Şimdi Ara

Telefon almak zorlaşıyor: BDDK vade sayısını 6'ya indirdi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
1
Favori
15.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok sevindim. Bence herkes nakit odeyerek yasamali ... Aksi halde risklidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

kesınlıkle gariban garibanlıgını bilsin

Alıntıları Göster
    Daha doğrusu gariban niye gariban olduğunu sorgular belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Yıllar öncede yine benzer bir konuya yazmıştım. Elindeki telefonu uzun yıllar(3 veya 4yıl) kullananlardan ÖTV alınmasın. Her yıl telefon değiştirenden fazla ÖTV alınsın. Böyle bir sistem gelirse ÖTV'nin anlamı olur. Telefon özel tüketim değil ihtiyaçtır fakat çok kısa aralıklarla telefon değiştirmek özel tüketime girer.
    Devletin Cari acik yaratacak her urune Yerli Uretim vergisi eklemesi gerekiyor ve ciddi bir oran olmali.

Yani Apple buraya satis yapacaksa ya muthis bir vergi odemeli ya da bir uretim bandi kurmali.Montajcilik veya degil bu ulke gelen yatirimci ya hic gelmemeli ya da sadece magaza acarak para kazanamayacagini anlamali.

Bu samsung , google , facebook, twitter her konuda gecerli.

80 milyonluk devasa bir pazara sahipsin ama markalari kapinda kole yapmak yerine , markalarin kolesi olunmus.

Yurt disindan ulkeye giren her urunun Yerli uretim vergisini Doviz cinsinden pesin almak sart.

İphone basi 100 dolar ise o urun bedeli odenmeden ulkeye sokulmamali.

Urunu getiren , vergisinide pesin olarak doviz olarak getirmeliki , ulke icinde tl ile satip dovize cevirip kacarken sistemi sarsmasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 15 Ağustos 2018; 10:5:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben anlamadım şimdi.

Devlet ihtiyaç kredisinin telefon için kullandığımı nereden bilecek de 6 taksit ile sınırlandıracak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

Şaka gibisiniz adam günde 10 saat çalışıyor kendisine taksitli sevdiği bir telefonu almak çok mu lüks ? Bunlar dünyada pahalı cihazlar değil bir asgari ücretle kolayca iPhone x alınabiliyor Dünya'da.

Ülkeyi batır ondan sonra lüks lüks asıl lüks 3000 odalı saraydir
    Cok iyk oldu. Telefon cilginligina dur demeleri gerekirdi zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Ben anlamadım şimdi.

Devlet ihtiyaç kredisinin telefon için kullandığımı nereden bilecek de 6 taksit ile sınırlandıracak?
    Ihtiyac kredisi degil bu.

Vatan bilgisayar teknosa gibi yerlerde boyle olacak.

Evkur ve telekominikasyon firmalari aynen devam edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Cok iyk oldu. Telefon cilginligina dur demeleri gerekirdi zaten.

Alıntıları Göster
    Ya size ne birader? Millet bütün günü köpek çalışıyorsa ister parasını gider orada burada yer, ister alkol alır, ister bilgisayarına her ay parça alır isterse günlük telefon değişir. Keyfinin kahyası mısın milletin?

Sanki devlet millete harçlık veriyor ama bu parayla şeker almak yassak haaa! diye azarlıyormuş gibi saçma sapan yazı yazıyorsunuz. Azıcık kafanızı kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erwin -- 15 Ağustos 2018; 10:9:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Cok sevindim. Bence herkes nakit odeyerek yasamali ... Aksi halde risklidir...
    Kimse birsey alamaz ozaman.

Pesin para biriktiremiyor ki millet.

• Ceqa kullanıcısına yanıt
    Sakin ol şampiyon!

• quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Ya size ne birader? Millet bütün günü köpek çalışıyorsa ister parasını gider orada burada yer, ister alkol alır, ister bilgisayarına her ay parça alır isterse günlük telefon değişir. Keyfinin kahyası mısın milletin?

Sanki devlet millete harçlık veriyor ama bu parayla şeker almak yassak haaa! diye azarlıyormuş gibi saçma sapan yazı yazıyorsunuz. Azıcık kafanızı kullanın.

Alıntıları Göster
    Yine tekrarliyim cokniyi oldu.

Hadi gitsin telefonunu degistirsin bakalim her ay. 7 8milyara.

