Şimdi Ara

Temassız Ateş Ölçer Paylaşım (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
12
Favori
163.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Detaylı araştırmalar ve faydalı bilgiler için teşekkür ediyorum hocam ve diğer arkadaşlar. Hepsiburada.com dan 1 adet visiofocus siparişi verdim. Gelince detayları yazarım.
  • Yaralı bilgiler için teşekkür ederim, bende Bremed Bluebeam almaya karar verdim.
  • Elektronik ateş ölçerlerde, kulaktan olsun alından olsun genel sıkıntı, kalibrasyon sonrası aletlerin kullanıldığı ve bulunduğu yerler ve ölçüm yapılan nesnelerin arasındaki sıcaklıkların test sonuçlarını etkilediğidir.
    Ne yaparsanız yapın , sıcaklığı farklı bir odadan getirdiğiniz alet veya farklı yerlerde bulunan insanların değerleri ölçüldüğünde hatta cildindeki hafif bir terleme bile farketmediğiniz takdirde yanlış ölçüme sebep olabiliyor. Bu durumda cihazın kendini ölçüme hazırlama gibi yetenekleri ile tarama özelliğinin olup olmadığı ön plana çıkıyor ki maalesef pek çok alette bu özellikler yok.Bbazılarında tarama, bazılarında da önceden 34 dereceye ısıtıp ölçüme hazırlama özellikleri mevcut, mesela 1 saniyede 1000 ölçüm yapan exergen markasına ait modeller veya braun un exac temp teknolojisi ile önceden ölçüm yapacak ucu 34 dereceye kadar ısıtıp oda sıcaklığı ne olursa olsun hemen hemen dengeli sonuç vermeye yarıyor.
    Firmaların tespit ettiği ve önerdiği uzaklık ölçümü bence tek başına yeterli değil çünkü siz istediğiniz kadar belirtilen uzaklıkta ölçüm yapmak isterseniz isteyin bir alından ölçer makine ile bir bebek veya yetişkinin kafatası kalınlığı bile sonuçta etken rol oynayacaktır , zira cep telefonları bile bir bebeğin yetişkin bir insandan 6 kat daha fazla radyasyon almasına sebep verirken alından ölçerlerde bu uzaklık ölçümünü kendi sahip olduğumuz cihaz ile yapıp sonra eski tip bir civalı termometre ile kontrolünü sağladıktan sonra nasıl kullanacağımızı, yani uzaklık ve arterlerin tespitini yapmak daha mantıklı durmaktadır.
    İşin özeti ne olursa olsun, sahip olduğunuz aletin gerçek değerini makattan ve ağızdan ölçen civalı eski tip makineye göre kalibre etmeden güvenilir olması çok zor,
    Özellikle kış aylarında sıcak soğuk değişiminin çok yaşandığı zamanlarda çocuklarımızın enfeksiyona bağlı ateşlerini ölçerken elektronik aletler çok eksik kalıyor, aynı iki marka bile farklı (1 dereceden fazla) sonuçlar verebiliyor ( bremed blubeam).
    Aynı odada tutmazsanız başka odadan getirdiğiniz exergen bile 1 dereceye yakın fark oluşurabiliyor.
    Hangi marka olursa olsun, aynı odada tutulması ve ölçüm yapılacak kişinin cildinde su taneciklerinin olmaması veya kulağında doğru yerleşim yapılmadığı takdirde yanlış ölçmesi ki 1 derece eksik ölçse çocuğun havale geçirme esnasındaki müdahaleyi yapamayabilirsiniz, bence düşünülmesi gereken konulardır.
    Bu yazdıklarım üst düzey kalibrasyonu yapılarak ölçüm yapılan tıbbi cihazlar için değil, ev kullanımına yönelik 30TL ile 300 TL arası cihazlar için kişisel yaşantılarıma ve şahsi araştırmalarıma göre yazılmıştr, bilimsel hiçbir dayanağı yoktur.
  • dedektif D kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim çocuklar için bana da lazım dı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Aradığım modeli Konak 1.Beyler'de buldum....130 TL verdim fakat kalite kendini hissettiriyor yav.... Aralıklı olarak yaptığım ölçümlerde hiç fark vermedi...Oldukça stabil çalışıyor....

