Şimdi Ara

Temassız Ateş Ölçer Paylaşım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
12
Favori
163.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce indirimde bi ürün bulmuştum onu buraya uygunmu değilmi diye yazmıştım fakat konu detaylandı o yüzden
    Konuyu temassız ateş ölçer paylaşım olarak değiştiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kRaL_1907 -- 10 Eylül 2014; 11:33:18 >

• Kliksa sitesinden indirimli olarak almış olduğum Beurer FT90 Ateş ölçer bu gün tarafıma teslim edildi.Fikir vermesi açısından almayı düşünen arkadaşlar için ufak bir inceleme yazısı paylaşmak istedim.Öncelikle cihazın kendi kullanım kılavuzunda ki şu ifade bu tarz temassız ölçerlerin çokta fazla güvenilir olmadığını ortaya koymaktadır." Ölçüm değerinden şüphe ediyorsanız - özellikle çocuklarda - bir temaslı termometre ile makattan ölçüm yapmanızı öneririz." Uyarıdan da anlaşıldığı üzere cihazı çocuğunuzun sağlık kontrolünde kullanma amacıyla alacaksanız, (- ki ben ve benim gibi bir çok kişi bu kadar parayı verip bunun için alıyor ! ) kendinize fazladan bir temaslı ateş ölçer daha edinmenizde fayda var !
    Cihaz kendi saklama kabı ve içindeki 2 adet AAA pil ile birlikte geliyor.
    Şeffaf saklama kabının ve ürünün kendi plastiğinin kalitesi tatmin edici düzeyde. Ele oturan bir yapısı var,boyutları makul ölçülerde.
    Cihazın ilk eksisi tuşları,üzerinde Mode/mem - On/Off - Light/Set ve Scan olmak üzere 4 tuş mevcut lakin bendekinin tek tuşu çok zor basıyor ! Parmağınızla basılı haldeyken ileri geri zorlamanız gerekiyor ve bu benim hiç hoşuma gitmiyor.Diğer tuşlarda öyle bir problem yok.
    3 ölçüm modu mevcut,sıvı sıcaklığı,ortam sıcaklığı ve vücut sıcaklığı.
    Tarih ve saat göstergesi var.
    60 adet ölçümü hafızasında saklayabiliyor.
    Lcd ekranı geniş ve okunaklı.
    Lcd ekran ışığı aydınlatması yeterli,açılıp kapatılabiliyor.Kötü tarafı ışık açıldıktan sonra başka tuşa basarsanız sönüyor.
    On-off tuşu mevcut,kendiniz kapatabilirsiniz yada biraz beklerseniz otomatik kapanıyor.
    Sesli ikazı mevcut,ölçüm yaparken ve sonuç gösterirken bip sesi veriyor.Uyuyan bir bebeği uyandıracağını sanmıyorum.İstenirse kapatılabiliyor.
    C-F derece seçeneği mevcut.
    Asıl önemli konuya gelirsek; ölçüm tutarlılığı ...!
    İlk olarak ölçüm yapmadan önce cihazı 30 dkdır bulunduğum ortamda tutuyorum.Ölçüme başlamadan öncesinde bu gerekli.
    Sıvı sıcaklığını ölçmek için bir miktar ısıttığım suyu önce evdeki plusMed dijital termometre ile ölçtüm sonuç 37,5.Beurer ile ölçtüğümde 36,5.Deneyi tekrarladığımda 42.1 temaslı termometre, 41,1 temassız termometre.Yani sonuç olarak görünürde + - 1 derece oynuyor.Plusmed denilen ürün eczanede 5 Tl,bu sebeple çok güvenilir bir referans olduğunu düşünmüyorum : )
    Ortam ısını ölçme konusunda evdeki Weewell WHM120 (Ürünün sıcaklık ölçüm hassasiyeti +/- 1 derece) ile Demirdöküm Exacontrol 7 kombi termostatı ( 0,5 Derece hassasiyetle ölçüm) referans olarak kabul ettim. Weewell 22,7 - Kombi termostatı 23 ve Beurer FT90 23,7 değerini gösterdi. Yani sonuç olarak görünürde + - 1 derece oynuyor.Evde malesef civalı bir termometrem yoktu.Artık satışı durdurulduğu için referans olarak kullanamadım.
    Sonuncusu ve en önemlisi vücut ısısı kontrolünde ; Cihazı kullanırken 2-3 cm uzaktan okuma yapılması gerektiği yazılmış.Scan tuşu ile birlikte cihaz kendini kalibre ediyor ve okumayı gerçekleştiriyor.Bu ölçümde cihazın kendi kendisini referans almak durumunda kaldım.Peşi sıra yapmış olduğum ölçümler ( 100 tanenin üzerindedir.) +/- 0,01 ile 0.03 arasındadır.Bence bu sapma payı makul ölçüdedir,cihazı uzun süre elinizde tuttuğunuzda dahi ölçüm değerleri değişebilmektedir!
    Yani sonuç olarak; Bebeğinizin vücut ısısı 40 derece gözüküyor ise 40,1 olması yada 39,9 olması arasında hiç bir fark yoktur ! Bu cihaz size kesinlikle doktora gitmeniz gerektiğini gösterebilecek yeterliliktedir !
    Umarım faydalı olabilmişimdir.Benim gibi bir ürünü satın alırken her detayı incelemek isteyen birisi iseniz ve bebek ürünleri hakkında maalesef tek (boş !! ) bilgi Kadınlar Kulübünde yer alıyorsa.. Bizlerin daha çook inceleme yazısı yazması gerekli diye düşünüyorum : ) Birileri bizi kadınlar kulübünün zulmünden kurtarmalı babalar olarak = )

