Şimdi Ara

Telefon almak zorlaşıyor: BDDK vade sayısını 6'ya indirdi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
1
Favori
15.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok iyi oldu. Bence 12 ayı geçen bütün taksitler iş kolları hariç kaldırılsın . Millet krediyle, kredi kartıyla olmayan parayı harcamasın. Faizle boşuna enflasyon oluşturmasın. Adam 10 liralık mala 15 lira ödüyor satarken de o parayı üstüne koyuyor. Arada beleşten bankalar para kazanıyor.Tam sömürü düzeni. Hayır o alan adamın da 5 lira bankaya çalışmak zoruna gitmiyor. Nasıl işse...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vatandaşım tek maaşla iphone x alabilcek kudrete ulaşsın, yerine Ulaşamasın diye uğraşıyolar bu zeka seviyesi yüzüne insanlar ülkeyi terkediyo
    ....
    Bu ülkede ev araba almak hayal maaşımızın 30-500 katı
    Gariban insanların sahip olabildiği tek lüks bu
    Bunuda ellerinden alıyorsunuz
    Bu ülkeyi mağraya çevirdiniz insanlarıda ilk insanlara
    ....
    Sizin verdiğiniz zararı dıj güçler veremedi
    .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaköy_soğancısı -- 15 Ağustos 2018; 10:45:32 >
  • fakirlerin bu krizde tek isteği var "herkes de bizim gibi fakirleşsin". iphone alan adam alır alamayan almaz iken şimdi fakirler çıkmış zaten o çok lüks gerek yok diyor. herkes bizim gibi dandik gösterişsiz telefon alsın da farkımız ortadan kalksın diyor. çalışayım da en iyisini alayım diyen yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Senin kafadaki birine cevap yazanda hata zaten.

Adama bak sanki çalışan adama harçlık veriyor. Borç milletin kendi borcu sana mı soracak arkadaşım?

Alıntıları Göster
    Tamam bende her ay borclansin diyorum iste 6 7 8milyar artik ne alirsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso44

fakirlerin bu krizde tek isteği var "herkes de bizim gibi fakirleşsin". iphone alan adam alır alamayan almaz iken şimdi fakirler çıkmış zaten o çok lüks gerek yok diyor. herkes bizim gibi dandik gösterişsiz telefon alsın da farkımız ortadan kalksın diyor. çalışayım da en iyisini alayım diyen yok.
    Iyi de zaten fakirler aliyordu iphone. Corabi yok iphone nu var

• Aynen . Hatta Turkiye de kredi kartlari iptal edilmeli ozellikle belli bir gelirin altindakiler icin . En ideali Debit Card yani Banka kartlari . Hesabinda varsa para oradan tahsilatini yapan kartlar ...

Vergiler nereye gitti muamma iken ozellikle ortulu odeneklere nereye ? Devlet seffaf degilken dolayli vergiler cenneti ek olarak baska adlarla ama vergi ile ayni olan bircok zamlar filan da nereye gidiyor ?

Turkiye de bir urun son kullaniciya ulasana kadar az gelismis ulkelerdeki gibi araci kuruluslarin kendi komisyonlari ve bu komisyonculardan da devlet vergi kesmesi ile bir cok urun KDV siz fiyatindan bile vergiler icermektedir ...

Devlet bu sekilde kurtarilamaz ...

Devlet anca Vatandasini yasatirsa Devlet var olur anlami da olur ...
  • başlıkta bu olayı doğru bulanlar öyle yazıyor ki 1 adım sonrası fakirler ölsün olucak.
    neymiş fakirin ne işi varmış iphone ile neymiş bi tarafında donu yokmuş.
    telefon lan bu telefon en temel ihtiyaç artık onu bile çok görüyorlar.
    bizi bitiren bu kibriniz. kibirden 300 odalı saraylarda yaşayanları kendinize layık görüyorsunuz.
  • Surekli tuketici aleyhine vergiler, zamlar, kisitlamalar... Ilk degil sonda olmayacak. Buna sevinenlerinde kafa yapisi cidden incelemelik. Bakin guzel kardesim devlet size guzel imkanlari sunmak zorunda, ulke refahini arttirip size iyi imkanlar sunmak zorunda. Bunu yapamiyorsa, basarisizdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

Bana göre geç bile kalındı. Faturaya ek telefon alımlarına da kısıtlama getirmeleri lazım bence. Telefon çılgınlığınında bir sınırı olmalı...
    En kötüsü de bunun bir hastalık olduğunun farkında değiller, SİZENE diyebilirler tabi, o da ayrı bi hastalık. Mi note 4x aldım 2 senedir kullanıyorum rahat rahat, kamera içinde gittim google kamera kurdum bir çok telefondan daha güzel fotoğraflar çekiyorum
  • Aslında C.Başkanının Samsung ve Vestel çıkışının bir altyapısı varmış.

