DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Tenda v300 vdsl2 modem router kullanıcısı var mı ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
78
Cevap
2
Favori
6.073
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> Tenda v300 vdsl2 modem router kullanıcısı var mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1503 Mesaj
      13 Nisan 2018 12:03:33
      Turknet e geçiş yaptım Süperonline modemi geri vermeliyim. Vdsl 35 mbit bağlantım var bu modemi düşünüyorum. Bir arkadaşın yorumunda başka bir sitede torrent desteği sunduğunu okudum, doğrumudur acaba? usb den takılan hdd ye indirme özelliği var mı acaba bu modelde?
      |
      |

• Onbaşı
      39 Mesaj
      16 Nisan 2018 09:49:41
      Merhaba,
      Yorumlara bakıp ben de Tenda v300 aldım.
      Çekim gücünde sürekli dalgalanma var. Hemen modemin yanındayken laptop ile bağlanıp hız testi yapıyordum ve 2mbs ile 19 mbps arasında farklı hızlar alıyordum.
      Suçu hep ttnet e attım. 35mps diye sattılar 19 u zpr görüyoruz dedim.
      En son bir de kablo takayım dedim. Direk 33.5 -34 mps seviyelerine çıktı. Yani ttnet'in bir suçu yok gibi görünüyor.
      Ayrıca arka odalarda cep telefonu ile bağlantı sırasında 3 diş bağlantı göstermesine rağmen, arada bir ünlem işareti çıkıyor ve internet bağlantım kesiliyor.
      Ben wireless performansından memnun kalmadım.
      bu arada b/g/n olan ayarı sadece n olarak değiştirdim. Pek bir değişiklik olmadı.
      Fikri olan var mıdır?

• Yüzbaşı
      536 Mesaj
      16 Nisan 2018 10:45:28
      quote:

Orijinalden alıntı: ulysses29

Merhaba,
      Yorumlara bakıp ben de Tenda v300 aldım.
      Çekim gücünde sürekli dalgalanma var. Hemen modemin yanındayken laptop ile bağlanıp hız testi yapıyordum ve 2mbs ile 19 mbps arasında farklı hızlar alıyordum.
      Suçu hep ttnet e attım. 35mps diye sattılar 19 u zpr görüyoruz dedim.
      En son bir de kablo takayım dedim. Direk 33.5 -34 mps seviyelerine çıktı. Yani ttnet'in bir suçu yok gibi görünüyor.
      Ayrıca arka odalarda cep telefonu ile bağlantı sırasında 3 diş bağlantı göstermesine rağmen, arada bir ünlem işareti çıkıyor ve internet bağlantım kesiliyor.
      Ben wireless performansından memnun kalmadım.
      bu arada b/g/n olan ayarı sadece n olarak değiştirdim. Pek bir değişiklik olmadı.
      Fikri olan var mıdır?

Kanal seçimini otomatikten 13 e alın. b/g/n ayarını fabrikasyon ayarında kalsın. Sorun çözülecek. Bende de aynı sorun oluşmuştu kanalı 13 e alınca düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bütün uyuyanları uyandırmaya bir tek uyanık yeter..!

• Onbaşı
      39 Mesaj
      16 Nisan 2018 13:03:55

Teşekkür ederim hocam. Akşam eve gider gitmez deneyeceğim.
      |
      |
      urfes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      39 Mesaj
      16 Nisan 2018 17:20:47

Hocam çok teşekkür ederim.
      Kablosuz olarak bağlandığım halde laptoptan 32 mps gördüm. daha önce 19 u aşamamıştım.
      Muhtemelen cep telefonunun arka odalarda çekme sorunu da çözülmüştür.
      Onuda zaman içerisinde göreceğim.
      |
      |
      ulysses29 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      536 Mesaj
      16 Nisan 2018 19:33:51
      quote:

Orijinalden alıntı: ulysses29

Hocam çok teşekkür ederim.
      Kablosuz olarak bağlandığım halde laptoptan 32 mps gördüm. daha önce 19 u aşamamıştım.
      Muhtemelen cep telefonunun arka odalarda çekme sorunu da çözülmüştür.
      Onuda zaman içerisinde göreceğim.
      Cepten her odada rahatlıkla girebilirsiniz. En az 3 diş çekim alırsınız diye tahmin ediyorum. Modeminizi resetlerseniz kanalı tekrar ayarlamayı unutmayın.

