Şimdi Ara

TBMM zamları benzine zamla mı finanse ediliyor? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
2.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evilonthemove

özel bi liseden mezun oldun sanırım!

evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Hocam gerçekleri söylemek istedim. Eğitim fakültesine azcık ders çalışan herkes girebilr, ki ben son sene salladım resmen, buna rağmen ingilizce öğretmenliği tutuyordu dilden aldığım puanla.

KPSS ye gelince, ing öğretmenliği için konuşıyım 75 alan adam atanabiliyor rahat. ( ki bu puanı almak hiç zor değil )

Yani öğretmen olmak zor bişey değil, eskiden büyüklerimiz anlatır, bari bişey olamadın git öğretmen ol diye laflar var, şimdi çok daha zor öğretmen olmak eskisine göre, ama yinede kolay.

Milletvekilliği küçüksemek yanlış, git aday ol, şeçilirsen sende olursun.

En çok alımı olan sınıf öğretmenliği için konuşalım; her sene ortalama 20-30 bin mezun veriyor, alım ise 4 bin-5 bin civarında. Bunun içinde en az 84-85 almak lazım. Geriye 15 bin kişi ise bir öğretmen bile olamıyor. Diğer branşlardan hiç örnek vermeyeyim, ona girersek işin içinden hiç çıkamayız.

Benim de amacım küçüksemek değil, milletvekilliği görevleri açısından önemli bir mevkiidir ama seçilenlerin yeterliliklerini ölçebilseler keşke. Herhangi bir partinin gençlik kollarıyla işe başlarsan ve azıcık da kafası çalışan bir adamsan 10 sene sonra milletvekili olman bu ülkede hiç de zor değil

• quote:

Orijinalden alıntı: alperbz

quote:

Hocam gerçekleri söylemek istedim. Eğitim fakültesine azcık ders çalışan herkes girebilr, ki ben son sene salladım resmen, buna rağmen ingilizce öğretmenliği tutuyordu dilden aldığım puanla.

KPSS ye gelince, ing öğretmenliği için konuşıyım 75 alan adam atanabiliyor rahat. ( ki bu puanı almak hiç zor değil )

Yani öğretmen olmak zor bişey değil, eskiden büyüklerimiz anlatır, bari bişey olamadın git öğretmen ol diye laflar var, şimdi çok daha zor öğretmen olmak eskisine göre, ama yinede kolay.

Milletvekilliği küçüksemek yanlış, git aday ol, şeçilirsen sende olursun.

En çok alımı olan sınıf öğretmenliği için konuşalım; her sene ortalama 20-30 bin mezun veriyor, alım ise 4 bin-5 bin civarında. Bunun içinde en az 84-85 almak lazım. Geriye 15 bin kişi ise bir öğretmen bile olamıyor. Diğer branşlardan hiç örnek vermeyeyim, ona girersek işin içinden hiç çıkamayız.

Benim de amacım küçüksemek değil, milletvekilliği görevleri açısından önemli bir mevkiidir ama seçilenlerin yeterliliklerini ölçebilseler keşke. Herhangi bir partinin gençlik kollarıyla işe başlarsan ve azıcık da kafası çalışan bir adamsan 10 sene sonra milletvekili olman bu ülkede hiç de zor değil

O zaman git milletvekili ol bu kadar kolaysa ne diyim yani.

• quote:

100 yabancı dil sorusunda 98 yaptım. 2 yanlış

97.5

97.5 net, hiç de son salmış gibi değil açıkçası Bu netlerle nereleri tutturamazsın diye bakmak gerekir bence.
    nerede okuyorsun peki şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

Valla ben artık eleştirmiyecem çoğunluk memnun demek ki oylar bunu gösteriyor,her millet laik olduğu şekilde yönetilir.

izninizle yazınıza imzamı atıyorum

hamdolsun 2023 kesmez sonsuza kadar devam
  • quote:

quote:

100 yabancı dil sorusunda 98 yaptım. 2 yanlış

97.5

97.5 net, hiç de son salmış gibi değil açıkçası Bu netlerle nereleri tutturamazsın diye bakmak gerekir bence.
    nerede okuyorsun peki şimdi?

Hocam dil çok kolay bir şey benim gördüğüm eğitimi gören herkes bu netleri yapabilir.