Dünkü açıklamasını daha net seyredeyim diye Youtube'da araştırırken 5 Mayıs 2018'de bir söyleşisine denk geldim.Vestel ve Samsung'un bir ortaklık anlaşması yapacağından behsediyordu.

Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama olduğa taktirde Kore'ningeçmişte Japonlar ile yaptığı şekilde belki 10 sene sonra meyvesini verebilir.

Bilenler vardır belki, Kore otomobil devrimini Mazda ve Mitsubishi Platformlarını kullanaraktan 80'lerin sonunda başlattı.

Elektronikte'de Panasonic ve Sony ile bu olaya girdi. Tabi o zaman devlet politikasıydı sonra Özel sektör güçlendirildi.

Ama bunların kaliteli/nitelikli eğitim ile desteklenmesi kesinlikle gerekmektedir.

Umarım geçmişte yapılan birçok hatadan dönülüp bu musibeti bir ders olarak görürler..

Herkesin dediği gibi başka çıkış yolumuz yok. Bina, köprü vs.. bunların hepsi sonuç olmalı amaç değil....

• 9 ay sonra Turkiyeye geldigimde nasil bir manzara olacak cok merak ediyorum ulkeden ayrilali tam1 hafta oldu neler olmus yav

• 3000 odalı saraya lüks demezler, makam araçlarına lüks demezler. Diyanetin mercedesine çerez parası derler ama telefona geldi mi lüks diye yaygara çıkarırlar.

Benim için hava hoş nakit alacak param var ama ülkenin yarısından çoğu açlık sınırı altında asgari ücretle modern kölelik yapıyor. Artık telefon almak bile lüks oldu onlar için.

Ülkeyi batıranları eleştirmemeye devam edin daha bunlar iyi günlerimiz.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Oldu baska

• %100 yerli ve milli Vestel Venüs varken İphone alanın alnını karışlarım zaten. %100 yerli işlemcisi ve işletim sistemiyle fark atıyor zaten diğer telefonlara

• Sosyal medyada insanlari kiskananlar gelmis kart iptal olsun taksit olmasin diye konuya gelmisler ahahahha

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

%100 yerli ve milli Vestel Venüs varken İphone alanın alnını karışlarım zaten. %100 yerli işlemcisi ve işletim sistemiyle fark atıyor zaten diğer telefonlara
    Her telefon kyle. Apple da da sony kamera samsung ram ve hafizasi var.

Sadece vesteli atmayalim ortaya

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

3000 odalı saraya lüks demezler, makam araçlarına lüks demezler. Diyanetin mercedesine çerez parası derler ama telefona geldi mi lüks diye yaygara çıkarırlar.

Benim için hava hoş nakit alacak param var ama ülkenin yarısından çoğu açlık sınırı altında asgari ücretle modern kölelik yapıyor. Artık telefon almak bile lüks oldu onlar için.

Ülkeyi batıranları eleştirmemeye devam edin daha bunlar iyi günlerimiz.
    Evet kaç gündür, ona ek vergi buna ek vergi , birlik dayanışmadan bahsedilir ama birkaç bürokrat haricinde kimse lüks araçları iade etmedi.

Tepkilerini gösterir bir hareket yok başka. BCumhurbaşkanından tutunda mülki amirlere kadar bu tasarrufu somut olarak halkın görmesini sağlamalılardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

%100 yerli ve milli Vestel Venüs varken İphone alanın alnını karışlarım zaten. %100 yerli işlemcisi ve işletim sistemiyle fark atıyor zaten diğer telefonlara
    Her telefon kyle. Apple da da sony kamera samsung ram ve hafizasi var.

Sadece vesteli atmayalim ortaya

• Yanlız Media Markt tan telefon almıştım 1600 TL ye herhangi bir taksit seçeneği olmadı.Banka aracılığı ile 100 TL faiz ödeyip 6 ay taksit yaptırdım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.