Şimdi Ara

Ekranı çerçeveye yapıştırma?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
77.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar, lumia telefonumun ekranını çıkarıp tekrar takmam gerekiyor fakat ekranı dokunmatik panelde tutan yapıştırıcıyı söküp kendim yeni bir yapıştırıcı ile yapıştırmak istiyorum bunun için sizden tavsiye bekliyorum.

• Yapıştırıcı değilde çift taraflı bant kullanılıyor genelde çerçeve ve dokunmatiği sabitlemek için. Ebay gibi sitelerde satılıyor, adını tam hatırlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Yapıştırıcı değilde çift taraflı bant kullanılıyor genelde çerçeve ve dokunmatiği sabitlemek için. Ebay gibi sitelerde satılıyor, adını tam hatırlamıyorum.

yukarıda yanlış yazmışım dokunmatik panele değil ekranı ekran çerçevesine tekrar yapıştırmak istiyorum sebebi ekranın sağ üst köşesi dışa doğru hafif kalkık duruyor ileride içeri toz almaması için iyi bir şekilde yapıştırmak istiyorum.Ek olarak youtube'dan aldığım ekran görüntüsündeki siyah yapıştırıcıyı kaldırıp yerine ondan daha iyi yapıştıran bir yapıştırıcı ile ekranı çerçeveye yapıştırmak istiyorum.3M bant demişsin heralde ürün buhttp://www.hepsiburada.com/liste/3m-cift-tarafli-bant-19-mm-x-5-m/productDetails.aspx?productId=hrens3mcf195&categoryId=13003359.Sonuçta bu telefon uzun süreli kullanımda ekranın dışa doğru çıkıntılı dediğim yer ısınmaya başlıyor.Telefonun ısınması 3m bantın performansını düşürür mü peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: coins

quote:

Yapıştırıcı değilde çift taraflı bant kullanılıyor genelde çerçeve ve dokunmatiği sabitlemek için. Ebay gibi sitelerde satılıyor, adını tam hatırlamıyorum.

yukarıda yanlış yazmışım dokunmatik panele değil ekranı ekran çerçevesine tekrar yapıştırmak istiyorum sebebi ekranın sağ üst köşesi dışa doğru hafif kalkık duruyor ileride içeri toz almaması için iyi bir şekilde yapıştırmak istiyorum.Ek olarak youtube'dan aldığım ekran görüntüsündeki siyah yapıştırıcıyı kaldırıp yerine ondan daha iyi yapıştıran bir yapıştırıcı ile ekranı çerçeveye yapıştırmak istiyorum.3M bant demişsin heralde ürün buhttp://www.hepsiburada.com/liste/3m-cift-tarafli-bant-19-mm-x-5-m/productDetails.aspx?productId=hrens3mcf195&categoryId=13003359.Sonuçta bu telefon uzun süreli kullanımda ekranın dışa doğru çıkıntılı dediğim yer ısınmaya başlıyor.Telefonun ısınması 3m bantın performansını düşürür mü peki?

Alıntıları Göster
    Kardeş hiç uğraşma servise ver.

• quote:

Orijinalden alıntı: DokuzKuyrukluTilki

Kardeş hiç uğraşma servise ver.

bu tarz şeylerle de uğraşmayı sevdiğim için kendim yapmak istiyorum.ayrıca telefonun internette onlarca sökme ve birleştirme videosu var.benim için tek sıkıntı yapıştırıcı, aslında telefon tamiri yapan yerlere sormak lazım ne kullanıyorsunuz diye.
  • coins kullanıcısına yanıt
    Babam kendi aldığı ekranı telefona yapıştırmıştı bir keresinde.Bende izlemiştim nasıl yapıyor diye telefon dokunmatik değildi tabi.Telefonun kendi ekranını söktüğünde o yukardaki arkadaşın dediği bantları gördüm.Babam onları kaldırıp Siyah silikon gibi bişey sürdü kürdanla.Sonra ekranı yerleştirdi üstüne.Şimdi eskisinden de sağlam.Ne sürdüğünü öğrenip yazarım.