• İyi oldu millet telefon telefon kafayı yedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletin alın teriyle çalışıp aldığı ipone telefonlara ağzının suyu akıp bakanlar ancak sevinir bu habere.
  • Yazıklar olsun, sen hem dışarıdan al hem kat kat vergisini de üstüne koy bir de taksitleri düşür.

• Yanlis anladin : Biriktirmek de sakincali. Alim gucun neyse alabilirsin ... Yani aylik sabit bir gelirin var veya yok giderlerinden geriye kalan aylik net gelirin istedigin telefonu alamiyorsan SAKINCALIDIR ...

Ortalik taksitle GIDA giyim alan insanlarla dolmaya basladi ... Bu aliskanliklar yikilmali . Yani TL in deger kaybetmesi Vatandasin ALIM GUCU azaldigini idrak etmeli artik.

Herkes elindeki TL in ayni oldugunu saniyor artik o parayi suan icin yarisiymis gibi davransin ... Yani ihtiyaci olan para 2 kati olmustur . Belki ilerde bu daha d artabilir ... Cunku Enflasyon un yansimalari daha baslamadi herseye zam gelecek ilk ornegi haberlerde bahsedildi Teknoloji urunlerine %40 zam yapilacaak ilan edildi ...

Insanlar parasi az ise artik uretim odakli harcamalar yapmalilar ...

Telefon gibi seylerde uzunca sure gidebilecek beklentileri karsilayabilen ve hizmetleri aksatmayan bir kere tercih edip en az 2 yil degistirmemeli . Yerli markalari tercih edilmesinin vatana bir hayri yok zaten onlar yurtdisi bilesenleri vardir . Burada fabrikasi olanlar varsa da olsa olsa montaj isini yapiyordur yani yine ithal ...

Yerli marka iseler niye zam yapiyorlar o Vestel Casper General Mobile vs ... ? Bu arada sozde yerli General Mobile firmasi New York tadir ... Hani su FATIH Projesinde yeni nesillerimize hizmet edecek iken fiyasko olan FATIH projesi tabletleri sorunlar ile meshur ... General Mobile zaten ucuz iscilikten ote curuk bilesenler ile eskimis donanimlarla yeniymis havasi verilmis Cinlilerin gozden cikardigi ne varsa mumkun oldukca General Mobile cihazlarina tikistirilip Cin de uretilmesidir . Adamlar curuk eskimis sorunlu bilesenlerini cihazlarini zekice kurnazca Turkiye ye ihrac ettirmekteler . Turkiye de ise yerli marka algisi ile duygu somuruleri ile insanlari kandirdilar biri de benim :/ General Mobile 4G de ... Gerci o ilk Android One cihazi idi iyikotu idare etti ama sonraki tum cihazlari hem serviste hem de yazilimsal gec gelmeleri veya geliyor eskimis surumu ile gelmesi veya gelmis ne varsa da sorunlarla dolu olmasi ile tuketiciye sac bas yoldurmaktadir ...

Konular baglantili olsa da biraz dallandirdim ...

Sorunun kaynagina gidip cozum uretilmeli o halde madem pesin para biriktirme ile tuketime yatiracaksa o birikimini yazik derim ve para kazanmanin ahlakli baska yollarina bakmasini oneririm . Turkiye de yoksa disarida veya baska sektorlerde icerde vs ...

Bir seyi taksitle alacak durumdaysa vatandas durup dusunmeli ...

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Yine tekrarliyim cokniyi oldu.

Hadi gitsin telefonunu degistirsin bakalim her ay. 7 8milyara.

Alıntıları Göster
    Senin kafadaki birine cevap yazanda hata zaten.

Adama bak sanki çalışan adama harçlık veriyor. Borç milletin kendi borcu sana mı soracak arkadaşım?
  • Vergi kaçakçılığı daha kolay olsun diye değil mi? Devletin banka kartı / prepaid ve kredi kartına vergi kaçakçılığını indirgediği için indirim bile yapması gerek. Yoksa fiş almasam ne kadar olur abi ciler piyasanın altından girer üstünden çıkar ve yine halka girer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vestel ayfonun 4 te 1 i özellikte telefon üretse hiç kimse yabancı mal almaz ki.

• şimdi 3 ay sonra evleniyorum. haliyle beyaz eşya lazım.
    ben ve eşim aylık gelirimiz 5000 TL.
    buzdolabı - çamaşır - bulaşık - televizyon almak zorundayız. biz bunları nasıl 3 taksit ile ödeyelim.
    bankadan kredi almak zorunda kalıcaz boşu boşuna bankaya neden faiz oduyorum.
    bir kez olsun halkın düşünüldüğü çözüm yok yani
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.