Şimdi Ara

Apartmanda Ortak Kullanım ve Elektrik Aboneliği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
66.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 Daireli Bir apartmandan 1 daire satın aldım. 3 daire satıldı 1 daire henüz satılmadı. Ortak kullanım Elektrik ve su aboneliğini kim alacak ? Yukarda zengin bi amca oturuyor suyu ben alayım elektriğide aranızda yazı tura atın dedi... Avantaj ve dezavantajlar neler ?Eğer ben alırsam hayatım boyunca elektrik parasımı topluycam ay ay ? bilgilendirme yaparsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djfancy07 -- 1 Kasım 2015; 15:59:35 >

• Yilolmus 2015 tanimadiginiz insanlarla ortak kullanima mi giriyorsunuz? Adam takicak borcu kapanicak elektriginiz sonra faiziyle odettiricek size

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Yilolmus 2015 tanimadiginiz insanlarla ortak kullanima mi giriyorsunuz? Adam takicak borcu kapanicak elektriginiz sonra faiziyle odettiricek size

Nasıl olacakki kardeş ? Asansör ve merdiven Elektriği ?_ Ben ilk kez daire aldım. Müteaahhid paranızı ben vereyim biriniz alın elektrikle suyu diye arayıp duruyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: djfancy07

quote:

Yilolmus 2015 tanimadiginiz insanlarla ortak kullanima mi giriyorsunuz? Adam takicak borcu kapanicak elektriginiz sonra faiziyle odettiricek size

Nasıl olacakki kardeş ? Asansör ve merdiven Elektriği ?_ Ben ilk kez daire aldım. Müteaahhid paranızı ben vereyim biriniz alın elektrikle suyu diye arayıp duruyor ?

Kardesim 4 kiside hak sahibi ise bi yonetim kurulur herkes aydat verir bununla odenir elektrigi suyu.

• quote:

quote:

quote:

Kardesim 4 kiside hak sahibi ise bi yonetim kurulur herkes aydat verir bununla odenir elektrigi suyu.

Peki abonelik kimin üstüne alınacak ? Birde parayı kim toplayacak ben 4-5 ay Almanya'ya gidiyordum falan filan ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki abonelik kimin üstüne alınacak ? Birde parayı kim toplayacak ben 4-5 ay Almanya'ya gidiyordum falan filan ...

Hocam bina yonetimi olarak kat maliklerinden onay alip elektrik ve su baglatabilirsiniz saatleri ayri olmak uzere. Tam detayi bilmiyorum ama bu durumda bile 3 kurus aidat odemeyen bir ton insan varken ulkede sorumluluk almak bana korkutucu geliyor

• quote:

ayrı ayrı ortak kullanım mı oluyor bay zeka ?

konuya gelirsek;
    ortak kullanım su olmaz kestirin direk

elektriği amca alsın her ay ödeyecek daire
    4-5 daire var zaten
    10 lira gelir en fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

konuya gelirsek;

4-5 daire var zaten
    10 lira gelir en fazla

Hocam asansör var tahminimce 40 lira felan gelir ayda. ayrıca işin parasında yemin ederim değilim işin boyutu farklı ömür boyu her ay para mı toplucam ay ay kapı kapı ... bu işin başka bi yöntemi bulunamadımı yıl olmuş 2015

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

konuya gelirsek;

4-5 daire var zaten
    10 lira gelir en fazla

Hocam asansör var tahminimce 40 lira felan gelir ayda. ayrıca işin parasında yemin ederim değilim işin boyutu farklı ömür boyu her ay para mı toplucam ay ay kapı kapı ... bu işin başka bi yöntemi bulunamadımı yıl olmuş 2015

e-yönetici araştırabilirsin

• Yönetim aidat mevzusuyla bu işler hallolur.Yönetim kurucaksınız falan filan.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Yönetim aidat mevzusuyla bu işler hallolur.Yönetim kurucaksınız falan filan.

Yönetim kurulunca değişen ne oluyor ? Bilmediğim için soruyorum küstahlık olarak algılanmasın. yani sonnuçta aboneliği birisi üstüne alıp ay ay para toplanması gerekmiyor mu ?

YA DA FARKLI BİŞEY SORAYIM

ABONELİK APARTMANDA OTURAN HERKESİN ADINA ALABİLİYOR MUYUZ ?
  • djfancy07 kullanıcısına yanıt
    İşin detayını cidden bilmiyorum.bina ortak giderleri diye bi kavram var.herkes gider yöneticiye aidatını verir.Bu aidatın içinden binanın ihtiyacı karşılanır.sadece elektrik değil nebileyim binada hasar olur boya işi olur lambası patlar falan filan.Yönetim kurulu olucak ciddi işler bunlar.Haa sizde daire sayısı az.Her apartmanda yönetim şartmı bilmem ama saydığım durumlar özellikle para işi herşey karar defterinde olmalı.yönetim şarttır heralde.

• Yönetim şart. İkamet eden ev sahipleri yönetici oluyor bizde. 10 daire var her daire 25 er aidat veriyor ayda. Apartman elektrik giderleri, su giderleri, kapıcı vs bundan karşılanıyor. Apartmanın banka hesabı var. Yönetim actirdi. Para oraya yatiriliyor. 2 3 kişinin imzasiyla cekilebilir şekilde düzenlenebilir hesap. Resmi bir şey daha elverişli olacaktır. Müteahhit fszla uzatmasın. Ona biz aksatmadan öderiz senin ustunde kalsın faturalar de. Bizim apartmanda taa ilk yapanın üstüne görünüyor. Bina 30 yıllık :D var sen düşün.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.