Şimdi Ara

TBMM zamları benzine zamla mı finanse ediliyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
2.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bal tutan parmağını yalar demişler ama bunlar yalamadık yer bırakmadılar artık
  • O değilde benim liseden arkadaş işini bıraktı dayısı milletvekili olunca, şimdi dayısına şöförlük yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

bir milletvekilinin maliyeti
    maaş 12.000 tl
    danışman+Sekreter+ŞoFör 12.500 tl
    sosyal olanakların maliyeti vekil başına maliyeti aylık 5.000 tl

bakanların da aşağı yukarı 50.000 tl aylık gideri olduğunu düşünürsek. Meclisin aylık maliyeti 20 milyon tl üstü. Bakanlıkları felan saymıyorum yanlış anlaşılmasın.

Emekli maaşı 800 tl bu ülkede. Sınavla olunan öğretmenlik maaşı 2000 tl ortalama.

Herkes öğretmen olabilir, herkes milletvekili olamaz, kıyaslama yanlış olmuş hocam.

herkes öğretmen oabilir derken? milletvekili olabilmek için paradan başka hangi yüksek vasfa ihtiyaç var? ( çoğunluk için bahsediyorum tabi)

• quote:

quote:

maaş 12.000 tl

bakanların da aşağı yukarı 50.000 tl aylık gideri olduğunu düşünürsek. Meclisin aylık maliyeti 20 milyon tl üstü. Bakanlıkları felan saymıyorum yanlış anlaşılmasın.

Emekli maaşı 800 tl bu ülkede. Sınavla olunan öğretmenlik maaşı 2000 tl ortalama.

Herkes öğretmen olabilir, herkes milletvekili olamaz, kıyaslama yanlış olmuş hocam.

danışmanlarla sekreterle kıyasla girsinler bakalım kpss ye öğretmenlerle uzmanlarla müfettişlerle denetmenlerle hadi onları geçtim p3 puanı ile atanan bir memur ile boy ölçüşebiliyorlar mı hadi onu da geçtim girdikleri kurum sınavlarına girebilecek kadar puan alabiliyorlar mı? Not uzman maaşı 2.700 vergi denetmeni 2.000 tl maaş alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

O değilde benim liseden arkadaş işini bıraktı dayısı milletvekili olunca, şimdi dayısına şöförlük yapıyor

2700 TL maaş+lüks araba+o biçim güvenlik+bütün kapılar sana açık

Kim olsa bırakmazki işini
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilonthemove

İlkokul mezunu milletvekili şoförünün maaşı 2.700 tl konuyu açan arkadaş bunuda ilk mesaja ekleyebilir.

biz yıllarca okuyalım üni bitirelim ama gel gör ki milletvekili şoförü diye bizim vergilerimizle ödenen paraya bak.
  • quote:

quote:

quote:

maaş 12.000 tl

danışmanlarla sekreterle kıyasla girsinler bakalım kpss ye öğretmenlerle uzmanlarla müfettişlerle denetmenlerle hadi onları geçtim p3 puanı ile atanan bir memur ile boy ölçüşebiliyorlar mı hadi onu da geçtim girdikleri kurum sınavlarına girebilecek kadar puan alabiliyorlar mı? Not uzman maaşı 2.700 vergi denetmeni 2.000 tl maaş alıyor.

TBMM yi aç milletvekillerinin cv sine bir göz at. Tahsilsiz milletvekili çok az. Büyükelçi,Mühendis dolu liste.

BDP li milletvekillerle karıştırma diğer partilerin milletvekillerini.

CHP den Faruk Loloğlu
    AKP den Volkan Bozkır
    Çok sağlam isimlerdir mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 23 Aralık 2011; 20:40:03 >

• quote:

maaş 12.000 tl

Bütçe açıkları kapanırdı o paralara. Meclisi 1-2 sene kapatsak çok daha faydalı olacak demek ki, zaten hayırlı bir iş yaptıkları yok, bir de durdukları yerde zarar yazıyo...
  • Deprem vergisi ile yol yapılan ancak yol paraları ile ne yapıldığı belli olmayan bir memlekette her şey olabilir

Ama bu her şey olabilir kısmında olacak şeylerin tüm harcaması halkın cebinden çıkar

İşten evime 40 km yolu 3 saatte geldim beni gibi trafikte saatlerce bekleyen ne kadar araba var yakılan akaryakıtı düşünür müsünüz?

Zam gelen 10 kuruş devletin cebine milyon Tl olarak dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

bu hükümete oy vermiş biri olarak diyorum bunu...bre şerefsizler.....Başbakanın bir an önce el atması lazım bu olaya...

