Şimdi Ara

temmuz da 8 günde 80 oto satılmış!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
9.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

E iyi..iyi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu özpeynirci denen kişiye kimse sormuyor mu özellikle ithal arabalar dolar 6 dan 5,6 ya düşünce niye “garibanın dostu, vergi indirimi isteyip vatandaşı düşünen!” araba satıcıları fiyatlarda bir indirime gitmemişler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 9 Temmuz 2019; 9:54:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Bu özpeynirci denen kişiye kimse sormuyor mu özellikle ithal arabalar dolar 6 dan 5,6 ya düşünce niye “garibanın dostu, vergi indirimi isteyip vatandaşı düşünen!” araba satıcıları fiyatlarda bir indirime gitmemişler?
    +1881. bu firmalar nalıncı keseri gibi sürekli kendilerine yontuyorlar. hep devlet güzellik yapsın. beyfendiler ise hiç bir indirim yapmayıp para kazanmaya devam etsinler.
  • Dikkat ederseniz bazı markalar %15' lik ÖTV artışının hepsini yansıtmadı. Bu demek oluyor ki indiriminde hepsini yansıtmamışlar. En basit örneği vereyim, Peugeot 3008 GT Line normal müşteriye 270 bin TL, ama engelli raporuyla alınırsa bu fiyatı 247 bin TL' ye çekip ÖTV indirimine sokuyorlar. Bu arada normal müşteriye bu fiyattan vermiyorlar. 247 bin TL' den bile kazançları olduğuna göre normal müşteriye verdikleri fiyattan dünyanın parasını kazanıyorlardır. Ben kazanmasınlar demiyorum, ticaret yapıyorlar, babasının hayrına yapmıyorlar bu işi ama bununda makul bir oranı olur. Euro 5 kuruş yükselsin zammı yapıştır, 1 TL düşünce indirim yapma. Kusura bakmasınlar, bende bu sektörden paramı kazanıyorum ama herşeyide devletten beklemesinler.

Emre Özpeynirci' de ilginç ilginç haberler sunuyor. 8 günde 80 satışın olması imkansız. Biraz inandırıcı olmak lazım. Ama durumun vahim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 207m -- 9 Temmuz 2019; 9:32:18 >

• Milette para var gardaşım avmler ne kadar dolu diyeceğim gülme geliyor

Beter olalım

• Devletin de ötv kdv mtv geliri azalıyor demek bu dengelemek için benzine sigaraya alkole yeni vergi de kitler bunlar

• Otomobil distribütörlerine zerre acımıyorum. İndirimleri tam yansıtmıyorlar.

Burda devletin yapacağı en mantıklı iş ÖTV yi %15 artırmaktır.

Su veren itfaiyenin hortumunu öpeyim. Yakın anasını satıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Ben de almaya niyetlendim ama hurda teşviki ile 63 bin lira olan Egea bile birden bire 69 bine fırladı. Göz göre göre 6000 lira fark vermek de gelmez insanın içinden.
    Boş ver dedim bu araba gittiği yere kadar gitsin.
    69 a artık ikinci el alırsınız
  • Beter olsunlar.

3 kuruş ÖTV indirimiyle insan kandırmaya çalışıyorlar.

Almıyorum sıfır araç.

2012 model arabam var. Düzenli bakımlarını yaptırıyorum.

Masraf çıkarırsa da harcarım 2.000-3.000 TL para.

Bu kan emicilere para kazandıracağıma sanayideki esnafa kazandırırım daha iyi.

Devlet, bayi el ele verin. Max. 50.000 TL lik arabaları vatandaşa 100.000 TL ye satın.

Şimdi gidin ağlayın devlete.
  • Örnekleme aracımla kaza yaptım ve pert oldu parayı aldım nakit 80000 TL var iki çocuğum var ve arabasızlık çok zor buna rağmen parayı altına yatırıp araba almaktan vazgeçtim hiç olmasa belli süre seyehat masrafı ve araba vergi masrafından kurtulur üzerine biraz daha para ekler ev alırım yani ikinci el almak bile istemiyorum çünkü kaz güdülme zamanı gibi geliyor devlet diyor ya vatandaşta ki paraları piyasaya sürmek lazım böyle olursa ki benim para piyasaya da girmez bankalarda bekler devir böyle gibi şimdi aşağıya senin o kadarcık parayı ne yapsın diyen yorumlarda olur ben örnekleme dedim ben bir bireyim çoğula yansıtırsan Türkiye’nin çoğu artık parasını yastık altında tutacak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Ben de almaya niyetlendim ama hurda teşviki ile 63 bin lira olan Egea bile birden bire 69 bine fırladı. Göz göre göre 6000 lira fark vermek de gelmez insanın içinden.
    Boş ver dedim bu araba gittiği yere kadar gitsin.
    O artık 73 bin 69 değil 😂👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Halboki ehonomi çooh eyi. Hayret. Dış göçlerin barnağı olabili. Riise komple de olabili.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

69 a artık ikinci el alırsınız

Alıntıları Göster
    O zaman için konuşuyorum. Ciddi ciddi niyetlenmiştim. Bir sefer çekerim krediyi, hiç değilse 10 sene kafam rahat olur diye düşünmüştüm. Hatta Symbol falan da olur diyordum. Bir anda 6 bin lira koyunca üstüne, çekeceğim kredi de 6 bin lira artacaktı. Faizi ile dönüşünü siz hesap edin. Saldım ondan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bio technolog

O artık 73 bin 69 değil 😂👍

Alıntıları Göster
    İşte almaya niyetlendiğim zaman 6 bin lira birden koyunca cazibesini kaybetti.
  • bu konuda hükümetin bir düşüncesi yok mu? alıcı satıcı yönünden de sonuçta bu işler böyle gitmez..
  • Bu ülkede hiç bir koşulda ucuza araba alamazsiniz, bunun örneklerini geçmişte gördük. Ayrica bu devlet hak yiyor onun içinde hiç bir zaman adam olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojana -- 9 Temmuz 2019; 12:55:18 >
  • Yıl sonu ÖTV indirimi görsek ne olacak döviz ne olacak yıl sonu?

• ötv indiriminde ve hurda teşvikinde iyi vurgun yaptılar. bu yıl öyle yada böyle geçer onlar için. seneye de ötv indirimi vs olur devam eder gider, siz kendinizi düşünün.
    bu tip aracı yapıların vatandaşa bir faydası yok. fabrikadan randevulu satış sistemine geçiş yapılması gerekir. aracıları doyurmaktan adam akıllı arabaya binemiyor vatandaş...
  • Daha iyi işte tofaş yeter

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.