Şimdi Ara

Telefonla Konuşmaktan Trafik Cezası Yedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
11.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün yapılan tebligatla "Seyir Halinde Sürekli Telefon İle Görüşmek" ten 77 tl ceza yemişim
    Telefon görüşmesi yaptığım zaman bluetooth kulaklık ile konuşurum ve telefonu elime almam
    Bluetooth kulaklık ile ceza yazılmıyor diyenler vardı demekki yazılıyormuş
    Sonuçta seyir halinde konuşmak yasak Kulaklık olsun olmasın ceza yazılıyor

Ceza 21 Haziran da Ankara Kızılay da yazılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay06 -- 3 Ekim 2013; 22:17:24 >

• Para lazım yılsonu geliyor.
  • Cezayı 73. maddeden yemişim Madde aynen şöyle

"Araçları, kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek, araçlardan bir şey atmak veya dökmek, seyir halinde cep veya araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullanmak" diyor

Benim cezamda "sürekli" diye bir tabir var takip mi etti beni memur diye aklımdan geçti
  • Bluetooth kulaklıkla konuşunca ne değişiyor? Sonuçta dikkatiniz yine dağılıyor. Siz yine telefonla konuşuyorsunuz ve belkide önünüzde yaşanan atraksiyonlardan kopuyorsunuz. Bence doğru karar.

Geçmiş olsun. Erken ödeme indiriminden yararlanın bence
  • Geçmiş Olsun Hocam , Kime Denk Gelirse Onda Patlıyor Kısaca.
  • Geçmiş olsun, bir daha konuşmamaya gayret gösterin.
  • nk061 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki Zaten bu konuda kesinlikle bir itirazım yok Suç açık ve net ortada Konuşurken dikkatim dağılmıyor diyen yalan söyler Bugün tebliğ edilen cezamı da biraz önce 57 tl olarak ödedim

Belirtmek istediğim durum ise forumda olsun satış yapan kişiler olsun bluetooth lu cihazlar kullanıldığında ceza yazılmadığı bilgisi doğru değil Örnek olarak

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/bluetooth-arac-kiti-mp3-fm-transmitter-39509824

ilanda "Trafik cezasına son, Sürüş güvenliğiniz ve kanunlarca belirlenen idari cezalara maruz kalmamak için lütfen araç kiti ve/veya kulaklık kullanınız!" tarzında ilanların yanlış bilgilendirme yaptığı yönünde

• quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Tabi ki Zaten bu konuda kesinlikle bir itirazım yok Suç açık ve net ortada Konuşurken dikkatim dağılmıyor diyen yalan söyler Bugün tebliğ edilen cezamı da biraz önce 57 tl olarak ödedim

Belirtmek istediğim durum ise forumda olsun satış yapan kişiler olsun bluetooth lu cihazlar kullanıldığında ceza yazılmadığı bilgisi doğru değil Örnek olarak

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/bluetooth-arac-kiti-mp3-fm-transmitter-39509824

ilanda "Trafik cezasına son, Sürüş güvenliğiniz ve kanunlarca belirlenen idari cezalara maruz kalmamak için lütfen araç kiti ve/veya kulaklık kullanınız!" tarzında ilanların yanlış bilgilendirme yaptığı yönünde

Bilgilendirme için teşekkürler

• Ben arabada tek olduğum zaman bazen şarkı türkü söylüyorum.Demekki bu bile ceza sebebi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathburn -- 3 Ekim 2013; 18:25:53 >
  • Bende anlamadım;sürekli aracın bluetotth ımdan konuşuyorum.Suç ise şaşırdım şimdi.O zaman yanında biri varken konuşmakta şuç olabilirmi.Sürekli yanındaki ile konuşuyon ve pat ceza.Ne konuşma ne şarkı put gibi kullancaz desenize arabayı.
  • Ne diyelim. Kesene Bereket
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathburn

Ben arabada tek olduğum zaman bazen şarkı türkü söylüyorum.Demekki bu bile ceza sebebi

Aynen öyle. Vay anasını diyorum, memleket kanunlar altında milletten parayı nasıl garezlerim memleketi olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Para lazım yılsonu geliyor.

aynen oyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi de sizi nasıl tespit etmişler ?

"Polis elinizde telefonu gördü, yazdı" diyeceğim ama Bluetooth kulaklık var ?

Ağız mimiklerinden mi nem kapıyorlar anasını satayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

İyi de sizi nasıl tespit etmişler ?

Zaten benimde aklıma takılan nokta burası Makbuzda "sürekli" ifadesi var Ceza maddesinde sürekli diye bir ifade yok Acaba beni ne kadar izledi ki bu tabiri kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

İyi de sizi nasıl tespit etmişler ?

Zaten benimde aklıma takılan nokta burası Makbuzda "sürekli" ifadesi var Ceza maddesinde sürekli diye bir ifade yok Acaba beni ne kadar izledi ki bu tabiri kullanıyor

Keşke ödemeden önce itiraz etseydiniz.

En azından ceza hakkında detaylı bilgi alırdınız.
  • BmCpRo827 kullanıcısına yanıt
    Telefon ile konuştuğum için itiraz etmeyi düşünmedim Suç ortada diye düşündüm

• Geçmiş olsun.

Aynı durumda bir arkadaşımda ceza almıştı.

Hocam aslında telefonla konuşmama cezası almışsınız.

Konu başlığındaki ''telefonla konuşma cezası yedim'' yerine telefonla konuşurken veya konuşmaktan trafik cezası yedim olursa anlatım bozukluğu giderilir.
  • Teşekkür ederim

Gerekli düzeltmeyi yaptım
  • parrot ck3100 ftw :D

biraz pahalı ama rahat ^^
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.