Şimdi Ara

TEK GÖZÜM 1.75 MİYOP ASTİGMAT ÇIKTI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
11.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle 16 yaşındayım.İlkokuldan beri okulda en arkada otururum ve bu sene de dahil tahtayı okurken hiç sıkıntı çekmedim.Fakat 1 aydır uzaktaki yazıları gözümü odaklayamadığımı fark ettim.Bugün de doktora gittim doktor sağ gözümün 1.75 miyop astigmat olduğunu fakat sol gözümde hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.Gözlük takmak istemiyorum ve akrabalarımda da gözlük takan kişi yok gibi bir şey benim sanırım çok okumaktan oldu.Günlük hayatta görmemi fazla etkileyen bir şey yok sizce gözlük takmalı mıyım ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• tabi takarsan iyi olur kardeşim bilgisayarda sıkıntı telefonlar .bozar. yaşın genç tak ki büyümesin
  • Ridvankskn42 R kullanıcısına yanıt
    Peki sadece tv izlerken veya ders çalışırken taksam sıkıntı olur mu ?

• Karolinax kullanıcısına yanıt
    Devamlı tak alışırsın kardeşim net görüş sağlar bende kullanıyorum kaplamaları çok önemli bu camların

• Merhaba,bende de o yaşlarda miyop başlamıştı . Gerçi doktorum sebebinin pc,kitap,tv değil de genetik olduğunu söylemişti .Siz de sorarsanız neden kaynaklandını öğrenirsiniz . Doktorum 0.50 , 0.75 olarak söylemişti ve değişmeyeceğini söyledi.Yıllar geçti hala değişmedi . Şuan gözlük takmamın sebebi net göremediğim zaman sürekli gözlerimi kısıyorum rahatsız oluyorum.Sizde miyopsanız gözlerinizi kısıp etrafı daha net görürsünüz, bu durum ileride alışkanlık oluyor ve sabah göremediğiniz yazılar için sürekli göz kıstığınız için akşam baş ağrısı yapıyor . Benim tavsiyem ise gözlüğü takmanız yönünde . İlk taktığınızda 1 ay kadar gözünüzde ve kulaklarınızda güzlüğü hissederek rahatsız olabilirsiniz. Eğer sabrederseniz 2-3 aya gözünüzde gözlüğünüzün olduğunu dahi unutuyorsunuz.
  • LaOtzi kullanıcısına yanıt
    Hocam bir iki sorum daha olacaktı.1.75 o kadar düşük bir rakam da değil bir anda bu kadar artma ihtimali var mı veya ben niye bu kadar senedir fark etmedim?Bir de sol gözüm 0 da sağ gözüm nasıl 1.75 astigmat miyop çıktı bu kadar numara farkı neden olabilir ?

Ben doktor değilim bir şey söyleyemem bir anda mı çıkıyor yoksa yavaş yavaş mı bilmiyorum . Sağ sol olayı ise benimde sağ gözde olması gerekiyor göz bozukluğu her iki gözde olmak zorunda değil . Aslında yavaşta çıksa geç fark ediyorsunuz . Ben bozukluğu anlayamamıştım herkes öyle görüyor gibi geliyordu :))

• benim sağ gözle aynı gibi. nasıl, astigmat güzel bir şey de mi? gözlük kullanmasam olur mu demişsin ama benim yakın okumada gözlük maalesef şart. uzak okumayı vazgeçtim, uzak için de gerekiyor yahu. sen nasıl gözlük kullanmasam olur mu diyorsun. sen bi gözünü bol su ile yıka ince zar gibi bir perde gelmiştir. bakarsın değişir görüşün.
  • ahmet kontuy kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de çok şaşırdım doktor da çok şaşırdı ben sadece son 1 aydır hafif odaklanma sorunu yaşıyordum bi anda hem astigmat hem miyop çıktı.Şu an da görüşümde bi sıkıntı da yok sanırım diğer göz sağlam olduğu için çünkü solu kapatınca bulanık görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karolinax -- 12 Temmuz 2019; 18:14:29 >
    bulanık değil harflere bakıyrsan iç içe geçmiş iki harf, görüntü de haliyle aynı oluyor. duble görüyorsun yani. bunun avantajlı yanı da var..
  • Up up

• gözlük takman numarasının büyümesini engellemez. ister tak ister takma nasıl rahat ediyorsan.
  • pqrst P kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler takmamayı düşünüyorum ama çok ders çalışıyorum o yüzden sıkıntı olursa sadece sağ gözüme lens takıcam.

• Uppp

• Lens takabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.