Koç İşletme yi tercih ettim, alan dışı tercih yaptım 0,3 AOBP ile girdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: -REVOLUTİON-

quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

Valla ben artık eleştirmiyecem çoğunluk memnun demek ki oylar bunu gösteriyor,her millet laik olduğu şekilde yönetilir.

izninizle yazınıza imzamı atıyorum

hamdolsun 2023 kesmez sonsuza kadar devam

Amin hocam.

• hamdolsun enflasyon şampiyonu patlıcan olmuş bu ay

Et,süt,yumurta,yakacak giyecek, benzin herşey yerli yerinde bir tek patlıcan

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=298036

• quote:

quote:

evet

herkesin senin gibi imkanları yok!farkettiysen özel okul mezunu olduğun konusunda doğru tahminde bulundum.şanslı azınlık içindesin yani!çoğunluk senin imkanlarına sahip olmadığı için aslında ingilizce öğretmenliğini kazanmak zannettiğin kadar kolay değil.özel okullardaki imkanlar ile devlet okulları arasında büyük farklar var.mesela hiçbi devlet okulunda ''native speaker'' öğretmen yok.bazı devlet okulları en basit eğitim araç-gereçlerini bile temin etmekte zorlanıyor.hatta öğretmen açığından dolayı doğru düzgün ingilizce dersi görmeyen öğrenciler bile var.devlet okullarında ilkokul 4. sınıftan itibaren ingilizce eğitimi başlıyor ancak özelde anasınıfında ingilizceyle haşır neşir oluyor çocuklar.yani kısacası şartlar arasında dağlar kadar fark var.dediğim gibi sana kolay gelmesi normal!ama biliyorsunki ülkenin %90 ı devlet okullarında okuyor!

• Mühendislik ile eğitim fakültelerinin puanları arasında uçurum farklar yok
  • quote:

quote:

quote:

evet

herkesin senin gibi imkanları yok!farkettiysen özel okul mezunu olduğun konusunda doğru tahminde bulundum.şanslı azınlık içindesin yani!çoğunluk senin imkanlarına sahip olmadığı için aslında ingilizce öğretmenliğini kazanmak zannettiğin kadar kolay değil.özel okullardaki imkanlar ile devlet okulları arasında büyük farklar var.mesela hiçbi devlet okulunda ''native speaker'' öğretmen yok.bazı devlet okulları en basit eğitim araç-gereçlerini bile temin etmekte zorlanıyor.hatta öğretmen açığından dolayı doğru düzgün ingilizce dersi görmeyen öğrenciler bile var.devlet okullarında ilkokul 4. sınıftan itibaren ingilizce eğitimi başlıyor ancak özelde anasınıfında ingilizceyle haşır neşir oluyor çocuklar.yani kısacası şartlar arasında dağlar kadar fark var.dediğim gibi sana kolay gelmesi normal!ama biliyorsunki ülkenin %90 ı devlet okullarında okuyor!

Yok ya çok iyi devlet okulları var. Galatasaray Lisesi, Kabataş Erkek lisesi gibi

Kafası çalışan çocuk buralara girer özel okullardakinle aynı imkanlarda okur.

• quote:

Orijinalden alıntı: EL_MARIACHI

Mühendislik ile eğitim fakültelerinin puanları arasında uçurum farklar yok

Taşradaki mühendislikle olmaz

Boğaziçi,Bilkent,YTÜ,Marmara,Hacettepe ile kıyaslayın. Ayrıca ikisi çok ayrı puan türü biri sayısal diğeri başka branşa göre.
  • quote:

yok hocam nerde 2000 lira öğretmen maaşı! ben 6 yıllık öğretmenim, eşim çalışmıyor diye aile yardımı alıyorum.onunla maaşım 1730 lira. Bekar arkadaşlarım 1550 civarı alıyor. kim diyor öğretmen maaşı 2 bin lira diye?
    Ha ek ders diyenler de olur, onda da ortalamam 200 lira civarı ve yazın almıyoruz!

konunun ucundan kıyısından da olsa öğretmen maaşlarına gelmiş olmasını hiç istemezdim, bundan da hicap duyarım ama son dönemlerde bakanımız başta olmak üzere öğretmenlerin bir elinin yağda bir elinin balda olduğu izlenimi yaratılması üzerine böyle bir mesaj atma ihtiyacı hissettim.
    forum arkadaşlarımdan başlıktaki konunun yönünün sapmasından dolayı özür dilerim.
  • quote:

quote:

Boğaziçi,Bilkent,YTÜ,Marmara,Hacettepe ile kıyaslayın. Ayrıca ikisi çok ayrı puan türü biri sayısal diğeri başka branşa göre.

