Şimdi Ara

Telefonla Konuşmaktan Trafik Cezası Yedim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
11.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Hayri Potur

İtiraz edin hocam bana tebliğ edilmedi diyin

İtirazdan sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Benim de başıma radar cezası için benzer durum geldi. Aylar sonra kontrol ettiğimde faziziyle birikmiş bir ceza gördüm. Bimer'e yazdım, tamam cezayı kabul ediyorum ama faizini silin ve erken ödeme indiriminden faydalandırın diye ancak sonuç çıkmadı. Cezanın muhtarlığa gitmesi tebliğ edilmesi için yeterli sayılıyor, çok saçma ama sistem böyle.
  • yakapaca37 kullanıcısına yanıt
    Dünyanın en saçma olayı. Ee muhtardan başka kim biliyor cezayı? Kimse. Böyle bi şey olabilir mi ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim umarım telefon bağlantılı multimedya sistemli bir araç alıp tahatlamışsındır üzüldüm senin adına şanssızlık olmuş piyango sana vurmuş.

• quote:

Ödemeyi yaptım hocam iadesi olur mu ki ?

• ispatlanmayan suça ceza ödemek gibi adaletsiz bir yerde yaşıyoruz yazıklar olsun....

• araba kullanırken, kablolu veya kablosuzda olsa telefon kullanmak çok riskli, insan karşısındaki konuştuğu kişi ile iletişim esnasında gözüyle ruhuyla yoldan kopabilir, konuştuğu konu bazen çok önemlidir insanı alır götürür başka yerlere arabamı kullanıyosun ne yapıyosun unutursun, ve kazaya sebep olabilir, bu nedenle konuşmamak lazım, veya çok kısa kesmek lazım bitirmek lazım, yüksek müzikde dış çevre ile irtibatı zayıflatır, mesela arkanızdan bir gümbürtü koptu kamyon üstünüze geliyor yüksek müzik açık olmasa farkedip kaçabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FutboLaMenta F kullanıcısına yanıt
    Haklı çıkarsanız neden olmasın?

• ilginç bende serbest zannediyordum :)
  • Araç telefonunun bu kanuna girmesi saçma. Nasıl anlıyor? Ağız mimiklerine mi bakıyor? Belki şarkı söylüyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

telefonla konusmanin alkollu araç kullanmktan farki yok .

umarim bir daha konuşmazsiniz seyir halindeyken.

Katılıyorum , alkollü araç kullanmakta neymiş , Ankara meydanında kamuflajın altındaki c4 ün fitilini ateşlemekten , orta asyada savaş çıkartmaktan yetmezzzzz dünya ya göktaşı çarptırarak buzul çağına geri göndermekten farkı yok. Tespitiniz çok iyiymiş, bluetooth kulaklık kullanmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: FutboLaMenta

quote:

Ödemeyi yaptım hocam iadesi olur mu ki ?

Cezalara itirazda zaten genelde önce ödeniz sonra itiraz edilir.

Siz itiraz edebilirsiniz

• Telefonu arabaya baglayip konustugumuz zaman onu nasil anlayacaklar ? Sonucda o da dikkat daginikligina yol aciyor kaza riskini arttiriyor

• 7he mcRp kullanıcısına yanıt
    İşte olması gereken bu.

Ayrıca aracınıza binenlere emniyet kemeri takmasını da öğütlüyor ve sizde takıyorsanız, Türkiye'de​ki sürücülerin %80 ninden daha duyarlı bir sürücüsünüz.

• Bugün banada ceza geldi. 235 tl olmuş. Ben tam telefonla konuşurken trafik polisi ile göz göze gelmiştim plakadan yazmıslar peşin ödersem 176tl olacak. Neyse para yabancıya gitmiyor devletimize gidiyor sağlık olsun.

• CyberBot kullanıcısına yanıt
    Polis ile göz göze geldiğimde radar cezası yemiştim bende. Herkes sakin sakin gidiyordu bende nişanlımı hastaneye yetiştirmeye çalışıyordum. Bunlar neden yavaş gidiyor yahu diyerek gaza yüklenip kendimi sağ şeritteki boşluğa attım derkennn "bana bakıyor, gülümsüyor hayırdır inşallah" frene bastım anında ama memur araçtan gülümseyip olan oldu derecesine kafa sallamıştı

Kyk kredim 425 liraydı. Ceza 412 lira. 309 TL indirimli ödeyip 1 ay 100 lirayla geçinmiştim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.