Şimdi Ara

aracın ön camını değiştireceğim. carglass iyi midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • citroen nemo aracımızın ön camında ufak bi çatlak vardı. pek önemsemedik. 1 hafta önce çatlak bayağı ilerledi, tepeden tırnağa çatlak oluştu.

ön camın markası fabrika çıkışlı fitopeci. bizim sanayide carglass bayisi var. onlar acaba kaskodan fitopeci marka camla değişim yapabilir mi? veya bildiğiniz orjinal cam değişimi yapan güvenilir hangi firma var?

• Lucky Glass tavsiye ederim. Memnunum orjinalden farkı yok
  • Ben Carglass' dan bir kere değişim yaptım kaskodan, bundan 3 sene önce vs..

Öncelikle Yerli cam takıyorlar hatta en ucuz maliyeti az olan camlar bunlar , ben sigortayı aradım kesinlikle ithal olsun dedim baskı yaptım tamam dediler ithal taktırdım...

Bunun dışında Yağmur sensörü varsa araçta Carglass komple camı değiştirdiği için servisten yağmur sensörü için Jel taktırmıştım 100 Tl'ye...Carglass ya da kasko Yağmur sensörü için Jeli karşılamamıştı...

İşçilikte sıkıntı yoktu araç 1 gün yattı camın yapışkan yerleri kurusun diye, sıkıntısız kullandım daha sonra...Ancak Orjinal gibi olmuyor belirteyim..Mesela Megane 3 ün Ön camı güneşi kesiyordu en tepeden, taktıkları ithal camda bu yoktu..Güneşi kesmiyordu...Hani yukarıda siyah bir şerit olur dikiz aynasının biraz yukarısında boydan boya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Ben Carglass' dan bir kere değişim yaptım kaskodan, bundan 3 sene önce vs..

Öncelikle Yerli cam takıyorlar hatta en ucuz maliyeti az olan camlar bunlar , ben sigortayı aradım kesinlikle ithal olsun dedim baskı yaptım tamam dediler ithal taktırdım...

Bunun dışında Yağmur sensörü varsa araçta Carglass komple camı değiştirdiği için servisten yağmur sensörü için Jel taktırmıştım 100 Tl'ye...Carglass ya da kasko Yağmur sensörü için Jeli karşılamamıştı...

İşçilikte sıkıntı yoktu araç 1 gün yattı camın yapışkan yerleri kurusun diye, sıkıntısız kullandım daha sonra...Ancak Orjinal gibi olmuyor belirteyim..Mesela Megane 3 ün Ön camı güneşi kesiyordu en tepeden, taktıkları ithal camda bu yoktu..Güneşi kesmiyordu...Hani yukarıda siyah bir şerit olur dikiz aynasının biraz yukarısında boydan boya..

Hocam 15 dk önce bayiye gidip konuştum. fitopeci marka nemo/fiorino/bipper camının stoklarında olduğunu söylediler. (fabrikada fitopeci marka cam takılıyor bu araclara)cam değişiminin 2 saat sürdüğünü söylediler. Gözüme gayet ferah ve hoş gözüktü carglass bayisi.

Sizce 2 saat yeterli midir cam değişimi için? araba lazım oluyor çünkü. bi de suanki orjinal çatlak camın üst kısımlarında güneşlik görevi gören siyah noktalar var. yeni cami taktiklarinda o siyah noktaciklar da olacak mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 11 Temmuz 2016; 20:05:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

Hocam 15 dk önce bayiye gidip konuştum. fitopeci marka nemo/fiorino/bipper camının stoklarında olduğunu söylediler. (zaten fabrikada fitopeci marka cam takılıyor bu araclara)cam değişiminin 2 saat sürdüğünü söylediler. Gözüme gayet ferah ve hoş gözüktü carglass bayisi.