• quote:

Orijinalden alıntı: kRaL_1907

Daha önce indirimde bi ürün bulmuştum onu buraya uygunmu değilmi diye yazmıştım fakat konu detaylandı o yüzden
    Konuyu temassız ateş ölçer paylaşım olarak değiştiriyorum.
    Sağlık ve özellikle çocuk sağlığı çok önemli. Ama ülkemizde her konuda olduğu gibi temassız ateş ölçer konusunda da yalan dolan ve Çin malı ürünler piyasanın hakimi olmuş durumda. Piyasadaki birçok cihaz Çin malı ve birbirinin aynısı, sadece markaları farklı.

Alacağınız cihazın FDA, MED, ASTM, RoHS, FC onaylı veya uyumlu olması önemlidir. Bazı cihazlarda FDA onaylı filan olduğu yazsa da yalan olma ihtimali yüksektir. Cihazların orijinal sitelerine mutlaka bakınız. Türkiye sitelerine güvenmeyiniz.

Tavsiye ettiğim ürünler:
    Thermoflash (160 TL):
    http://www.thermo-flash.com/index.asp?intro

Ayrıca Thermofocus (200 TL) ve Visiofocus (140 TL) uzaklık ayarlı olup en iyilerindendir:
    http://www.tecnimed.it/home_termometri_e.html

Bremed Bluebeam (Fiyatı: 70 TL):
    http://www.bremed.com/product.php?id=1

NOT: Temassız ölçerlerde uzaklık ayarının olması çok önemlidir. Çünkü uzaklık ayarı yoksa cihaz mesafeye göre farklı sonuçlar verebilir.

Edit: Konu önemli olduğu için bilgi düzeltmeleri yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedektif -- 9 Temmuz 2014; 23:39:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

quote:

iki temassız arasında kaldım birisi DR.ÖZ diğeri UNİ den ikiside güzel cihaza benziyor acaba hangisini alsam anlayanınız varmı acaba
    http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/uniden-alindan-kiziloteli-temazsiz-ates-olcer-82699516
    http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/dr-oz-dr-1017-kiziloteli-temassiz-ates-olcer-82565415

Sağlık ve özellikle çocuk sağlığı çok önemli. Ama ülkemizde her konuda olduğu gibi temassız ateş ölçer konusunda da yalan dolan ve Çin malı ürünler piyasanın hakimi olmuş durumda.
    Yukarıdaki cihaz, Çin malı olup piyasada Medishop, Cem, Weewell gibi marka isimleriyle satılıyor. Yani hepsi aynı. Yukarıdaki ilanda verilen Alman TÜV onayı, muhtemelen sallamadır.

