Şimdi Ara

TBMM zamları benzine zamla mı finanse ediliyor? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
2.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adamlardaki zihniyete bak ya nerdeyse zammı mhp yaptı diyecek ulan at gözlüğü olsa atın bakışları delerdi o gözlükleri siz hala nediyosunuz yazık vala çok yazıkkkk birazdan silinir yazdıklarımız nedenide belliiiii bakalım kaç dk dayanabilecekkk
  • Parti felan hikaye.Bunların hepsi fırsatçı...Kamera önünde didişip kamera arkasında kanka olan halkı düşünmeyip 7 sülalesini düşünen insan topluluğu...
    Sonra orda burda bizim halkımız bunlar için birbirine düşüyor...Biri Caminin arkasından diğeri Anıtkabir'in arkasından oy topluyor..Gecenin vakti sessiz sedasız kendilerini bir güzel ihya ediyolar...Yazıklar olsun böyle düzene...Hakkımı hiçbirine helal etmiyorum.Bu dünyada olmaz ama diğer tarafta elim hepinizin yakasında 550 tane Benim 'vekil'im...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pprodigyy -- 23 Aralık 2011; 20:59:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Orijinalden alıntı: tornavida

quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

bir milletvekilinin maliyeti
    maaş 12.000 tl
    danışman+Sekreter+ŞoFör 12.500 tl
    sosyal olanakların maliyeti vekil başına maliyeti aylık 5.000 tl

bakanların da aşağı yukarı 50.000 tl aylık gideri olduğunu düşünürsek. Meclisin aylık maliyeti 20 milyon tl üstü. Bakanlıkları felan saymıyorum yanlış anlaşılmasın.

Emekli maaşı 800 tl bu ülkede. Sınavla olunan öğretmenlik maaşı 2000 tl ortalama.

Bütçe açıkları kapanırdı o paralara. Meclisi 1-2 sene kapatsak çok daha faydalı olacak demek ki, zaten hayırlı bir iş yaptıkları yok, bir de durdukları yerde zarar yazıyo...

Bunların ek maliyeti toplasan senelik 10 milyon tl dir, 10 milyontl ile bütçe açığı kapancakmış, maşallah milletimiz iktisattan da anlıyor

hocam bunlar aylık giderler yıla vurduğun zaman 400 milyona yakın para ediyor az mı geldi?

• Arkadaşlar bırakın particiliği haberi iyice okuyun ya da izleyin.. meclisteki 4 partinin tamamının oyuyla kabul edilmiş zam.. ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş. tek kalemde kendilerine çalışanlarına şak diye zam yapıyorlar ama binlerce emeklinin hakkı gaspediliyor.. öteki dünyada hesaplaşırız inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: erain

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

bu hükümete oy vermiş biri olarak diyorum bunu...bre şerefsizler.....Başbakanın bir an önce el atması lazım bu olaya...

Sanırım yanlış olmuş başbakan elini çekmeli artık diyecektin.

Başbakan karar verdiyse Kılıçdaroglu niye itiraz etmedi veya artık hangi partiye oy veriyorsan onun başkanı konuşma tarzına bakarak chp li olduguna karar verdimde.

Evet CHP'liyim ama bu Kılıçdaroğlu'nun bütün yaptıklarını doğru bulduğum anlamına gelmiyor tabikide, Kılıçdaroğlu'da CHP'den elini çeksin. Meclistekilerin hepsi aynı al birini vur ötekine ben orada oturanların hiçbirini savunmuyorum. Uzatmayalım olay fazla siyasete kaymasın.

