al Google'da Youtube'da falan araştır mutlaka cevabı bulursun ben hep böyle kurtardım paçayı tavsiye ederim.

Bu arada beyler Steam'deki TES V: Skyrim "save" kayıtlarımızı cloud'da Steam'de kayıtlı kalıyor muydu? Çünkü oyunu yine yeniden modlayacağım işim garanti olsun diye oyunu silip tekrar indireceğim de sonra en başlardan saatlerce sürecek bir oynayışı gözüm yemiyor, umarım save'leri kayıt ediyordur da kaldığım yerden başlatır.
    Cloud tüm saveleri tutuyor mu emin değilim ama yerinizde olsam oyunu silip tekrar modlamadan önce saveleri kendimde yedeklerim.
    |
    |

• Yarbay
    2094 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

Senin için en güzeli budur: :) https://www.elderscrollsturk.com/forum/ ve https://www.elderscrollsturk.com/forum/skyrim/
    Sadece tek Skyrim değil tüm "The Elder Scrolls" oyunları külliyatı ne ararsan var adeta ansiklopedi kitap kıvamında misler gibi anlatılmış bilgiler. Sorduğun sorunun cevabını ve çok daha fazlasını burada bulursun yeter ki araştırmaktan okumaktan sıkılma.

---
    Ben yine de cevap vermeye çalışayım. "Oyunun başındaki seçim ilerisi için ne kadar önemli?" TES oyunlarının duayenleri bilenleri bu soruya 'çok önemli' diyebilir tabii 'pek de önemi yok kafana göre takıl' diye söyleyenler de olabilir, ben pek o kadar önemli olduğuna inanmayanlardanım, oyun itibariyle maalesef Skyrim böyle hem mesela TES: Oblivion & Morrowind'lerde bu oyun başı seçimlerimiz çok daha önemliymiş diyorlar.

Skyrim'de okçu+kılıç+hançer şekilde oynamaya Nord/Imperial/Breton seçmiştim ve her zaman ok+yay ile bitirdim başka bir şeye ihtiyaç duymadım bir de Nord'lar sanırım Büyücülüğe yönelik bir ırkmış diyorlar. Ayrıca silah dövüş büyü vs kullanımına yönelik ırk seçmeyi hiç düşünmedim sadece dış görünüşlerine yönelik seçim yapardım bırakırdım, hani görünüş olarak insan olsun bizden olsun taraftarıydım Argonian Elf Khajiit Orc vb diğerleri pek umurumda olmadı. (EDIT: Büyücülüğe yönelik ırk Nord değilmiş Breton'larmış düzelteyim).

Alıntıları Göster
    Karakter olarak Nord seçtim hocam Level atladıkça puanları ağırlıklı olarak Okçuluğa veriyorum. Forumdaki içerikleri de ayrıca okuyacağım teşekkür ederim. Oyun anlatıldığı gibi çok iyi bu arada, atmosferi muhteşem 2011'den beri nasıl oynamadım onu düşünüyorum şimdi. :)
    |
    |

• Er
    6 Mesaj
    Bunu demem uygun mu pek bilmiyorum forum uzmanı değilim ama bir panda olmasam da skyrim videoları çekip yüklemeye başladım youtube a
    Göz atmak isteyenler KitetKi diye aratıp bakabilirler youtube dan
    2019 da modlu skyrim hatta normal skyrim bile atan 1-2 kanal var diye bu boşluğu doldurmak istedim
    iyi forumlar...
    |
    |

Var hocam türkçe yama kurduktan sonra basarimlari aktif eden moduda kurarsaniz başarımlar açılıyor special sürümü bizzat böyle oynadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Doppio kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: JaReD22

Var hocam türkçe yama kurduktan sonra basarimlari aktif eden moduda kurarsaniz başarımlar açılıyor special sürümü bizzat böyle oynadım
    Hocam mesajınızdan sonra Elder scrolls forumda ilgili konuyu gördüm ve el ile modu kurdum ancak yine de aktif olmuyor. Acaba Türkçe modu kurmadan önce mi yapmak lazım, siz Türkçe yama modunu kurmadan önce mi kurdunuz hatırlıyormusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppio -- 12 Temmuz 2019; 11:13:43 >

