Şimdi Ara

temmuz da 8 günde 80 oto satılmış!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
9.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabalar ne hale geldi o kadar para vericem araba hem kapıda hem park edemeyenlerden korayacaksın hem kapısını çarpanlardan yoldada çukurlardan koruyacaksın hiç stresi çekilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hocam distribütör firmaların elini taşın altına sokması lazım. Adamlar hep ben kazanayım derdinde. Bayilere çok yüksek marjlarla araç satıyorlar. Bayilere verdikleri marjda araç başı %3-4' ü geçmiyor. Onu da dünya kadar hedefe bağlıyor. Tutarsa ne ala, tutmazsa onda bile kesinti yapıyor. Mercedes, BMW, Audi gibi premium markalar 1.6 motordan vergi az alınıyor diye bayilere 2.0 motordan pahalıya satıyor araçları. Herkes biliyor bunları. Ondan sonra da '' vayy efendim ÖTV düşsün ''

• Vergileri mtv gibi doğrudan vatandaş ödeseydi bı uçuk fiyatlar olmazdı. Hükümet ne zaman örv indirimi yapsa fiyat yerinde kaldı ötv indirimi bitti denilince distribütörler sanki yeni ötv gelmiş gibi zam yaptı. Böyle böyle fiyatlar saçma bçr noktaya geldi. Bence vatandaş vergiyi kendi ödesin. Bayiler de fiyat azaltıp artırmamış olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi olmuş, hiç üzülmüyorum. Parasına göre muamele yapan, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti anlayışı bakkaldan öteye gitmeyen tutulan araba markalarının bayilerine sözüm şudur ki,

Taş yeseniz size çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 10 Temmuz 2019; 17:51:25 >
  • Her ile 1 bayi devri yakındır. Muhtemelen bu sene içinde gerçekleşir. Devlet teşviği devam ettirmeyeceğini ima etti. Sadece burada geliştirilecek düşük emisyonlu araçlara teşvik verecek.

Şimdi özel servisler artar, insanlar araçlarına daha iyi bakmaya başlar. Yetkili servislerde de kar marjı iner, çünkü bu fiyatlarla insanlar garantilerini bozup kendi aldıkları malzemeyle özel servislere gidiyor.
  • Bu bayiler kadar çakal satıcı ülkede yok. Hiç unutmam focus araç satın aldım. Özel bir araç şubat sonuydu sipariş geçildi. Siparişten 5-6 gün sonra eve mektup geldi indirimiz var diye. Ben aracı şubat sonunda sipariş geçtim kampanya şubat ayının başında başlamış. Yani ben alırken sistemde indirim varmış. Gittim bayiye kağıdı gösterdim dedim indirim var mı baktılar sistemde görünüyor ee bana niye söylemediniz. Kem küm ettiler dedim aracı almıyorum. Epey yaygara çıkardım. Biz size bilgi vericez diyip yolcu ettiler o günün akşamı indirim onaylandı diye telefon açtılar. Anlıyacağınız her türlü hile hurda bunlarda.

• geçen aylarda da yünanistanda daha çok satılıyor dediğimde itiraz edenler olmuştu. halbuki gayet normal bir durum.
    bir otomobilin asgari ücretin 50 katı olduğu ülkede tabiki az satılır.
    şu an satılmamasının sebebi ise ötv indirimin geri geleceğine dair beklenti oluşması.
    birkaç hafta içinde bu beklenti biter yine aylık 20 bin civarı satışlara döneriz.
    devlet kurumlarının daha bağımsız ve ortak akılla yönetildiğimiz 2 yıl önce 1 milyon satış rakamına gelmiştik.
    başkanlık sisteminde 25 bine geldik. son hamlelerde euro 1 lira daha artınca 150 binden aşağı araç kalmaz egea dışında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orcnd -- 11 Temmuz 2019; 14:40:51 >
  • bu ülke insanı araba ve telefon değiştirmekten asla vazgeçmez ,o nedenle bana pek inandırıcı gelmiyor bu rakamlar
  • Alacaksın ikinci el 60 -70 e birşey dertsiz yasasız bineceksin
    Vergi sigorta yakıt çizildi mi vuruldu mu amaaan
    Devlete çalışıyorum resmen
    Hele araban bir de benzinliyse bittin

• orcnd kullanıcısına yanıt
    Dostum asgari ücretin 20 katına hangi araba var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Asıl parti Eylül den sonra.Bayiiler çatır çatır kapanacak.

Temmuz ayında 80 Milyonluk ülkede 80 araba nedir ? Bulgaristanda daha fazla satılmıştır.