Araştırmalarım sonucunda:
    Temassız ateş ölçerlerin kralı Thermoflash tır, FDA, CE, MED, ASTM, RoHS, FC onayları vardır, kalibrasyon özelliklidir, ama pahalıdır.
    Medifine nin FDA, CE, RoHS onayları vardır.
    Medisana gerçek Alman malıdır.
    Beuer gerçek Alman malıdır.
    Freely FT3010 diye bir marka daha çıkmış, CE, RoHS onaylı olduğu yazıyor, doğru mu diye araştırmak lazım. LİNK
    Hepsiburada.com da birkaç ay önce 50 TL ye İtalyan malı diye Brion Vega satılıyordu, ancak İtalyan ve Avrupa sitelerinde böyle bir ürün bulamadım, şimdi 169 TL ye satıyorlar. LİNK

cvp için çok teşekkürler

• quote:

quote:

iki temassız arasında kaldım birisi DR.ÖZ diğeri UNİ den ikiside güzel cihaza benziyor acaba hangisini alsam anlayanınız varmı acaba
    http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/uniden-alindan-kiziloteli-temazsiz-ates-olcer-82699516
    http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/dr-oz-dr-1017-kiziloteli-temassiz-ates-olcer-82565415

Sağlık ve özellikle çocuk sağlığı çok önemli. Ama ülkemizde her konuda olduğu gibi temassız ateş ölçer konusunda da yalan dolan ve Çin malı ürünler piyasanın hakimi olmuş durumda.
    Yukarıdaki cihaz, Çin malı olup piyasada Medishop, Cem, Weewell gibi marka isimleriyle satılıyor. Yani hepsi aynı. Yukarıdaki ilanda verilen Alman TÜV onayı, muhtemelen sallamadır.

Alacağınız cihazın FDA, ASTM veya RoHS onaylı olması önemlidir.
    Temassız ateş ölçerlerin kralı Thermoflash tır, FDA, MED, ASTM, RoHS, FC onayları vardır, kalibrasyon özelliklidir, ama pahalıdır.
    Ayrıca Thermofocus da en iyilerindendir. FDA onaylıdır.
    Medifine nin RoHS onayları vardır.
    Freely FT3010 diye bir marka daha çıkmış, RoHS onaylı olduğu yazıyor, doğru mu diye araştırmak lazım. LİNK
    Hepsiburada.com da birkaç ay önce 50 TL ye İtalyan malı diye Brion Vega satılıyordu, ancak İtalyan ve Avrupa sitelerinde böyle bir ürün bulamadım, şimdi 169 TL ye satıyorlar. LİNK

Edit: Bilgi düzeltmeleri yapıldı.

gittigidiyor'dan bir tane de ben sipariş ettim. 45 liraya. hepsiburdadaki medifine marka olandan sandım, çünkü tipi aynı. siparişi verdikten sonra fark ettim ki marka aynı değil hatta marka ibaresi yok :) ama detaylı bakınca acura, medifine, benim aldığım ve birçoğu tip olarak renk olarak aynı. muhtemelen aynı üretimin farklı adlarla piyasaya sürülmüş halleri. peki bunlar kalitesiz mi? verileri sağlıklı olmaz mı? fikriniz nedir bu konuda?

• quote:

Orijinalden alıntı: alperbz

quote:

quote:

Alacağınız cihazın FDA, ASTM veya RoHS onaylı olması önemlidir.
    Temassız ateş ölçerlerin kralı Thermoflash tır, FDA, MED, ASTM, RoHS, FC onayları vardır, kalibrasyon özelliklidir, ama pahalıdır.
    Ayrıca Thermofocus da en iyilerindendir. FDA onaylıdır.
    Medifine nin RoHS onayları vardır.
    Freely FT3010 diye bir marka daha çıkmış, RoHS onaylı olduğu yazıyor, doğru mu diye araştırmak lazım. LİNK

Edit: Bilgi düzeltmeleri yapıldı.

gittigidiyor'dan bir tane de ben sipariş ettim. 45 liraya. hepsiburdadaki medifine marka olandan sandım, çünkü tipi aynı. siparişi verdikten sonra fark ettim ki marka aynı değil hatta marka ibaresi yok :) ama detaylı bakınca acura, medifine, benim aldığım ve birçoğu tip olarak renk olarak aynı. muhtemelen aynı üretimin farklı adlarla piyasaya sürülmüş halleri. peki bunlar kalitesiz mi? verileri sağlıklı olmaz mı? fikriniz nedir bu konuda?