Türkçe mod kurduktan sonra kurdum acaba normal sürümün modunumu kurdunuz achive mod enabler gibi birşeydi ismi oyunyken steam arayuzunu acarsaniz orda rehberler detaylı modlama rehberi var bu modu arkadaş paylaşmış ben ordan indirip kurmuştum
    Nasıl yapılabilecegi ile ilgili youtubeda videolar var hatta altında modun linkide var ordan da yapabilirsiniz

|
    |

Türkçe mod kurduktan sonra kurdum acaba normal sürümün modunumu kurdunuz achive mod enabler gibi birşeydi ismi oyunyken steam arayuzunu acarsaniz orda rehberler detaylı modlama rehberi var bu modu arkadaş paylaşmış ben ordan indirip kurmuştum
    Nasıl yapılabilecegi ile ilgili youtubeda videolar var hatta altında modun linkide var ordan da yapabilirsiniz
    Evet Archive mod diye geçiyor, rehberde anlatıldığı gibi ilgili dosyaları oyunun kurulduğu yere kopyaladım ancak hiçbir şey değişmedi. Şuan 16 leveldeyim, acaba New game olarak mı başlamak gerekiyordu onu da düşündüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam ben modu kurduktan sonra New game yapmıştım bunun bir etkisi olurmu bilemiyorum valla zaten oyunun başında başarım veriyor bir köye giderken yol üzerinde çevrilen taşlar var onları çevirince başarım veriyor şu an ki save dosyanizin yedeğini alarak bir deneyin isterseniz

|
    |

Hocam ben modu kurduktan sonra New game yapmıştım bunun bir etkisi olurmu bilemiyorum valla zaten oyunun başında başarım veriyor bir köye giderken yol üzerinde çevrilen taşlar var onları çevirince başarım veriyor şu an ki save dosyanizin yedeğini alarak bir deneyin isterseniz
    Hocam şimdi başarım kazanmaya başladım. Benim gibi asırlar önce çıkmış bir oyuna yeni başlayacak kişiler için nasıl yaptığımı anlatayım

İlgili dosyaları oyunun kurulu olduğu yere kopyaladım - Türkçe modu deaktif edip oyuna girip save aldım - ardından tekrar aktif edip saveden devam ettim. Yalnız şu ana kadar oynadığım başarımları vermedi muhtemelen de vermeyecek, şu saatten sonraki tüm başarımları kurtarmış olduk kısacası.

Cevaplarınız için size de ayrıca teşekkür ederim.

• Teğmen
    221 Mesaj
    Çok zor seviyesinde başladım ama kılıçla öldüremiyorum düşmanları normale alacağım.
    Oyunda dodge var mı?
    |
    |

Hocam sorunuzu cozdugunuze sevindim dragonborn dlcsini bitirirseniz size bir sorum olacak :)

|
    |

Hocam sorunuzu cozdugunuze sevindim dragonborn dlcsini bitirirseniz size bir sorum olacak :)
    Tabi bitirince haber ederim size hocam, görev yoğunluğu muazzam bu arada bir görevi alıp iki adım atıyorum başka bir görev daha çıkıyor

Evet çok detaylı ama dragonborn da bir görevde takıldığımdan sinirden silmiştim save dosyaları cloudda duruyor askerden sonra devam ederim :))

|
    |
    Aynı işi yapan modları nasıl ayırırım bilmiyorum.
    https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/659

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironmaster17 -- 14 Temmuz 2019; 20:34:47 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1196 Mesaj

noble skyrim hd yapıştır üstüne smim patchiyla birlikte yeterli olur. Noble skyrimin sayfasında var kurulum sıralaması.
    |
    |
    ironmaster17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu ejder kemiği zırh ne kadar gereksizmiş ya boşuna kasmışız. Daedra Armor gibisi yok. Şekli yeter o ne karizma bir şeydir yarabbi.
    |
    |
    Vigilant modu gibisi yok valla hayran kaldım moda
    |
    |

Bazı modların kurulum bilgilerinde mesela TES Skyrim açılıştaki DATA FILES menüsünde "Load order sıralaması" gibi bir ayar yapın diye belirtir. Hani kurduğunuz mod diğer modlarla aynıysa/farklıysa (mesela bu Data Files - Load order olayı her mod kurulumunda şart koşulmamış) başka modların önünde/arkasında çalışma önceliği olsun gibi bir şey herhalde böyle ayarlayın yazar, işte size diyeceğim şu ki bu Data Files Load Order sıralama olayını neye göre ayarlamak lazım sizler nasıl yapıyorsunuz?

Buralarda mutlaka Nexus modlarının ustası olanlar vardır acilen sormam lazım Skyrim açılışında DATA FILES Load order sıralaması en iyi nasıl olmalı ne yapmalı bilelim. Bu durum her mod kurulumunda yazmıyor istenmiyor da yani illaki gerekli bir şey mi merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 19 Temmuz 2019; 8:22:47 >
haberler
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.