|
      |

• Yüzbaşı
      513 Mesaj
      28 Nisan 2018 09:10:12
      Merhaba
      SNR değerini TELNET üzerinden nasıl yapabiliyoruz konu hakkında bilen arkadaşlar adım adım yazabilirse sevinirim
      |
      |

Samsung Galaxy S7 Edge | Monster Tulpar V4.2.1
    • Yüzbaşı
      724 Mesaj
      10 Mayıs 2018 17:05:32
      Fiber e geçtiğim için 1 ay kullanılan v300 modemi satıyorum. kutu fatura duruyor. yer ankara

• Yarbay
      2382 Mesaj
      10 Mayıs 2018 17:22:31

Fiber kullanılıyor mu bu modem de ?
      |
      |
      TzisTa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |
    • Yüzbaşı
      724 Mesaj
      10 Mayıs 2018 19:01:09

hiç bilmiyorum. kullanılıyorsa satmam. tt modeminden iyidir

|
      |
      Emre9110 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      536 Mesaj
      10 Mayıs 2018 19:48:12
      quote:

Orijinalden alıntı: TzisTa

hiç bilmiyorum. kullanılıyorsa satmam. tt modeminden iyidir
      Fiber kullanılıyor. Yanlız kurulum yaparken adsl den vdsl2 ye almanız gerekiyor.

|
      |

• Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 11 saat 25 dakika kadarı kaldı.
      4 Not
      13 Mayıs 2018 08:47:41
      Arkadaşlar ben ilk aldığımda memnundum ama aradan 2 ay falan geçti ,kesinlikle alınacak bir modem değil ben böyle birşey hayatımda görmedim zyxelin eski klasik modemi bile bundan iyi,ttnetin çok eskiden verdiği.Onu taktım bu tendamıdır ne zıkkımdır ucuz etin yahnisi hesabı oldu.

İstisnasız her akşam bilgisayarı kapatıp sabah açtığımda ,masaüstüne internet gelmiyor.192.168.1.1 giriş sayfa görüntülenemiyor diyor.Resetlemeden gitmiyor.Daha önce 4-5 farklı modem kullandım böyle birşey görmedim.Sistemi modemi aldığımdan sonra 3 4 kere değiştim w7 w10 w8.1 ,ama hepsinde bu sorunu gördüm.

Evin arka odalarında çekmiyor.Hatta bazen telefonla yan odada bile kopuyor internet tekrar geliyor.
      En uyuz yanı 3 4 gün reset atmadığım zaman ,sanki hafızası doluyor gibi interneti zorlamaya başlıyor internet işkenceye dönüyor ping normal ama sayfa açılışları sitelerin yüklenmesi vs her site 10 15 saniye sürüyor sanki.

Kısacası yazılımsal olarak sıkıntısı var belli ki.Wifi çekip çekmemesi çok önemli değildi de,bu reset atmak zorunda bırakması çok sinir etti beni.Benim diğer bilgisayarım 7 24 açık olmak zorunda her reste 1 1.5 saat tekrar uğraşıyorum programlarla.O kadar modem kullandık ben öyle dolma kasma ,res atmaya zorlayan modem görmedim.Almayın.Emin olun tt modeminden iyi değil ,bak sabah sabah kalktım yine res attım kafam alev aldı sinirden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infernall -- 13 Mayıs 2018; 8:48:44 >

• Binbaşı
      1736 Mesaj
      13 Mayıs 2018 23:51:10
      bu modemin usb girişine yazıcı takılıbiliyor mu ? takılıyorsa telefondan dosya yazdırmak mümkünmü deneyen oldu mu acaba
      |
      |

• Yüzbaşı
      911 Mesaj
      14 Mayıs 2018 00:53:33
      Arkadaşlar modeme HDD veya Flash takıp nasıl ulaşım sağlanıyor.

|
      |

İmza Yok Parmak Bastım
    • Yarbay
      2082 Mesaj
      17 Mayıs 2018 11:36:48
      quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

Arkadaşlar ben ilk aldığımda memnundum ama aradan 2 ay falan geçti ,kesinlikle alınacak bir modem değil ben böyle birşey hayatımda görmedim zyxelin eski klasik modemi bile bundan iyi,ttnetin çok eskiden verdiği.Onu taktım bu tendamıdır ne zıkkımdır ucuz etin yahnisi hesabı oldu.