Seneye araba bayiisi bile görülmez olacak.
    Yer Bulgaristan
    Asgarii ücret 570 leva

resim ... :
    tane 700 leva
    ikisini birden alırsan Promo 1100 Lv. yani yuvarlasan 3500 tl :)

temmuz da 8 günde 80 oto satılmış!!

Kapalı bir Ülkeyiz mağlesef..
    Edirneden öteye geçtiğinde bariz belli oluyor bu.

• Geçen ay sattım aracı. 362 lira vergi 200 lira mazot 550 lira trafik sigortasından temmuz itibari ile artıya geçtim. Bunun bakımı vizesi ıvırı zıvırı var daha. Kafam rahat. Az satmış çok satmış hiç umurumda değil gerçekten. Mazot 3.70 iken dizel araç alalım dedik mazotun şu an ki fiyatına bak arkadaş. Bu devlete yağmurlu havada su yok.

Araba artık ihtiyaçtan çıktı lükse giriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Geçen ay sattım aracı. 362 lira vergi 200 lira mazot 550 lira trafik sigortasından temmuz itibari ile artıya geçtim. Bunun bakımı vizesi ıvırı zıvırı var daha. Kafam rahat. Az satmış çok satmış hiç umurumda değil gerçekten. Mazot 3.70 iken dizel araç alalım dedik mazotun şu an ki fiyatına bak arkadaş. Bu devlete yağmurlu havada su yok.

Araba artık ihtiyaçtan çıktı lükse giriyor.
    Araçsız devam edebiliyorsanız en güzeli, bu fiyatlardan bu piyasada arabaya para bağlamak çok mantıksız, ya da 30.000,40.000 TL lik Lpg li araç götürür bu krizde.
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Akaryakıt fiyatları ve vergilendirme sistemi bu şekilde olduğu sürece araç her türlü zarar.

650 lira sigortası 400 lira 2 senelik vergi, her ay 100 lira yakıt alsan. Vize bakım dahil etmiyorum.

Sana geldi senelik maliyeti 2250 lira. Ayda yapar 187,50 TL.

Benim oğlanın bana 200 lira masrafı yok ayda. 20 gün oldu satalı. Bir an olsun aramadım. İnsan alışıyor zaten. Herkes tepkisini gösterse zaten buralara gelmezdi olay. Millet bakkala araba ile gidiyor. Benzin istasyonları hala sıra. Memnun olanlarda var demek ki. Ben memnun değilim. Tepkimi böyle gösterdim. Uzun süre araç almayı falan düşünmüyorum. Belki 50 cc bir motor alırım iş görmek için. Algı vergi ıvır zıvır yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Akaryakıt fiyatları ve vergilendirme sistemi bu şekilde olduğu sürece araç her türlü zarar.

650 lira sigortası 400 lira 2 senelik vergi, her ay 100 lira yakıt alsan. Vize bakım dahil etmiyorum.

Sana geldi senelik maliyeti 2250 lira. Ayda yapar 187,50 TL.

Benim oğlanın bana 200 lira masrafı yok ayda. 20 gün oldu satalı. Bir an olsun aramadım. İnsan alışıyor zaten. Herkes tepkisini gösterse zaten buralara gelmezdi olay. Millet bakkala araba ile gidiyor. Benzin istasyonları hala sıra. Memnun olanlarda var demek ki. Ben memnun değilim. Tepkimi böyle gösterdim. Uzun süre araç almayı falan düşünmüyorum. Belki 50 cc bir motor alırım iş görmek için. Algı vergi ıvır zıvır yok.
    Araç illa ki lazım olur, 30.000 Tl lik bir araçta fazla fazla iş görür, vergisi de tek taksidi 88 TL falan, 100 TL'lik Lpg normal bir kullanıcıya 1 ay yeter, en kötü 20 gün yeter, sigorta 550-600 TL, ona yapacak bir şey yok.

İmkan olduğunda böyle bir aracı değerlendirin, kapının önünde dursun, yine toplu taşıma kullanın, böylesi daha iyi olur.

• Amaçsız olmuyor onunlada olmuyor çocuklu aile olup şehir dışına çıkacaksınız araç şart otobüslerde pahalı olduğu için araçtan vazgecemiyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Srht73 S kullanıcısına yanıt
    haklısın 50 yazacakken 20 yazmışım :D
  • İndirim olup araba alsanız da yakında hareket ettirmeye korkacaksınız.

https://www.memurlar.net/haber/841452/benzinin-litre-fiyatina-16-kurus-zam-gelecek.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 11 Temmuz 2019; 12:47:31 >
  • Son duyumlara göre marka başına 5-10 satıştan bahsediliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.