Boğaziçi Üniversitesi(İstanbul) Eğ.Fak. Matematik Öğretmenliği MF-1 520.865
    Boğaziçi Üniversitesi(İstanbul) Müh.Fak Kimya Mühendisliği MF-4 511.325
    Boğaziçi Üniversitesi(İstanbul) Müh.Fak İnşaat Mühendisliği MF-4 525.052

İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğ.Fak. Sınıf Öğretmenliği TM-2 441.265
    İstanbul Üniversitesi İktisat Fak Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler TM-2 442.523

Sayısal puan türleri mf 1 ve mf 4 diye ayrılmış, uzmanlık alanım olmadığı için arasındaki ayırım nasıldır bilemeyeceğim. Ama puanlar ortada.

http://www.derszamani.net/bogazici-universitesi-taban-puanlari-ve-bolumleri.html
    http://www.derszamani.net/istanbul-universitesi-taban-puanlari-ve-bolumleri.html

• quote:

quote:

aynı üniversitenin matematik öğretmenliği ile tıp fakültesi yada mühendislik bölümlerinin punlarını kıyaslarsan arada büyük farklar olmadığını görürsün!bunlar hep sayısal puanla öğrenci alıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywolf35 -- 24 Aralık 2011; 1:18:29 >
  • quote:

quote:

quote:

Boğaziçi Üniversitesi(İstanbul) Eğ.Fak. Matematik Öğretmenliği MF-1 520.865
    Boğaziçi Üniversitesi(İstanbul) Müh.Fak Kimya Mühendisliği MF-4 511.325
    Boğaziçi Üniversitesi(İstanbul) Müh.Fak İnşaat Mühendisliği MF-4 525.052

İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğ.Fak. Sınıf Öğretmenliği TM-2 441.265
    İstanbul Üniversitesi İktisat Fak Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler TM-2 442.523

Sayısal puan türleri mf 1 ve mf 4 diye ayrılmış, uzmanlık alanım olmadığı için arasındaki ayırım nasıldır bilemeyeceğim. Ama puanlar ortada.

http://www.derszamani.net/bogazici-universitesi-taban-puanlari-ve-bolumleri.html
    http://www.derszamani.net/istanbul-universitesi-taban-puanlari-ve-bolumleri.html

Öğretmen lisesinden gelenlere ek puan veriliyor öğretmenlik bölümleri için 40-50 puan düş o puanlardan. Mesela ben 100 de 100 yapsam ingilizceden yine boğaziçi ing öğretmenliğine giremiyordum, öğrt lisesinden gelenlerin ek puanı yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 24 Aralık 2011; 1:23:28 >

• quote:

quote:

Öğretmen lisesinden gelenlere ek puan veriliyor öğretmenlik bölümleri için 40-50 puan düş o puanlardan.

o olmaz, bu olmaz... konuyu uzatmanın gereği yok. iyi geceler.
  • Marmara Üniversitesi Atatürk Eğ.Fak. Matematik Öğretmenliği (499.615)
    Marmara Üniversitesi Müh.Fak Elektrik-Elektronik Mühendisliği (487.110)
    Marmara Üniversitesi Tek.Fak. Mekatronik Mühendisliği ( 481.763 )
  • Ya öğretmen liselerin verdiği ek puanlardan haberiniz yok, elektrik elektronik nasıl öğretmenlikden düşük olsun akıl var mantık var. Biraz araştırma lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 24 Aralık 2011; 1:30:58 >
  • quote:

Ya öğretmen liselerin verdiği ek puanlardan haberiniz yok, elektrik elektronik nasıl öğretmenlikden düşük olsun akıl var mantık var. Biraz araştırma lütfen.

iyide ek puan öğrenciye avantaj sağlar.üniverstenin taban puanıyla ne alakası var?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.