Şimdi Ara

Tel Tedavisi Öncesi Çene Apareyi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
24.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yarın dişçiye gideceğim ve tavsiyeniz üzerine ya tedaviyi iptal ettireceğim ya da başka çözüm yolları arayacağım.Vesselam konuya gelmek istiyorum.

Diş teli taktıracağım ve tedavi için öncelikle çene genişletme apareyi takmamı söyledi diş hekimi.Her neyse apareyi takıp kullanmaya basladım ve dilim ve çevresi apareyden dolayı sürekli kanıyor ve bir ağız dolusunun yarısı kadar kan geldi ağzımdan.Hekimim normal zamanla düzelecek dedi ama üniversite öģrencisiyim ve derslerde aktif öğrenciyim ve sunumlar vs. var keza hocalarla da sürekli iletişim halindeyim ama takıldıgından beri artık doģru düzgün konuşamıyorum.Tedavi ne kadar sürer bilmiyorum.Yani ne yapsam kararsız kaldım.Üst tarafım sağlam fakat alt tarafta 4 dişimde biraz yamukluk var.Ne yapsam sizce ?? 1 2 ayda da çıkacak bir şey değilmiş.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• +++++++++++++

• Takma bence. Ben 3 yıldır takıyorum fakat ağır bişey takmadım ama benimki baya bozuktu. Ne tesadüfse yarın 10.30 da randevum var
  • Eminem Bağımlısı Genç kullanıcısına yanıt
    Hocam lisedeyken yaptıramadık maddi durumumuz yoktu.Şimdi yaptırmak istiyorum ama bunda da çene apareyi takmak gerekiyor dedi.Kullananlar hep 2 3 ay kullanacaz sanip 6 ay 1 1.5 sene kullananlar olmuş.Tabii hastanin durumuna göre değişir ama bu apareyle zor olacak.Başka bir ortodontist 4 dişini çekelim hemen tel tedavini baslatalim dedi.Ben de cektirmek istemedim.

• Benim de üst çenede vardı.Çok sıkıntı veriyodu.Bide seninki alt çenedeymiş daha kötü ama ne olursa olsun tedavini devam ettir.Tedavin bittiğinde değdi diyeceksin.Allah sabır versin dostum.

• Ben 2 ay kullandım suan daha zoruna geçtim ilk haftalar senin gibi düşünüyordum çok alıştım yemek yememde konuşmamda inanki hiç problem yaşatmıyordu ş ve ç yi tam olarak söyleyemiyordum ama birazda katlanmak lazım geçen hafta çıktı ve şimdi ön çeneyi ileride tutucak bi alet takıldı forsus apareyi mi ne ilk iki gun verdiği ağrıyı saymıyorum bile yemek yiyemiyorum ve 2yıl durucak bende birşey çiğneyemeyecegim gerisini sen düşün şimdi mumla arıyorum o ilk takılan apareyi

• 1tiger1 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de üst çene için takıyorum.Üst dişlerim gayet normal ama alt dişlerimde 4 yamuk diş var ve hekimim bana çenen genişletilecek dedi.Neyse 2 3 ay sandım ama bayagi uzun süren islemmis hastaya gore.Bende haliyle yarin soracagim eger uzun sure takacaksam 6 ay 1 sene ve üzeri tedaviyi iptal ettirmeyi dusunuyorum.Birçok harfi söyleyemiyorum.Hani zamanla düzelir mi o önemli ama aparey cikmadan zor sanirim.

• .Rigby kullanıcısına yanıt
    Hocam peki üst çene apareyini 2 3 ay kullanacaksın derse zaten devam edecegim fakat mesela 6 ay 1 1.5 sene takacaksin derse sanirim iptal ettirecegim.Bir baska ortodontist 2 asagidan 2 yukaridan diş çekerek tel tedavine yarin baslariz dedi ve ben de cektirmek istemedim.

Sen tecrübelisin 2 ay kullanmissin.Nelerde sorun yasadin hocam ??

• Benim tedavim 8 ay kadar sürdü.Aparey de maalesef telle beraber çıktı.İlk takıldığı zaman bende bir çok harfi söyleyemiyordum peltek peltek konuşuyordum Ama zamanla alışırsın ve düzgün konuşmaya başlarsın.Yaraların da (alışma sürene bağlı) çıkmaz.Bir süre sonra orda o aparatın takılı olduğunu unutuyosun,dilin oraya gitmiyo ve yara da olmuyoSakın ama sakın tedavini iptal ettirme.Değecek çünkü

• Tedavine devam et tabii ki
    Diş teli takıldığında da aynısı oluyor ama alışılmayacak bir şey değil artısı eksisinden çok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1tiger1 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam.Tedaviyi iptal ettirmeyi bile düşünüyordum ama zamanla söyleyemediğin harfleri de söylersin diyince tedaviye devam edeceğim.

• Son Pegasus S kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz tereddütlerim vardı ama yorumlarınızı okuyunca endişem ortadan kalktı.Umarım en kısa sürede hallolur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mychaela

Hocam peki üst çene apareyini 2 3 ay kullanacaksın derse zaten devam edecegim fakat mesela 6 ay 1 1.5 sene takacaksin derse sanirim iptal ettirecegim.Bir baska ortodontist 2 asagidan 2 yukaridan diş çekerek tel tedavine yarin baslariz dedi ve ben de cektirmek istemedim.

Sen tecrübelisin 2 ay kullanmissin.Nelerde sorun yasadin hocam ??

İlk ayı atlattıktan sonra inanki hiç birşey hissetmiyorsun taktır ilk 1hafta konuşman kötü olur yavas yavaş duzene girer o kanamayı anlamadım bende olmadı ama alışınca tamamen unutacaksın onu dediğim gibi 1 ay sabret.

• .Rigby kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun :)

• Tedavini devam ettireceğine sevindim

Ayrıca 4 dişini çekmek isteyen yere gitme sakın.Bana da ilk gittiğim yerdeki doktor 4 dişimi çekeceğini söyledi.Koşarak uzaklaştım ordan.4 diş yani boru değil yerine yenisi de gelmeyecek.Daha fazla para verip başka yere (çektirmeden) yaptırdım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.