Şimdi Ara

Telefonla Konuşmaktan Trafik Cezası Yedim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
11.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun. Bu saatten sonra kulaklıklada konuşmuyoruz demekki. Sağolun bilgilendirdiğiniz için. Tüm gün kulaklıkla geziyorum araçta, 77 liradan kurtardınız
  • arifomer kullanıcısına yanıt
    Bluetooth yasak mı değil mi bilmiyorum ama ben bluetooth kulaklık ile ceza yedim Araç kiti ile kulakta kulaklık olmadan yazacaklarını zannetmiyorum Bende kulaklık vardı ve biraz büyük olduğu için dikkat çekmemesi mümkün değil Daha önceki aracımda araç kiti mevcuttu ve hep aynı yolu kullanmama rağmen araç kiti ile hiç ceza yemedim

Dizilerde bahsettiğiniz durumda araç kiti ile konuşma Kulaklık takıp konuşulan dizi görmedim Ayrıca telefon ellerinde konuşulan diziler de mevcut

Daha öncede belirttiğim üzere benim cezamda "sürekli" diye bi tabir var ve ceza maddesinde böyle bir tabir yok Şimdi aklıma gelen bir durum ise cezayı yazan fahri müfettiş olabilir mi acaba?
  • En iyisi yetkili ağızlardan cevap almak. trafik.gov.tr açılmıyor, açılınca soracağım.
  • Açıkcası hiç üzülmedim böyle bir cezaya : ) Hatırlamıyorum ama herhalde telefon ile konuşmam yüzünden kaza yaptım benide uyaran biri olsaydı bunlar hiç başıma gelmezdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

O cok farkli dostum. Onu kolay kolay anlayamazlar, sikinti olmaz senin acindan

Gokten cicik yagsa bana kazmanin sapi düşer bu şansla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bluetooth kulaklıkla konuşunca ne değişiyor? Sonuçta dikkatiniz yine dağılıyor. Siz yine telefonla konuşuyorsunuz ve belkide önünüzde yaşanan atraksiyonlardan kopuyorsunuz. Bence doğru karar.

Geçmiş olsun. Erken ödeme indiriminden yararlanın bence

Bence saçma. Bluetoth ile konuşmakla yanındaki kişi ile konuşmak arasında fark yok. Dikkat dağıtıyorsa ikisi de dağıtır.

Bence ayni sey degil. Telefonla konusurken zihin daha fazla mesgul oluyor. Benim kanim bu yonde, herkesin fikri kendine.

• Geçmiş olsun.. bluetootha ceza yazması ilginç olmuş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün yol çevirmesine takıldım, tabii telefon elimdeydi ama konuşmuyordum, polis telefonla konuşmanın cezası 80 TL dedi, bende konuşmadığımı söyledim, ehliyet ve ruhsatımı istedi, sanırım plakayı not aldı ve tamam dedi, acaba ceza yazmışmıdır? konuştuğuma dair kanıtlayıcı belge falan yok ceza yazmış ise itiraz edebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzetaltuntas

Arkadaşlar bugün yol çevirmesine takıldım, tabii telefon elimdeydi ama konuşmuyordum, polis telefonla konuşmanın cezası 80 TL dedi, bende konuşmadığımı söyledim, ehliyet ve ruhsatımı istedi, sanırım plakayı not aldı ve tamam dedi, acaba ceza yazmışmıdır? konuştuğuma dair kanıtlayıcı belge falan yok ceza yazmış ise itiraz edebilirmiyim?
    Evrak kontrolü içinde almış olabilir ve senin sözüne inanmışta olabilir, genelde yazarlar ama bellide olmaz belki polis iyi günündedir yazmamıştır sadece evrakların ı kontrol etmiştir.
  • Ya arkadaş tamam bluetooth ile konuşmak yasak olsun. Ama kulakta takılı durması da yasak değil ya? Belki ben çaldığı zaman sağa çekip konuşmak için kulağında hazır bulunduruyorum? Polisin elinde konuştuğuma dair net kamera kaydı var mı ki hop bana bluetooth ile konuşma cezası kesecek? Bence itiraz etseniz bu ceza iptal olurdu. Ha ben araç sürerken telefonum çalarsa asla açmam, kenara da çekmem. Gittiğim yere vardımğımda ararım. Ama bu şekilde kulaktaki bluetooth kulaklığa ceza gelmesi mantıklı gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzetaltuntas

Arkadaşlar bugün yol çevirmesine takıldım, tabii telefon elimdeydi ama konuşmuyordum, polis telefonla konuşmanın cezası 80 TL dedi, bende konuşmadığımı söyledim, ehliyet ve ruhsatımı istedi, sanırım plakayı not aldı ve tamam dedi, acaba ceza yazmışmıdır? konuştuğuma dair kanıtlayıcı belge falan yok ceza yazmış ise itiraz edebilirmiyim?

Ben de cumartesi günü bakırköy sahilyolunda telefondan ceza yedim. Boş bulunup çalınca kulağıma götürdüm telefonu. Göz göze gelince de hiç itiraz edemedim. Aynen bana da cezası 80 lira dedi ehliyetle ruhsatı aldı. Ekip otosuna gitti, o anda yazdı cezayı verdi.
    Size yazmış olsaydı direkt verirdi diye düşünüyorum.

• telefonla konusmanin alkollu araç kullanmktan farki yok .

umarim bir daha konuşmazsiniz seyir halindeyken.

• artık arabada burnunu karıştıranada ceza yazacaklar.ayvayı yedim
  • Bizim arkadaş geçen gün araba sürerken bunalıp camı açtı ceza yedi. Dikkati dağılmış araç harakethalindeyken sol elini ddireksiyondan çekmiş

• Sol el disarda surmek de mi ceza

• Bluetooth la konuşurken ağzınızı tülbentle kapatın,sorun olmaz.:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakansalt H kullanıcısına yanıt
    şuana kadar herhangi bir tebligat gelmedi aynı zamanda internet vergi dairesinden de sorguladım borç yok, bu defalık kaynadım sanırım:)
  • Bende bugün arabami satarken 8 ay önce yazılan 3x92 faizi ile birlikte 386 tl ödedim..15 yıllık ikametine, telefonuma hiç bir şekilde tebliğ edilmemiş ve faiziyle ödedim..kırmızı ışık anlarım, radar anlarım, park cezası , kemer anlarım hepsinin ispati var...kardeşim telefon ile konuşmayı ispat etsinler bu nasil iş'tir..adalet ve KALKINMANIN anlamını daha iyi anlıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: FutboLaMenta

Bende bugün arabami satarken 8 ay önce yazılan 3x92 faizi ile birlikte 386 tl ödedim..15 yıllık ikametine, telefonuma hiç bir şekilde tebliğ edilmemiş ve faiziyle ödedim..kırmızı ışık anlarım, radar anlarım, park cezası , kemer anlarım hepsinin ispati var...kardeşim telefon ile konuşmayı ispat etsinler bu nasil iş'tir..adalet ve KALKINMANIN anlamını daha iyi anlıyorum...

Muhtarlıkta duruyorlardır. Muhtara giderseniz yığın bir çuval içinden bulabilirsiniz.

Posta sistemimiz çok iyi olduğu için üşengeç memurlarımız trafik cezalarını mahalle muhtarına bırakıp gidiyor ve tebliğ edilmiş gözüküyor...
  • FutboLaMenta F kullanıcısına yanıt
    İtiraz edin hocam bana tebliğ edilmedi diyin

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.