Sanırım yanlış olmuş başbakan elini çekmeli artık diyecektin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssd23062306

bu ülke bütün bunları hakediyo yarın seçim olsa sonuç değişmeyecek nasılsa.....herşeyi sineye çekmeye devammmm

bu kadar olayın üstüne koyun olsa sürüden ayrılırdı ama aklımız fransayı boykotta hala dönüp kendimize bakmıyoruz bile

Ne kadar cahilce konuşuyorsunuz ya bu hükümet bu kararı tek başına mı verdi şimdi Mhp,Chp ve digerleri neden itiraz etmedi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erain

quote:

bu hükümete oy vermiş biri olarak diyorum bunu...bre şerefsizler.....Başbakanın bir an önce el atması lazım bu olaya...

Başbakan karar verdiyse Kılıçdaroglu niye itiraz etmedi veya artık hangi partiye oy veriyorsan onun başkanı konuşma tarzına bakarak chp li olduguna karar verdimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornavida

quote:

maaş 12.000 tl

Bütçe açıkları kapanırdı o paralara. Meclisi 1-2 sene kapatsak çok daha faydalı olacak demek ki, zaten hayırlı bir iş yaptıkları yok, bir de durdukları yerde zarar yazıyo...

Bunların ek maliyeti toplasan senelik 10 milyon tl dir, 10 milyontl ile bütçe açığı kapancakmış, maşallah milletimiz iktisattan da anlıyor

• Valla ben artık eleştirmiyecem çoğunluk memnun demek ki oylar bunu gösteriyor,her millet laik olduğu şekilde yönetilir.
  • neticede çoğunluk akp değil mi?isteseydi engellerdi akp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

quote:

bu ülke bütün bunları hakediyo yarın seçim olsa sonuç değişmeyecek nasılsa.....herşeyi sineye çekmeye devammmm

bu kadar olayın üstüne koyun olsa sürüden ayrılırdı ama aklımız fransayı boykotta hala dönüp kendimize bakmıyoruz bile

Ne kadar cahilce konuşuyorsunuz ya bu hükümet bu kararı tek başına mı verdi şimdi Mhp,Chp ve digerleri neden itiraz etmedi ?

O kavgalar boş boş atıp tutmalar demekki hepsi boş ortak çıkarları olunca hepsi tek yürek tek yumruk 15 sn sürmeyen oylamayla geçti karar
    düğünlerde altın tamamlıyorlarmis yazik vekillerimize üzüldüm şimdi

• geçen gün iktidar partısı yönetıcısi bir söyleyişinde dınlemıştım

akar yakıttan alınan vergi vb. (haraç) sosyal dengeyi koruma amacıda varmış

akar yakıt ucuz olursa her kes araç alırmış tüketim artıp cari açıkta artarmış
  • quote:

quote:

cahil olan sensin kim veriyo bu kararı tabiki iktidar uyan paşa uyannnnnn çoğunluk bende diye milletin a...zına s...çıyo hala sesiniz çıkmıyo belkide iktidardan bi beklentiniz var bi işinizi hallettide sesinizi çıkaramıyosunuz ALLAH ıslah etsin dicem ama pek zannetmiyorum sizde bu kafa olduktan sonra......

muhalefette gereğini yapmamıyo eksik yanı var tabi ama suçun üyüğü kimde belli .............

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erain

quote:

Başbakan karar verdiyse Kılıçdaroglu niye itiraz etmedi veya artık hangi partiye oy veriyorsan onun başkanı konuşma tarzına bakarak chp li olduguna karar verdimde.

Evet CHP'liyim ama bu Kılıçdaroğlu'nun bütün yaptıklarını doğru bulduğum anlamına gelmiyor tabikide, Kılıçdaroğlu'da CHP'den elini çeksin. Meclistekilerin hepsi aynı al birini vur ötekine ben orada oturanların hiçbirini savunmuyorum. Uzatmayalım olay fazla siyasete kaymasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erain -- 23 Aralık 2011; 20:58:01 >

• Mılletvekıllıg ıs kolu olmus baksanıza mıllet emeklılıgını bıle kurtarmaya calısıyor ondan sonra carı acık buyumesın dıye %130 otv koyup arac sattırmamaya calısıp arkadaslar fıata bının vw ye bının 2.0 sızın neyınıze gıbı sacma sapan soylemlerde bulunup %50 oy kapanlar var basımızda bu ulkeye hersey müstahak hepımızı Allah kurtarsın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.