Şimdi Ara

Telefon almak zorlaşıyor: BDDK vade sayısını 6'ya indirdi! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
1
Favori
15.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gambit666

başlıkta bu olayı doğru bulanlar öyle yazıyor ki 1 adım sonrası fakirler ölsün olucak.
    neymiş fakirin ne işi varmış iphone ile neymiş bi tarafında donu yokmuş.
    telefon lan bu telefon en temel ihtiyaç artık onu bile çok görüyorlar.
    bizi bitiren bu kibriniz. kibirden 300 odalı saraylarda yaşayanları kendinize layık görüyorsunuz.
    Telefon temel ihtiyacsa 300liraya da telefon var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagleoneye -- 15 Ağustos 2018; 11:26:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yavv hee he...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oldsoundman

Evet kaç gündür, ona ek vergi buna ek vergi , birlik dayanışmadan bahsedilir ama birkaç bürokrat haricinde kimse lüks araçları iade etmedi.

Tepkilerini gösterir bir hareket yok başka. BCumhurbaşkanından tutunda mülki amirlere kadar bu tasarrufu somut olarak halkın görmesini sağlamalılardı.

Alıntıları Göster
    Aman hocam ne halleri varsa görsunler. En çok oy verneler etkılenıyor bu zamlardan o yuzden benım ıcın hava hoş. Tatsınlar baskanlık sistemının meyvelerını.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Riskli degil midir diyorsun yani ?

Insanlar uretime degil tuketime taksitlendiriyorsa ve ekonomik krizi gectim o kisinin issiz kalmasi veya beklenmedik giderleri cikmasi insanlik hali filan sence de riskli degil midir ?

Bunu idrak edemeyecek kadar nesin ?

Aziz Nesin in tespitleri aklima geliyor ... Aziz Nesin gunumuz Turkiye sinde yasasaydi var ya ....

Aglancak hale gulunuyor :/
  • quote:

Aslında C.Başkanının Samsung ve Vestel çıkışının bir altyapısı varmış.

Dünkü açıklamasını daha net seyredeyim diye Youtube'da araştırırken 5 Mayıs 2018'de bir söyleşisine denk geldim.Vestel ve Samsung'un bir ortaklık anlaşması yapacağından behsediyordu.

Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama olduğa taktirde Kore'ningeçmişte Japonlar ile yaptığı şekilde belki 10 sene sonra meyvesini verebilir.

Bilenler vardır belki, Kore otomobil devrimini Mazda ve Mitsubishi Platformlarını kullanaraktan 80'lerin sonunda başlattı.

Elektronikte'de Panasonic ve Sony ile bu olaya girdi. Tabi o zaman devlet politikasıydı sonra Özel sektör güçlendirildi.

Ama bunların kaliteli/nitelikli eğitim ile desteklenmesi kesinlikle gerekmektedir.

Umarım geçmişte yapılan birçok hatadan dönülüp bu musibeti bir ders olarak görürler..

Herkesin dediği gibi başka çıkış yolumuz yok. Bina, köprü vs.. bunların hepsi sonuç olmalı amaç değil....
    Haber linki keske kursalar.

https://www.google.com.tr/amp/s/www.yenisafak.com/amphtml/teknoloji/cumhurbaskani-erdogan-samsungu-cip-yatirimi-icin-turkiyeye-davet-ettik-3279339

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

Bana göre geç bile kalındı. Faturaya ek telefon alımlarına da kısıtlama getirmeleri lazım bence. Telefon çılgınlığınında bir sınırı olmalı...
    Millet olarak olduk "Ayranı yok içmeye"
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Telefon temel ihtiyacsa 300liraya da telefon var

Alıntıları Göster
    o telefonları kullanan binlerce insan var. Fakir insanlar et yemesin, dışarı çıkmasın, kendine birşey almasın.
    şu zihniyetten bi çıkın artık.
    4 kişilik ailenin açlık sınırı 1680 TL açlık sınırı bak bu.
    neden hayat bu kadar pahalı diye sormanız gerekirken lüks telefon almasınlar bık bık.
  • Tüm bu fiyat artışlarının sebebi gereksiz yere kur sistemi ile oynanmasıdır. Boşuna insanları ülkesine küstürmek için yaygara yapmayın. Emparyalist sömürü çetesinin oyunları yüzünden geliyor mazlumların başına gelenler. Zenginler için fakirlerin varlığı zorunludur. Emparyalistler yoksa ne halt ederdi.

• Ülkenin bitmişliğinin bir açıklamasıdır aslında bu durum yani altı üstü bir telefon bu Telefonun lüksü nedir abi biri bana açıklasın....Temenni ederimki bu yoz kafalardan yarın bir gün kurtulacak bu ülke daha güzel yarınlara....

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

Her telefon kyle. Apple da da sony kamera samsung ram ve hafizasi var.

Sadece vesteli atmayalim ortaya

Elbette öyle ama siz hiç İphone reklamlarında "%100 yerli ve milli amerikan malı" gibi bir söylem duydunuz mu? Bizim ülkemizde ancak insanların milliyetçi duygularını sömürürler.

Ayriyeten Vestelin bataryası dışında en ufak bir parçası burada üretiliyor mu? Üretmeyi bırakın işletim sistemi dahi kendine ait değil. İphonenun işletim sistemi amerikan, işlemci tasarımı amerikan. Amerikanın ileri zamanlarda da dünya devi olmaya devam etmesinin sebebi yazılım olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Sanane bilader insanlardan ? ben nakit kullanmıyorum kart kullanıyorum insanlara karışmayı bakmayı kesin artık !
  • erdem552 kullanıcısına yanıt
    asıl onu engellemeleri gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: gambit666

o telefonları kullanan binlerce insan var. Fakir insanlar et yemesin, dışarı çıkmasın, kendine birşey almasın.
    şu zihniyetten bi çıkın artık.
    4 kişilik ailenin açlık sınırı 1680 TL açlık sınırı bak bu.
    neden hayat bu kadar pahalı diye sormanız gerekirken lüks telefon almasınlar bık bık.