Kalitesi, sağlıklı olup olmadığı konusunda bir şey diyemem. Çünkü kullanmadım.
    Medifinenin kutusunda RoHS onayı yazıyor, ama satış linklerinde FDA onayı olduğu da yazılmış ki pek inandırıcı gelmedi. LİNK

Televizyonda Prof. Dr Mehmet ÖZ "Benim hiçbir sağlık ürünü ile ilgim yok. Benim adımı kullanarak ürün satanlar varsa, sattıkları ürün sahtedir, benimle alakası yoktur." demişt.

• Bende bir ürün arıyorum ama bu mesajı okuyunca vargeçtim ortalıkta çok dolandırıcı var.
    Dr.OZ olan ürünün ilanını okudum tek bir kelime bile geçmiyor Dr.Oz tarafından onaylıdır şudur budur diye. Sadece isim kullanarak ürün satmaya çalışan şarlatanlar.
  • merhaba ben de alından ateş ölçer arıyorum .önereceğiniz marka model var mı ???????
  • geçenlerde A101 den 22 tl ye dijital kulaktan ölcen ateş ölçer aldım daha önce 10 tl ye teknosadan aldığım dijital koltuk altı termometre ile birlikte kendi vücut ısımı ölçtüm ikiside aynı sonucu verdi. eğer bulursanız a101 deki alet baya güzel
  • dedektif D kullanıcısına yanıt
    Aradan 1 sene geçmiş,konuyu hortlattım...

Verdiğin bilgiler için teşekkürler...Bugün 6 medikal ve 2 eczane gezdim kafam allak bullak oldu...Birinin methettiğini diğeri kötülüyor... Verdiğin markaları webde araştırma imkanım oldu birçok gereksiziz markayı eledim....
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    Bende tam temassız ateş ölçer arıyordum, madem konu yukarı geldi bende mesaj atıyım.
    En uygun ürün nedir acaba? Tutarlılık olarak maalesef tam bir sonuç vermeyecektir ama en azından yüksek derece olduğunu belli etsin.
  • Medifine ve Medisana çok fazla tavsiye ediliyor...Ben Medifine almayı düşünüyorum ama yurtdışından Beurer tavsiyeside aldım... Beurerin alından temaslı ölçeride var. (FT45 Modeli) Bu bana daha stabil ölçme yapacağı hissi uyandırdı...Acelem olmadığı için biraz daha araştırmayı uygun gördüm...

http://www.beurershop.com/index.php?route=product/category&path=31 https://www.beurer.com/web/en/index.php

http://medifine.com.tr/

http://www.medisanaturkiye.com.tr/

• Ben Beurer almaya karar verdim... En yakınımda annem kullanıyormuş tansiyon aletini haberim yok Ben onu Braun zannediyordum meğer Beurer miş.... Cihazın kasası malzeme kaliteside diğerlerinden iki üç adım önde...Ve çok memnun....Zaten yurtdışındaki tanıdıklarda Beurer'i tavsiye etmişlerdi... Hem fiyat hemde kalite açısından....

Ürünleri inceledim ve tasarım olarakta özgün ürünler....Yani diğer markaların tüm modelleri birbirinin kopyası aynı fabrikadan çıkmışler sanki,sadece etiketler değişik....
  • Aradığım modeli Konak 1.Beyler'de buldum....130 TL verdim fakat kalite kendini hissettiriyor yav.... Aralıklı olarak yaptığım ölçümlerde hiç fark vermedi...Oldukça stabil çalışıyor....

