Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online Türkçe Yama Çalışması (Çevirmen Aranıyor)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
106
Cevap
14
Favori
8.332
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Yapımı Devam Eden Yamalar >> The Elder Scrolls Online Türkçe Yama Çalışması (Çevirmen Aranıyor)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2055 Mesaj
    Bir MMORPG çevirisi gerçekten zor iş. Umarım başarılı bi şekilde tamamlayabilirsiniz. Çok güzel bir haber. Her dilde oyunu çıkarmak aslında büyük firmalar için o kadar basit ki neden bunu yapmıyorlar hiç anlamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Lechuck'ın dediği mantıklı gibi. Eğer morrowindeki ekibin de eso çevirisinde gönlü varsa ilk önce morrowindi halledip esoya geçmeniz daha sağlıklı olur gibi. Keşke benim elimden de bir şeyler gelse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6equj5 -- 1 Aralık 2019; 0:1:2 >
    Ekmek Arası Klavye

Morrowind çevirisini Elder Türk ekibi halledecek hocam. Biz ise ESO'dan devam edeceğiz. Ama çeviriler paralel ilerleyecek, terimler vs farklı olmayacak.

Bir de biz çeviriyi kısım kısım yapacağız. Örneğin ana hikaye görevleri bitince addon'a update gelecek ve siz o kısmı Türkçe olarak deneyim edeceksiniz. Yani dizi gibi, bölüm bekleyeceksiniz. Bu uzun soluklu bir iş olacağı için bu şekilde yapma kararı aldık

İyi forumlar dilerim
    |
    |
    6equj5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Çok büyük bir oyun ve bitmeyen görevlerle çevrelenmiş halde. Türkçe yama ilaç gibi gelecektir ESO severlere..
    |
    |
    Başarılar dilerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    38 Mesaj
    Kolay gelsin, 2023'te Türkçe oynamaya başlarız
    |
    |
    Valla müthiş haber . Oyunu deneme fırsatım oldu çok beğenmiştim . Baya detaylı bir RPG fakat iyi bir İngilizcem olmasına rağmen çoğu diyaloğu kaçırıyordum . Gerçekten yamaya ihtiyaç var . Ellerinize sağlık
    |
    |
  • Binbaşı
    1171 Mesaj
    Elsweyr'i aldım bekliyorum :) Sabırsızlık hat safhada acaba bu dlclerde çevrilecek mi?
    PC Cases / PC Kasa= ASUS TUF GAMING GT501VC TEMPERLİ CAM USB3.1 MidT ATXCPU / İşlemci = AMD Ryzen 5 3600 4,2GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci 7nmRam = Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 Ram CMW16GX4M2Z3600C18Graphic Card / Ekran Kartı = XFX AMD Radeon RX 5700 XT RAW II Ultra 8GB GDDR6 256Bit DX12Mainboard / Anakart = Asus Tuf B450-Plus Gaming AMD B450 AM4 DDR4 4400 Mhz ATXHDD = (x2) WD Black 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPMHarici HDD / External HDD = WD 2,5" 1TB Elements USB3.0 / USB2.0SSD = Adata XPG SX8200 Pro 256GB 3500MB/1200MB/s 3D NAND PCIe Gen3x4 M.2 2280 SSD Disk - ASX8200PNP-256GT-CMonitör / Monitor = AOC 23" i2367FH GENİŞ EKRAN LED-IPSPSU = ZALMAN ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700WKulaklık / Headphone = LOGİTECH G930 KABLOSUZ 7.1Klayve / Keyboard = LOGİTECH G213 PRODİGY RGBFare / Mouse = LOGİTECH G102 PRODİGY RGBJoystick = MICROSOFT XBOX ONE WHİTEHoparlör / Speaker = Creative SBS A250 2 1İşletim Sistemi / Operating System = Windows 10 Pro
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ekmek Arası Klavye

Dlcler de sırası gelince çevrilecek hocam tabi ki. Ama sıralamayı şu şekilde belirledik: Arayüz - Main Story - Ebonheart - Aldmeri - Daggerfall - Yan Görevler

Bunlar bittikten sonra da dlclere sıra gelecek. Ekibimize ne kadar katılım olursa işimiz o kadar kolaylaşır ve hızlanırız.
    |
    |
    Fuat.Kamis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim bilgi için. Kolaylıklar diliyorum, iyi forumlar.
    |
    |
    Ekmek Arası Klavye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    PC Cases / PC Kasa= ASUS TUF GAMING GT501VC TEMPERLİ CAM USB3.1 MidT ATXCPU / İşlemci = AMD Ryzen 5 3600 4,2GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci 7nmRam = Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 Ram CMW16GX4M2Z3600C18Graphic Card / Ekran Kartı = XFX AMD Radeon RX 5700 XT RAW II Ultra 8GB GDDR6 256Bit DX12Mainboard / Anakart = Asus Tuf B450-Plus Gaming AMD B450 AM4 DDR4 4400 Mhz ATXHDD = (x2) WD Black 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPMHarici HDD / External HDD = WD 2,5" 1TB Elements USB3.0 / USB2.0SSD = Adata XPG SX8200 Pro 256GB 3500MB/1200MB/s 3D NAND PCIe Gen3x4 M.2 2280 SSD Disk - ASX8200PNP-256GT-CMonitör / Monitor = AOC 23" i2367FH GENİŞ EKRAN LED-IPSPSU = ZALMAN ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700WKulaklık / Headphone = LOGİTECH G930 KABLOSUZ 7.1Klayve / Keyboard = LOGİTECH G213 PRODİGY RGBFare / Mouse = LOGİTECH G102 PRODİGY RGBJoystick = MICROSOFT XBOX ONE WHİTEHoparlör / Speaker = Creative SBS A250 2 1İşletim Sistemi / Operating System = Windows 10 Pro
  • Yüzbaşı
    684 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr Sherlock Holmes

Başlangıçta çeşitli sorunlarla karşılaşsak ön testi yaptık ve çeviriyi başarılı şekilde oyuna aktarabildiğimizi gördük. Çeviriye arayüzle beraber başladık. İlerleme oranlarımız konuya sık sık eklenecektir.

Ersin bence büyü kelimesini hep magicka gidin büyü hasarı / max magicka karışıklığa sebep olur

• Yüzbaşı
    684 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: A517

80 gb falandı galiba oyun, bol şans :D
    Bu oyunza zaten 80 veya 100 gb ı takacaklara göre değil.
    |
    |
    |
    |
    Ekmek Arası Klavye

quote:

Orijinalden alıntı: headhunter

Ersin bence büyü kelimesini hep magicka gidin büyü hasarı / max magicka karışıklığa sebep olur

Alıntıları Göster
    Hocam Elder Türk ekibi ile konuştuk. Onların TES evreni için oluşturduğu terimler sözlüğüne uygun gideceğiz. Böylece Skyrim, Oblivion oyunlarında Türkçe terimlerin aynılarını göreceksiniz. Yani önceki oyunlara bağlı kalacağız bu konuda
    |
    |

Büyü hasarı yazan yerin orjinali Spell Damage, diğeri ise Maximum Magicka. O yüzden ayrı ayrı çevirmek daha uygun. Ayrıca Magicka, Tes evreninde Ayleid dilinden gelen bir terim, o yüzden birebir aynı anlamı vermiyor:https://en.uesp.net/wiki/Lore:Magic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lechuck -- 1 Aralık 2019; 17:53:4 >
    |
    |
    headhunter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    20 saatlik oyun süremi sizin sayenizde arttırabilirim
    |
    |
    Zor iş, başarılar diliyorum, kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
kolayoto.com
Sohbet
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,825
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.