Şimdi Ara

Telefonumun Camı Kırıldı Tamirci Yan Sanayi Ekran Takmış Olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
40.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Lumia 820 telefonumu düşürdüm ve ekran camı kırıldı. Lcd ekran sorunsuz çalışıyordu bu yüzden sadece ekran camı ve dokunmatiğnğin değişimi için telefon tamircisine götürdüm. Bildiğiniz üzere Lumia 820'lerde amoled ekran var ve amoled ekranlar siyahı daha belirgin gösteriyor ve renkler daha canlı oluyor. Tamirciden telefonu aldığımda ekranın çok yansıma yaptığını ve renginin daha açık olduğunu gördüm.

Aklıma şu geldi; benim orjinal amoled ekranı çıkarıp yerine yan sanayi Tft lcd ekran mı koymuş acaba.
    Başka bir arkadaşımda da aynı telefon var ikisi arasındaki farkı çektim buradaki yönlendirmeye göre adama gidecem hesap soracam emin olmadan bişey yapmak istemiyorum.

Soldaki telefon değişim yapılmamış ekranın amoled olduğundan emin olduğumuz telefon. Sağdaki ise cam ve dokunmatiği değişmiş benim telefonum. Benimkide tamire gitmeden önce soldaki gibiydi

Özellilikle aynı temayı seçtim ve ekran parlaklıklarını aynı yaptım

• Kesin bir şey söylemek istemiyorum lakin bir sıkıntı olduğu çok belli oluyor.

Size tavsiyem cihazın orijinal servisine vermeniz olacaktır. Tabi önce bilen bir arkadaş yorumlarsa daha iyi olur.

Konuyu takip edeceğim.

Edit:http://m.gittigidiyor.com/urun/153356878

Bu orijinal sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 16 Mart 2015; 18:16:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece ekran olsa yine iyi. Dokunmatik panelinde Nokia yazmıyor, geçmiş olsun
  • Servis varken normal telefoncuya tel verilirmi verilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonculara güvenilir mi?

• ekranlar gördüğüm kadarıyla iki şekil satılıyor. sadece dış camı satıldığı gibi, komple ekran ve dış cam beraber de satılıyor. Ama 820 modelinde sadece dış camı almak yeterli oluyor zira iç ekran sağlam demişsiniz. bana kalsa aliexpress ten alıp kendim değiştirirdim ama az da olsa el becerisi lazım. telefonu yapan yeri bir şeyle itham etmek de istemem ama iç ekran sağlamsa neden değiştirildi. Dış camı da kaliteli olmayan yan sanayinin de yanı bir cam. lumia 820 nin yan sanayi dış camları 5 dolardan başlıyor tr.aliexpress.com da. telefoncu arkadaş kaç para aldı sizden bilemem ama ekranın canına okumuş bence. Çok kalitesiz ve 20 lira bile verilmeyecek bir ekran o. Hayır sağlam olan iç ekranı neden değiştiriyorsun arkadaş. Zorluyorum ama iyi niyet bulamıyorum telefoncunda.
  • Camla dokunmatiği değiştirdiğini söyleyerek 120 aldı. Zaten camla dokunmatiğin orjinal olmamasını göze alarak oraya gittim. Öğrenmek istedğim ön cam ve dokunmatik değiştiği zaman görüntüyü böyle etkiler mi. Benim lcd'yi değiştirmiş mi değiştirmemiş mi.
  • benim 920 ninde yere düşmesi sonucu dokunmatik ekranı çatladı ve kullanıma engel hiç bir şeyi yoktu sadece kırık ekrana bakmak gözü rahatsız ediyordu
    telefoncular 120 ye yaparız dediler bende onlara çok para vermemek için ebaydan dokunmatik ekran siparişi verdim yaklaşık 40 günde çinden ancak geldi
    aynı zamanda telefonu söküp takmak için torna vida da yollamışlar 10 dolara almıştım
    neyse aldım elime tornavidayı kırık camı söktüm telefonun arkasını felan açtım eski camın soketini çıkarıp yeni camı taktım çalşımadı kırık olduğu hatta parçalandığı halde eski ekranın soketini taktım o çalıştı fakat yeni gelen dokunmatik ekran çalışmadı
    neyse telefonculara götürdüm onlarda nokialar orjinalle yan sanayiyi ayırıyor bu yüzden olmuyor dediler bayağı bi tamirci dolaştım bazılarıda lcd ile birlikte değiştirirsek düzelir dediler onada 250 tl istediler
    bende vazgeçtim sahibinden com dan bozuk bi şekilde 140 tl ye sattım yine aynı siteden 200 tl ye lumia 525 aldım onla idare ediyorum.
    durum böyle keşke ben hiç uğraşmasamda 120 tl ye telefoncuya yaptırsaydım diyorum telefonu harcadık yani.