Temassız Ateş Ölçer Paylaşım Temassız Ateş Ölçer Paylaşım Temassız Ateş Ölçer Paylaşım

• almanmış güzel duruyor hayırlı olsun
    http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/beurer-jft-90-temassiz-ates-olcer-98328016 aynısımı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kRaL_1907 -- 22 Mart 2014; 21:41:02 >
  • kRaL_1907 kullanıcısına yanıt
    Aynı ürün kardeş..... Yalnız bu modeli bulmak biraz güç....Alacak arkadaşlar stokta olduğu konusunda kesin teyit alsınlar....

http://www.beurershop.com/index.php?route=product/product&path=31&product_id=92
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Aradığım modeli Konak 1.Beyler'de buldum....130 TL verdim fakat kalite kendini hissettiriyor yav.... Aralıklı olarak yaptığım ölçümlerde hiç fark vermedi...Oldukça stabil çalışıyor....

Temassız Ateş Ölçer Paylaşım Temassız Ateş Ölçer Paylaşım Temassız Ateş Ölçer Paylaşım

3 gün önce bende oradaydım neredeyse bütün med cilere girdim kafam çorba oldu almaktan vaz geçtim derken aklıma tanidik bir med ci arkadaş geldi onu aradim hepsi çin mali dandik ürünler alırsan wollex al dedi 70 tl ye bir adet aldım gerçekten tam doğru ölçüyor alman patentli abd menşeyli bir ürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Unutmadan birde ıtalyan visio focus diye bir marka vardı kalibrasyon olayı varmış gerçekten çok güzel bir cihaz netten araştırın param yetse idi onu alacaktım 130 tl. Cocugunun sagligini düşünen dandik markalardan uzak dursun. Bu cihaz ile dandik çin mali cihazı test ettim aynı dükkânda 3 derece fark vardı vücut sicakligimda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muaz1984 kullanıcısına yanıt
    Ben özellikle üretim yeri Almanya olan cihaz arıyordum bu yüzden Beurer aldım...Kullandığım modelin fabrikası Almanya'da Servis işlemlerinide Türkiye temsilcisi Nabız Tıp yapıyor....

https://www.beurer.com/web/en/international/representations.php

Medisana bile Alman malı ama fabrikası çinde!!! Türkiye'deki yetkili serviside Goldmaster !!! Uyducu adamlar tıbbi cihazın servisini almış

• kalibrasyonu doğru olsa bile tutarlı sonuç vermesi lazım, ben vicks'in alından ölçer bir ürünün kullanıyorum , peş peşe ölçümleri hep aynı çıkartıyor. yani test etmek açısından bir kere ölçüyorum 37,1 çıktı diyelim tekrar denediğimde gene 37,1 çıkıyor. uzak da tutsam alına iyice yaklaştırsam da aynı çıkartıyor, hiç şaşmıyor. Ama elime ucuz bir ürün geçmişti. onu denedim gene örnek verirsek ilk önce 37,1 ölçtüyse ikincisini 38 çıkartıyor. alına yaklaştırıyorum 39 çıkıyor uzaklaştırıyorum 36,7 çıkartıyor. Ucuz çin malı ürünlerden uzak durmak lazım.  Temassız Ateş Ölçer Paylaşım

• Konuyu Hortlatalım.
    Bende Temassız bi ateş ölçer arıyorum.
    Medisana ve Medifine (50-60tl) arasında gidip Gelirken Bu sayfada Bunların çin Malı Oldugunu Falan Okudum.
    İşin Açıgı Herkesin Evladı Kıymetli.Almışken Ölçümleri Sağlıklı Olan Bi Cihaz Almak İsterim..
    Vollex le ilgilihttp://www.wollex.com.tr/urun/wollex_yeni_nesil_ates_olcer_teknolojisi-128.html bu sayfada müşteri yorumlarında Wollex firmasının dorğu ölçüm için 3-5 cm mesafede tutulması gerekir sözüne takıldım. Bu Ateş ölçerler Her mesafede Tek ve doğru ölçüm yapması gerekmiyormu?
    vicks ve beuureyi ilk defa burada duydum fiyatıda belki yabancı menşeiden ötürü pahalıdır (110-150 Arası)..

Sonuc Olarak ne Tavsiye edersınız

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.