Şimdi Ara

Bir meslek öğrenmek istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
7.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otuz yaşına geldim bir mesleğim yok, iskurun kurslarına bakıyorum yıllardır ama bir tane düzgün yok, özel kurslar da çok pahalı, onun dışında ingilizce öğrenmek istiyorum en iyisi cambly ama o da çok pahalı, ayrıca meslek olarak da PC teknik servise biraz ilgim var onun dışında pek yok, tavsiyeleriniz nelerdir?

• dostum kusura bakma ama meslek öğrenmek için çok geç kalmıssın ..
    bende yaşındayım teknik elemanım senin şimdiye birşeyler öğrenmen lazımdı en azından 16 -17 yaşlarındayken birşeyle meşgul olman lazımdı sen şimdi yolu yarılamıssın ne desek boş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney-666

dostum kusura bakma ama meslek öğrenmek için çok geç kalmıssın ..
    bende yaşındayım teknik elemanım senin şimdiye birşeyler öğrenmen lazımdı en azından 16 -17 yaşlarındayken birşeyle meşgul olman lazımdı sen şimdi yolu yarılamıssın ne desek boş...
    Senin alan PC miydi
  • biz de gittik sazan gibi mühendislik okuduk şuan o verdiğim emeğin hiçbir geri dönüşü yok (inşaat) vallaha biraz şanssız olsaydım açlıktan sokaklara düşmüştüm şimdiye..
  • bende sizin yaşlardayım. kodlama, yazılım çalışıyorum python'dan başladım bakalım. udemy gibi yerlerde birsürü ücretsiz ders var devletinde açtığı bir site var hatta.

geç kalınmış bir durum yok diğerleri 1 çalışıyorsa sen 1,5 çalış diğerleri diyelimki 9 ayda öğreniyor sen 11 ay'da öğren ne olacak yani bir yeremi yetişeceğiz. ayrıca estetik diye birşey var taktikte diyebilirim genç biri 45 dk ders, 10 dk çalıştıklarını düşünme, 10 dk de hiç birşey yapmadan dinlenme gibi bir proğram yapmıyorsa (ki 45 dk.dan sonra mola vermezse isterse sabaha kadar çalışsın anlamaz diye biliyorum). kuruüzüm kurudut vs yemiyorsa onun önüne bile geçebilirsin.

bu arada ben kodlamayı okuyarak daha iyi anladığımı farkettim belki ilk aşamada video değilde kitapları dneyebilirsin. önce video mu kitap mı anlamanda faydalı onu anlamaya çalış vakit açısından önemli olabilir.

eğer bir iki heves kırıcı daha gelirse diye bir alan daha belirteyim; birşeyin patentini bulmaya çalış birşeyin patentini al birşey üret.

adam bardak üretmiştir sen kulp üret sadece ondan gelir sağla
    dışarıda et yemeyenler için ete altarnetif birşey bul
    elektronik,mekanik bir aletin özelliğini başka bir alette kullanmaya çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRajikomik -- 13 Mayıs 2020; 16:46:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enforcer90

Senin alan PC miydi

Alıntıları Göster
    bilgisayar elektronik...
  • panter20 kullanıcısına yanıt
    Hangi bölüm hangi ünv hocam ?
  • panter20 kullanıcısına yanıt
    Ben de pişmanım malesef

Mezun olduktan sonra 1 sene çalıştım. Şartları gördükten sonra daha da soğudum meslekten. Ne doğru düzgün tatil var, maaşlar desen rezalet, mühendisin değer zaten yok. Tabi bunlar iş bulabilirsen geçerli, şuan iş bulmak ayrı bir mesele :)

Dayım ve bazı akrabalarım müteahhit, biraz da onların tavsiyesiyle seçtim bu mesleği. Hiç okumayıp dayımın yanında pişseydim şimdi işi öğrenmiştim.😔

Askerlik desen bu yaşlara kaldı, daha 6 ay orada gidecek.

İş bul, para biriktir, gez, evlen... Bunlar ne zaman olacak çok merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRIENDS -- 15 Mayıs 2020; 18:8:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRIENDS

Ben de pişmanım malesef

Mezun olduktan sonra 1 sene çalıştım. Şartları gördükten sonra daha da soğudum meslekten. Ne doğru düzgün tatil var, maaşlar desen rezalet, mühendisin değer zaten yok. Tabi bunlar iş bulabilirsen geçerli, şuan iş bulmak ayrı bir mesele :)

Dayım ve bazı akrabalarım müteahhit, biraz da onların tavsiyesiyle seçtim bu mesleği. Hiç okumayıp dayımın yanında pişseydim şimdi işi öğrenmiştim.😔

Askerlik desen bu yaşlara kaldı, daha 6 ay orada gidecek.