Alıntıları Göster
    Aclik siniri 1680 tl ise, ac insan nasil alacak iphone. Iphone mu yiyecek.

Asgari ucretlinin max. Kullanacagi telefon 2500sinirdir. Oradan sonrasi odemez odeyemez. Sonra icralik olur bankalik olur. Arkadaslarindan para dilenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mialtı

Tüm bu fiyat artışlarının sebebi gereksiz yere kur sistemi ile oynanmasıdır. Boşuna insanları ülkesine küstürmek için yaygara yapmayın. Emparyalist sömürü çetesinin oyunları yüzünden geliyor mazlumların başına gelenler. Zenginler için fakirlerin varlığı zorunludur. Emparyalistler yoksa ne halt ederdi.
    Akp siyası partıdır, ulke degıldır. Kendılerı saraylarda oturuyorlar, lüks makam araçlarına bınıyorlar, yandaş inşaat firmalarına devlet garantili yol kopru yapıp devletı soyuyorlar. Sen gelmiş ne anlatıyorsun bana. Akp bop'un eş başkanıdır, proje partisidir. Tek dertleri kendı saltanatları. Bır gun tarıh gerceklerı yazacak o zamana kadar uyutulmaya devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 15 Ağustos 2018; 11:39:51 >
  • Küresel kapitalistler vergilerini verselerdi devletin bizlerden alması gerekmezdi.

• Dünya üzerinde telefon fiyatlarının bu kadar artmasının öncüsü Apple'dır.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Aman hocam ne halleri varsa görsunler. En çok oy verneler etkılenıyor bu zamlardan o yuzden benım ıcın hava hoş. Tatsınlar baskanlık sistemının meyvelerını.

Alıntıları Göster
    Dostum cevap için teşekkür ederim. "En çok oy verenler etkileniyor" düşüncene katılmıyorum. Şu açıdan bakarsak , Ben bir işletme sahibiyim, hizmet veriyorum ve verdiğim hizmeti ithal ürünler ile karşılamak zorundayım. Dün 100 TL ye verdiğim hizmet ile 1 ekipman alıyorsam, bugün 200 TL ile aynı ekipmanı alacağım. Haliyle oy vermeyenlerde aynı miktarda kazancını arttırırlar sa belki etkilenmezler. Ama oy verenlerinde vermeyenlerinde içindeki belirli bir zümreyi çıkartırsak, Ayda yarım Kilo et evine sokan 300 gr'a düşürecek, Ayda 1 kg et sokan da 800 düşürecek tüketimini .

Yani her ikisi de havadan para kazanmayaların haricinde birçok şeyden vazgeçecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Aclik siniri 1680 tl ise, ac insan nasil alacak iphone. Iphone mu yiyecek.

Asgari ucretlinin max. Kullanacagi telefon 2500sinirdir. Oradan sonrasi odemez odeyemez. Sonra icralik olur bankalik olur. Arkadaslarindan para dilenir.

Alıntıları Göster
    kendimi anlatamıyorum galiba. insanların istediği telefonu alması lüks olamaz. bu lüks değildir.
    hala bana su olur bu olur diye masal okuyorsun.

devletin işin ona buna taksit sayısını engellemek değildir.
    aclık sınırını nasıl aşağı çekerim veya nasıl insanları açlık sınırının üstüne çıkarırım olmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

Her telefon kyle. Apple da da sony kamera samsung ram ve hafizasi var.

Sadece vesteli atmayalim ortaya

Elbette öyle ama siz hiç İphone reklamlarında "%100 yerli ve milli amerikan malı" gibi bir söylem duydunuz mu? Bizim ülkemizde ancak insanların milliyetçi duygularını sömürürler.

Ayriyeten Vestelin bataryası dışında en ufak bir parçası burada üretiliyor mu? Üretmeyi bırakın işletim sistemi dahi kendine ait değil. İphonenun işletim sistemi amerikan, işlemci tasarımı amerikan. Amerikanın ileri zamanlarda da dünya devi olmaya devam etmesinin sebebi yazılım olacak.

Alıntıları Göster
    Apple ile vesteli karsilastirmak cok sacma.

Lg de birsey uretmiyor ekran disinda. Htc de uretmiyor. Isletim sistemi de uretmiyorlar.

Zaten yazilim buyuk holdinglerden daha fazla kar yapiyor.

En son whatsapp in satilisi facebook degeri. Youtubenin satilisi.

Amerikanin genc nufuslu insanlari saatlerce pc basinda yazilimla ugrasiyor.

• quote:

Dostum cevap için teşekkür ederim. "En çok oy verenler etkileniyor" düşüncene katılmıyorum. Şu açıdan bakarsak , Ben bir işletme sahibiyim, hizmet veriyorum ve verdiğim hizmeti ithal ürünler ile karşılamak zorundayım. Dün 100 TL ye verdiğim hizmet ile 1 ekipman alıyorsam, bugün 200 TL ile aynı ekipmanı alacağım. Haliyle oy vermeyenlerde aynı miktarda kazancını arttırırlar sa belki etkilenmezler. Ama oy verenlerinde vermeyenlerinde içindeki belirli bir zümreyi çıkartırsak, Ayda yarım Kilo et evine sokan 300 gr'a düşürecek, Ayda 1 kg et sokan da 800 düşürecek tüketimini .

Yani her ikisi de havadan para kazanmayaların haricinde birçok şeyden vazgeçecek.

Alıntıları Göster
    Haklısınız hocam.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.