Meclisde BDP hariç bütün partiler aynı görüşte ve çizgide aslında. Ama kimse buna inanmaz o ayrı konu

• mhp ye oy vermiştim bir daha vermiycem. Chp akp mhp hiçbir fark yok milleti için çalışan yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mufat

Arkadaşlar bırakın particiliği haberi iyice okuyun ya da izleyin.. meclisteki 4 partinin tamamının oyuyla kabul edilmiş zam.. ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş. tek kalemde kendilerine çalışanlarına şak diye zam yapıyorlar ama binlerce emeklinin hakkı gaspediliyor.. öteki dünyada hesaplaşırız inşallah

4 parti istedi diye akp ye devam di mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bırakın particiliği haberi iyice okuyun ya da izleyin.. meclisteki 4 partinin tamamının oyuyla kabul edilmiş zam.. ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş. tek kalemde kendilerine çalışanlarına şak diye zam yapıyorlar ama binlerce emeklinin hakkı gaspediliyor.. öteki dünyada hesaplaşırız inşallah

Sana cevap bile vermiyorum resmen şu durumda bile ayrımcılık yapma çabasındasın...
  • quote:

quote:

quote:

maaş 12.000 tl

bakanların da aşağı yukarı 50.000 tl aylık gideri olduğunu düşünürsek. Meclisin aylık maliyeti 20 milyon tl üstü. Bakanlıkları felan saymıyorum yanlış anlaşılmasın.

Emekli maaşı 800 tl bu ülkede. Sınavla olunan öğretmenlik maaşı 2000 tl ortalama.

Bütçe açıkları kapanırdı o paralara. Meclisi 1-2 sene kapatsak çok daha faydalı olacak demek ki, zaten hayırlı bir iş yaptıkları yok, bir de durdukları yerde zarar yazıyo...

Bunların ek maliyeti toplasan senelik 10 milyon tl dir, 10 milyontl ile bütçe açığı kapancakmış, maşallah milletimiz iktisattan da anlıyor

arkadaş hesabına kitabına hayran kaldım millet iktisat bilmese de matematik biliyor. Meclisin aylık maliyeti 35 milyon tlden aşağı değildir. 3 ay çalışmadan maaş alıyorlar. 35 x 12 420 milyon dolar yapar. Körü körüne partizanlık yapmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Sana cevap bile vermiyorum resmen şu durumda bile ayrımcılık yapma çabasındasın...

sizln hatalarınızın bedelini millet ödüyor. Hakkımı yiyen en azından benden olsun diyorsan eyvallah.

• quote:

quote:

quote:

quote:

maaş 12.000 tl

arkadaş hesabına kitabına hayran kaldım millet iktisat bilmese de matematik biliyor. Meclisin aylık maliyeti 35 milyon tlden aşağı değildir. 3 ay çalışmadan maaş alıyorlar. 35 x 12 420 milyon dolar yapar. Körü körüne partizanlık yapmayın.

Son zamdan sonra ekstra maliyet den bahsediyorum.

Hadi senin dediğin doğru olsun, 420 milyon lira ile bütçe açığını kapa bakalım.

Neyse MHP liymişin KIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIRK kere 420 milyon tl tasarrauf edersen bile kapanmaz.

• mhp'liyim demedim oy verdim dedim dikkat edersen. Her oy veren bir parti mensubu oluyorsa doğru yol anap iktidardan düşmezdi di mi? Bütçe açığı kamu kuruluşlarını satark 2b kanunu bedelli askerliği çıkartarak deprem paralarını harcayarak kapanır di mi?

Aylık 10 miyon tl ile bi fabrika açılsa 1.000 kişi o fabrikada istihdam edilse olmaz di mi?
    Neyse ekmeğin ordan geliyor. Yediğin kabı da pisletmek istemiyorsun belli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 23 Aralık 2011; 21:19:19 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

bu hükümete oy vermiş biri olarak diyorum bunu...bre şerefsizler.....Başbakanın bir an önce el atması lazım bu olaya...

Sanırım yanlış olmuş başbakan elini çekmeli artık diyecektin.

Başbakan karar verdiyse Kılıçdaroglu niye itiraz etmedi veya artık hangi partiye oy veriyorsan onun başkanı konuşma tarzına bakarak chp li olduguna karar verdimde.

Evet CHP'liyim ama bu Kılıçdaroğlu'nun bütün yaptıklarını doğru bulduğum anlamına gelmiyor tabikide, Kılıçdaroğlu'da CHP'den elini çeksin. Meclistekilerin hepsi aynı al birini vur ötekine ben orada oturanların hiçbirini savunmuyorum. Uzatmayalım olay fazla siyasete kaymasın.