• Ne yaptın hocam

• Çakma

• Kesin çakma hocam

• sonuç ne ? bencede sahte ekran goruntu bozuk
  • kapalı ekranda bile çerçeve siyah ve onla aynı renkte benim tel, seninki kesin çakma göz var nizam var.
  • Bugün gittim adamın dükkanına konuştum. Sadece ön camla dokunmatiği değiştirecektin, neden benim sağlam amoled ekranı çıkarıp yerine dandik tft ekran taktın, dedim. Adam tabi ki kabul etmedi. Açık renkli dokunmatik varmış, koyu renkli dokunmatik varmış. Açığından takınca böyle olmuş, diye kıvırdı. Ama hal ve hareketlerinden foyasının ortayı çıktığını anladığını anladım. "tamam sen telefonu bırak ben koyu renk dokunmatik takayım" dedi. Baktı iş sıkıntı amoledi geri takmak için zemin hazırlıyor yani. Neyse ikinci kez gittiğimde telefonun ekranının eski haline döndüğünü gördüm. Daha fazla uzatmadan, diyaloğa girmeden dükkandan ayrıldım.

resimler 2. kez yaptıktan sonra sağdaki benim

Şimdi ben az çok teknolojiden anlayan biriyim olayı anladım ve hakkımı yedirmedim. Bu ve bunun gibiler hergün kimleri kandırmıyordur ki.

İşini düzgün yapanları tenzih ederek söylüyorum ama Alah insanı özel hastanenin, sanayide oto tamircisinin ve elektronik tamircilerinin eline düşürmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olzii -- 17 Mart 2015; 23:12:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: olcaytoshow

Camla dokunmatiği değiştirdiğini söyleyerek 120 aldı. Zaten camla dokunmatiğin orjinal olmamasını göze alarak oraya gittim. Öğrenmek istedğim ön cam ve dokunmatik değiştiği zaman görüntüyü böyle etkiler mi. Benim lcd'yi değiştirmiş mi değiştirmemiş mi.

dokunmatiği değiştirecek teknik bilgisi yoktur sadece camı değiştirmiştir camda ebaydan alınma çakma ekran
  • Dranova kullanıcısına yanıt
    Mesele cam veya dokunmatik değil zaten. Çalışan bir parçayı çıkarıp daha ucuz bir parça takması.
  • Zaten her zaman derim kendine telefoncu diyen yamyamlardan hiç bir şey almayın diye. Aksesuar mı lazım? Alın aliexpress ten tamam bir aya gelsin ama kazık yemeyin...
    Ankara da olan bilir mesela sıhhıye de kızılay da ne telefoncular var. Gençleri ihtiyarları nasıl kandırıyorlar. yan sanayi samsung ların ikinci elini, orijinalinin sıfır fiyatına anlamayan adamlara satıyorlar. Sonra esnaf olduklarını zannediyorlar. Çok şükür bu güne kadar o tarz insanlarla hiç iş yapmadım. Ne aldım ne sattım. iyisi de var ama nadir işte.
  • hocam şu telefoncunun adresini ismini falan söyle de biz de mağdur olmayalım.

• Wheel kullanıcısına yanıt
    Uğramayalım bile.

• Telefoncular orijinal ekran taktıramazlar telefoncuya gidip ekranı gösterdiğinde sana direk yan sanayinin fiyatını verirler orijinal ekran için servise gitmen lazım mesela sen telefoncuya gidip gösterdin ekranı adam sana orijinal fiyat 300 yan sanayi 200 der sakın inanma haramdan uzak bir telefoncu abiye denk geldim ona sorduğumda bana hiçbir telefoncu orijinal ekran yaptıramaz dedi dolandırıcıdır dedi tabii ki bunada kuru kuruna inanmadım servise gidip sorduğumda aynı şeyi söylediler eğer telefoncuya yaptırdıysan telefonunu kesinlikle yan sanayidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.