Sizce 2 saat yeterli midir cam değişimi için? araba lazım oluyor çünkü. bi de suanki orjinal çatlak camın üst kısımlarında güneşlik görevi gören siyah noktalar var. yeni cami taktiklarinda o siyah noktaciklar da olacak mi?

2 saatte değişim yapılır, onda sorun yok da. Sonrasında yeni camın etrafına çekilen izolasyon ve silikonların tam olarak kuruması için aracı 1 güne yakın hareket ettirmeseniz iyi olur.

Opel Astra aracımda ön camın değiştirdiğimde serviste böyle yapılmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

quote:

quote:

Hocam 15 dk önce bayiye gidip konuştum. fitopeci marka nemo/fiorino/bipper camının stoklarında olduğunu söylediler. (zaten fabrikada fitopeci marka cam takılıyor bu araclara)cam değişiminin 2 saat sürdüğünü söylediler. Gözüme gayet ferah ve hoş gözüktü carglass bayisi.

2 saatte değişim yapılır, onda sorun yok da. Sonrasında yeni camın etrafına çekilen izolasyon ve silikonların tam olarak kuruması için aracı 1 güne yakın hareket ettirmeseniz iyi olur.

Opel Astra aracımda ön camın değiştirdiğimde serviste böyle yapılmıştı.

hocam arabayi sabah saat 10 da götürsem ogleden sonra saat 3 gibi lazım oluyor. 70 km yol yapacak bi de arac saat 3 te çıkınca. sıkıntı olur mu acaba?

• Yetkili servise değiştirtin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: L&M

Yetkili servise değiştirtin ?

yetkili servis 25 km uzağımda, carglass 900 metre ötemde.

• Muafiyet de olsa öder orjınal cam ve servis harici değiştirmem..
  • cam orjinal ise kim takarsa taksın farketmez.
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    2 saat tamam da kurumasi icin 1 gun gerekli, yani sabah verdiniz 8'de aksam diger sabah 8'de alsaniz kafi..

Simdi Siyah nokta nokta olan yerler Hgs-Ogs icin, dikiz aynasinin etrafi yani..

Benim demek istedigim bir de On camin rn ust tarafi boydan boya ince siyah gunes gecirmez bir bolum, sizin suan ki mevcut araciniz da var mi ona bakmak lazim..

Orjinal takiyoruz derlerse dedigim ozellik olacaktir birebir ayni camsa tabi, ama yok degilse benim bahsettigim yer olmaz, sadece dikiz aynasinin orada Hgs Ogs icin siyah benekli yer vardir..

Iscilik cok onemli, yani daha sonradan ses de yapabilir,su da gecirebilir,hava da gelebilir cercevelerden kenarlardan, siz uyarin yine de hani iscilige dikkat edin diye..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: L&M

Yetkili servise değiştirtin ?

yetkili servis 25 km uzağımda, carglass 900 metre ötemde.

Ara konuş derim , stoğa çeksin yoksa sen git sabah , akşam al aracı.
    Nerde oturuyorsun bilmiyorum ama 25Km mesafe değil bizim buralarda , 20dk'lık mesafe oluyor.

Öyle bir söylüyorsunki sanki İstanbul Ankara mesafesi

• Ne olursa olsun on cama orjinal cam taktirin. Diger yan sanayi camlar en kaliteliside olsa optik olarak orjinalin yerini tutmuyor.

Simdiye kadar en az 10 kez on cam degistirttim. 2 kez orjinali fabrikadan siparis edecegiz gelmesi 1 haftayi bulur dedikleri icin mecburen yansanayi taktirmak zorunda kaldim. Sensorler adam gibi calismaz gece karsidan gelen isigi cok dagitir vs. Hele birde arac on caminda stero kamera varsa (aktif viraj farlari serit takip tabela tanima distronic tabela tanima vs. ozellikler icin) tum bu ekipmanlar calismaz abidik hatalar verir. Yan camlar icin neysede on ve arka icin kesinlikle orjinal cam konusunda kaskonuzu zorlayin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.