Şimdi Ara

Temassız Ateş Ölçer Paylaşım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
12
Favori
163.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serrikoc

İşte tam dediğiniz nedenden dolayı kalibrasyon yapabilen bir model almamız lazım. Yoksa ortam sıcaklığından dolayı doğru olçum yapmıyor. Bazı ucuz cihazlarda da kalibrasyon var ama ne kadar doğru bilinmez.
    Ben visiofocus almadan önce internetten tanıtım videolarını izlerken youtube da yorum yapan gezici hemşirenin yorumlarına rastladım. Her gün 25-20 yere gittiğini soğuktan sıcak ortama girildiğinde ölçümlerdeki sapmadan dolayı kızılötesi olçum cihazlarına mesafeli yaklaştığını visiofocusu aldıktan sonra her gittiği yerde kalibrasyonunu kısa surede yaparak yaptığı ölçümlerin civalı ateş ölçerle yapılan ölçümlerle doğrulandığını gördüğünü o günden beri visiofocus kullandığını yazıyordu. Visio focusta iki tür kalibrasyon var.
    -otomatik (biraz zaman alıyor)
    -elle kalibrasyon(manuel)
    İnsanların fazla dikkat etmediği ama önemli olan bir özellik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar tam Beurer JFT 90 almayı düşünüyordum ki, hepsiburada da şu ürüne denk geldim:

http://www.hepsiburada.com/wollex-temassiz-ates-olcer-yarim-saniyede-dogru-olcum-p-OYUNDELTARC002

147 yorum var, çoğu da olumlu. yarı fiyatına hemde. sizce Beurer JFT 90 almaya değer mi? ne fark var aralarında?

bu konuda deneyim sahibi olan arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.
  • 3.kez soruyorum,umarım bu sefer cevap veren olur..

Beurer -- kalibrasyon özelliği var mı?

Visio focus - beurer ft90 - braun ntf 3000 hangisini almalıyım, yardımcı olabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

3.kez soruyorum,umarım bu sefer cevap veren olur..

Visio focus - beurer ft90 - braun ntf 3000 hangisini almalıyım, yardımcı olabilecek var mı?

hocam bende visio focus - ft 90 arasında kaldım. kablibrasyon var ise beurer alacağım.

yok ise visio focusu tercih edeceğim. deneyimli arkadaşlar bi tavsiye verebilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronos10

quote:

hocam bende visio focus - ft 90 arasında kaldım. kablibrasyon var ise beurer alacağım.

yok ise visio focusu tercih edeceğim. deneyimli arkadaşlar bi tavsiye verebilirler mi?

Hocam başka yerlerde de sordum ama kimse cecap vermedi kalibrasyon olayına..visio ile beurer arasında genelde beureri önerdiler.hızlıaldan dün aldım ft90 modelini

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cronos10

quote:

Hocam başka yerlerde de sordum ama kimse cecap vermedi kalibrasyon olayına..visio ile beurer arasında genelde beureri önerdiler.hızlıaldan dün aldım ft90 modelini

hocam bende şimdi sipariş veriyorum ft 90'ı. yakında bir tane de manuel termometre alarak bebeğimiz doğmadan test edeceğim doğruluğunu.

kalibrasyon için bizim gibi aklında soru işareti olan arkadaşlara cihazı aldıktan sonra cevap verebilirim.

şimdi sıra geldi bebek telsizine... işimiz çok zor çok

• cronos10 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

çocuğumuz ve yolda olan bebeğimiz için bir süredir bende ateş ölçer arayışı içerisindeydim. iFever isimli kola takılan saat şeklinde bir dereceyi tesadüfen bir arkadaş yurtdışından getirdi. Bir süredir kullanıyoruz daha doğrusu derece geldiğinden beri çok şükür çocuk hastalanmadı ama denemelerimi yaptım ve gayet beğendim. Detaylı bilgi verdim elimden geldikçe inceleme yaptım isterseniz bir bakın.

http://forum.donanimhaber.com/m_109376366/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanTR -- 23 Ağustos 2015; 21:59:32 >
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    üstad dün sizin yazınızdan önce siparişi verdim, ama yeni alacak arkadaşlara yardımcı olacaktır yazınız. teşekkür ederim.
    Ben test ettim hocam.Gayet stabil çalışıyor.Kalibrasyonla ilgili bir şey görmedim.Otomatik kendi yapıyorsa bilemem.