Temassız Ateş Ölçer Paylaşım Temassız Ateş Ölçer Paylaşım Temassız Ateş Ölçer Paylaşım

Ben dün Konak'ta 120 TL'ye aldım Beurer Jft 90 modelini.İlk izlenimlerim şöyle;
    Malzeme kalitesi iyi.Aynı mesafeden ölçülünce aynı değerleri veriyor.Ses ve ekran ışığı ayarları iyi.Nesne sıcaklığını ölçüyor.
    Yalnız 1 dakika sonra otomatik kapanıyor.Bunu değiştiremedim.Uzun süreli kullanmak lazım test edebilmek için...
  • sense21 S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,

Otomatik kapanma olayı cihazın ömrünü uzatır... Pil akmasını ve çabuk bitmesinide engeller... Yalnız benim kulaklarda problem var herhalde bana sesi zayıf gibi geldi... Yada kulaklarım tansiyon aletlerinin yüksek sesine alışmış bu bana anormal geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Hayırlı olsun,

Otomatik kapanma olayı cihazın ömrünü uzatır... Pil akmasını ve çabuk bitmesinide engeller... Yalnız benim kulaklarda problem var herhalde bana sesi zayıf gibi geldi... Yada kulaklarım tansiyon aletlerinin yüksek sesine alışmış bu bana anormal geliyor...

Kardeş teşekkürler.Ses seviyesi düşük ama duyuluyor.Otomatik kapanma olayına alışamadım.Kullanıp test ettikçe izlenimlerimi yazacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: conq_34

Detaylı araştırmalar ve faydalı bilgiler için teşekkür ediyorum hocam ve diğer arkadaşlar. Hepsiburada.com dan 1 adet visiofocus siparişi verdim. Gelince detayları yazarım.

Memnun musunuz hocam, bende bu aralar ateş ölçer bakıyorum ama
    kulaktan mı, temassız mı yoksa ikisi bir arada mı alsam karar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: infest06

quote:

Orijinalden alıntı: conq_34

Detaylı araştırmalar ve faydalı bilgiler için teşekkür ediyorum hocam ve diğer arkadaşlar. Hepsiburada.com dan 1 adet visiofocus siparişi verdim. Gelince detayları yazarım.

Memnun musunuz hocam, bende bu aralar ateş ölçer bakıyorum ama
    kulaktan mı, temassız mı yoksa ikisi bir arada mı alsam karar veremedim

merhaba hocam kulaktan ölçerler sağlıklıdır doğrudur fakat onun ucundaki plastik parçayı bittiğinde almanız gerekiyor. tabi ateş sürekli ölçülen birşey değil ama.
    Ben o yüzden onu eledim, hepsiburada dan 119 civarına almıştım ürün 4 adet ince kalem pille çalışıyor küçük kumada gibi önden kapağı açılıyor sonra 90 derecelik açıyla ne ölçülmek isteniyorsa ona tutabilirsiniz tuttuğunuz yerde ışıkla gösteriyor ve aynı zamanda cihaz ekranında yazıyor kaç derece olduğu.

En beğendiğim özelliği özellikle temassız ateşölçerde kalibre edilebilme özelliği olması şart. Örneğin evde salonda bir iç duvara tutarak duvar ısısını ölçüp kalibre ettikten sonra rahatlıkla alın, yüz, su, süt. neyse ölçebilirsiniz yanılma payı çok çok az. Sessiz çeşitli ekran renkleri var. İtalyan malı. Ben memnunum. Not bebek hamdolsun yolda olduğu için bebekte deneme imkanımız olmadı :)

Temassız alırsanız kalibre edilen özellik olsun. Kulaktan ölçer alırsanız da yarı fiyatını ödemiş olursunuz.
  • conq_34 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam allah saglikla kavusmayi nasip etsin. Bu kalibrasyon ne demek noluyo duvara tutunca soguyo mu ucu daha mi duzgun olcuyo?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: infest06

Eyvallah hocam allah saglikla kavusmayi nasip etsin. Bu kalibrasyon ne demek noluyo duvara tutunca soguyo mu ucu daha mi duzgun olcuyo?

Teşekkür ediyorum hocam bütün bekleyenlerinkini inşallah.

Kalibrasyon yaptığında mesela soğuk bir ortamdan sıcak bir ortama veya farklı sıcaklıklardaki odalarda ölçüm yaptığında o ortamdaki ısıyı referans alması lazım doğru sonucu gösterebilmesi için. yani önce bulunduğun ortamı ölçüyorsun cihazla hata payını azaltmak için. sonra o ortamda ölçeceğiniz nesneyi veya kişiyi ölçüyorsunuz. Bu şekilde olmayan uzaktan ateşölçerler ne kadar sağlıklı ölçebilir ki sonuçta adı üstünde uzaktan.
  • MEDİSANA MEDISANA ya asla yanaşmayın. ürünleri bozulunca servis muhattap bile bulamıyorsunuz.benim ürün bozuldu ne telefona baktılar nede ilgilendiler.sakın yanaşmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

