Şimdi Ara

Temel sorun ekonomi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 22
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
 • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 11 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Skanderbeg (4 mesaj) teramycin (3 mesaj) Tek_Kisilik_Muhalefet (2 mesaj) DHF_Viper (1 mesaj) yuxeses (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (14 mesaj) Mobil (6 mesaj) Mini (2 mesaj) Uygulama (6 mesaj)
 • @
10 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar technopatta geçenlerde türkiyenin temel sorunu sizce nedir gibi bir konu açılmıştı ve herkes kendisine göre sorun yorumlamıştı fakat şunu fark ettim.Sağlık,eğitim,adalet,işsizlik,enflasyon gibi şeyler yazılmış.Halbuki en makulü adaleti çıkarırsak tek çatı altında yani ekonomide toplamak çünkü ekonomi iyi olursa sağlık ve eğitime yatırım yapılabilir işsizlik ve enflasyon düşer fakat arkadaşlardan bir tanesinin yorumu dikkatimi çekti altyapının kötü olması internetin yavaş olması v.s yazmıştı.Bunlar gerçek sorun değil evimde 100 mbps internet var fakat kötü bir semtte oturuyorum.Sizin yorumlarınız nelerdir sizce temel sorun ülkemizde nedir türkiye neden yıllarca gelişemedi ve şuan gelişiyormu bu konu hakkında derince seviyeli bir şekilde tartışmak istiyorum.
 • Ben jesusa sövsem hristiyan dedigin insanlarin fanatigi haric kimse takmaz. Yada her konuda jesustan geldi. Jesusun adaleti. Alkol iciyolae diye jesus ebemizi belledi. Jesusa şükürler olsun afrika degiliz. Vs vs. Şeyleri hic görmedim hristiyanlarda. Yada hristiyanlarda ümmet denen arap milliyetciligi gibi bir kavramda yok.
 • Islam.
 • teramycin t kullanıcısına yanıt

  Peki sizce neden islam ? hristiyanlık ve islam birbirlerine yakın dinler.Peki neden hristiyanlar refah bir şekilde yaşarken biz sürünüyoruz ? Evet dinle kandırıldığımız bir gerçek fakat gerçek sorunun ben şahsen islam olduğuna inanmıyorum.

 • Skanderbeg kullanıcısına yanıt
  Ben jesusa sövsem hristiyan dedigin insanlarin fanatigi haric kimse takmaz. Yada her konuda jesustan geldi. Jesusun adaleti. Alkol iciyolae diye jesus ebemizi belledi. Jesusa şükürler olsun afrika degiliz. Vs vs. Şeyleri hic görmedim hristiyanlarda. Yada hristiyanlarda ümmet denen arap milliyetciligi gibi bir kavramda yok.
 • teramycin t kullanıcısına yanıt

  Benim bu konularda biraz düşüncem farklı şuanda dünyada varolan müslümanların kaybetmesinin sebebi bence halkın dinle kandırılmasından ibaret o kadar zamanında bu avrupadada yaşandı.

 • Tek bir sorun var. Eğitim!!!

 • ekonominin sorun olmasının nedeni devlette kadrolaşma anlayışıdır

  Bununda nedeni din-millet kavramının ülkede çözülmemesidir. Çözülemediği için de devlet içinde kadrolaşarak çözme anlayışı hakimdir

  TSK laik-seküler-devletçi olarak bilinir buna mukabil MHPliler koalisyon sayesinde sağlık bakanlığı gibi yerlerde örgütlenmişlerdir Solcular ve aleviler adalet bakanlığında örgütlenmişlerdir .Zaten sol partiler koalisyona girince adalet-eğitim ve Kültür bakanlığını alırlardı. Yine sağ partiler TSK'ya karşı kendilerini koruması için Emniyette fethullaçıların örgütlenmesini desteklemişlerdir

  Bu nedenlerle üretim 2.plandadır mesele kadrolaşmadır . Kadrolaşan devlet çalışan sayısı büyür ama ülkeye pek faydası olmaz

  Bunun çözümü özgürlük ve serbest piyasadır .Ayrıca dinin anlaşılması da önemlidir. Arap geleneği başörtüsü nedeniyle darbeler oldu ülkede kimisi dini simge diye düşman oldu kimisi islam diye bayrak yaptı . Oysa herkes Kuran'a baksa mesele çözülür.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 5 Eylül 2020; 8:24:23 >
 • Kişi başı yıllık gelir 12000 doları geçti ve ilk iş olarak insanlar birbirini öldürdü. Terörsitlere taş çıkaracak şekilde hem de. İlk defa hava ateşi gördük.


  Ekonomi ana problem değil. Ama böyle devam ederse ilerde fakirlik ana problem olacak. Bazı ekonomistler Türkiye on sene içinde yüksek gelir elde edebilen bir genç nesil çıkaramazsa fakirlik kısır döngüsü içine gireceğini hesaplıyorlar.

