Şimdi Ara

Termal macun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 yıl aradan sonra termal macun yenilemesi yapayım dedim, almış olduğum termal macun sanırsam erimiş şırıngadan gpu üzerine sıkmaya kalkışmamla birlikte ekran kartının çoğu yerine termal macun(!) fışkırması bir oldu. Tecrübesiz olduğumdan ötürü bi anda elim ayağıma dolaştı her yeri ıslak mendille temizleyip daha sonra kurulamaya çalıştım. Daha sonra ekran karrını tekrar taktım ama şu an bilgisayarım çalışmıyor power tuşuna basıyorum 2 saniye sonra reset atıyor ve ekran kartında kırmızı bir ışık yanıyor, acaba sorun nedir nasıl düzeltilir, ekran kartı kaynaklı mıdır? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• muhtesemgitlan M kullanıcısına yanıt
    ıslak mendille sildiğin için Suyla temas etmiş ve sıkıntı olmuş olabilir teknik detayını bilmiyorum ama buna benzer sorun ytaşamış biri vardı tinerle (sanırım 2 çeşit var 1 si kullanılacak ama hatırlayamadım-sentetik selülozik) bir güzel tinerle temizle kuruduktan sonra dene
  • Keşke izopropil alkol kullansaydınız.
    Aslında ıslak mendilin üzerindeki uçucu bir kolonya tarzı birşeyse sorun olmaması lazım.Ama sanıyorum ki uçucu bir sıvı değilmiş.Kablo bağlantılarını kontrol ettiniz,değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

Keşke izopropil alkol kullansaydınız.
    Aslında ıslak mendilin üzerindeki uçucu bir kolonya tarzı birşeyse sorun olmaması lazım.Ama sanıyorum ki uçucu bir sıvı değilmiş.Kablo bağlantılarını kontrol ettiniz,değil mi?

Evet kablo bağlantılarında sıkıntı yok
    Yalnız ekran kartı kaynaklı bir sorun olsa bilgisayarın yine de açılması lazım değil mi? Açılır ama görüntü gelmez diye düşünüyorum.

• Saf alkol veya kolonya ile iyice silin ama nazik olun kurumasını bekleyin. Daha sonra takarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.