Meclisde BDP hariç bütün partiler aynı görüşte ve çizgide aslında. Ama kimse buna inanmaz o ayrı konu

Herhalde en dogru yorum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssd23062306

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ssd23062306

bu ülke bütün bunları hakediyo yarın seçim olsa sonuç değişmeyecek nasılsa.....herşeyi sineye çekmeye devammmm

bu kadar olayın üstüne koyun olsa sürüden ayrılırdı ama aklımız fransayı boykotta hala dönüp kendimize bakmıyoruz bile

Ne kadar cahilce konuşuyorsunuz ya bu hükümet bu kararı tek başına mı verdi şimdi Mhp,Chp ve digerleri neden itiraz etmedi ?

cahil olan sensin kim veriyo bu kararı tabiki iktidar uyan paşa uyannnnnn çoğunluk bende diye milletin a...zına s...çıyo hala sesiniz çıkmıyo belkide iktidardan bi beklentiniz var bi işinizi hallettide sesinizi çıkaramıyosunuz ALLAH ıslah etsin dicem ama pek zannetmiyorum sizde bu kafa olduktan sonra......

muhalefette gereğini yapmamıyo eksik yanı var tabi ama suçun üyüğü kimde belli .............

Harbiden komiksin ve körsün başka bişey demiyorum.

• HAKLISIN PAŞAM SEN ÇOK YAŞA....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

maaş 12.000 tl

Son zamdan sonra ekstra maliyet den bahsediyorum.

Hadi senin dediğin doğru olsun, 420 milyon lira ile bütçe açığını kapa bakalım.

Neyse MHP liymişin KIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIRK kere 420 milyon tl tasarrauf edersen bile kapanmaz.

Arkadaşım niye bu kadar sinir yaptın? bütçe açığının kapanmayacağını ben de biliyorum. Ancak totala bakınca çok ciddi paralar bunlar. Ben burada particilik yapmıyorum sadece rakamın büyüklüğüne izafi olarak işaret etmek istedim. Şimdi sen böyle konuşarak onların tarafındaymışsın izlenimi yaratıyorsun. He bu paralar onların hakkıdır, çalışıyorlar da kazanıyorlar diyorsan, diyecek lafım yok.

• Milletvekilleri çok mu hakediyor aldıkları maaşları, kimsenin tepkisini çekmiyor, şimdi yanındakileri düşünmüşler işte, bu da bir gelişme artık kendilerinden başkalarını da en azından yakın olanları düşünmeye başlamışlar işte
    Bu olayda da muhalefete neden karşı çıkmamış diyip hala hükümet üzerindeki suç yükünü hafifletmeye uğraşanlar var, kısaca adamın kafası bu olayda da hala nasıl yapsamda hükümeti savunsam modunda çalışıyor.
  • şakirtler doluştu yine. Hemen de konuyu partizanlığa getirirler ulan siz ağlamıyor muydunuz paşa maaşları yüksek diye. Herkes paşa olabiyor mu? Mantığa bak herkes mv olamaz diye danışmanlarının ve sekreterlerinin maaşları da yüksek olmalıymış. Herkes beyin cerrahı olamıyor göz doktoru da olamıyor herkes öğretmen de olamıyor. Zeka düzeyiniz bu kadar işte. Bütçe açığı nasılsa kapanmaz diye vekil maaşlarını 60.000 danışman maaşını 45.000 yapalım neyin kafasını yaşıyorsunuz la?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 23 Aralık 2011; 21:28:33 >
  • Orijinalden alıntı: alex2017

O zaman neymiş önce ülkeni boykot et sonra fransa'yı boykot edersin..

Az, öz doğru söz.

bir gariplik yazmak istiyorum, dünden beridir kendimi geçiştiriyorum.
    Ötv zammı yazımdan sonra bugunun gündemine dair yöneticilerin kendi içindeki tezatlığa yazacağım bir hikaye var yalnız mundar olacak.
    Hayırlısı, sabır sabır.
  • M.V sekreteri zamdan önce ne aliyordu biri hesaplayabilirmi neden bu denli bir artiş aklım almadi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.