Bebek telsizine zararlı diyenler var.Alıp almamakta kararsızım.Hangi modellere bakıyorsunuz.Onu da aynı model alacağız sizinle sanırım

• ravenous R kullanıcısına yanıt
    bende bugün aldım kargoyu, daha test edemedim :)

bebek telsizi konusunda, gerekli olmadığında kullanmama taraftarıyım. mesela bebek için ayırdığımız yatak odası ve bizim yatak odamız yakın olduğu için gece kapılar
    açık yatmayı düşünüyorum. ama oturma odamız bebek odasına uzak olduğu için, oturma odasında olduğumuz zaman kullanma ihtiyacı duyacağız sanırım.

bebek telsizleri konusunda şöyle bir yazı var:http://pratikanne.com/2011/02/bebek-telsizleri-saglik-acisindan-tehlikeli-mi.html

bu yazıya göre analog cihazın sağlıklı olduğundan bahsedilmiş ama analog telsizlerin de bir sürü dezavantajı var. -düşük ses kelitesi - frekans karışması (okuduğum kadarıyla bazılarının korku filmi tadında anıları olmuş hatta ) - sürekli cızırtı sesi vb.

sonuç olarak bir cep telefonundan fazla değil dijital olanın da radyasyon değeri ve biraz uzak bir noktaya konumlandırmakta fayda var diye düşünüyorum.

gözüme kestirdiğim cihaza gelince:http://www.hepsiburada.com/motorola-mbp16-dect-dijital-bebek-telsizi-pm-ailedalembp16

telsiz konusunda motorola dünyanın en önde gelen markalarından biri. (belki de en iyi markası) daha önce şantiyede çalışırken de tüm telsizlerimizi motorola'ydı. hem uzun menzilli olanlar, hem de kısa menzilli olanlar.

o yüzden markanın kalitesine güveniyorum. yalnız fiyatı sanki herkes anlaşmış gibi 179,90 hiç bir yerde de daha fazla indirime girmiyor.

Hocam sanırım bu telsizlerin yeni modelleri çıktı..benim aradığım özellikler dijital olması.çift taraflı konuşma özelliği ki bu özellik olmasa philips avent çok iyi diyor yabancı siteler.aradığım en önemli özellik ise ebeveyn ünitesinin şarjının uzun gitmesi.motorolaları bir de ben inceleyim.bende gözüme mbp161i kestirdim gibi ama şarj konusunda bir bilgi bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravenous -- 25 Ağustos 2015; 22:18:22 >
  • ravenous R kullanıcısına yanıt
    üstad sana 3 defa cevap yazdım ama donanımhaber de olan bir sıkıntı yüzünden hiç biri gitmedi daha önce :/
    umarım bu gider.

ürün yorumlarını okurken mbp16 için 4 saat, mbp161 için 5 saat şarjının bitmediğini okumuştum ama onları şu an bulamıyorum.

yabancı bir sitede de mbp161'in 750 mah'lık pili olduğunu gördüm. yine yabancı bir siteye göre mbp161'in bekleme süresi 14 saat... link:http://www.johnlewis.com/motorola-mbp161-timer-digital-audio-baby-monitor/p2103803

bir de ben görüntülü telsizlerden kesinlikle uzak durulması taraftarıyım. giderek daha takıntılı bir biçimde, sürekli bebeği izleme ihtiyacı doğuracağını düşünüyorum. o yüzden en iyisi sesli olanlar.

Hocam bu gün biraz daha detaylı araştırdım.Philips avent modeli hem pille hem de elektrikle çalışıyor ebeveyn ünitesi.Pille çalışma süresine de 24 saat demişler
    Yalnız sadece tek taraflı konuşma özelliği mevcut üründe.Bu modeli de düşünmeye başladım

Longest battery life, sound activation, nightlight, good sound quality

No 2 way communication, non-rechargable batteries, shorter than average range

Not a bad monitor for the price. It has great sound, but is missing some features we really like
  • arkadaşlar beurer ft90 aldınız memnun musunuz? kalibrasyon olmaması sıkıntı oluşturuyor mu farklı kişilerde ölçümlerde tutarlı sonuç veriyor mu? @ravenous @cronos10
  • takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip. Vision vs Breuer arasında kaldım.
  • günlerdir araştırıyorum en sonunda visio focusa karar verdim
    http://urun.n11.com/ates-olcer/visio-focus-temassiz-atesolcer-P38917188
    n11 den cepten %11+%25 nuvo indirimiyle 80 tl civarına gelecek bide %5 yaparsa tadından yenmez
    fiyat kalite endeksinde iyi oldu galiba
  • Braun Ntf 3000 temassız ateş ölçeri inceledinizmi nasıl. Braun kalitesine hepimiz biliyoruz.
  • 5 liralık koltuk altı Ateşölçer alın daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuz43 kullanıcısına yanıt
    Bende jft 90 kullanıyorum.... Kalibrasyon yok, zaten ihtiyaçta yok :)

Her ne kadar ortak nokta "kızıl ötesi ölçüm" olsada markaların kullandıkları teknoloji ve yazılım farklı oluyor... Bu yüzden bu tür satış stratejilerine fazla kafayı yormayın derim...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.