 • 1. Cehalet
  2. Alım gücü
 • Cehalet, İslam, adaletsizlik.
 • Kötü ekonomi, toplumdaki yozlaşma, eğitim sisteminin çok zayıf olması, senelerce sağ-sol, Türk-Kürt, bugün de muhafazakar-laik muhabbetinin olması ve sürekli kutuplaşma, terör, Türk toplumunun AŞIRI muhafazakar ve İslami yaşamı, bu yaşayış biçiminin toplumu temelden etkilemesi, İslam dininin getirdiği kültür nedeniyle yeniliklere açık olmama, beceriksiz siyasetçiler, günümüzdeki mülteci sorunu, ifade özgürlüğünün olmayışı, insanların fişleneceğim korkusuyla fikirlerini ifade edememesi gibi pek çok şekilde sıralayabiliriz.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Skanderbeg

  Peki sizce neden islam ? hristiyanlık ve islam birbirlerine yakın dinler.Peki neden hristiyanlar refah bir şekilde yaşarken biz sürünüyoruz ? Evet dinle kandırıldığımız bir gerçek fakat gerçek sorunun ben şahsen islam olduğuna inanmıyorum.

  Bence dine inananların her şeyi dine bağlaması. Mesela bizde evrime inanmayan biyoloji hocaları var. Avrupa'da bunu göremezsin. Çünkü ordaki insanlar inanmak için inanaıyor. Yani bir Hristyana gitsen desen ki Evrim gerçekmiş adam evet gerçek diyecek. Oysa Hristyanlıkta Adem Havva vardır. Adam Ademve Havvayı bilmiyor mu? Biliyor ama bilimle dini karşılaştırmıyor. Bizde ise desen bunu(ki diyemezsin) Abi evrim gerçekmiş diye sana diyecekleri cevap de git ataist misin? Madem maymunlardan geldik niye maymunlar insan olmuyor diyecek. Olay bu.

 • ekonom iyi denilirkende oy oranı aynıydı.


  tek sorun iman eksikliği ve içimizdeki gavur tohumları.

 • Skanderbeg kullanıcısına yanıt
  Fransiz ihtilaliyle adamlar nerden baksan adamlar 230 sene önce aştı bu sorunu. Desenize 230 sene gerideyiz...  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 5 Eylül 2020; 12:42:44 >
 • Ekonomi falan zerre alakası yok.Sorun halkın cahil yobaz hırsız bencil düşüncesiz olması.Özet olarak halkın çoğunluğunun hamuru bozuk.Almanya komple biten ülkesi ve kağıttan değersiz parasız olduğu 2.dünya savaşı sonrası Avrupanın en kuvvetli ve Dünyanın en iyi ekonomilerinden birine sahip.Bunun sebebide halkı hep kaliteliydi.

 • Anormal zirve kullanıcısına yanıt
  Maalesef Hristiyanlarda da bu var fakat onların eğitim sisteminde laik anlayış hakim. Dini eğitim zorunlu değil ve öğretmenin dini inancı ne olursa olsun, evrimi öğretmiyorum diyemez.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Anormal zirve

  Bence dine inananların her şeyi dine bağlaması. Mesela bizde evrime inanmayan biyoloji hocaları var. Avrupa'da bunu göremezsin. Çünkü ordaki insanlar inanmak için inanaıyor. Yani bir Hristyana gitsen desen ki Evrim gerçekmiş adam evet gerçek diyecek. Oysa Hristyanlıkta Adem Havva vardır. Adam Ademve Havvayı bilmiyor mu? Biliyor ama bilimle dini karşılaştırmıyor. Bizde ise desen bunu(ki diyemezsin) Abi evrim gerçekmiş diye sana diyecekleri cevap de git ataist misin? Madem maymunlardan geldik niye maymunlar insan olmuyor diyecek. Olay bu.  Alıntıları Göster

  Evrim karşıtlığı hristiyan kliseleriyle oluştu. Adnan Oktar gibilerde bunu ülkemizde popüler konu haline getirdi

 • quote:

  Orijinalden alıntı: teramycin

  Islam.

  90 yıl ülkeyi islamsız yönettiniz ne ürettiniz

  Ülke olarak 90 yıldır sefil bir şekilde yaşıyordunuz

  hastanelerde sabah 4 ten itibaren sıra beklemeler

  rehin alınmalar

  şeker kuyruğu

  gaz kuyruğu

  açlık ve sefalet


  Sizinkiler ise sadece milletin kıçıyla ve başıyla ve camisiyle uğraştı


  Ürettikleri tek şey heykel başka hiçbişey yok


  Şimdi kenara çekilin ve İslamın bir ülkeyi nasıl şahlandırıp silahlandırdığını ve dünyada nasıl sözünü geçirdiğini kin ve nefretinizle izleyin...

 • tayfam_30 kullanıcısına yanıt
  Zuhaha komik dinin hangi ulkeyi sahlandirdi bu devirde
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.