İş bul, para biriktir, gez, evlen... Bunlar ne zaman olacak çok merak ediyorum
    Sizin bölüm ne hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: TRajikomik

bende sizin yaşlardayım. kodlama, yazılım çalışıyorum python'dan başladım bakalım. udemy gibi yerlerde birsürü ücretsiz ders var devletinde açtığı bir site var hatta.

geç kalınmış bir durum yok diğerleri 1 çalışıyorsa sen 1,5 çalış diğerleri diyelimki 9 ayda öğreniyor sen 11 ay'da öğren ne olacak yani bir yeremi yetişeceğiz. ayrıca estetik diye birşey var taktikte diyebilirim genç biri 45 dk ders, 10 dk çalıştıklarını düşünme, 10 dk de hiç birşey yapmadan dinlenme gibi bir proğram yapmıyorsa (ki 45 dk.dan sonra mola vermezse isterse sabaha kadar çalışsın anlamaz diye biliyorum). kuruüzüm kurudut vs yemiyorsa onun önüne bile geçebilirsin.

bu arada ben kodlamayı okuyarak daha iyi anladığımı farkettim belki ilk aşamada video değilde kitapları dneyebilirsin. önce video mu kitap mı anlamanda faydalı onu anlamaya çalış vakit açısından önemli olabilir.

eğer bir iki heves kırıcı daha gelirse diye bir alan daha belirteyim; birşeyin patentini bulmaya çalış birşeyin patentini al birşey üret.

adam bardak üretmiştir sen kulp üret sadece ondan gelir sağla
    dışarıda et yemeyenler için ete altarnetif birşey bul
    elektronik,mekanik bir aletin özelliğini başka bir alette kullanmaya çalış.
    Hocam o toplara hiç girme ben zaten lisede PC okuduğum için pişmanım sırf yazılım gösteriyorlardı ve anlayan dört beş kişi vardi, benim şu an ilgim ingilizce ve PC donanım anlaminda, ama onun dışında tavsiye ettiğin var mı?

• maalesef tavsiye edeceğim birşey yok.
  • enforcer90 E kullanıcısına yanıt
    Ben de inşaat mühendisiyim
  • Hocam ingilizcen olsa ne olacak? Bilenleri de görüyoruz. Hem İngilizce bilmek var bilmek var. İngilizce biliyorsun diye gel hemen başla mı diyecekler? Önünüzü görmediğiniz işlere atlamayın bence. Kursta filan da İngilizce öğrenilmez. Sadece tek tük anlarsın en fazla.

Mesleği işte öğreneceğiniz birşeyler arayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albequerr

Hocam ingilizcen olsa ne olacak? Bilenleri de görüyoruz. Hem İngilizce bilmek var bilmek var. İngilizce biliyorsun diye gel hemen başla mı diyecekler? Önünüzü görmediğiniz işlere atlamayın bence. Kursta filan da İngilizce öğrenilmez. Sadece tek tük anlarsın en fazla.

Mesleği işte öğreneceğiniz birşeyler arayın.
    Peki bu konuda bı öneriniz var mi, zira Türkiye'nin hem genel hem de ekonomik durumu bu yaşta bir insana işte meslek öğretecek durumda değil bence. Ayrıca ingilizceyi meslekten ziyade en azından ozguven kazanmak ve keyif almak için öğrenmek istiyorum
    Hocam bu yaştan sonra meslek öğrenilmez diye birşey yok. Herşey öğrenilebilir. Yeter ki sürece katlanabilin.

Misal bir arkadaş 10 yıl tamircilik yaptıktan sonra işi öğrenemeyip 1 ay lastikçide çalışıp mobil lastikçi açtı.

Bilgisayar tamir işine ilginiz varsa, tamircilere durumunuzu belirtin, parasız çalışmayı teklif edin gerekirse, ilginiz olduğundan bahsedin.

Elektrikçi arkadaşım bana iş teklif etmişti. 1 sene içinde ustalığı yaparsın diye iddialı olarak söylemişti.

Misal ben inşaat mühendisiyim cnc işiyle ilgileniyorum. Okuduğumla zerre ilgisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albequerr

Hocam bu yaştan sonra meslek öğrenilmez diye birşey yok. Herşey öğrenilebilir. Yeter ki sürece katlanabilin.

Misal bir arkadaş 10 yıl tamircilik yaptıktan sonra işi öğrenemeyip 1 ay lastikçide çalışıp mobil lastikçi açtı.

Bilgisayar tamir işine ilginiz varsa, tamircilere durumunuzu belirtin, parasız çalışmayı teklif edin gerekirse, ilginiz olduğundan bahsedin.

Elektrikçi arkadaşım bana iş teklif etmişti. 1 sene içinde ustalığı yaparsın diye iddialı olarak söylemişti.

Misal ben inşaat mühendisiyim cnc işiyle ilgileniyorum. Okuduğumla zerre ilgisi yok.
    1.Arkadaşın işi ogrenemediyse nasıl on sene o işle uğraştı
    2. Tam on sene önce o şekilde pccilere gidip durumu anlattım hiçbir geri dönmedi
    3. Meslek lisesi PC mezunu olduğum halde neden bir mesleğim yok, sence meslek liselerinin geneli mi böyle yoksa bana mı öyle denk geldi, bizim sınıfta PC işi yapan en fazla yedi sekiz kişi var sadece

bu zamana kadar herhangi bi işte çalıştınmı ? calıstıysan ne kadar uzun süre calıstın ?
  • FollowTheLight kullanıcısına yanıt
    Çalıştım ama hep vasıfsız islerde, market ve güvenlik işlerinde çalıştım hep
    1. kimse malesef kimseye gel işi öğreteyim demiyor. Getir götür yaptırıyor. Öğreten ne kadar öğretmek istiyor mesele bu.
    2. ve 3. olarak ise, ben bilemem niye dikiş tutturamadığını hocam. Biraz hesap sorar tarzda sormuşsun. Bunu bana sormandan pasif biri olduğun izlenimi aldım. Yaşanmış bir örnek vererek nüans vermek istedim.

Akiza diye bir kurs yeri vardı. Telefon tamirciliği bilgisayar tamirciliği kursları veriyordu. Aklıma gelmişken söylemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albequerr -- 4 Haziran 2020; 12:13:35 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.