Bir arkadaş özelden sormuş, ona yazdığım cevabı buraya da yazıyorum:

Thermofocus, hepsiburada.com da var. 198 TL.
    Aynı firmanın ve benim de kullandığım Visiofocus adlı ürünü de çok iyi, gittigidiyor.com da kargo dahil 139 TL. Belki başka sitelerde daha düşük bir fiyata da bulabilirsiniz.
    http://www.tecnimed.it/home_termometri_e.html

Bir de "Bremed Bluebeam" var, onda da uzaklık ayarı var.
    http://www.bremed.com/product.php?id=1

Beurer'in ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Türkiye'de satılan modelleri var. Uzaklık ayarı var mı yok mu tam bilmiyorum.
    http://www.beurer.com/web/en/products/body_temperature/body_temperature.php

Mutlaka uzaklık ayarlı bir ürün almanızı tavsiye ederim.
    Piyasadaki bir çok ürün Çin malı ve birbirinin aynısıdır. Genelde uzaklık ayarları yoktur. Onları tavsiye etmem.

Hocam bende visiofocus almayı düşünüyorum, hala memnun musunuz?
    Çıkan bi kapağı varmış galiba onun sağlam olmadığı, ve açılınca 4 saat kapanmadığı (açma kapama tuşu yok) gibi bir şeyler okudum aslı var mı
    tavsiye eder misiniz?
  • Çok yararlı bir konu, teşekkürler herkese

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omron Gentle 720 Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer

cihazı hakkında bilgi sahibi olan var mı?
    biz omron un tansiyon cihazını kullanıyoruz mükemmel bir alet ateş ölçeri de iyimidir acaba?
  • n11 acura aldım bakalım inşallah dandik değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarcan

Omron Gentle 720 Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer

biz omron un tansiyon cihazını kullanıyoruz mükemmel bir alet ateş ölçeri de iyimidir acaba?

Merhaba, ne yaptınız aldınız mı omron 720 ? bende tansiyon aletini kullanıyorum ateş ölçer olarak da bu markayı görünce gözüm kapalı alabilir miyim diye araştırdım ama pek elle tutulur birşey bulamadım, kullanma klavuzunda alttaki bilgileri bulabildim tek.

This device fulfills the provisions of the EC directive 93/42/EEC (Medical Device Directive) and the European Standard
    EN ISO 80601-2-56:2012: Particular requirements for basic safety and essential performance of clinical thermometers for
    body temperature measurement.

http://www.omron-healthcare.com/data/catalog/3/6582/1/MC-720-E-02-07-2014_EN.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: d4hi

quote:

Merhaba, ne yaptınız aldınız mı omron 720 ? bende tansiyon aletini kullanıyorum ateş ölçer olarak da bu markayı görünce gözüm kapalı alabilir miyim diye araştırdım ama pek elle tutulur birşey bulamadım, kullanma klavuzunda alttaki bilgileri bulabildim tek.

This device fulfills the provisions of the EC directive 93/42/EEC (Medical Device Directive) and the European Standard
    EN ISO 80601-2-56:2012: Particular requirements for basic safety and essential performance of clinical thermometers for

http://www.omron-healthcare.com/data/catalog/3/6582/1/MC-720-E-02-07-2014_EN.pdf
    evet pdf teki cihazı aldım.
    cihaz bir harika anında ölçüm yapıyor çok çok iyi tavsiye ederim.
    yalnız kullanma kılavuzunu iyi okumak lazım birçok özelliği var ve alışmak biraz zaman alıyor.
  • quote:

quote:

quote:

yalnız kullanma kılavuzunu iyi okumak lazım birçok özelliği var ve alışmak biraz zaman alıyor.

Ürün geldi dediğiniz gibi cihazda omron kalitesi şaşırtmadı , n11 den kingofis satıcısından kargo dahil 61 tl gibi bir fiyata ceksiz indirimsiz aldım, piyasada en uygun 100 TL var almak isteyenlere saticiyi öneririm çok ilgililer.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ürün geldi dediğiniz gibi cihazda omron kalitesi şaşırtmadı , n11 den kingofis satıcısından kargo dahil 61 tl gibi bir fiyata ceksiz indirimsiz aldım, piyasada en uygun 100 TL var almak isteyenlere saticiyi öneririm çok ilgililer.

Merhaba arkadaşım. Ürünü bende almayı düşünüyorum. Nasıl? Garantisine neresi bakıyor?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.