Şimdi Ara

Taze kış lastiği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2005 model Punto MultiJet'imin 185-60-14 gibi nadir bulunan bir lastik ebadı var. Arabam fabrikadan Firestone lastiklerle geldi. Üç sene kadar kullandım ve Bridgestone Turanza ile değiştirdim. 2006 yılında Toyo kış lastiği aldım ve üç sene kullandım. Şimdi eskidiklerini düşündüğüm için yeni kış lastiği almak istiyorum ama gel gelelim ki lastik yok ortada. Olanlar da hep depoda beklemiş olan lastikler. 2005 model arabaya 2006 üretimi lastik mi takacağım anlamadım. Kış lastiği kullanayım emniyetim artsın diyorum ama lastik yok alamıyorum. Ebadım zor bulunan bir ebat tamam ama kış lastiklerinin bu kadar beklemesi de rahatsız etti beni. Good Year Ultra Grip 7+ almak niyetindeyim baktığım satıcılarda hep 2006 üretimi lastikler var. Good Year olmazsa Bridgestone LM30 ya da Michelin Alpin alacağım sanırım. Yarın araştırmaya devam. Bu konuda önerisi olan varsa sevinirim.

• Kış lastiğinde 175 65 14 ebadını kullanabilirsin mutlaka 2010 üretimi olsun alacağınız lastik , o ebatta zaten kış lastiği aramak anlamsız bulsanda fahiş fiyat çekerler
  • nadir bulunan lastiği bir de bana sorsalar...

Bence çeşitli markalar satan büyük bayilere gidip sonraki siparişlerin ne zaman geleceğini sorun. Önceden sipariş verin, sizin ebatı da araya alsınlar. Satışı çok olan yerler telefonla fabrikalarla ithalatçılarla irtibata geçebiliyor, ebatın hangi partide geleceğini öğrenebiliyorlar. 1 ay depo depo gezmektense belki 1,5 ay beklemiş olursunuz.
  • Evet kar varsa dar profil tercih edilmeli, temas alanı küçülür, ağırlık sabit olduğuna göre basınç artar, karda çok daha iyi tutunma gerçekleşir.
    bkz. karda buzda ralli yapan araçların lastikleri
    175 65 14 iyi bir alternatif. çapı koruyan 165 bile olabilir.
  • Hangi markayı takarsın bilmem ama 2006 üretim lastiği takma, hatta ben olsam 2010 eylül ekim kasım olanlardan alırdım tabi senin ebatlar sıkıntı olduğu için 2009 da alabilirsin yada muadil ebat kullanabilirsin ki bence taze bulamazsan 175-65-14 kullanmanı tavsiye derim, kolay gelsin...
  • Ben de tabanı daraltmanızı tavsiye edecektim, arkadaşlar zaten etmiş..

185/65/14lerimi söküp 165 hatta daha da abartarak 155 tabanlı kış lastiği takmayı düşünüyordum şu sıralar..
  • Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Aramaya devam ediyorum. Israrım sürecek. Tazesini bulmadan almayacağım.
  • ug7+ iyi deniyor , bende oda bakıyorum açıkçası ...
  • Lassa Snoways Era alabilirsin. yeni üretim 185/60R14

175/65R14 takabilirsin ama daha da küçültmeni tavsiye etmem ıslak zeminlerde su tahliyesi sıkıntısı yaşayabilirsin
  •  Taze kış lastiği

Ben inceltmekte pek mahzur görmüyorum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.