Şimdi Ara

6 yıl aradan sonra odak noktamı değiştirdim ama sorun var (gözlük)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6 yıldır gözlük kullanıyorum . En son doktora gittiğimde numaran yine değişmemiş ama odak noktanı ölçtür değişmiş olabilir dedi.
    Her neyse gittik yeni bir çerçeve beğendim. Odak noktasını falan aldı. Yalnız gözlüğü takınca bir an beynim dönüyor gibi oldu gözler falan kaydı sanki. Bir süre sonra sol göz bir önceki gözlükteki gibi rahat hale geldi ama sağ göz hala aşırı yoruyor ve sanki hafif kötü bir görütü var öncekine göre.
    Odak noktası mı yanlış alındı acaba? Gittim sorunu belirttim ama odak noktası falan demedim onlar aldı gözlüğü yolladılar baktırdılar bir sorun yok dediler. Ama yine aynı şekilde ağrıyor gözlerim ( özellikle sağ)
    Sizce sorun nedir? 6 yıldır ilk deda odak noktasını değiştirdik . Gene sol iyi ama sağ rahatsız edicek düzeyde

Not = 3-4 gün oldu

Edit = arkadaşlar gözlüğün sol camından sağ gözle bakınca her şey normal ve net , ağrı falan yok. Demekki sağ camda bişi var

15 ay sonraki edit = aşağıya yorum yaptım son durumu arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 19 Mart 2016; 23:22:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Astigmat olabilir.

• Odak noktası ne la kamera focusluyon sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaramelizeYogurt

Astigmat olabilir.

Hocam zaten tek gözde (sanırım sağ) çok düşük astigmat vardı . Ama onunla ne alakası olabilir ki? Önceki gözlük böyle yapmıyordu. Acaba alışması mı uzun sürücek?

• 10 yildir gozluk kullaniyorum ilk defa odak noktasini duydum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunu doktoruna sorsana delikanlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Bey*

bunu doktoruna sorsana delikanlı

Doktorluk bir durum olduğunu düşünmüyorum şuan aynı numarada bi önceki kullandığım gözlük takılı ve gayet normal her şey

• Up

• Up

• Up

• Odak uzaklığı f ile sembolize edilir.

Diyoptri yani göz numarası ise 1/f tir.

Ayrıca yanlış odaklı gözlük vermiş olabilirler büyük ihtimal

• Alışman biraz zaman alabilir. Düzelmezse yanlış odak noktası almışsınız demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapı tokmağı

Alışman biraz zaman alabilir. Düzelmezse yanlış odak noktası almışsınız demektir.

Anladım hocam. Peki bu optikçide belli oluyor mu? Yoksa baştan odak noktası alıp bida mı yollatıcaz değişmesi için sonra yanlış olup olmadığı anlaşılcak

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan.

quote:

Orijinalden alıntı: kapı tokmağı

Alışman biraz zaman alabilir. Düzelmezse yanlış odak noktası almışsınız demektir.

Anladım hocam. Peki bu optikçide belli oluyor mu? Yoksa baştan odak noktası alıp bida mı yollatıcaz değişmesi için sonra yanlış olup olmadığı anlaşılcak

Büyük ihtimalle oluyordur ama pek bilgim yok yanıltmayım sizi.

• odak noktasını(1/f) fizikten biliyorum da-gözlük kullanıyorum-ne doktordan ne gözlükçüden duymadım.

• Nedendir bilmem ama astigmattan ise lanet birşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Be_Yourself

Nedendir bilmem ama astigmattan ise lanet birşey.

Sağ göz 0.25 mi ne astigmat yazıyordu benim reçetede ama yeni bişi değil 1-2 senedir yazıyor

• Hocam noldu düzeldimi benim odak noktasınıda öyle aldılar sağ gözüm normal gibi alıştım ama sol biraz bulanık ve baş döndürücü özellikte camın en sol köşesi dahada bulanık 0,25 astigmat yazdı doktor ama eski gözlüğümle bakarken solda bulanıklık yok :/ acaba muayenede mi yanlışlık oldu
  • ImStalker kullanıcısına yanıt
    Optikçinin hatası hocam . Hiç zaman kaybetme başka bir optikçiye git değiştirt.
    Yeni cam taktırdığımda bırak ağrıyı , eski gözlüğümün camından daha net oldu.

Yeni gittiğim Optikçi bana ayrıntılı anlattı olayı. Camın doğru kesilmemesi ile alakalı bir durummuş.

• O kadar para verdim hocam pazartesi gideyim o zaman bi konuşayım bugün aldım gözlüğü pazartesiye kadar alışmazsam direk gidicem yenisine para veremem
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.