Edit:Sanayiden almış siyah silikon diyince vermişler.Normalde Araba camlarını metal kasaya tutturmak için kullanılırmış.O kadar sağlam yani.Tabi babamınki küçücük bi tüptü.Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cicekoguz -- 28 Ocak 2015; 16:25:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cicekoguz

Babam kendi aldığı ekranı telefona yapıştırmıştı bir keresinde.Bende izlemiştim nasıl yapıyor diye telefon dokunmatik değildi tabi.Telefonun kendi ekranını söktüğünde o yukardaki arkadaşın dediği bantları gördüm.Babam onları kaldırıp Siyah silikon gibi bişey sürdü kürdanla.Sonra ekranı yerleştirdi üstüne.Şimdi eskisinden de sağlam.Ne sürdüğünü öğrenip yazarım.

Edit:Sanayiden almış siyah silikon diyince vermişler.Normalde Araba camlarını metal kasaya tutturmak için kullanılırmış.O kadar sağlam yani.Tabi babamınki küçücük bi tüptü.Kolay gelsin

aslında siyah silikonda yazdığın gibi gayet güçlü yapıştırır.ben tamir yapan telefonculara bir sorayım siyah silikon olur mu diye? çok teşekkür ederim

• quote:

quote:

aslında siyah silikonda yazdığın gibi gayet güçlü yapıştırır.ben tamir yapan telefonculara bir sorayım siyah silikon olur mu diye? çok teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    silikon olur ama çok az kullanman gerek yoksa bastırınca etrafa yayılabilir ve yayılanı çıkarmak zor olur, sıcak silikon da kullanabilirsin ama bu işlerde genelde çift taraflı bant en temiz yöntemdir

• quote:

Orijinalden alıntı: Alex.De.Souza

silikon olur ama çok az kullanman gerek yoksa bastırınca etrafa yayılabilir ve yayılanı çıkarmak zor olur, sıcak silikon da kullanabilirsin ama bu işlerde genelde çift taraflı bant en temiz yöntemdir

az önce telefoncuya gösterdim telefonu ve ekranı yapıştırmak için ne kullanmalıyım dedim çift taraflı bantı önerdi.telefonda birşey yok dedi birde bende biliyorum dikkatli bakınca ekranın sağ üst köşesi kasadan 0.5 mm çıkmış nerdeyse.ileride toz filan alır o zaman sıkıntı olur.
  • quote:

quote:

Benimde dokunmatik çizildiği için değiştirmek istiyordum bayağı araştırmıştım ama gel gelelim kim uğraşacak Dediğin gibi 3M bantı kastetmiştim. Bende de sol altta var bir boşluk ama sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

• quote:

quote:

quote:

Benimde dokunmatik çizildiği için değiştirmek istiyordum bayağı araştırmıştım ama gel gelelim kim uğraşacak Dediğin gibi 3M bantı kastetmiştim. Bende de sol altta var bir boşluk ama sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

ne yalan söyleyim orası bana takıntı haline geldi.çünkü telefonu isteyerek satın aldım kullanırken oranın çıkıntısı elime gelince kullanasım gelmiyor saçma gelebilir ama satılan ürünün görselindeki gibi pürüzsüz sıkıntısız olmasını istiyorum.eninde sonunda orasını düzelticem :)

Akvaryumlarda falan kullanılan siyah silikon da pek tabi ki yapıştırır. hemde hiç bir şekilde toz girmez ekrandan:) Sürersiniz sonra kağıt bant ile gergince ekranı kasaya yapıştırırsınız 1 gün sonra bantı sökersiniz. Ama tam emin değilim. Siyah silikon ile yapıştırma konusunda araştırın bir. Zaten ekranı tutturmak için çok güçlü bir yapıştırıcı gerekmez. Çift yönlü banttan daha iyi tutar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullaharif

Akvaryumlarda falan kullanılan siyah silikon da pek tabi ki yapıştırır. hemde hiç bir şekilde toz girmez ekrandan:) Sürersiniz sonra kağıt bant ile gergince ekranı kasaya yapıştırırsınız 1 gün sonra bantı sökersiniz. Ama tam emin değilim. Siyah silikon ile yapıştırma konusunda araştırın bir. Zaten ekranı tutturmak için çok güçlü bir yapıştırıcı gerekmez. Çift yönlü banttan daha iyi tutar diye düşünüyorum.