İstisnasız her akşam bilgisayarı kapatıp sabah açtığımda ,masaüstüne internet gelmiyor.192.168.1.1 giriş sayfa görüntülenemiyor diyor.Resetlemeden gitmiyor.Daha önce 4-5 farklı modem kullandım böyle birşey görmedim.Sistemi modemi aldığımdan sonra 3 4 kere değiştim w7 w10 w8.1 ,ama hepsinde bu sorunu gördüm.

Evin arka odalarında çekmiyor.Hatta bazen telefonla yan odada bile kopuyor internet tekrar geliyor.
      En uyuz yanı 3 4 gün reset atmadığım zaman ,sanki hafızası doluyor gibi interneti zorlamaya başlıyor internet işkenceye dönüyor ping normal ama sayfa açılışları sitelerin yüklenmesi vs her site 10 15 saniye sürüyor sanki.

Kısacası yazılımsal olarak sıkıntısı var belli ki.Wifi çekip çekmemesi çok önemli değildi de,bu reset atmak zorunda bırakması çok sinir etti beni.Benim diğer bilgisayarım 7 24 açık olmak zorunda her reste 1 1.5 saat tekrar uğraşıyorum programlarla.O kadar modem kullandık ben öyle dolma kasma ,res atmaya zorlayan modem görmedim.Almayın.Emin olun tt modeminden iyi değil ,bak sabah sabah kalktım yine res attım kafam alev aldı sinirden
      Cozum bulabildiniz mi hocam,bende modemi dun aldim kurdum sikinti yoktu ama 15 dakka sonra modeme restart atinca ne telefona nede laptopa wifi baglanti yapmadi,gariptir laptop a kablo ile modemi bagladiktan sonra geldi wifi tekrar,garip bi durum

• Yarbay
      2082 Mesaj
      17 Mayıs 2018 11:37:43
      quote:

Orijinalden alıntı: urfes

Kanal seçimini otomatikten 13 e alın. b/g/n ayarını fabrikasyon ayarında kalsın. Sorun çözülecek. Bende de aynı sorun oluşmuştu kanalı 13 e alınca düzeldi.

Alıntıları Göster
      Hocam hangi kisimda bu bahsettiginiz kanal ayari

• Yüzbaşı
      536 Mesaj
      17 Mayıs 2018 13:04:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Nicomedia66

Hocam hangi kisimda bu bahsettiginiz kanal ayari

Alıntıları Göster
      Modem ayarlarını yapmak için girdiğimiz modem arayüzünde bulunan wifi ayarlarının yapıldığı sanırım WLAN olması lazım. Oraya tıklayın ve karşınıza wifi ile ilgili ayarlar görünecek. Orada kanal yazan yerde normal fabrika ayarlarında otomatik ayarlıdır. Siz onu 13 e ayarlayıp kaydeteceksiniz. Modeme reset atarsanız bu ayarı tekrar yapmanız gerekebilir.

|
      |

• Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 11 saat 25 dakika kadarı kaldı.
      4 Not
      17 Mayıs 2018 14:20:13

Malesef bulamadım şuan res atmamaya direniyorum,bağlantı gitme sorunu çözdüm gibi soketlerinde arıza var oyuncak gibi soket ufacık rüzgarda bağlantı gidiyor daha da res atmadan gelmiyor glitch oluşuyor.

Diğer yüklenme olayı devam,sayfalar şuan öyle bekliyor ki sanki sepetle aşağıdan çekiyoruz neti :D fps oyun oynuyorum gelen mermilerin etkisi yok bana değen mermiler hissedilmiyor lagdan 55 60 ping ama 1000 ping gibi etkisi var çözemedim..
      |
      |
      Nicomedia66 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2082 Mesaj
      21 Mayıs 2018 19:05:07
      Beyler dns ayari burdan yapilmiyor mu ? Cogu yasakli siteye giremiyorum nedense,turknet zyxel modem ile boyle giriyordum oysaki

|
      |

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.