aslında doğru söylüyosun çift taraflı bantın en az 0.5 mm kalınlığı vardır kullansam ekran tamamen dışarıda olabilir ama silikon öyle olmaz ince bir şekilde sürersem en fazla 0.2 mm kalınlıkta olur tabi kuruduktan sonra.seninde dediğin gibi silikon olduğu için değil toz su bilmez geçirmez bence.ayrıca maliyeti düşük bir yapıştırıcı.bu arada yorum için teşekkür ederim.iyi akşamlar.

çift taraflı bantlar sanıldığı kadar iyi yapıştırmıyor. onun için bana mantıklı geldi. size de iyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: GOTHAM CITY

cicekoguzum sana dedik o kadar WPden uzak dur diye şimdi başını taşlara vuruyorsun kardeşim keşke GOTHAM CITY sözü dinleseydin güzel kardeşim.

coins kardeşim naptın halledebildin mi kardeşim?

Aranan kan bulundu

Eyvallah kardeşim davamdan dönmeyeceğim kardeşim. Bu ülkede fikir özgürlüğü de yokmuş bunu da anladım güzel kardeşim. ''şakirdayı'' adlı bir kullanıcıya şakirtim dediğim için ban yedim kardeşim. Neymiş hakaret etmişim tövbe kardeşim ben hakaret etmem herkesi severim herkesi kucaklarım herkesi bağrıma basarım. Kim olursan ol yine de gel kardeşim. Orada amacım daha samimi bir ortam kurmaktı ben de nickinden istifade şakirtim dedim çok gördüler güzel kardeşim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

cicekoguzum sana dedik o kadar WPden uzak dur diye şimdi başını taşlara vuruyorsun kardeşim keşke GOTHAM CITY sözü dinleseydin güzel kardeşim.

coins kardeşim naptın halledebildin mi kardeşim?

Aranan kan bulundu

Eyvallah kardeşim davamdan dönmeyeceğim kardeşim. Bu ülkede fikir özgürlüğü de yokmuş bunu da anladım güzel kardeşim. ''şakirdayı'' adlı bir kullanıcıya şakirtim dediğim için ban yedim kardeşim. Neymiş hakaret etmişim tövbe kardeşim ben hakaret etmem herkesi severim herkesi kucaklarım herkesi bağrıma basarım. Kim olursan ol yine de gel kardeşim. Orada amacım daha samimi bir ortam kurmaktı ben de nickinden istifade şakirtim dedim çok gördüler güzel kardeşim.

Benim bahsettiğim o değil wp kötülemekten bıkmamış olman için gücün yok mu senin

• GOTHAM CITY kullanıcısına yanıt
    Sorunum windowsphone yazılımı ile ilgili değil sorun Lumia 535 donanımı ile ilgili.
  • quote:

Sorunum windowsphone yazılımı ile ilgili değil sorun Lumia 535 donanımı ile ilgili.

Olsun be kardeşim hala niye WPyi savunuyorsun anlamıyor ki seni güzel kardeşim. Sanki tüm telefonları sorunsuz bi 535in donanımı sorumlu. Uyan aç gözlerini bize katıl güzel kardeşim.
  • GOTHAM CITY kullanıcısına yanıt
    wpyi savunmuyorum, kötülemiyorum da.Çok sıktı bu telefon muhabbeti.Zaten üniversite sınavı da yaklaştı.Alıcam artık bi android kullanıcam gitsin.Bunlar kafaya takılacak şeyler olmamalı.
  • quote:

wpyi savunmuyorum, kötülemiyorum da.Çok sıktı bu telefon muhabbeti.Zaten üniversite sınavı da yaklaştı.Alıcam artık bi android kullanıcam gitsin.Bunlar kafaya takılacak şeyler olmamalı.

Aynen güzel kardeşim al android keyfine bak napıcaksın wepe mepe
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.